Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 731
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Postautor: megi » 27 sty 2021, 10:48

W tej cenie, to jednak chciałoby się mieć coś ekstra do takiego mieszkania, jakiś widok wyjątkowy, taras ogromny, siłownię z basenem w bloku albo coś innego. Tu nie potrafię tego znaleźć.

Może jakaś wyjątkowa jakość budynku, wykorzystanych materiałów itp., może tak będzie. Tyle, że deweloper Acatom nie ma chyba doświadczenia w budowaniu jakichś ponadstandardowych budynków premium.

No ale może ceny już tak odpłynęły, że to norma. Ciekawi mnie, jak to się będzie sprzedawał i za ile. Lepiej byłoby znać ceny transakcyjne, a nie ofertowe.


Skaka
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2020, 8:38

Re: Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Postautor: Skaka » 27 sty 2021, 11:04

rydler32 pisze:
Inna sprawa, to, że ciężko w okolicy o podobną kameralną inwestycję, która nie jest molochem i jest czymś więcej niż blokowiskiem.



Nigdy tego nie rozumiałem, co ma z kameralnosci blok - niski bo niski - ale położony w środku miasta, przy dużej drodze i w okolicy wspomnianych blokowisk?

klientkrk
Posty: 87
Rejestracja: 25 lut 2018, 12:56

Re: Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Postautor: klientkrk » 27 sty 2021, 11:31

megi pisze:W tej cenie, to jednak chciałoby się mieć coś ekstra do takiego mieszkania, jakiś widok wyjątkowy, taras ogromny, siłownię z basenem w bloku albo coś innego. Tu nie potrafię tego znaleźć.

Może jakaś wyjątkowa jakość budynku, wykorzystanych materiałów itp., może tak będzie. Tyle, że deweloper Acatom nie ma chyba doświadczenia w budowaniu jakichś ponadstandardowych budynków premium.

No ale może ceny już tak odpłynęły, że to norma. Ciekawi mnie, jak to się będzie sprzedawał i za ile. Lepiej byłoby znać ceny transakcyjne, a nie ofertowe.


basenów teraz raczej nikt nie robi bo mieszkańcy nie chcą płacić extra ponad 100 zł miesięcznie od mieszkania za basen. (przy tak małym bloku to kwota byłaby pewnie jeszcze sporo wyższa)


Oleg_
Posty: 142
Rejestracja: 19 gru 2020, 21:52

Re: Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Postautor: Oleg_ » 27 sty 2021, 12:08

Jeśli chcesz SIŁOWNIĘ, Taras i Basen:
hamiltonmay.pl/Sprzedaz-Mieszkanie-Armii-Krajowej-Tarasy-Verona-Krowodrza-70m2,14735.html
70m2 w Tarasach Verona. 720k.
Niecałe 300 m od inwestycji pod adresem: Piastowska 30

W tym budynku (Tarasy Verona) jest wiele mieszkań, ale to pierwsze z bardziej realną ceną.
Wyobrażam sobie, że wkrótce inni też się obniżą. Ponieważ inni próbują sprzedawać już od ponad 1 roku.
Jedna z 530 tys. Na 53m2 to prawie 1 rok bez sprzedaży.

rydler32
Posty: 259
Rejestracja: 17 sty 2020, 15:21

Re: Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Postautor: rydler32 » 27 sty 2021, 12:57

Oleg_ pisze:Jeśli chcesz SIŁOWNIĘ, Taras i Basen:
hamiltonmay.pl/Sprzedaz-Mieszkanie-Armii-Krajowej-Tarasy-Verona-Krowodrza-70m2,14735.html
70m2 w Tarasach Verona. 720k.
Niecałe 300 m od inwestycji pod adresem: Piastowska 30

W tym budynku (Tarasy Verona) jest wiele mieszkań, ale to pierwsze z bardziej realną ceną.
Wyobrażam sobie, że wkrótce inni też się obniżą. Ponieważ inni próbują sprzedawać już od ponad 1 roku.
Jedna z 530 tys. Na 53m2 to prawie 1 rok bez sprzedaży.

budynek z 14 piętrami to raczej moloch ...
inna sprawa ma z 10 lat, a to wpływa na cenę ...

porównaj jabłko do jabłka.

rydler32
Posty: 259
Rejestracja: 17 sty 2020, 15:21

Re: Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Postautor: rydler32 » 27 sty 2021, 13:03

Skaka pisze:
rydler32 pisze:Inna sprawa, to, że ciężko w okolicy o podobną kameralną inwestycję, która nie jest molochem i jest czymś więcej niż blokowiskiem.

Nigdy tego nie rozumiałem, co ma z kameralnosci blok - niski bo niski - ale położony w środku miasta, przy dużej drodze i w okolicy wspomnianych blokowisk?

co ma? nie wiem, kompleks wieśniaka? ;) ja chyba mam taki, bo wolałbym mieszkać w inwestycji gdzie jest 50-100 mieszkań a nie 500 ;) ale dla kogoś innego to może być bez znaczenia.

Porównując ceny 5 piętrowca, z 14 piętrowcem lub 4 blokami obok siebie, trzeba mieć świadomość, że to jednak coś innego.
Co nie znaczy, że komuś nie pasuje bardziej jedno albo drugie, w molochach częściej wszystko idzie pod najem, bo efekt skali obniża cenę.

Skaka
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2020, 8:38

Re: Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Postautor: Skaka » 28 sty 2021, 8:35

Jasne, tylko dla mnie Kameralny blok to taki moze maks 20 mieszkań, gdzie rzeczywiście każdy zna każdego. Nie widzę większej różnicy w bloku 100 mieszkań, a bloku 500 mieszkań. Dodatkowo, taki mały blok to duży czynsz bo wszelakie koszty rozłożone na mniej mieszkań + fundusz remontowy(lub kredyt remontowy) który moze naprawde docisnać - znam przypadek kredytu na dach i elewacje który wychodził ok 200 zl/mies na mieszkanie (bo było ich 17). Ostatecznie - i to tylko moja opinia - taki kameralny blok wg mnie ma sens gdzies w kameralnej okolicy, a nie na Piastowskiej.

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Postautor: yyeeoo » 28 sty 2021, 22:19

Generalnie to dyskusja o niczym.

Tutaj 90% mieszkań to będzie i tak najem pewnie pod studentów - stąd jak ktoś myśli o mieszkaniu w takim miejscu na stałe to polecam stopery, okna trzyszybowe i wygłuszenie mieszkań ;) Bo użeranie się z małolatami 5 dni w tygodniu to raczej dla desperatów :D


Master
Posty: 733
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Postautor: Master » 28 sty 2021, 23:34

Nie przesadzałbym, przecież w tej okolicy są także osiedla mieszkaniowe i raczej mieszkają tam ludzie. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby mieszkania tam brali też byli studenci AGH czy UJ mieszkający na studiach np. w okolicznych akademikach. Można się do tej okolicy przyzwyczaić, jak zresztą do każdej. Ciekawe jak będą te mieszkania schodziły. Może znajdzie się na forum ktoś, kto podzieli się informacją, dlaczego mieszkanie w tym budynku i co go przekonało.

rydler32
Posty: 259
Rejestracja: 17 sty 2020, 15:21

Re: Piastowska 30 Kraków / deweloper Acatom - opinie na forum

Postautor: rydler32 » 29 sty 2021, 1:15

yyeeoo pisze:Generalnie to dyskusja o niczym.

Tutaj 90% mieszkań to będzie i tak najem pewnie pod studentów - stąd jak ktoś myśli o mieszkaniu w takim miejscu na stałe to polecam stopery, okna trzyszybowe i wygłuszenie mieszkań ;) Bo użeranie się z małolatami 5 dni w tygodniu to raczej dla desperatów :D


zapewne ktoś kto kupi mieszkanie za 14k m2 i wykończy je za 2k m2 będzie go chciał wynająć studentom do imprezowania po taniości ;)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości