Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
zenon
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2022, 20:35

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: zenon » 08 cze 2022, 22:08

Bedą na budowie 6 tyg. wstecz. Montowane były drzwi wejściowe do mieszkań i płytki na korytarzu .Obecnie jak wygląda stan prac?- może ktoś był?


projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 09 cze 2022, 8:31

Greenarrow pisze:
projekty1 pisze:
Greenarrow pisze:Na budowie nie byłem, ale otrzymałem maila, że został zakończony ostatni etap i proszą o ostatnią wpłatę. W tym samym piśmie była informacja, że uporządkowanie terenu w toku, czyli nie wiadomo kiedy będzie skończone. Najważniejsze, że w środku już jest gotowe :)


"Greenarrow" ja byłam w okolicy i na zewnątrz nie widzę progresu pomimo wysłanego maila. To, że deweloper chce kasę, to akurat mnie nie dziwi i niekoniecznie świadczy o tym, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Activ ma opinię dewelopera, który lubi się spóźniać.

Co to znaczy, że w środku jest już gotowe? Byłeś tam? Pisząc o tym, że w środku jest gotowe masz na myśli że ściany stoją, pokrycie dachowe jest, okna wstawione, elewacja skończona, przyłącza porobione, winda uruchomiona i oddana do użytku? Budynek odebrany od podwykonawcy?

Dla mnie gotowe, to również wykończone klatki schodowe i uporządkowany teren wokół, wykostkowane miejsca postojowe, zrobiona droga dojazdowa, dokończone barierki przy balkonach, które jeszcze ich nie mają. Tego tam nie widzę, a mamy już czerwiec. Samo zrobienie drogi dojazdowej z odpowiednimi formalnościami w urzędzie trochę zajmie.


Deweloper nie może "chcieć" kasy od banku bez protokołu odbioru robót. W protokole jest napisane, że zakończono ostatni etap, czyli mieszkania, garaże i części wspólne. Co dokładnie to znaczy to niestety nie ma informacji.


I tu Cię zdziwię - może chcieć i banki różnie weryfikują postępy prac nieruchomości, które kredytują. Jedynym wystarczy pismo do kierownika budowy, innym bankom już nie. Niektóre z nich nawet bardzo dokładnie weryfikują wykorzystane środki i czy wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Np. robią zdjęcia i nie zawsze wystarczy im świstek z budowy...

Awatar użytkownika
TomaszWer
Posty: 8
Rejestracja: 07 lip 2022, 13:05

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: TomaszWer » 07 lip 2022, 13:11

Dzień dobry,
Tak się składa, że mieszkam tuż obok, na Wodnej 26. Zakupiłem na samym początku mieszkanie w tej inwestycji i jestem w miarę na bieżąco jeśli chodzi o sytuację na budowie (przechodzę obok kilka razy w tygodniu) Gdyby ktoś poszukiwał informacji na ten temat lub okolicy, służę pomocą.

Na ten moment z tego co wiem, środek jest wykończony. Widziałem też, że pojawiała się jedna klimatyzacja w mieszkaniu parterowym (jak? skoro nie można tam jeszcze wejść z ekipą wykończeniową - nie wiem - będę pytać developera) - szacunkowy termin odbiorów podany przez przedstawiciela to wrzesień-październik 2022, ale nie zdziwię się, jeśli przeciągnie się to jeszcze na listopad lub nawet dłużej (w teorii termin w umowie to listopad 2022), jest jeszcze sporo do zrobienia, zwłaszcza na placu przed budynkiem, będzie tam też budowana droga...

Pozdrawiam.


Adam145
Posty: 37
Rejestracja: 10 cze 2022, 0:41

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Adam145 » 07 lip 2022, 18:29

TomaszWer pisze:Dzień dobry,
Tak się składa, że mieszkam tuż obok, na Wodnej 26. Zakupiłem na samym początku mieszkanie w tej inwestycji i jestem w miarę na bieżąco jeśli chodzi o sytuację na budowie (przechodzę obok kilka razy w tygodniu) Gdyby ktoś poszukiwał informacji na ten temat lub okolicy, służę pomocą.

Na ten moment z tego co wiem, środek jest wykończony. Widziałem też, że pojawiała się jedna klimatyzacja w mieszkaniu parterowym (jak? skoro nie można tam jeszcze wejść z ekipą wykończeniową - nie wiem - będę pytać developera) - szacunkowy termin odbiorów podany przez przedstawiciela to wrzesień-październik 2022, ale nie zdziwię się, jeśli przeciągnie się to jeszcze na listopad lub nawet dłużej (w teorii termin w umowie to listopad 2022), jest jeszcze sporo do zrobienia, zwłaszcza na placu przed budynkiem, będzie tam też budowana droga...

Pozdrawiam.


We wrześniu mieszkania już będą dostępne dla właścicieli. Aktualnie wykańczany jest teren przed budynkiem - ten etap będzie zakończony do końca lipca. W sierpniu będą odbiory służb, a we wrześniu planowane jest udostępnienie mieszkań właścicielom. Taką informację otrzymałem w biurze activ investment.

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 08 lip 2022, 8:49

Adam145 pisze:
TomaszWer pisze:Dzień dobry,
Tak się składa, że mieszkam tuż obok, na Wodnej 26. Zakupiłem na samym początku mieszkanie w tej inwestycji i jestem w miarę na bieżąco jeśli chodzi o sytuację na budowie (przechodzę obok kilka razy w tygodniu) Gdyby ktoś poszukiwał informacji na ten temat lub okolicy, służę pomocą.

Na ten moment z tego co wiem, środek jest wykończony. Widziałem też, że pojawiała się jedna klimatyzacja w mieszkaniu parterowym (jak? skoro nie można tam jeszcze wejść z ekipą wykończeniową - nie wiem - będę pytać developera) - szacunkowy termin odbiorów podany przez przedstawiciela to wrzesień-październik 2022, ale nie zdziwię się, jeśli przeciągnie się to jeszcze na listopad lub nawet dłużej (w teorii termin w umowie to listopad 2022), jest jeszcze sporo do zrobienia, zwłaszcza na placu przed budynkiem, będzie tam też budowana droga...

Pozdrawiam.


We wrześniu mieszkania już będą dostępne dla właścicieli. Aktualnie wykańczany jest teren przed budynkiem - ten etap będzie zakończony do końca lipca. W sierpniu będą odbiory służb, a we wrześniu planowane jest udostępnienie mieszkań właścicielom. Taką informację otrzymałem w biurze activ investment.


"Adam145" kiedy ostatnio byłeś na budowie? I kiedy rozmawiałeś z deweloperem? Jeśli chodzi o wykańczanie terenu przed budynkiem, to ja progresu nie widzę. Widzę natomiast jak postępuje druga budowa Activ przed oknami Wodnej 34 i jak cały czas w miejscu parkingów Wodnej 34 stoją pojazdy budowy, które regularnie pracują, ale na tym drugim budynku, którego wszystkie kondygnacje mają być zrobione do sierpnia 2022. Widzę pracowników robiących zbrojenie, betonujących, ale nie widzę tego "porządkowania" przed blokiem Wodna 34, o którym piszesz a jestem tam przynajmniej raz na 2 tyg. Ostatnio byłam tydzień temu i proponuję sobie stanąć na parkingu firmy ELTE GPS, czyli nie od bramy wjazdowej od torów tylko od drugiej strony budynku i dokładnie się przyjrzeć. Stan taki utrzymuje się przynajmniej od 2 miesięcy. Deweloper ze strony usunął info o całej inwestycji i nie zamieszcza już zdjęć z progresu prac, bo musiałby ciągle zamieszczać te same zdjęcia. Ja dla mnie tam się zacznie porządkowanie i budowa drogi najwcześniej we wrześniu - po zakończeniu wszystkich kondygnacji na inwestycji Staw Płaszowski, więc odbiory jak będą, to najwcześniej w listopadzie czyli tak jak jest w harmonogramie. Deweloper się nie spieszy i nie będzie spieszył, bo ma jeszcze czas i przy okazji skończy sobie tą drugą budowę i ma gdzie trzymać koparki, kontenery pracownicze itp.

Awatar użytkownika
TomaszWer
Posty: 8
Rejestracja: 07 lip 2022, 13:05

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: TomaszWer » 08 lip 2022, 8:52

To bardzo dobra wiadomość i tego życzę sobie i wszystkim, aczkolwiek w marcu kierownik budowy informował mnie, że odbiory przez miasto trwają do 3 miesięcy. W rozmowie telefonicznej z przedstawicielem dostałem informację o wrześniu - październiku w kontekście odbiorów (z naciskiem, że bardziej październik). W umowie developerskiej ostateczny termin jest określony jako listopad. Ja im po prostu nie wierzę. Nie chcę siać defetyzmu, tylko ostrożnie podchodzę do tych deklaracji patrząc na codzień jak wyglądają postępy na budowie.

Z ciekawostek, bo nie wiem czy temat był poruszany. Tuż obok przy budowanym kompleksie biurowców w najbliższą sobotę otwiera się Shuvary Park - i być może w końcu w pobliskiej okolicy pojawi się na mapie przyjemnie miejsce z gastronomią - gdzie będzie można spotkać się ze znajomymi, przy kawe lub po prostu wyjść coś zjeść bez konieczności jechania na Zabłocie czy co centrum:
https://www...com/shuvarypark/

Z opisu na stronie:
Ponad 3000m2 industrialnej przestrzeni
- street food, drinki i #chillout
- boiska sportowe
- kino letnie
- plac zabaw
- moc miejskich atrakcji
… and more!

Adam145
Posty: 37
Rejestracja: 10 cze 2022, 0:41

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Adam145 » 08 lip 2022, 13:49

projekty1 pisze:
Adam145 pisze:
TomaszWer pisze:Dzień dobry,
Tak się składa, że mieszkam tuż obok, na Wodnej 26. Zakupiłem na samym początku mieszkanie w tej inwestycji i jestem w miarę na bieżąco jeśli chodzi o sytuację na budowie (przechodzę obok kilka razy w tygodniu) Gdyby ktoś poszukiwał informacji na ten temat lub okolicy, służę pomocą.

Na ten moment z tego co wiem, środek jest wykończony. Widziałem też, że pojawiała się jedna klimatyzacja w mieszkaniu parterowym (jak? skoro nie można tam jeszcze wejść z ekipą wykończeniową - nie wiem - będę pytać developera) - szacunkowy termin odbiorów podany przez przedstawiciela to wrzesień-październik 2022, ale nie zdziwię się, jeśli przeciągnie się to jeszcze na listopad lub nawet dłużej (w teorii termin w umowie to listopad 2022), jest jeszcze sporo do zrobienia, zwłaszcza na placu przed budynkiem, będzie tam też budowana droga...

Pozdrawiam.


We wrześniu mieszkania już będą dostępne dla właścicieli. Aktualnie wykańczany jest teren przed budynkiem - ten etap będzie zakończony do końca lipca. W sierpniu będą odbiory służb, a we wrześniu planowane jest udostępnienie mieszkań właścicielom. Taką informację otrzymałem w biurze activ investment.


"Adam145" kiedy ostatnio byłeś na budowie? I kiedy rozmawiałeś z deweloperem? Jeśli chodzi o wykańczanie terenu przed budynkiem, to ja progresu nie widzę. Widzę natomiast jak postępuje druga budowa Activ przed oknami Wodnej 34 i jak cały czas w miejscu parkingów Wodnej 34 stoją pojazdy budowy, które regularnie pracują, ale na tym drugim budynku, którego wszystkie kondygnacje mają być zrobione do sierpnia 2022. Widzę pracowników robiących zbrojenie, betonujących, ale nie widzę tego "porządkowania" przed blokiem Wodna 34, o którym piszesz a jestem tam przynajmniej raz na 2 tyg. Ostatnio byłam tydzień temu i proponuję sobie stanąć na parkingu firmy ELTE GPS, czyli nie od bramy wjazdowej od torów tylko od drugiej strony budynku i dokładnie się przyjrzeć. Stan taki utrzymuje się przynajmniej od 2 miesięcy. Deweloper ze strony usunął info o całej inwestycji i nie zamieszcza już zdjęć z progresu prac, bo musiałby ciągle zamieszczać te same zdjęcia. Ja dla mnie tam się zacznie porządkowanie i budowa drogi najwcześniej we wrześniu - po zakończeniu wszystkich kondygnacji na inwestycji Staw Płaszowski, więc odbiory jak będą, to najwcześniej w listopadzie czyli tak jak jest w harmonogramie. Deweloper się nie spieszy i nie będzie spieszył, bo ma jeszcze czas i przy okazji skończy sobie tą drugą budowę i ma gdzie trzymać koparki, kontenery pracownicze itp.



Na budowie byłem dokładnie tydzień temu.
1) aktualnie kończony jest etap studzienek kanalizacyjnych oraz rozprowadzania instalacji pod oświetlenie na terenie przed budynkiem.
2) do końca lipca planowane jest zakończenie porządkowania terenu przed budynkiem
3) budynek naprzeciwko tj. Inwestycja Staw Płaszowski już ma zbudowane wszystkie kondygnacje - teraz jeszcze nadbudówka nad 3 piętrem - element dachu. Owszem w harmonogramie prac stan surowy ma być gotowy do końca września, ale aktualnie deweloper kończy poszczególne etapy z 2 miesięcznym wyprzedzeniem - np. Opłata za strop nad 1 piętrem miała być do 31 lipca, a w rzeczywistości była na początku czerwca, bo ten etap został ukończony znacznie przed czasem. Etap surowy inwestycji Staw Płaszowski będzie osiągnięty do końca lipca.

Greenarrow
Posty: 16
Rejestracja: 04 maja 2021, 22:42

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Greenarrow » 10 lip 2022, 9:23

TomaszWer pisze:
Widziałem też, że pojawiała się jedna klimatyzacja w mieszkaniu parterowym (jak? skoro nie można tam jeszcze wejść z ekipą wykończeniową - nie wiem - będę pytać developera)



Też właśnie widziałem, że w jednym z mieszkań jest założona klimatyzacja, udało ci się coś dowiedzieć na ten temat?


gajdzik94
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2022, 15:08

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: gajdzik94 » 10 lip 2022, 15:15

Bylem kilka dni temu na miejscu. Wyglada jakby cos zaczelo sie dziac w sprawie przygotowywania terenu pod ostateczne betonowanie (zdjecie- https://zapodaj.net/44f59dd40d2a0.png.html). Co do klimy faktycznie wisi na sciance na parterze w mieszkaniu naroznym, rowniez prosze o info jesli uda sie komus ustalic jakim cudem ona tam jest :>

Dwa pytania ode mnie:
1) do bardziej doswiadczonych w kwestii odbioru mieszkania- jak to powinno wygladac- pierwsze odbior techniczny gdzie ma sie dwa tygodnie na zgloszenie defektow itp. a potem odbior oficjalny gdzie mozna startowac z remontem?
2) czy planuje ktos prysznic i odplyw liniowy- jak grubosc podlogi i rozstaw rur w budynku bedzie sie do tego miec? (jeszcze w ogole nie rozeznywalem sie w temacie)

pozdrawiam,

Greenarrow
Posty: 16
Rejestracja: 04 maja 2021, 22:42

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Greenarrow » 16 lip 2022, 8:18

Z nowych informacji prawdopodobny termin przekazania kluczy to październik, bo deweloper ma robić jeszcze drogę dojazdową. W środku wszystko jest skończone, pozostały do zrobienia tylko barierki przy schodach.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Lirad i 36 gości