Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
luk984
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:44

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: luk984 » 12 kwie 2019, 12:51

Jakiś czas temu ostrzegałem na forum przed tym deweloperem...

krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakow-deweloper-buduje-bez-pozwolenia-urzednicy-rozkladaja,5075453,artgal,t,id,tm.html

:shock:


elcia3009
Posty: 9
Rejestracja: 05 mar 2019, 14:45

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: elcia3009 » 17 kwie 2019, 19:55

Czy Ktoś już jest po odbiorze mieszkania w bud. 5?
Z tego co wiem to były jakieś problemy z płytkami na balkonie i szybami w oknach.
Ktoś może wie coś więcej? My po świętach mamy mieć odbiór...

murdock
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:26

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: murdock » 19 kwie 2019, 8:01

Hej,

Ja już jestem po odbiorze, a nawet zaczynam już zwozić materiały na wykończenie :D

Z grubszych usterek jakie wyszły to właśnie ten nieszczęśliwie przeciekający balkon (woda przecieka z balkonu piętro wyżej na wysokości drzwi balkonowych), obita futryna drzwi wejściowych, jeden sufit krzywo wytynkowany, pęknięta wylewka w jednym rogu oraz jeden parapet źle osadzony. Usterki zostały naprawione sprawnie w ciągu 3-4dni oprócz tego balkonu, na który nadal czekam.

Ogólnie tragedii nie było ale do ideału też daleko. :mrgreen:

Licznik na prąd założony po wcześniejszej wizycie w Tauronie. Ciepła woda też już jest :twisted:


elcia3009
Posty: 9
Rejestracja: 05 mar 2019, 14:45

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: elcia3009 » 19 kwie 2019, 10:31

Czyli odnośnie prądu trzeba najpierw pofatygować się do dostawcy, jest narzucony Tauron czy można kogoś wybrać ? :D
Poprawili ten sufit, podłogę i parpapet czy jak to rozwiązali? A drzwi jak ogarnęli? :)

murdock
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:26

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: murdock » 19 kwie 2019, 13:08

Co do prądu to trzeba najpierw dokument w biurze Bal-Bud odebrać i z tym udać się do Taurona - raczej narzucony z tego względu, że deweloper już uiścił wszystkie opłaty, a jest to ponad 1000zł. Po paru dniach od podpisania umowy zakładają licznik i można korzystać.

Sufit został przeszlifowany (to co wystawało), mi to wystarcza bo i tak będzie szpachlowany. Wylewkę na podłodze skuli i zrobili nową (na szczęście w łazience więc pod płytkami się wszystko schowało. Parapet został z jednej strony rozkuty i na nowo osadzony (nowa pianka i nowa zaprawa). Drzwi, tzn. futryna została pomalowana (chyba tak jak to w przypadku napraw lakieru samochodowego) jednak pod światło lekko widać gdzie było malowane.

elcia3009
Posty: 9
Rejestracja: 05 mar 2019, 14:45

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: elcia3009 » 28 maja 2019, 20:09

Chciałabym poinformować wszystkich lokatorów naszego budynku (5) przy ul. Reduta 26, że w ostatnim czasie poziom -2 był zalany na dobre kilka centymetrów wodą, tj cały parking oraz komórki. Nie wiem dokąd sięgała woda oraz przez jaki czas, gdyż ja posiadam zdjęcia z niedzieli, a w poniedziałek woda została praktycznie wypompowana.
Ważne jest abyśmy wszyscy zebrali się i zawnioskowali o stałą pompę (nawet odpłatnie, nie wyjdzie dużo przy tej ilości mieszkań) aby podobne sytuacje nie miały miejsca i wilgoć się tam nie pojawiała.
Jak coś to proszę pisać prv lub na @.

elcia3009
Posty: 9
Rejestracja: 05 mar 2019, 14:45

Osiedle Reduta od Bal-Bud

Postautor: elcia3009 » 28 maja 2019, 20:20

Witam,

Chciałabym zebrać tutaj wszystkich lokatorów, mieszkańców naszego osiedla przy ul. Reduta 26, 28 oraz okolicznych nieco wcześniej wybudowanych.
Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie tutaj załatwiać nurtujące sprawy i nawiązać ewentualne kontakty.
Pozdrawiam ;)

pioros
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2019, 11:01

Re: Osiedle Reduta od Bal-Bud

Postautor: pioros » 29 maja 2019, 11:15

Witam sąsiadkę z bloku obok.
Ja jestem z (6). Jeszcze nie odebrałem mieszkania ale w przyszłym tyg będę się umawiać z deweloperem.
W ostatnim czasie deweloper zrobił się trochę kontrowersyjny. Zobaczymy jak to będzie przy odbiorze.


eskimors
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2019, 12:24

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: eskimors » 30 maja 2019, 14:17

Czy komuś udało się rozwiązać problem z cieknącym balkonem w budynku nr 5?

murdock
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:26

Re: Osiedle Reduta w Krakowie - nowe mieszkania od Balbud forum / opinie

Postautor: murdock » 31 maja 2019, 11:06

Nie, zgłoszone 2 miesiące temu, a nie zrobione nic po dzień dzisiejszy...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: muzyd i 52 gości