Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 13 maja 2021, 9:39

projekty1 pisze:
projekty1 pisze:Wiesz może w którym miejscu od strony zachodniej dokładnie powstanie blok? Interesuję się tą inwestycją, widziałem plany, czy tam jest miejsce na blok pomiędzy parkingiem Wodnej 34 a tym blokiem, który już tam stoi? Czy masz na myśli, że powstanie on zupełnie na północ od parkingu? Na planach pokazują, że parking ciągnie się jeszcze trochę na północ "powyżej" bloku Wodnej 34, więc jeśli blok powstawałby na północ od północnego krańca parkingu to spoko, natomiast jeśli będzie on na zachód od parkingu, nawet przesunięty trochę na północ to już słabo...
W sensie on Twoim zdaniem powstanie w miejscu, w którym parking "zwęża się", tak że zachodnie okna północnych mieszkań Wodnej 34 będą wychodziły na ten blok?

Narysowałam jak myślę, że to może wyglądać. Ale tak mam na myśli że z uwagi na nieregularny kształt działki i fakt że jest ona szersza od Pn, to tam najprawdopodobniej będzie blok. Trzeba pamiętać, że tam za zielenią już jeden blok stoi i musimy zachować te 4 m odległości również od tamtej działki i mieć dojazd do osiedla. Dlatego wydaje mi się że raczej deweloper nie będzie w stanie się przysunąć do już istniejącego bloku tylko będzie kombinował z Wodną 34.
[/quote]

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 maja 2021, 9:49 przez projekty1, łącznie zmieniany 1 raz.


projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 13 maja 2021, 9:40

Drugi bardziej optymistyczny wariant zabudowy mógłby wyglądać jak niżej.

Obrazek

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 13 maja 2021, 9:51

Chyba lekko spamuję forum :D 3 posty na ten sam temat. Trochę nie ogarniam tego forum, ale mam nadzieję, że zainteresowani się zorientują jaki był mój przekaz ;)


Pepeg
Posty: 258
Rejestracja: 21 sty 2020, 21:12

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Pepeg » 13 maja 2021, 11:52

projekty1 pisze:Narysowałam jak myślę, że to może wyglądać. Ale tak mam na myśli że z uwagi na nieregularny kształt działki i fakt że jest ona szersza od Pn, to tam najprawdopodobniej będzie blok. Trzeba pamiętać, że tam za zielenią już jeden blok stoi i musimy zachować te 4 m odległości również od tamtej działki i mieć dojazd do osiedla. Dlatego wydaje mi się że raczej deweloper nie będzie w stanie się przysunąć do już istniejącego bloku tylko będzie kombinował z Wodną 34.

Bardzo współczuję przyszłym właścicielom tych mieszkań bo nie wiedzą w co się pakują.
Musi zachować 4 metry? A co powiesz na 2 metry i elewacja bez okien.
Droga dojazdowa do osiedla? Co powiecie na dojazd pod blokiem?
Activ jest bardzo kreatywny i potrafi wycisnąć m2 z działki do ostatniej kropelki.
Cały ten pas zieleni biegnący od Wodnej do Krzywdy będzie zabudowany takimi własnie kiszkami.
Osobiście nigdy nic nie kupiłbym od tego dewelopera, najtańsze materiały i technologie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 13 maja 2021, 15:34

Pepeg pisze:
projekty1 pisze:Narysowałam jak myślę, że to może wyglądać. Ale tak mam na myśli że z uwagi na nieregularny kształt działki i fakt że jest ona szersza od Pn, to tam najprawdopodobniej będzie blok. Trzeba pamiętać, że tam za zielenią już jeden blok stoi i musimy zachować te 4 m odległości również od tamtej działki i mieć dojazd do osiedla. Dlatego wydaje mi się że raczej deweloper nie będzie w stanie się przysunąć do już istniejącego bloku tylko będzie kombinował z Wodną 34.

Bardzo współczuję przyszłym właścicielom tych mieszkań bo nie wiedzą w co się pakują.
Musi zachować 4 metry? A co powiesz na 2 metry i elewacja bez okien.
Droga dojazdowa do osiedla? Co powiecie na dojazd pod blokiem?
Activ jest bardzo kreatywny i potrafi wycisnąć m2 z działki do ostatniej kropelki.
Cały ten pas zieleni biegnący od Wodnej do Krzywdy będzie zabudowany takimi własnie kiszkami.
Osobiście nigdy nic nie kupiłbym od tego dewelopera, najtańsze materiały i technologie.

Potwierdzam, że Activ to sprytny deweloper i taki scenariusz jak piszesz jest możliwy. Ale na ten moment w zasadzie jedyne co jest pewne to, że powstaną bloki wokół. Niestety taki scenariusz w Krakowie dotyczy większości deweloperów - budują gęsto i Activ w niczym od tego standardu nie odbiega. Jeśli chodzi o standard wykończenia, to zawsze może być lepiej, ale trzeba mieć też odnośnik do ceny i świadomie dokonywać wyborów. Idealnych inwestycji nie ma. Wystarczy popatrzeć na wątki na tym forum. Można też szukać dalej od centrum i cieszyć się że jest taniej, albo odwrotnie patrzeć przystanek wyżej w str centrum gdzie administracyjnie zaczyna się Zabłocie i kupić coś za 13-17 tys za metr i o dziwo jak się przyjrzeć wykończeniu, to jest podobnie. Może trochę ładniejsza elewacja, ale w środku te same problemy architektoniczne - ciasne i długie pomieszczenia, mało gniazdek, balkony bez wykończenia, ale za to piękne alejki wokół. Najważniejsze to wybierać świadomie, żeby nie być potem niemiło zaskoczonym. Każdy ma swoje kryteria wyboru - dla jednego to jest lokalizacja, a dla innego ładna elewacja. Myślę że dla większości śmiertelników, jednak kluczowa jest cena.

Pepeg
Posty: 258
Rejestracja: 21 sty 2020, 21:12

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Pepeg » 13 maja 2021, 19:13

projekty1 pisze:
Potwierdzam, że Activ to sprytny deweloper i taki scenariusz jak piszesz jest możliwy. Ale na ten moment w zasadzie jedyne co jest pewne to, że powstaną bloki wokół. Niestety taki scenariusz w Krakowie dotyczy większości deweloperów - budują gęsto i Activ w niczym od tego standardu nie odbiega. Myślę że dla większości śmiertelników, jednak kluczowa jest cena.

Scenariusz własnie się realizuje i urzad miasta wydał już pozwolenie na budowę tego kurnika bez okien na ww działce. Powiem szczerze że nie spotkałam się w Krakowie z takim patologicznym projektem poza centrum. Uważam że w cenie 9,5 tyś za metr można znaleźć na Płaszowie mieszkanie w lepszej lokalizcji i w projekcie który daje pewność jak będzie wyglądało najbliższe otoczenie wokół bloku. W tym przypadku nic nie wiadomo a jest raczej pewne że w odległości kilku metrów powstanie kolejny blok, może się okazać że mieszkańcy będą mieli widok na ładną kilkupiętrową ścianę bez okien. Ale jak to mówią, każdy jest kowalem swojego losu.

Greenarrow
Posty: 16
Rejestracja: 04 maja 2021, 22:42

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Greenarrow » 13 maja 2021, 20:37

Ten blok od ulicy Gromadzkiej to myślicie, że będzie też 5 piętrowy? Wydaje się, że działka nie jest taka duża i możliwe, że postawią coś bardziej kameralnego?

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 13 maja 2021, 21:32

Pepeg pisze:
projekty1 pisze:
Scenariusz własnie się realizuje i urzad miasta wydał już pozwolenie na budowę tego kurnika bez okien na ww działce. Powiem szczerze że nie spotkałam się w Krakowie z takim patologicznym projektem poza centrum. Uważam że w cenie 9,5 tyś za metr można znaleźć na Płaszowie mieszkanie w lepszej lokalizcji i w projekcie który daje pewność jak będzie wyglądało najbliższe otoczenie wokół bloku. W tym przypadku nic nie wiadomo a jest raczej pewne że w odległości kilku metrów powstanie kolejny blok, może się okazać że mieszkańcy będą mieli widok na ładną kilkupiętrową ścianę bez okien. Ale jak to mówią, każdy jest kowalem swojego losu.



Co do kolejnego bloku na Wodnej, to w Krakowie wszystko się sprzeda, a projektu nie ma co oceniać przez pryzmat swoich preferencji. Zależy kto jakiego mieszkania szuka i za jaką cenę. Myślę że znajdzie swoich amatorów. Wiesz może jak będzie usytuowany ten blok w stosunku do Wodnej 34?

Jeśli chodzi o Płaszów, to owszem dużo się tam buduje i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie za interesującą go cenę, choć w ceny poniżej 9 na Płaszowie nie wierzę - może na Myśliwskiej Budimex z pękającymi ścianami, albo Semaco (mają dość ładne układy, ale dojazd znacznie gorszy niż Wodna) lub dalej w stronę pętli Mały Płaszów i Rybitw. Na Płaszowie można też kupić mieszkanie na betonowym blokowisku Nowy Przewóz, hałaśliwe Bryksy przy samym tramwaju, choć układy całkiem niezłe, podobnie Żołnierska i Coco Springs, albo HSD przy Domu Pomocy Społecznej i blokach socjalnych z pasem zieleni (układy podobne do tych na Wodnej 34), który w przyszłości też będzie blokiem. Ten teren jednak z mojego punktu widzenia jest mało atrakcyjny, bo jednak dalej od centrum i bliżej "pachnącego" oczyszczalnią ścieków Złocienia i samych Rybitw, na których jak się dobrze poszuka można kupić wszystko :D Gdyby ATAL budował kolejny etap Bagrowa Park, to może bym się zastanawiała nad tym, bo to na prawdę fajne osiedle, ale na chwilę obecną na Płaszowie jeśli chodzi o nowe inwestycje szału jak dla mnie tam nie ma :? Ale być może nie znam wszystkich inwestycji w okolicy i jest tam jeszcze coś wartego uwagi, co budują tu i teraz. Najwyraźniej nie dotarłam w to miejsce ;)


projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: projekty1 » 13 maja 2021, 21:39

Greenarrow pisze:Ten blok od ulicy Gromadzkiej to myślicie, że będzie też 5 piętrowy? Wydaje się, że działka nie jest taka duża i możliwe, że postawią coś bardziej kameralnego?


Na tej działce jest możliwa zabudowa do 5 pięter max. Być może będzie tam niższy blok, choć osobiście nie wierzę w to, że deweloper, który to kupi zrezygnuje z dodatkowego zarobku i postawi coś niższego np. 3 piętrowy blok. 2 dodatkowe piętra to dodatkowa kasa i byłby głupi gdyby przy cenach działek w Krakowie świadomie z niej zrezygnował.

bono19
Posty: 134
Rejestracja: 17 cze 2019, 11:59

Re: Wodna 34 Kraków od Activ Investment - opinie o inwestycji na forum

Postautor: bono19 » 14 maja 2021, 0:07

projekty1 pisze:Jeśli chodzi o Płaszów, to owszem dużo się tam buduje i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie za interesującą go cenę, choć w ceny poniżej 9 na Płaszowie nie wierzę - może na Myśliwskiej Budimex z pękającymi ścianami, albo Semaco (mają dość ładne układy, ale dojazd znacznie gorszy niż Wodna) lub dalej w stronę pętli Mały Płaszów i Rybitw. Na Płaszowie można też kupić mieszkanie na betonowym blokowisku Nowy Przewóz, hałaśliwe Bryksy przy samym tramwaju, choć układy całkiem niezłe, podobnie Żołnierska i Coco Springs, albo HSD przy Domu Pomocy Społecznej i blokach socjalnych z pasem zieleni (układy podobne do tych na Wodnej 34), który w przyszłości też będzie blokiem.


No właśnie.. Żołnierska - inwestycja w mojej opinii bardzo ciekawa, co widać też po sprzedaży.
Nie rozważała Pani tej pozycji? Blisko zalew, The Park, sklep. No.. jedynie te platformy parkingowe, że obligatorny jest zakup "pionu" za 45k
Ostatnio zmieniony 14 maja 2021, 11:04 przez bono19, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości