Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Pajączek98
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2018, 17:17

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Pajączek98 » 01 sie 2018, 17:21

Witam wszystkich forumowiczów! Ta inwestycja na ul. Hynka - II etap jest nawet atrakcyjna. Czy też tak sądzicie? Pytam, bo mam zamiar tu zamieszkać. Dlatego z ciekawością poczytam, o tym, co wiecie na temat realizacji tej MEGA inwestycji. Pozdrawiam :)


Pajączek98
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2018, 17:17

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Pajączek98 » 03 sie 2018, 17:05

Witaj, Bianka Solderini,
masz rację: zsypów nie będzie, ale śmietniki są wbudowane w pomieszczeniu w bloku. Podobno zabezpieczenie przed zapachami ( w razie upałów) jest skuteczne. Jednak... też mnie to rozwiązanie nieco martwi.

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: megi » 05 sie 2018, 13:11

Moim zdaniem to rozwiązanie jest o wiele lepsze, niż wolnostojąca wiata przystankowa, z której śmierdzi, a dodatkowo szpeci osiedle. W bardzo wielu nowych blokach stosuje się teraz rozwiązanie z pomieszczeniem śmietnika. Moim zdaniem tak jest znacznie lepiej, zresztą polecam spacer w okolicy takiego pomieszczenia, w bloku, który jest zamieszkany :)


luk984
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:44

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: luk984 » 14 sie 2018, 17:34

Ja również podbijam temat tej Inwestycji. Poważnie rozważam tę Inwestycje natomiast w sieci mało jest informacji odnośnie tej lokalizacji. Ogólnie jeżeli chodzi o moje odczucia co do kupna mieszkania w tym miejscu (oceniam pod względem zamieszkania nie pod kątem inwestycyjnym):

- dość dobry kompromis pomiędzy odległością od centrum a zgiełkiem miasta. W porównaniu z innymi Inwestycjami wydaje się być to względnie cicha okolica, a do głównych dróg w tym rejonie (tramwaj) jest 10 min spacerkiem.
- sam projekt bloku jest fajny ze względu na zadaszone balkony o sporej powierzchni (w stylu Atal - nawet chyba to samo biuro projektowe). Mało takich projektów powstaje obecnie w Krakowie. Układy mieszkań również sensowne w porównaniu z tym co obecnie się widzi na rynku pierwotnym.
- istnieje spora szansa, że przed blokami II etapu na pasie startowym nie powstaną kolejne bloki i będzie tutaj trochę wolnej przestrzeni, a przynajmniej brak zaglądania w okna
- stosunek miejsc parkingowych w garażu podziemnym jest wysoki (jeżeli się nie mylę 1,6 miejsca na mieszkanie) + Inwestor ma w planach na części pasa startowego wydzielić miejsca postojowe ogólnodostępne dla mieszkańców odgrodzone szlabanem. Jeżeli wywiąże się z tych planów to na prawdę będzie to jedna z niewielu Inwestycji gdzie będzie można swobodnie zaparkować mieszkańcom oraz ich gościom.
- co do minusów to oczywiście bloki mogłyby być mniejsze, nie zachwyca mnie również sąsiedztwo Avii (choć tutaj jest to już kawałek dalej). Chętnie również widziałbym jakiś wspólny pomysł na zagospodarowanie (najlepiej zielone) pasa startowego.

Z racji, że w około powstało już trochę mieszkań (Marii Dąbrowskiej, Dywizjonu 303, Hynka Jasna itd.) bardzo chętnie wysłuchałbym opinii osób, które już mieszkają w tej okolicy i mogą na bazie własnego doświadczenia się wypowiedzieć o tym rejonie. Nie mam również zbyt wielu informacji odnośnie samego dewelopera - może ktoś się jest w stanie coś więcej o nich wypowiedzieć ? Generalnie wszelkie informacje mile widziane ;)

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: slawek » 19 sie 2018, 23:33

luk984 pisze:Z racji, że w około powstało już trochę mieszkań (Marii Dąbrowskiej, Dywizjonu 303, Hynka Jasna itd.) bardzo chętnie wysłuchałbym opinii osób, które już mieszkają w tej okolicy i mogą na bazie własnego doświadczenia się wypowiedzieć o tym rejonie. Nie mam również zbyt wielu informacji odnośnie samego dewelopera - może ktoś się jest w stanie coś więcej o nich wypowiedzieć ? Generalnie wszelkie informacje mile widziane ;)

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o okolicy, w której swoje osiedle buduje Dasta, to myślę, że warto odwiedzić forum Czyżyny, jest tam też obszerny wątek o Hynka :) Tam byłoby ekstra, gdyby z części pasa startowego znajdującej się przed tymi inwestycjami, udało się kiedyś zrobić Rynek Czyżyński, czyli takie małe lokalne centrum. No i jeszcze stacja metra by się tam przydała ;)

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: ragar » 22 wrz 2018, 12:26

A tak, gdyby ktoś był ciekawy, to tak to teraz wygląda, czyli pierwszy etap prawie zakończony :) Na elewacji ładnie układa się zachodzące słońce, czy raczej to, co z niego powstało :)

Obrazek

Blok wygląda całkiem nieźle, zdaje się, że na parterze znajdą się lokale usługowe. Ładnie te loggie wyglądają. No i ciekawe jaki widok z mieszkań na najwyższych piętrach :)

lindemannowa
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 20:52

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: lindemannowa » 30 gru 2018, 13:48

megi pisze:Moim zdaniem to rozwiązanie jest o wiele lepsze, niż wolnostojąca wiata przystankowa, z której śmierdzi, a dodatkowo szpeci osiedle. W bardzo wielu nowych blokach stosuje się teraz rozwiązanie z pomieszczeniem śmietnika. Moim zdaniem tak jest znacznie lepiej, zresztą polecam spacer w okolicy takiego pomieszczenia, w bloku, który jest zamieszkany :)


skoro wiata stojąca na uboczu nierzadko śmierdzi, to czy pomieszczenie, które jest integralną częścią bloku....nie będzie śmierdzieć?
Zwykle na początku, gdy budynek jest nowy, wszystko prezentuje się elegancko, ale po kilku latach może nie być już tak kolorowo (wystarczy zobaczyć jak takie rozwiązania wyglądają w starych wieżowcach). Tym bardziej, że ludzie nie bawią się w segregowanie śmieci - czy utylizowanie śmieci organicznych we własnym zakresie (mam na myśli np. specjalistyczne młynki do śmieci montowane w odpływach zlewu - chociaż z drugiej strony, w taki sposób chyba nie da się pozbyć wszystkich organicznych śmieci). Po prostu obawiam się, że ten nieodseparowany śmietnik, będzie źródłem brudu, smrodu pnącego się w górę oraz lęgnącego się robactwa szczególnie latem.

lindemannowa
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 20:52

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: lindemannowa » 30 gru 2018, 13:53

ragar pisze:A tak, gdyby ktoś był ciekawy, to tak to teraz wygląda, czyli pierwszy etap prawie zakończony :) Na elewacji ładnie układa się zachodzące słońce, czy raczej to, co z niego powstało :)

Obrazek

Blok wygląda całkiem nieźle, zdaje się, że na parterze znajdą się lokale usługowe. Ładnie te loggie wyglądają. No i ciekawe jaki widok z mieszkań na najwyższych piętrach :)


co do widoku z wyższych kondygnacji - szału nie ma - od 6p z pierwszego bloku od strony wschodniej coś tam widać - na południu wielki moloch z lat 80. a na zachód dachy avii i tyle

Obrazek


lindemannowa
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 20:52

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: lindemannowa » 10 sty 2019, 12:10

widzę, że chyba prawie nikt nie jest zainteresowany tą inwestycją :D

Znalazlam ostatnio informację, że wystawiono negatywne opinie dotyczące zabudowy działek wykupionych przed Dastę (na których planowano etap III budynek D ) - czy to może oznaczać, że nie zostanie od zrealizowany?


źródło: bip.krakow.pl/?dok_id=92120&metka=1 > Uchwały nr. LXVII/577/18 oraz LXVII/578/18 z dn. 23.08.18r.

nite
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2017, 20:53

Re: Inwestycja Hynka Kraków - Dasta Invest - opinie i forum mieszkańców

Postautor: nite » 10 sty 2019, 12:36

czy to może oznaczać, że nie zostanie od zrealizowany?


Mnie pan z biura informował, że WZ jest zaskarżona ale będą się odwoływać i zabrzmiało to jako nic nadzwyczajnego. Spotkanie dotyczyło innych kwestii więc nie wnikałem ale zakładam, że realizacja ostatniego etapu nie jest zagrożona tylko może przesunąć się w czasie.

Więcej o tym osiedlu jest na forum Nowych Czyżyn:

https://noweczyzyny.com/forum/viewforum.php?f=103



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 32 gości