Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: MarcinJ » 29 sie 2015, 23:30

Spora inwestycja mieszkaniowa powstaje w dzielnicy Prądnik Czerwony w Krakowie, nowe mieszkania przy ul. Reduty buduje Balbud. Bloki powstają w niedalekiej odległości od cmentarza Batowickiego, a co więcej, całkiem blisko też z nich do ulicy Bohomolca. Miejsce nie jest złe, z dużą ilością zieleni, w zasadzie na obrzeżach Krakowa. Nie jest tam jednak najlepiej z komunikacją, ponieważ trzeba na nią dojść właśnie na wspomnianą wcześniej ulicę. Ale jeśli ktoś szuka spokojnej okolicy, to tam powinien właśnie to znaleźć.

Obrazek
Na pierwszej fotografii widać blok, który cały czas jest jeszcze w trakcie budowy, choć trzeba przyznać, że w zasadzie cały budynek już stoi, więc do zakończenia budowy nie zostało już dużo czasu. Można zauważyć, że jest stawiamy w powszechnej dzisiaj technologii, czyli monolitycznej. Sporo ścian osłonowych zewnętrznych zostało w tym przypadku odlanych z betonu, jednak na wyższych kondygnacjach zastosowany został pustak ceramiczny, czyli bardzo dobry materiał.

Obrazek
Jeśli chodzi o wybór mieszkań, to opcji jest sporo, ponieważ deweloper Balbud oraz działający na jego zlecenie projektanci pomyśleli o tym, żeby dla klientów były dostępne jednopokojowe kawalerki o metrażu zaczynającym się od 27 m2, do dużych, 65 m2 mieszkań, które dodatkowo można łączyć w jeszcze większe, jeżeli dla kogoś to za mało. Budynki ni będą też wysokie, bowiem zaplanowano, że będą mieć tylko 6 kondygnacji, czyli 5 pięter.

Obrazek
Powyżej natomiast pokazany jest budynek, który częściowo został już ukończony, przynajmniej z zewnątrz. Widać, że jeśli chodzi o połączenie kolorystyczne, to zastosowano żółty z białym i nie wygląda to źle. Zwracają także uwagę balkony, które zdaje się zostały przewidziane do większości mieszkań. Mieszkańcy powinni być zadowoleni z tego, że wydaję się one być całkiem duże. Dodatkowo na osiedlu zaplanowano przedszkole, restaurację oraz punkty usługowe, co zazwyczaj jest istotne z punktu widzenia mieszkańców.

Obrazek
A tak mają finalnie wyglądać te bloki - mogą się podobać. Interesującą sprawą jest tu zapewne cena, a deweloper podaje, że ta zaczyna się od 5 500 zł/m2, jednak zaraz obok podanej kwoty jest także informacja o treści "przyjdź do biura, negocjuj cenę swojego mieszkania", a to wskazuje na to, że jakiś ruch cenowy w dół jest tu niemal pewny. No i wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości ruszy sprzedaż kolejnych etapów tego osiedla, więc jeśli ktoś ma coś tam upatrzonego, to chyba warto być czujnym :)

Co myślicie o tej inwestycji, to dobre miejsce i zakup tam mieszkania to dobra decyzja :?: A może jest tu ktoś, kto kupił tam już mieszkanie i podzieli się swoimi doświadczeniami z przebiegu tego procesu :?:


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Osiedle Reduta w Krakowie - opinie o nowych mieszkanich

Postautor: Nowy » 15 wrz 2015, 0:10

Jeśli chodzi o mnie, to podobają mi się duże balkony przy tych nowych mieszkaniach w Krakowie na Osiedlu Reduta. Tylko gorzej z lokalizacją tego miejsca. Patrząc na to, jak w tej chwili wygląda ulica przy której Balbud (oraz inni deweloperzy, np. Start) budują te bloki, współczuję przyszłym mieszkańcom, no chyba, że coś się tam zmieni w bardzo niedalekiej przyszłości. W każdym razie mogliby zmienić tą ziemną drogą na jakąś normalną, bo ile można tak chodzić...

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: megi » 15 maja 2017, 11:57

Ostatnio byłam się przejść w tej okolicy i muszę przyznać, że wygląda to wszystko coraz gorzej :/ Strasznie gęste się robi to osiedle, a przecież obok budują jeszcze inni deweloperzy. Inwestycja Prądnik Tarasy np., to jest niby ładna, tylko co z tego, skoro tarasy kończą się właśnie tuż przed balkonami bloku Reduta od Balbud. Na plus, to dobiega chyba końca remont ulicy Reduta, jest już gotowy most na tym potoku i jeszcze jest kwestia zrobienia dojazdu, chyba do Strzelców, po jego drugiej stronie, więc tu idzie ku dobremu :) Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ma się chyba też zabierać jakoś niedługo za Park Reduta, który ma tam powstać, ale i tak wygląda na to, że zostanie on dosyć szczelnie otoczony blokami.


