Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: slawek » 22 mar 2017, 1:27

Są tu osoby planujące zakup nowego mieszkania w Czyżynach :?: Jeśli tak, to może ktoś się na forum wypowie o nowym projekcie Hynka Kraków - deweloper Dasta Invest, który już zaczął powstawać w okolicy pasa startowego dawnego lotniska - jak na razie niewiele o nim wiadomo, poza tym, jak mniej więcej będzie wyglądał - przedstawia to zamieszczona poniżej wizualizacja, która podzieliła się firma budująca lokale. Chodzą słuchy, że miałyby tam powstać trzy bloki, pewnie wszystkie podobne stylem do tego, czym pochwaliła się już Dasta :)

Obrazek

Nowe osiedle miałoby powstać po północnej stronie zachodniej części pasa startowego w Krakowie Czyżynach, pomiędzy stojącą już i zamieszkaną inwestycją Hynka - deweloper Proins, a znajdującym się nieco dalej osiedlem Marii Dąbrowskiej - Dasta Invest, czyli budowanym przez tą samą firmę, która w tej dzielnicy zbudowała już wiele bloków i wygląda na to, że nie ma zamiaru na tym poprzestać :)

Obrazek

Niewiele jeszcze wiadomo o tym, jakie będą nowe mieszkania w Krakowie w tym projekcie, bo jeszcze chyba nie są dostępne w sprzedaży, ale można się spodziewać, że rozkłady mogą być niezłe. Trudno też powiedzieć cokolwiek o tym, jakie będą tam ceny metra kwadratowego, ale raczej nie ma się co spodziewać, że będą niskie, bo raczej ten deweloper nie sprzedaje zbyt tanio, na pewno nie będzie tak, jak w przypadku inwestycji Nowe Czyżyny Budimexu, który zdecydowanie zbudował w tej okolicy najwięcej w ostatnich latach, budząc przy okazji sporo kontrowersji i budząc skrajne opinie ;)

Obrazek

Jest może ktoś, kto wie coś więcej o inwestycji Hynka - Dasta Invest w Krakowie i może podzielić się informacjami :?: Co myślicie o zakupie mieszkania w tej okolicy - z jednej strony ciekawym elementem tam jest pas startowy dawnego lotniska w Czyżynach znajdujący się po sąsiedzku, z drugiej z kolei, na przykład pod względem komunikacji miejskiej nie jest tam jakoś szczególnie kolorowo. Przydałyby się na forum także opinie o deweloperze Dasta Invest, bo chyba już sporo osób kupiło od nich lokale. A jeśli ktoś ma jeszcze jakieś zdjęcia okolicy, w której powstaną budynki, to niech także podzieli się na forum :)


kangur
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:07

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: kangur » 01 maja 2017, 17:54

Coś cicho na tym forum... pora to zmienić :D Planujemy zakup mieszkania w tej inwestycji, mamy większość zaklepaną, a na stronie Dasty połowa mieszkań już niedostępna - miejmy nadzieje, że dobrze wybraliśmy. Byliśmy w okolicy kilka razy i ogólnie nie ma się do czego przyczepić jedynie patologi z pobliskich blokowisk, którzy już zaznaczali swój teren na Orlińskiego i Marii Dąbrowskiej, Proins w garażach. Teoretycznie Dasta ma wykupiony kawałek pasa startowego i planuje tam zrobić dodatkowy parking (ogrodzony), ale jak byliśmy na miejscu to już jakieś samochody stały + ogrodzenie stało- pytanie czy zabierzemy im to miejsce :) ?

Obrazek

bianka.solderini
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2017, 19:16

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: bianka.solderini » 02 maja 2017, 19:25

Ja również zastanawiam się nad zakupem mieszkania - zastanawiam się, ponieważ ten developer mimo wszystko ma dość wysokie cenny - jak na hutę. Czy ktoś może wie czy istnieje możliwość negocjacji cen?

Odnośnie pytania o bloki - planowane są 4 (zgodnie z informacją umieszczoną przez dewelopera na stronie internetowej)
Obrazek

a jeśli chodzi o "minusy" - to poza patologią z sąsiedztwa (która bądź co bądź może być w każdej części huty :D) to w tej inwestycji nie są przewidziane komórki lokatorskie. I z okien po stronie północnego wschodu jest widok na przepompownie, garaże i nieskończoną od 4 lat aptekę.


kangur
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:07

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: kangur » 02 maja 2017, 22:10

Komórkę lokatorską + podwójne miejsce postojowe(parklift) mamy, a komórek było bardzo dużo do rezerwacji więc chyba się nie kontaktowałeś z Dastą ;) (są w garażu + na parterze). Ceny podobne jak na Marii Dąbrowskiej i po przeciwnej stronie w Atalu. Co do rabatu nie wiem czy można się chwalić ;) Wolimy dopłacić i mieć spokój - widzieliśmy poprzednie inwestycje tego dewelopera, które były dobrej jakości wykonania.

Garaże to będzie miał 1 blok na widoku, chociaż wole garaże niż domki jednorodzinne po drugiej stronie Krakowa palące w piecach i kopcące.
Przepompownia? Mógłbyś wrzucić w którym miejscu?

juliao
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2017, 21:47

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: juliao » 03 maja 2017, 21:55

My też jesteśmy na etapie rezerwacji mieszkania i wszystko wskazuje na to, że zostaniemy sąsiadami :)
Komórki lokatorskie faktycznie są, też zarezerwowaliśmy bo cena jest atrakcyjna, a komfort nieoceniony. Co do negocjacji, może bez szczegółów, ale ceny podane na stronie nie są do końca ostateczne także zawsze coś tam można minimalnie uszczknąć ;)
Myślę że patologia zostanie sobie na Orlińskiego, a u nas będzie spokój :D
Czy przepompownia to nie jest przypadkiem to? Często bywamy w okolicy i raczej nie jest to zbyt szkodliwe miejsce, zresztą nasze okna wychodzą na drugą stronę..

Obrazek

bianka.solderini
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2017, 19:16

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: bianka.solderini » 03 maja 2017, 23:11

moi drodzy (może przyszli) sąsiedzi! :) ten budynek widoczny na zdjęciu zamieszczonym przez juliao to jest wymiennikownia MPC-u (pomyliły mi się pojęcia, przepraszam za wprowadzenie w błąd :) także jego sąsiedztwo nie powinno być bardzo uciążliwe, aczkolwiek to wciąż nie jest najbardziej pożądana zieleń.

Co do tych komórek lokatorskich - na oficjalnej stronie dewelopera nie znalazłam tej informacji - może nie dość dokładnie szukałam, ale na poniższej stronie jest informacja, że "komórek lokatorskich nie przewidziano"

rynekpierwotny.pl/oferty/dasta-invest-sp-z-oo/hynka-krakow-czyzyny-osiedle-dywizjonu-303-8401

co do cen - ma nadzieję, że jest możliwość negocjacji bo z tego co zauważyłam większość mieszkań ma cenę 6 300 zł za metr bez względu na metraż oraz ekspozycję

czang
Posty: 205
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: czang » 05 maja 2017, 13:42

Trafiłem przypadkiem w to miejsce i cieszę się, że osiedle budzi takie emocje, chyba jednak zwykle pozytywne :) A jest też forum mieszkańców inwestycji Hynka - Dasta na forum mieszkańców Czyżyn. Wydaje mi się, że to jednak lepsze miejsce do prowadzenia dyskusji, bo sporo tam jest informacji o sprawach dzielnicy, jej zagospodarowania itp. Np. tam narodziła się sprawa urządzenia Rynku Czyżyńskiego na dawnym pasie startowym, czyli coś, co w przyszłości może nas dotyczyć bardzo bezpośrednio, więc lepiej brać udział w takich dyskusjach.

Poza tym, nie wiem czy wiecie, ale aktualnie jest procedowany Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego „Czyżyny – os. Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego”, to również dla nas ważna sprawa, która dotyka okolic naszego osiedla i innych, które tam powstają, jak również już powstały :)

juliao
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2017, 21:47

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: juliao » 06 maja 2017, 19:44

Super, nie wiem jakim cudem nie znalazłam tego forum :)
Myślę, że w takim razie warto przenieść tą dyskusję tam, gdzie jest więcej mieszkańców.


kangur
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2017, 20:07

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: kangur » 09 sty 2018, 23:45

Prace idą do przodu! Kiedy zamawiać wykonanie kuchni i wykończenie wnętrza?

Obrazek

bianka.solderini
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2017, 19:16

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: bianka.solderini » 15 cze 2018, 15:58

czesc :) dość dawno nikt nie dodawał nowych informacji odnośnie inwestycji dasta na tym forum.
Niedawno dowiedziałam się, że w blokach będą znajdować się śmietniki (w bloku B - śmietniki dla mieszkańców bloku B i C - oraz prawdopodobnie w bloku A). Czy ktoś dostał informację na ten temat?
Nie ukrywam, że trochę mnie to zaniepokoiło, bo takie zamknięte śmietniki to idealne miejsce dla rozwoju każdego robactwa, a w szczególności karaluchów, które rozejdą się potem po całym bloku. Co prawda ma nie być zsypów jak w mrówkowcach z lat 80., ale mimo wszystko....



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości