Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Postautor: slawek » 17 mar 2017, 11:32

Jest może na forum ktoś, kto zainteresowany zakupem mieszkania w inwestycji Zbożowa 2A w Krakowie (deweloper Atal) i może napisać, jakie ma opinie o tym projekcie, jakie widzi jego wady i zalety :?: Bo właśnie ostatnio ruszyła sprzedaż nowych mieszkań w Krakowie blisko centrum pod tym adresem, który wydaje się niezły, choć trudno powiedzieć, czy sąsiedztwo dosyć ruchliwej linii kolejowej, ruchliwej linii tramwajowej i szpitala wojskowego, nie będzie w przyszłości uciążliwe :/ Z drugiej strony niemal za ulicą, bo wystarczy przejść przez Prądnicką, znajduje się niewielki, choć bardzo przyjemny Park Kleparski, w którym znajduje się monumentalny Fort Kleparz :) Bez problemu można także dostać się z tej lokalizacji pieszo do centrum - wystarczy dojść do Nowego Kleparza, a następnie przejść ulicą Długą do plant - nie powinno to zająć więcej, niż 15-20 minut :)

Obrazek

Jeśli chodzi o nowe mieszkania w Krakowie, które Atal ma zamiar sprzedać klientom, to w budynku Zobożowa 2A ma się ich znaleźć 56, czyli raczej kameralnie i nie będzie to w przyszłości jakaś ogromna wspólnota mieszkaniowa. Do lokali przewidziano 38 komórek lokatorskich oraz 47 miejsc postojowych na parkingu podziemnym, czyli współczynnik miejsc postojowych jest tam mniejszy niż 1 - nie wiem czy to dobrze, czy źle, z jednej strony nie ma sensu wpychać tam zbyt wielu samochodów, bo to w końcu okolice centrum i do tego dobrze skomunikowane, z drugiej jednak pewnie problemy z parkowaniem się tam pojawią w przyszłości. Jeśli chodzi o to, co czeka na nabywców, to oferta zawiera między innymi elementy przedstawione poniżej.

  • Kawalerek nie ma tam być w ogóle, natomiast najmniejsze nowe mieszkania dwupokojowe blisko centrum Krakowa w tym projekcie zaczynają się od 35 metrów kwadratowych i ich układ robi dobre wrażenie, zwłaszcza to, że sypialnia ma ponad 11 m2, jest oddzielona od salonu z aneksem łazienką, a wszystko dopełnia podłużny balkon - prawie 12 m2, na który można wyjść z obu pomieszczeń :) Są też jednak lokale mające dwa pokoje rozmieszczone na powierzchni 48 m2 i tam dałoby się już wydzielić osobną i do tego jasną kuchnię, choć jednak sypialnia mogłaby być tam nieco większa.
  • Małe mieszkania trzypokojowe w Krakowie na Łobzowie w inwestycji Zbożowa 2A zaczynają się już od 49 m2, co prawda jest tam jedna sypialnia, która ma mniej niż 9 m2, ale jednak rozkłady przy tym metrażu są niezłe. Da się jednak znaleźć także lokal z trzema mieszkaniami na 64 m2 i tu jest już znacznie więcej miejsca - znalazło się nawet na osobną i jasną kuchnię. Ważne jest także to, że lokal jest dwustronny.
  • Można tam kupić także mieszkania czteropokojowe na Łobzowie od Atalu, zaczynają się od 77 metrów kwadratowych i kończą na 90 m2 - jest ich tylko kilka i są trzeba przyznać, że także mają ciekawe rozkłady, po dwa bardzo duże balkony, możliwość wydzielenia osobnej kuchni oraz dodatkowe, małe toalety, które w większych lokalach są obecnie standardem.
Wybór jest jeszcze duży, ponieważ inwestycja Zbożowa 2A Kraków co dopiero weszła do sprzedaży, a jeśli chodzi o ceny nowych mieszkań w niej, to jak zazwyczaj w przypadku dewelopera Atal, jest on dosyć prosty - metr kwadratowy kosztuje 7 500 zł, wykończenie balkonu 500 zł/m2, komórka lokatorska 1 500 zł/m2 i miejsce postojowe w garażu podziemnym 28 000 zł. Co myślicie o tych cenach, to dużo czy mało :?: Wydaje mi się, że w przypadku małych mieszkań, to jeszcze nie jest jest źle, jak na tą okolicę, jednak jeśli chodzi o mieszkania największe, to pewnie mogłoby być nieco taniej. Zwłaszcza, że to jednak projekt realizowany blisko torów. Plusem jest też to, że jednak jest tam blisko kilka biurowców - np. powstały ostatnio Regent Office Kraków czy sąsiadujące z Nowym Kleparzem - Herbewo.

Obrazek

Nie wiecie czy Zbożowa 2A to będzie tylko jeden budynek, czy może deweloper planuje tam większe osiedle, ktoś ma może jakieś informacje na ten temat :?: Jeżeli macie swoje opinie o deweloperze Atal, to również warto się nimi podzielić na forum - na co uważać, a co robią dobrze. O samy budynku i jego architekturze co myślicie, wydaje mi się, że firma miała już ciekawsze projekty choć nie jest źle. Ciekawi mnie powierzchnia działki i zagospodarowanie terenu wokół, jak to finalnie zaplanowano. Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia okolicy, działki czy budowy, to także zapraszam do podzielenia się na forum. Jest ktoś kto kupuje albo kupił tam mieszkanie :?:


drabka
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2017, 13:02

Re: Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Postautor: drabka » 11 lip 2017, 16:49

Co tu można dodać, jednym może się podobać innym nie, mieszkam teraz w starej kamienicy więc dla mnie wszystkie nowe osiedla są piękne więc Zbożowa 2A też mi się podoba. Man nadzieję że wkrótce się przeprowadzę do takiego właśnie fajnego nowego mieszkania z windą i parkingiem

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Postautor: kowal123 » 07 wrz 2017, 20:56

Atal - jedyny deweloper, z którym nie dało się wynegocjować nic atrakcyjnego. Firma jest za duża - albo ktoś akceptuje warunki, albo idzie dalej... Raczej nie polecam ;)


klientkrk
Posty: 87
Rejestracja: 25 lut 2018, 12:56

Re: Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Postautor: klientkrk » 25 lut 2018, 12:58

Czy jest tutaj ktoś kto kupił tam mieszkanie ? Jak z negocjacjami ? Czy da się ruszyć cenę metr, garażu lub wykonczenia balkonu ?
póki co 7500 za metr, 500 (schodzą do 300 )za m2 za balkon, 28 000 garaż

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Postautor: Nowy » 25 lut 2018, 23:54

To dosyć standardowe warunki, jak na dewelopera Atal, choć dopłaty za wykończenie balkonu uważam za zdzierstwo, bo o jednak powinno być zrobione. Nie wiem jak jest w przypadku inwestycji prowadzonych przez Atal, ale w większości powstających nowych bloków, balkon jest częścią wspólną przeznaczoną do wyłącznego użytkowania i jego wykończenie to kwestia z tej samej półki, co wykończenie elewacji, a tego zwykle nie wymagają od nas deweloperzy za pieniądze. Ja bym jednak próbował negocjować cenę wykończenia balkonu do 0 zł :) Ciekawe czy Ci się uda.

klientkrk
Posty: 87
Rejestracja: 25 lut 2018, 12:56

Re: Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Postautor: klientkrk » 13 mar 2018, 16:50

Czy ktoś ma informację jak uciążliwa może być ta bocznica kolejowa ?
Wydaje się daleko a do tego w centrum miasta pociągi jeżdżą raczej wolno ale różnie bywa...

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Postautor: pozdro » 19 mar 2018, 6:35

Predzej samochody na pradnickiej. Ale to bierz od zachodu.

marzenahajduczek
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:09

Re: Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Postautor: marzenahajduczek » 06 maja 2018, 16:58

Czy ktoś zakupił mieszkanie w tej inwestycji i może się podzielić jakimiś uwagami? :)


klientkrk
Posty: 87
Rejestracja: 25 lut 2018, 12:56

Re: Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Postautor: klientkrk » 06 maja 2018, 20:56

hjkhhkjhkjhkjhjk
Ostatnio zmieniony 10 mar 2021, 11:19 przez klientkrk, łącznie zmieniany 1 raz.

marzenahajduczek
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:09

Re: Zbożowa 2A Kraków - opinie i forum inwestycji dewelopera Atal

Postautor: marzenahajduczek » 07 maja 2018, 12:11

Chyba standardowo:

Czy są skłonni do jakichkolwiek negocjacji i zniżek oraz co do okolicy - udało Ci się może dowiedzieć, czy planowana jest obok budowa drugiego ich budynku? Patrząc na plany niestety wydaje mi się, że dałoby radę wcisnąć tam kolejny etap Zbożowej, co trochę odstrasza, ale może się mylę i przewidują inne zagospodarowanie tego terenu.
Jeszcze gdybym mogła prosić o informacje na temat natężenia hałasu w tej okolicy, to byłabym wdzięczna. Nie udało mi się wybrać tam w godzinach szczytu i interesuje mnie, jak sprawa wyglda zarówno z hałsem z ulicy, jak i od dworca towarowego.
Z góry serdrdeczne dzięki! :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fisman, Google Adsense [Bot], Rapanui i 49 gości