wolodi
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2017, 19:11

Bal-Bud Prądnik Czerwony ul. Reduta 26

Postautor: wolodi » 26 paź 2017, 21:38

Witam,

jakoś nikt nie wspomina o tej inwestycji. Jak myślicie warto zainteresować się tą inwestycją?
bal-bud.pl

iti
Posty: 1136
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Bal-Bud Prądnik Czerwony ul. Reduta 26 Kraków - opinie na forum

Postautor: iti » 26 paź 2017, 22:50

wolodi pisze:jakoś nikt nie wspomina o tej inwestycji

To stary temat na forum, nie wiem czy byłeś w tej okolicy, warto się tam przespacerować, to dosyć gęste osiedle. Z drugiej strony, blisko będzie chyba stamtąd do Parku Reduta, o który swoją drogą, toczą się teraz jakieś kłótnie :)

wolodi
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2017, 19:11

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: wolodi » 27 paź 2017, 10:39

wiem, ale które osiedle nie jest teraz gęste;) Myślisz że w porównywalnej cenie można by znaleźć lepszą lokalizacje, masz jakieś typy?

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: megi » 28 paź 2017, 12:27

A ja myślę, że warto wyrobić sobie własne zdanie na ten temat, wystarczy się przejść w te okolice i przespacerować po osiedlu budowanym przez Bal-Bud oraz innych deweloperów stawiających nowe inwestycje w tej okolicy. Dla mnie sprawia to wszystko wrażenie dosyć chaotycznej zabudowy, choć w blokach Balbudu podobają mi się duże balkony, to może być jakiś plus. W okolicy (w sąsiedztwie bloków) nie ma też chyba wielu lokali usługowych, więc to także na minus. Nie wiem dokładnie, jakie były tam ceny nowych mieszkań, ale w okolicy jest trochę dużych osiedli, za które odpowiada jeden deweloper, jak na przykład Piasta Towers Kraków, Nowe Czyżyny Budimexu albo Piasta Park Wawel Service - chyba wszędzie tam można było kupić tam mieszkanie poniżej 5 000 złotych za metr kwadratowy. Tłumaczenie, że wszędzie jest gęsto jest tylko połową prawdy, bo jednak to, jak osiedle jest zaprojektowane, też ma znaczenie :) Oczywiście to rzecz gustu w dużej mierze, jednym podobają się elewacje z żółtymi kolorami, inni wolą stonowane biele, czernie i szarości. Balbud pewnie też znajdzie klientów na mieszkania na os. Reduta - trudno tu powiedzieć, co jest lepsze. Choć ciekawią mnie opinie samych mieszkańców na temat tego, jak się tam mieszka i co myślą o okolicy. Ciekawe też, jak tam będzie w okresie Wszystkich Świętych, bo to przecież blisko cmentarza i ulica Reduta do niego prowadzi.

No i wie może ktoś coś więcej wiec o tym, jak się ma sprawa z Parkiem Reduta w Krakowie, bo też słyszałam, że jakieś problemy z nim są i część mieszkańców jest przeciwko jego budowie, dlatego, że droga dojazdowa do niego miałaby przebiegać blisko bloków, czy jakoś tak. Może ktoś ten problem naświetli dokładniej.

wolodi
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2017, 19:11

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: wolodi » 28 paź 2017, 20:38

Witam,

dzięki za zainteresowanie, jednak wymienione dwie inwestycje (Piasta Park i Piasta Towers) są w dużo dalej niż reduta bal budu. Raczej można porównywać do inwestycji dom bud na tej samej ulicy.


megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: megi » 29 paź 2017, 11:40

Masz rację, osiedle Reduta od Dom-Bud to tu znacznie lepszy przykład ze względu na lokalizację, bo to po sąsiedzku. Bal-bud na elewacji stosuje żółty kolor, natomiast Dom-bud różowy, więc to też pewne podobieństwo :) Natomiast to drugie osiedle ma taką przewagę, że jest znacznie wyżej, w zasadzie na szczycie wzniesienia, Bal-Bud buduje jednak znacznie niżej, na zboczu czy nawet w dolinie też rzeczki, która tam przepływa (to Prądnik?). A jak wygląda porównanie cen nowych mieszkań w obu tych osiedlach, są podobne, czy któreś z nich jest wyraźnie tańsze :?:

Marysia
Posty: 11
Rejestracja: 19 lip 2016, 23:11

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: Marysia » 02 lis 2017, 23:33

Mieszkańcy walczą teraz o brak kolejnych bloków - za ostatnimi budynkami ma powstać kolejny. Następne budują się także po przeciwnej stronie ulicy. Jest gęsto, jest problem z parkowaniem. Będzie park, to na plus. Deweloperzy zabudują tam każdy skrawek przestrzeni.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości