Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Rak » 04 gru 2020, 13:00

ObrazekObrazek

Wystartowała kolejna inwestycja w okolicach M1 i Centralnej.
Z opisu developera
"Apartamenty przy Parku Woźniców" to nowoczesny, 4 piętrowy budynek mieszkalny, wielorodzinny z jednopoziomowym garażem podziemnym z miejscami postojowymi, komórkami lokatorskimi i dodatkowo z miejscami naziemnymi.

Mieszkania o zróżnicowanych układach, z przestronnymi balkonami, tarasami, z zaprojektowanym miejscem na zieleń.

Od strony południowej i zachodniej mieszkania z ogródkami.

najmniejsze kawalerki: od 27 m2- 35m2
2 pokojowe: 37m2, 44m2, 47m2, 51m2,
3 pokojowe: 59m2, 60m2, 61m2,
4 pokojowe: od 70m2-75 m2.


Wg bal-bud.pl/inwestycja/ul-centralna-woznicow wszystkie mieszkania na ten moment są dostępne.
Wg dominium.pl/pl/inwestycje/szczegoly/lista/3466/ul-woznicow-apartamenty-przy-parku-woznicow ceny zaczynają się od 9 a kończą na 13 tysiącach.

Czy to już nowe centrum miasta ? Czy jeszcze Nowa Huta .. co sądzicie ?

Czy żałujecie, że nie kupiliście Wiślanych Tarasów 3 lata temu w podobnej cenie ?

Pozdrawiam serdecznie poszukiwaczy i odkrywców inwestycji w Krakowie.


Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Bettyw1 » 04 gru 2020, 15:40

To jest pierwszy etap, kolejny budynek będzie zlokalizowany po stronie zachodniej.
W październiku najtańsze mieszkania o powierzchni minimum 50m2 kosztowały 9400zl/m2, jeśli teraz są wystawione po 9k to znaczy, że trochę spuścili z tonu :) Niektóre układy są fajne, samo miejsce też nie najgorsze pod kątem rodzin z dziećmi szczególnie (szkoła niedaleko, przedszkole i żłobek (prywatne, państwowe najbliżej na os. Kolorowym). Komunikacyjnie nie ma tragedii choć jestem ciekawa realizacji drogi dojazdowej, która ma się łączyć z Centralna.

Edit: sprawdziłam i ceny wszystkich mieszkań, o które pytałam w październiku są identyczne jak te wystawione w ogłoszeniu

bono19
Posty: 134
Rejestracja: 17 cze 2019, 11:59

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: bono19 » 04 gru 2020, 16:09

Lokalizacja nazwijmy to ciekawa..
Mocno ustronna, na końcu osiedla domków jednorodzinnych.

Samochód jednak wskazany, do cywilizacji prawie kilometr.
Zastanawia mnie jednak - czy taka droga przyjmie ruch obiektu wielorodzinnego?
Czy tam mają dociągnąć Tomickiego?

Obrazek


cruxeither
Posty: 43
Rejestracja: 27 maja 2020, 17:34

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: cruxeither » 04 gru 2020, 16:13

Droga jest tutaj: mobilnykrakow.pl/audyt/budowa-drogi-kdd-i-przebudowa-drogi-kdl-w-rejonie-ul-woznicow miała już nawet pozwolenie na budowę, ale zostało ono zaskarżone. Nie wiem jak aktualnie sprawa wygląda.

Btw podoba mi się opis ze strony developera ;)

Nowa inwestycja projektowana przy parku, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych przy ul. Woźniców (dzielnica Czyżyny).

Park Woźniców pewnie za parę lat powstanie ale aktualnie to są tam krzaki i nieużytki, a za płotem fabryka tytoniu.

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: ITGeek » 04 gru 2020, 20:41

Dla mnie taka cena w tej lokalizacji to jest kompletne nieporozumienie, to jest praktycznie obok botaniki. Nie ukrywam, że sam dałem się lekko nabrać widząć nagłówki "Nowa inwestycja w Parku Woźnica". Jak się okazuje taki park nawet nie istnieje. Tutaj można zobaczyć zdjęcia tego "parku", a raczej meliny.

budzet.krakow.pl/projekty2020/2104-park_woznicow_-_tworzymy_najwiekszy_park_w_czyzynach.html

Polecam przejechać się na miejsce i zobacz w jakiej odległości od zakładów tytoniowych jest ta inwestycja, leniwym ułatwie zadanie i podpowiem, że w zasadzie graniczy z ogrodzeniem zakładów. Dla mnie to jest porażka w tej cenie jaką sobie tutaj krzyczą. Reklamuję się, że inwestycja obok Parku Woźniców, którego plan został odrzucony przez prezydenta miasta i nie powstanie.

Powinni napisać inwestycja obok Philip Morris-a, smród jest tam niemiłosierny, chyba, że ktoś lubi zapach tytoniu, czasami rozciąga się aż od Ronda Czyżyńskiego i idzie do placu centralnego w zależności od wiatru.

Z tego co widzę na tą chwilę ludzi się opamiętali i nic nie jest sprzedane, przywraca to nadzieje w konsumentów!

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Bettyw1 » 04 gru 2020, 21:01

bono19 pisze:Lokalizacja nazwijmy to ciekawa..
Mocno ustronna, na końcu osiedla domków jednorodzinnych.

Samochód jednak wskazany, do cywilizacji prawie kilometr.
Zastanawia mnie jednak - czy taka droga przyjmie ruch obiektu wielorodzinnego?
Czy tam mają dociągnąć Tomickiego?

Wg osoby z biura sprzedaży droga będzie doprowadzona do ul. Centralnej, nawet gdzies mapkę od niej dostałam, bo nie bardzo byłam sobie to w stanie wyobrazić. Na ul. Wożniców, a konkretnie jej ostatnim fragmencie (tym, który pokazujesz na zdjęciu i dalej) ledwo mieści się jeden samochód, nie ma mowy by była ona drogą dojazdową do inwestycji; zresztą pojazdy budowy tez nia nie jeżdżą, tylko od drugiej strony jakoś wjeżdżają.
Park Woźniców to jest temat rzeka, ale w dużym skrócie ze względu na strukturę własności okolicznych działek, toczące się obecnie postępowania sądowe i nieprzychylność obecnej ekipy rządzącej miastem no cóż, szczerze wątpię, że powstanie w ciągu najbliższej dekady, o ile w ogóle. Na ten moment są to chaszcze, syf, kiła i mogiła plus siedziba kilku melin, a całkiem niedaleko w pozostałościach po jakims budynku mieszka nawet od ponad roku na stałe jeden bezdomny, bardzo charakterystyczny...każdy okoliczny mieszkaniec go kojarzy, już mniejsza z jakiego powodu :oops:
Nie zgodzę się natomiast co do smrodu z Philippa Morissa. Mimo, że sąsiedztwo naprawdę bliskie, to jednak naprawdę go nie czuć, a bywałam w tym miejscu o róznych porach, jeszcze nawet zanim zaczęła się ta budowa.
Generalnie ta inwestycja w tej cenie, to jest naprawdę nieporozumienie :roll:

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: ITGeek » 05 gru 2020, 11:32

Smród jest i niestety nic tego nie zmieni, może trafiłaś na dzień,że akurat nie śmierdziało, ale to znany problem od lat, można nawet poczytać w tym wątku i wielu innych w internecie:

viewtopic.php?t=774&start=10

To osiedle będzie jeszcze bliżej zakładów niż botanika.

Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: Bettyw1 » 05 gru 2020, 21:20

ITGeek pisze:Smród jest i niestety nic tego nie zmieni, może trafiłaś na dzień,że akurat nie śmierdziało, ale to znany problem od lat, można nawet poczytać w tym wątku i wielu innych w internecie:

viewtopic.php?t=774&start=10

To osiedle będzie jeszcze bliżej zakładów niż botanika.

Myśle, że to dość subiektywne odczucie z tym śmierdzeniem. Albo po prostu trafiałam na bezwietrzne dni faktycznie :?: Tyle, że ja po tej ulicy w czasie lockdownu na wiosnę spacerowałam właściwie codziennie, bo tam nikogo nie było, nawet budowy jeszcze nie było :D Ostatni raz byłam po jej rozpoczęciu i nie odczułam. Ale to myślę, że każdy sam powinien sie co najmniej kilka razy tam przejść o różnych porach i sam ocenic, jesli jest zainteresowany lokalizacją. Co do cen i otoczenia to zgadzam się - kompletnie przeszacowane :|


iti
Posty: 1170
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: iti » 06 gru 2020, 1:36

Mam znajomych w Botanice i o ile mówią, że czuć czasem, to po pierwsze nie w mieszkaniu, ale na balkonie (nie pytajcie dlaczego, nie wiem), a po drugie nie jest to w ogóle uciążliwe. Ja byłem kilka razy w tych okolicach, nigdy się nie załapałem. Ale załapałem się na ten zapach właśnie na ul. Woźniców, przy czym nie uważam, że jest to coś uciążliwego, zapach oryginalny, ale moim zdaniem nie jest jakiś uciążliwy i nieprzyjemny. Przy smrodzie szamba w niektórych okolicach Krakowa, jest to wręcz zapach :)

wicek13
Posty: 8
Rejestracja: 09 maja 2021, 13:57

Re: Apartamenty Woźniców (przy Centralnej-Woźniców) od Balbud - opinie o inwestycji

Postautor: wicek13 » 09 maja 2021, 14:02

Cześć
Poważnie rozważam zakup mieszkanka z tej inwestycji, podoba nam się lokalizacja i bliskość do Parku który jeszcze nie istnieje i Łąki Nowohuckie.
Przeczytałem sporo negatywnych komentarzy na temat poprzedniej inwestycji Balbud na ul.Reduta. Ktoś wie coś więcej o inwestycji na Woźniców? Na ile to ryzykowna inwestycja ?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości