Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 07 paź 2022, 8:28

cryptoman_3122 pisze:
Pawel1200 pisze:Tam się nic nie dzieje w związku z tą drogą, nic nie robią.

Wczoraj byłem i widziałem ,że część rozkopana. Myślałem, że to znaczy,że jednak coś działają a wychodzi, że jednak nie.

Jeśli mowa o tym podkopie przez drogę od strony starych bloków (prawdopodobnie trasa rur wodociągowych do drugiej budowy Staw Płaszowski) to droga rozkopana jest już z miesiąc, albo i więcej i to bynajmniej nie świadczy o postępie prac. Prace za to idą na tej drugiej budowie obok... Jak dla mnie jesteśmy w d... i odbiory się opóźnią, żeby tylko do wiosny.... Opóźnienia jak w realizowanej prze ACTIV budowie Konopnicka City Park. Wystarczy poczytać opinie o tym deweloperze. Nie ma zbyt dobrego PR google.com/maps/place/Activ+Investment+sp.+z+o.o./@50.0295023,19.9250554,15z/data=!4m7!3m6!1s0x0:0xafb16fd02d4c8200!8m2!3d50.0295023!4d19.9250554!9m1!1b1?hl=pl


Adam145
Posty: 37
Rejestracja: 10 cze 2022, 0:41

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Adam145 » 07 paź 2022, 8:41

Czy ktos z was ma może zdjecia wykonczonych stref wspolnych i moglby je tu wstawic? Aktualnie nie mam mozliwosci udac sie na budowę.

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 07 paź 2022, 9:58

Jeszcze w temacie postępu prac i terminach w umowie, a są trzy:
- zakończenie prac powinno mieć miejsce do 30.06.2022,
- przeniesienie prawa własności najdalej do 30.11.2022,
- odbiór lokalu powinien nastąpić najdalej do 30 listopada.
Z tego już wiemy, że punkt pierwszy jest mocno przesunięty, bo mamy październik, czyli o tyle miesięcy ile jest opóźniona budowa powinniśmy sobie przesunąć termin przeniesienia praw czyli co najmniej 3-4 miesiące w tym momencie. Wychodzi marzec jak nic.

Ale jest nadzieja... Nie wiem jakie macie zapisy w swoich umowach, ale jest taki zapis w paragrafie 3 pkt 5:

"Strony postanawiają, że w przypadku opóźnienia Dewelopera z zawarciem umowy przenoszącej własność, w terminie określonym w ust. II powyżej, Nabywca uprawniony będzie do naliczenia kary umownej za okres opóźnienia w wysokości równej sumie odsetek ustawowych za opóźnienie liczonych od Ceny za każdy dzień opóźnienia, z wyjątkiem sytuacji, w których opóźnienia Dewelopera wynikać będzie z przyczyn leżących wyłącznie po stronie Nabywcy (w sytuacji niewykonania lub nieprawidłowego wykonania zobowiązań Nabywcy, wynikających z Umowy). Ponadto Strony postanawiają, że kara umowna płatana będzie w terminie 14 dni od otrzymania przez Dewelopera pisemnego wezwania na rachunek Nabywcy, wskazany w tym wezwaniu."
Myślę że wszyscy powinniśmy skorzystać z tej furtki i domagać się zwrotu kosztów za powstałe po stronie Dewelopera opóźnienia. Zrobienie drogi dojazdowej nie jest przedmiotem umowy, więc deweloper nie może tego traktować jako wymówki, że przez wydłużone procedury w urzędzie miasta nie zdążył oddać terminowo mieszkań, bo nie ma to wpływu na prace wykończeniowe "w" i "wokół" budynku, które to prace są przedmiotem umowy.
Oznacza, to że po upływie 30 listopada wszyscy wychodzimy z roszczeniami finansowymi do dewelopera - może to go otrzeźwi i przyspieszy jego opieszałość!

Dodatkowo na końcu paragrafu 3 jest taki zapis:
"Po oddaniu Budynku Mieszkalnego do użytkowania przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy mogą być wykonywane prace związane z realizacją małej architektury i zagospodarowania terenu wokół Budynku Mieszkalnego, przy czym prace te nie będą utrudniać korzystania z Lokalu."
Oznacza to, że deweloper może oddać mieszkania i w tzw. międzyczasie kończyć teren wokół. Pytanie kiedy oficjalnie deweloper zgłosi budynek budynek jako gotowy do użytkowania. Może skorzystać z tzw. odbioru częściowego. Polega to na tym, że aby przystąpić do użytkowania obiektu budowlanego przed wykonaniem wszystkich robót budowlanych, trzeba najpierw uzyskać urzędową decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Im później deweloper zgłosi budynek do inspektoratu nadzoru budowlanego, tym więcej będzie miał czasu na prace wokół budynku. Licząc, że będzie przeciągał do granic możliwości temat - max do maja powinien się wyrobić z otoczeniem wokół budynku (bo od listopada pół roku wtedy wypada), co zbiega mi się z oddaniem tej drugiej budowy (Staw Płaszowski) i układa w jedną całość - po co porządkować dwa razy teren - jak można raz :P

Zagłębiłam się jeszcze w prospekt i zdałam pytanie co jeśli deweloper się nie wyrobi - można odstąpić od umowy, ale w prospekcie jest zapis, który pozwala na skorzystanie z takiego prawa po wcześniejszym wyznaczeniu dodatkowego 120 dniowego terminu na przeniesienie praw, co oznacza że teoretycznie deweloper może się spóźnić max 3 miesiące zanim będziemy mogli odstąpić od umowy. Czyli marzec jak nic. Oczywiście odstąpienie to ostateczność, ale warto mieć świadomość co można, a co nie.


Awatar użytkownika
TomaszWer
Posty: 8
Rejestracja: 07 lip 2022, 13:05

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: TomaszWer » 07 paź 2022, 11:09

Adam145 pisze:Czy ktos z was ma może zdjecia wykonczonych stref wspolnych i moglby je tu wstawic? Aktualnie nie mam mozliwosci udac sie na budowę.

Byłem mierzyć mieszkanie jakiś czas temu - około 3-4 tygodnie. W budynku lub jego części nie było prądu, więc korytarze były bardzo ciemne, trzeba było uzywać latarki w telefonie. Generalnie wszystko jest wykończone, ale to co mnie zdumiewa to duża różnica pomiędzy folderami reklamowymi, a rzeczywistością - skrzynki pocztowe wyglądają paskudnie, malowanie ścian przy wejściu do mieszkań również nie wygląda na profesjonalne. Generalnie - wygląda to tak sobie - powiedziałbym, że schludnie, bez szału. Bardzo polecam wszystkim zainteresowanym odbierać mieszkania z firmami, które zawodowo zajmują się odbiorami. Sam takiej już szukam, bo nie mam totalnie żadnego zaufania do tego dewelopera i chcę się przygotować na kolejne "niespodzianki".

Mieszkanie kupiłem dlatego, że mieszkam bardzo blisko od ponad 6 lat. Niestety, deweloper na wszystkich swoich budowach stosuje ten sam model - wycina wszystko w pień. Kiedyś było tu naprawdę bardzo zielono - bardzo się rozczarowałem, że z tej zieleni nie zostało już nic. W mojej ocenie - przeciąganie prac może być spowodowane drugą budową - przez drogę mogą chcieć podłączać drugi budynek, dlatego to przeciągają, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, bo zrobionej drogi nie rozkopią, żeby podpiąć drugi blok. A może chcą jak najszybciej skończyć drugi budynek, bo to zwiększy szansę na sprzedaż mieszkań, połowa tam nadal jest dostępna.

My również mamy te zapisy w umowach o karnych odsetkach i będziemy je egzekwować gdy tylko termin zostanie przekroczony. Znajomi, którzy kupili mieszkanie od dewelopera ATAL mieli niedawno odbiory PRZED CZASEM, więc jak widać, da się. Póki co, czekamy na rozwój informacji, proszono nas o kontakt w połowie października po więcej informacji na temat potencjalnych odbiorów.

Adam145
Posty: 37
Rejestracja: 10 cze 2022, 0:41

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Adam145 » 07 paź 2022, 13:12

TomaszWer pisze:
Adam145 pisze:Czy ktos z was ma może zdjecia wykonczonych stref wspolnych i moglby je tu wstawic? Aktualnie nie mam mozliwosci udac sie na budowę.

Byłem mierzyć mieszkanie jakiś czas temu - około 3-4 tygodnie. W budynku lub jego części nie było prądu, więc korytarze były bardzo ciemne, trzeba było uzywać latarki w telefonie. Generalnie wszystko jest wykończone, ale to co mnie zdumiewa to duża różnica pomiędzy folderami reklamowymi, a rzeczywistością - skrzynki pocztowe wyglądają paskudnie, malowanie ścian przy wejściu do mieszkań również nie wygląda na profesjonalne. Generalnie - wygląda to tak sobie - powiedziałbym, że schludnie, bez szału.

Dzieki za opis. Zdjęć czesci wspolnych rozumiem że nie masz?

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 07 paź 2022, 15:08

Adam145 pisze:
TomaszWer pisze:
Adam145 pisze:Czy ktos z was ma może zdjecia wykonczonych stref wspolnych i moglby je tu wstawic? Aktualnie nie mam mozliwosci udac sie na budowę.

Byłem mierzyć mieszkanie jakiś czas temu - około 3-4 tygodnie. W budynku lub jego części nie było prądu, więc korytarze były bardzo ciemne, trzeba było uzywać latarki w telefonie. Generalnie wszystko jest wykończone, ale to co mnie zdumiewa to duża różnica pomiędzy folderami reklamowymi, a rzeczywistością - skrzynki pocztowe wyglądają paskudnie, malowanie ścian przy wejściu do mieszkań również nie wygląda na profesjonalne. Generalnie - wygląda to tak sobie - powiedziałbym, że schludnie, bez szału.

Dzieki za opis. Zdjęć czesci wspolnych rozumiem że nie masz?


Też mnie ciekawią te części wspólne, czy są wykonane zgodnie z projektem, czy z uwagi na fakt, że podrożały materiały wykończeniowe deweloper zastosował tańsze zamienniki żeby się zmieścić w cenie, którą zapłacili klienci i wyszło jak wyszło. Podejrzewam, że dlatego części wspólne wyglądają inaczej niż na wizualizacjach, choć wizualizacje to tylko pogląd dla dewelopera, ale dla mnie też forma informacji i jeśli jest inaczej niż na nich, to jest to świadome wprowadzanie w błąd, bo Klient nie musi się na tym znać. Liczy się to co w prospekcie, więc jestem zdania że należy to podnosić. Zamierzam to wypunktować i dokładnie sprawdzić z prospektem informacyjnym. Jako Klient powinniśmy dostać szczegółowy wykaz użytych materiałów wraz z firmami, z których pochodzą żeby mieć możliwość sprawdzenia której kategorii np. mamy płytki.

gajdzik94
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2022, 15:08

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: gajdzik94 » 07 paź 2022, 17:37

Dzwonilem dzisiaj- zarzekali sie ze termin oddania koniec listopada (zaraz po tym jak wspomnialem ze jeszcze 2 tygodnie temu obiecywano koniec pazdziernika). Rowniez chetnie zobaczylbym zdjecia czesci wspolnych. Czy rozwiazal ktos zagadke naroznego mieszkania na dole gdzie trwa remont + wisi klimatyzacja?

MTMR
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2022, 9:17

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: MTMR » 09 paź 2022, 9:28

projekty1 pisze:"Strony postanawiają, że w przypadku opóźnienia Dewelopera z zawarciem umowy przenoszącej własność, w terminie określonym w ust. II powyżej, Nabywca uprawniony będzie do naliczenia kary umownej za okres opóźnienia w wysokości równej sumie odsetek ustawowych za opóźnienie liczonych od Ceny za każdy dzień opóźnienia, z wyjątkiem sytuacji, w których opóźnienia Dewelopera wynikać będzie z przyczyn leżących wyłącznie po stronie Nabywcy (w sytuacji niewykonania lub nieprawidłowego wykonania zobowiązań Nabywcy, wynikających z Umowy). Ponadto Strony postanawiają, że kara umowna płatana będzie w terminie 14 dni od otrzymania przez Dewelopera pisemnego wezwania na rachunek Nabywcy, wskazany w tym wezwaniu."
Myślę że wszyscy powinniśmy skorzystać z tej furtki i domagać się zwrotu kosztów za powstałe po stronie Dewelopera opóźnienia. Zrobienie drogi dojazdowej nie jest przedmiotem umowy, więc deweloper nie może tego traktować jako wymówki, że przez wydłużone procedury w urzędzie miasta nie zdążył oddać terminowo mieszkań, bo nie ma to wpływu na prace wykończeniowe "w" i "wokół" budynku, które to prace są przedmiotem umowy.
Oznacza, to że po upływie 30 listopada wszyscy wychodzimy z roszczeniami finansowymi do dewelopera - może to go otrzeźwi i przyspieszy jego opieszałość!
Zagłębiłam się jeszcze w prospekt i zdałam pytanie co jeśli deweloper się nie wyrobi - można odstąpić od umowy, ale w prospekcie jest zapis, który pozwala na skorzystanie z takiego prawa po wcześniejszym wyznaczeniu dodatkowego 120 dniowego terminu na przeniesienie praw, co oznacza że teoretycznie deweloper może się spóźnić max 3 miesiące zanim będziemy mogli odstąpić od umowy. Czyli marzec jak nic. Oczywiście odstąpienie to ostateczność, ale warto mieć świadomość co można, a co nie.


Ale jak rozumiem, to są dwie różne rzeczy - ja nie chcę odstępować od umowy, natomiast jeśli nie zostanie zawarta umowa przenosząca własność - mogę naliczać karę.
Dodatkowo czytam, że są gigantyczne opóźnienia z wpisem do hipoteki - a bank pobiera opłaty za brak takowego.
Ceny materiałów i ekip z każdym miesiącem szybują w górę. Przez opóźnienie możemy dużo stracić.
W wakacje oglądałam mieszkanie - pan oprowadzający informował, że odbiór będzie we wrześniu :lol: Na początku października mówili - za 3 tygodnie


Adam145
Posty: 37
Rejestracja: 10 cze 2022, 0:41

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Adam145 » 09 paź 2022, 12:00

MTMR pisze:Ceny materiałów i ekip z każdym miesiącem szybują w górę. Przez opóźnienie możemy dużo stracić.
W wakacje oglądałam mieszkanie - pan oprowadzający informował, że odbiór będzie we wrześniu :lol: Na początku października mówili - za 3 tygodnie


Akurat ceny materiałów budowlanych i ekip swój szczyt już miały w I/II kwartale tego roku. Teraz ceny w budowlance spadają. Te opóźnienia muszą wynikać z czegoś, co nagle się pojawiło i czego nie przewidzieli. Na ul. Wodnej deweloper wywiesił kartki informujące o rozpoczęciu remontu tejże ulicy we wrześniu, więc we wrześniu jeszcze nie było tego czegoś, co blokuje szybsze prace. Według mnie przyczyny mogą być dwie: sąsiednią budowa lub problemy z miastem związane z remontem Wodnej.

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 09 paź 2022, 12:25

To, że budowa jest opóźniona widać gołych okiem, a co do przyczyn tego opóźnienia to jak wróżenie z fusów... Tu można wstawić wszystko. Z pewnością inne nastawienie do tego opóźnienia byłoby gdyby się okazało, że jest to jakaś istotna przyczyna i gdyby deweloper z wyprzedzeniem o tym poinformował. Teoretycznie nas jako klientów nie powinny obchodzić przyczyny opóźnienia, bo umówiliśmy się z deweloperem na konkretny termin odbioru i to problem dewelopera jeśli się w tym terminie nie wyrobi. Myślę, że gdyby sytuacja była odwrotna i to my np. spóźnili byśmy się z płatnościami, deweloper nie miałaby skrupułów, żeby obciążyć nad odsetkami, dlatego tu nie ma miejsca na sentymenty...

Jak dla mnie to wygląda na świadome działanie dewelopera, który w jednym czasie chce wykończyć otoczenie dwóch inwestycji Wodna 34 i Staw Płaszowski i postęp prac na Wodnej 34 będzie uzależniony od postępu prac na tej drugiej inwestycji. Co do remontu Wodnej, to ja mam taką wiedzę, że nie jest ona przedmiotem umowy - deweloper musi zapewnić dojazd od swoich inwestycji i będzie się starał to zrobić po najmniejszej linii oporu i tylko na odcinku w bezpośrednim sąsiedztwie Wodnej 34 i Stawu Płaszowskiego. Nie liczyłabym na jakieś spektakularne efekty. Deweloper ma to pół roku od momentu oddania budynku, więc najprawdopodobniej dla zachowania terminu w umowach deweloperskich (albo żeby się przynajmniej do niego zbliżyć) najpierw odda mieszkania i parkingi zewn, a dopiero potem będzie się "martwił" drogą.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości