Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Mateuszkrk93 » 09 maja 2021, 14:27

Jest tam mega dziwny dojazd, nie da się minąć dwoma autami. Pozatym, w gruncie rzeczy wcale nie tak blisko na tramwaj.
Zapach jak zapach, może nawet się spodobać, gorzej jak się znudzi. Jak byłem to nie było nic czuć. To nie dotyczy się tylko tej inwestycji a całej okolicy chyba.
Inwestycja w zacisznym dołku terenu.
Jak zejdą z cenami na 7-7.5k to w sumie ok opcja jak ktoś lubi te tereny.


wicek13
Posty: 8
Rejestracja: 09 maja 2021, 13:57

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: wicek13 » 09 maja 2021, 15:39

Dojazd będzie może nie prędko ale zostanie zmodyfikowany, w przesłanych przez inwestora planach jest droga łącząca się sołtysowską biegnąca powyżej budynku. Pokrywa się to z planami zagospodarowania więc raczej to pewne.
Też byłem 2 razy i nic nie czułem ale pewnie po prostu nie trafiłem ale zapewne nie ma podjazdu do płaszowskich zapaszków :D Najbardziej obawiam się opinii na temat inwestora dużo się naczytałem ale oczywiście biorę poprawkę na to że zadowolone osoby nie logują się na forum żeby napisać pozytywną opinię :P
Może ktoś ma jakieś bardziej obiektywne informacje i pomoże mi w decyzji?
Może jest jakaś sensowna alternatywa mieszkania na parterze z ogródkiem nie będąca wystrzelona kompletnie poza miasto :)

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Bettyw1 » 09 maja 2021, 20:35

wicek13 pisze:Dojazd będzie może nie prędko ale zostanie zmodyfikowany, w przesłanych przez inwestora planach jest droga łącząca się sołtysowską biegnąca powyżej budynku. Pokrywa się to z planami zagospodarowania więc raczej to pewne.
Też byłem 2 razy i nic nie czułem ale pewnie po prostu nie trafiłem ale zapewne nie ma podjazdu do płaszowskich zapaszków :D Najbardziej obawiam się opinii na temat inwestora dużo się naczytałem ale oczywiście biorę poprawkę na to że zadowolone osoby nie logują się na forum żeby napisać pozytywną opinię :P
Może ktoś ma jakieś bardziej obiektywne informacje i pomoże mi w decyzji?
Może jest jakaś sensowna alternatywa mieszkania na parterze z ogródkiem nie będąca wystrzelona kompletnie poza miasto :)


Ile tam kosztuje M2 teraz?
Parku, o którym wspomniałeś wcześniej raczej nie będzie, poszukaj sobie w necie. W każdym razie raczej nie w najbliższym dziesięcioleciu. Projekt został uwalony przez Majchra, do tego dochodzi bardzo skomplikowana struktura własności działek, na których miałby powstać, co do części toczą się postępowania w sądach. Nawet w projekcie budżetu obywatelskiego to właściwie nie miał być park (m.in. z powyższych względów), a uporządkowanie części działek i zrobienie alejek/przejść na tych należących do miasta. Ale fakt, marketingowo nieźle brzmi i jak ktoś się tematem nie interesował (i tam nie był ani w mapki nie zaglądał) to może uwierzyć, że już za chwilę, już za moment będzie miał za oknem park ;)
Zaś co do mieszkania na parterze (ogródka/ w tej okolicy, to o ile wiem teren nie będzie ogrodzony, a jest tam ogromny problem z dzikami. Proponuję popytać okolicznych mieszkańców. Bardzo duże stado/a podchodzi praktycznie codziennie wieczorem gdzieś z okolicy łąk nowochuckich aż do terenów niedalekiego DPS, Biedronki (od tyłu) i hotelu na Soltysowskiej oraz prywatnych domów przy tej ulicy, a z drugiej strony na ul. Woźniców właśnie. Zanim teren budowy został ogrodzony, to dochodziły właśnie przez niego do ogrodzeń dawnego Expo. Dziki ludzi się nie boją, ludzie dzików i owszem tym bardziej, że podchodzą pod same ogrodzenia domów/bloków, ciężko je odstraszyć. Polecam pogadać z okolicznymi mieszkańcami. Niestety problem ten na pewno będzie dotyczył inwestycji szczególnie, że nie będzie ogrodzona, dlatego ja bym się na mieszkanie na parterze na pewno nie zdecydowała. Swoją drogą ciekawe, czy deweloper jest tego świadomy?
Okolica raczej słaba, do tramwaju spory kawałek, żadnych usług na terenie inwestycji nie będzie więc do spożywczego czy innej żabki też niezły spacer, na wizualizacjach nie ma nic o żadnej dodatkowej infrastrukturze typu rodzinnego. W okolicy nie ma żadnych samorządowych placówek takich jak żłobek/przedszkole (są prywatne i nieźle się cenią :)), jest za to szkoła podstawowa niedaleko (oceniana średnio wg różnych rankingów). Brak też przychodni jeśli ktoś potrzebuje. Najbliższe takie usługi chyba na osiedlu kolorowym. Ja "zapaszku" nie czułam, ale to pewnie zależy od czasu, kierunku wiatru itd. Jeśli wciąż kosztuje więcej niż 8500 w obecnych czasach, to moim zdaniem nie warto, ale co kto lubi i co komu pasuje :) Chyba już Al. Pokoju na parterze lepsza. Nie wiem też jak wygląda sytuacja z Osiedlem Symbioza, ale to znacznie dalej. Ewentualnie Centralna Park w dobrej cenie. W okolicy jeszcze Proins, ale oni odjechali już całkiem z cenami.


iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: iti » 10 maja 2021, 0:23

Bettyw1 pisze:Zaś co do mieszkania na parterze (ogródka/ w tej okolicy, to o ile wiem teren nie będzie ogrodzony, a jest tam ogromny problem z dzikami. Proponuję popytać okolicznych mieszkańców. Bardzo duże stado/a podchodzi praktycznie codziennie wieczorem gdzieś z okolicy łąk nowochuckich aż do terenów niedalekiego DPS, Biedronki (od tyłu) i hotelu na Soltysowskiej oraz prywatnych domów przy tej ulicy, a z drugiej strony na ul. Woźniców właśnie.

To pewnie te same, co nie tak dawno załatwiły nawierzchnię na boisku sportowym klubu Albertus obok PMI. Tyle, że może wreszcie ktoś zrobi porządek z dzikami w mieście, w końcu komuś stanie się krzywda i może odpowiednie służby / koła łowieckie wezmą się do roboty.

Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Mateuszkrk93 » 10 maja 2021, 9:12

wicek13 pisze:Dojazd będzie może nie prędko ale zostanie zmodyfikowany, w przesłanych przez inwestora planach jest droga łącząca się sołtysowską biegnąca powyżej budynku. Pokrywa się to z planami zagospodarowania więc raczej to pewne.
Też byłem 2 razy i nic nie czułem ale pewnie po prostu nie trafiłem ale zapewne nie ma podjazdu do płaszowskich zapaszków :D Najbardziej obawiam się opinii na temat inwestora dużo się naczytałem ale oczywiście biorę poprawkę na to że zadowolone osoby nie logują się na forum żeby napisać pozytywną opinię :P
Może ktoś ma jakieś bardziej obiektywne informacje i pomoże mi w decyzji?
Może jest jakaś sensowna alternatywa mieszkania na parterze z ogródkiem nie będąca wystrzelona kompletnie poza miasto :)


Jak dojazd nie przeszkadza to kup, najwyżej sprzedasz drożej jak już wybudują park 8-)

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Bettyw1 » 10 maja 2021, 9:18

iti pisze:
Bettyw1 pisze:Zaś co do mieszkania na parterze (ogródka/ w tej okolicy, to o ile wiem teren nie będzie ogrodzony, a jest tam ogromny problem z dzikami. Proponuję popytać okolicznych mieszkańców. Bardzo duże stado/a podchodzi praktycznie codziennie wieczorem gdzieś z okolicy łąk nowochuckich aż do terenów niedalekiego DPS, Biedronki (od tyłu) i hotelu na Soltysowskiej oraz prywatnych domów przy tej ulicy, a z drugiej strony na ul. Woźniców właśnie.

To pewnie te same, co nie tak dawno załatwiły nawierzchnię na boisku sportowym klubu Albertus obok PMI. Tyle, że może wreszcie ktoś zrobi porządek z dzikami w mieście, w końcu komuś stanie się krzywda i może odpowiednie służby / koła łowieckie wezmą się do roboty.


Nie wiem jak z dzikami w mieście, ale w tym rejonie problem trwa już dobrych kilka lat i nie widać, żeby ktos się brał za jego rozwiązywanie :|

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Bettyw1 » 10 maja 2021, 13:49

rado pisze:
Bettyw1 pisze:
iti pisze:To pewnie te same, co nie tak dawno załatwiły nawierzchnię na boisku sportowym klubu Albertus obok PMI. Tyle, że może wreszcie ktoś zrobi porządek z dzikami w mieście, w końcu komuś stanie się krzywda i może odpowiednie służby / koła łowieckie wezmą się do roboty.

Nie wiem jak z dzikami w mieście, ale w tym rejonie problem trwa już dobrych kilka lat i nie widać, żeby ktos się brał za jego rozwiązywanie :|

Dajcie spokoj z dzikami wielka mi rzecz ze chodza po miescie... Przecież to sa dzikie swinie, zagrożenie robicie z tego jakby to tygrysy były. W 99,9% to one zwieja jak Was zobacza a nie odwrotnie. A jak widzisz Dzika z malymi to zawracasz a nie idziesz dalej i one nie czuja wtedy zagrozenia, wiec ty tez nie jestes zagrożony.

Jednemu nie przeszkadzają "dzkie świnie" za oknem i nie uważa ich za zagrożenie, drugi jednak wolałby się z nimi nie spotykać na codzień przed własnym blokiem ;) Już nie mówiąc o tym, że słowo "ogródek" po przejściu takiego stada ma z tym pojęciem niewiele wspólnego, poza sama nazwą :) Jak sobie pooglądasz filmiki i poczytasz wypowiedzi ludzi z inwestycji zlokalizowanych w tym rejonie (np. Botanika, chyba najbliżej) to zobaczysz, że te akurat dziki raczej nie uciekaja na widok człowieka. No nie wiem, może to akurat ten 0,01%... Trudno też zawracać na widok lochy i jej młodych przez kilka miesięcy w roku, skoro biega sobie tuż pod Twoimi oknami :) Juz nie wspomnę o bezpieczeństwie dzieci czy potencjalnych uszkodzeniach pojazdów. Ale jak wspomniałam: dla jednych to realny problem, dla innych "przyroda za oknem", decyzję każdy podejmuje sam.

Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Master » 10 maja 2021, 23:56

Myślę, że nikt z udzielających się w tym wątku, nie chciałby nieopatrznie wystraszyć lochy w warchlakami, tak, żeby poczuła, że jej potomstwo może być zagrożone.


wicek13
Posty: 8
Rejestracja: 09 maja 2021, 13:57

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: wicek13 » 11 maja 2021, 10:34

Dobrze ze poruszyłem ten temat nie spodziewalem sie takich problemów :o
Dziekuje wszystkimi za pomoc aktualnie lepsza inwestycja wydaje mi sie Aleja Pokoju od ATAL.
Lokalizacja lepsza cena podobna inwestor pewniejszy. Zobaczymy co na spotkaniu Pani powie o drodze przebiegajacej przez środek osiedla po wybudowabiu rąda Centralna-Sołtysowska :p

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Bettyw1 » 11 maja 2021, 11:17

wicek13 pisze:Dobrze ze poruszyłem ten temat nie spodziewalem sie takich problemów :o
Dziekuje wszystkimi za pomoc aktualnie lepsza inwestycja wydaje mi sie Aleja Pokoju od ATAL.
Lokalizacja lepsza cena podobna inwestor pewniejszy. Zobaczymy co na spotkaniu Pani powie o drodze przebiegajacej przez środek osiedla po wybudowabiu rąda Centralna-Sołtysowska :p


A możesz powiedzieć, ile teraz kosztuje m2 na Woźniców?
Jakich informacji od dewelopera sie spodziewasz w sprawie drogi? Gdzieś na forum tej inwestycji była wklejana mapka, jak ona ma wyglądac i przebiegać, jeśli to sa informacje, które chcesz uzyskać, to powinienes łatwo znaleźć.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 28 gości