Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Truskawa
Posty: 21
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:49

Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Postautor: Truskawa » 08 mar 2021, 22:31

Nie zauważyłam info o tej inwestycji 7km od Krakowa domy bliźniaki ceny 5.9k PLN. Może ktoś jest zainteresowany okolica

aleksandrowicepark.pl

Lokalizacja: AleksandrowicePark
goo.gl/maps/CS1xP2nVGeiPvnxA8


MarcinJ
Posty: 435
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Postautor: MarcinJ » 21 sie 2021, 11:16

Truskawa pisze:Nie zauważyłam info o tej inwestycji 7km od Krakowa domy bliźniaki ceny 5.9k PLN. Może ktoś jest zainteresowany okolica

A możesz coś więcej o tej okolicy powiedzieć? Bo to nie jest jedyna inwestycja mieszkaniowa w tej miejscowości i chętnie bym się dowiedział czegoś więcej, jak tam z infrastrukturą, jak z dojazdami do Krakowa z Aleksandrowic itp. Ile trzeba zapłacić za taki bliźniak, bo nie widzę cen na stronie?

Obrazek
Wizualizacja dewelopera budującego inwestycję Aleksandrowice Park

I tu znów, jak na spory metraż, tylko 3 sypialnie, choć trzeba też przyznać, że do tego poddasze możliwe do zagospodarowania i dosyć duże. Pytanie, jak jest w takich pomieszczeniach z oknami dachowymi? Ile ich ma być domyślnie w tych domach w zabudowie bliźniaczej, a jeżeli ktoś chce więcej, to może to u dewelopera dokupić?

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Postautor: mac_kow » 22 sie 2021, 9:19

Ale dlaczego tam, skoro można od razu w terminalu lotniska zamieszkać? Póki co, luźny, nieprzeładowany. Hałas startujących samolotów podobny.
Lądowania nad miastem- no cóż, być muszą. Ja bym nie chciał z tego powodu mieszkać de-facto nigdzie od północnej strony, ale powiedzmy obiektywnie, że to do przeżycia. Plus- to jest miasto.

Natomiast świadome decydowanie się na nowy dom na kierunku startu samolotów- nie wiem jak opisać.


Skaka
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2020, 8:38

Re: Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Postautor: Skaka » 22 sie 2021, 9:24

MarcinJ pisze:I tu znów, jak na spory metraż, tylko 3 sypialnie, choć trzeba też przyznać, że do tego poddasze możliwe do zagospodarowania i dosyć duże.

106m2 to raczej mały bliźniak wiec 3 sypialnie nikogo nie powinny dziwić, mikro garaż, widok na autostradę i lotnisko. No cóż, co kto lubi.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Postautor: pozdro » 23 sie 2021, 6:53

Paskudne garaże. W sumie dziwnie tak mieszkać z obcymi ludźmi, trochę taki klimat communy. No i partery z małym ogródkiem. Dla mnie klaustrofobicznie. Alcatraz. Najbardziej dyskwalifikuje brak dostępu do SKA. Są lepsze miejsca na takie szeregówki.

andy_87
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2021, 11:51

Re: Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Postautor: andy_87 » 23 sie 2021, 11:53

Oglądałem tę inwestycję. To są domy dwulokalowe a nie bliźniaki. Poddasze wymaga dużej dopłaty (50 000) inaczej mamy dziurę w suicie : ) Co do hałasu - mieszkam teraz w myldnikach, przy domach jest trochę ciszej ale wciąż rozmowa na zewnątrz jest kłopotliwa podczas startu samolotu.

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Postautor: Nowy » 24 sie 2021, 22:28

andy_87 pisze:Oglądałem tę inwestycję. To są domy dwulokalowe a nie bliźniaki.

A czym to się różni, te lokale są na różnych kondygnacjach?

andy_87
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2021, 11:51

Re: Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Postautor: andy_87 » 25 sie 2021, 7:11

Podsumowując bliźniak to prawnie i konstrukcyjnie dwa odrębne domy, które tylko stoją obok siebie. W domu jednorodzinnym dwulokalowym każdy lokal posiada własną księgę wieczystą (zapewne remont elewacji wspólny i cały teren będzie miał wspólnotę jak bloki), jednak działka, na której stoi dom jest współdzielona przez właścicieli obydwu lokali.


Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Postautor: Nowy » 25 sie 2021, 11:41

andy_87 pisze:Podsumowując bliźniak to prawnie i konstrukcyjnie dwa odrębne domy, które tylko stoją obok siebie. W domu jednorodzinnym dwulokalowym każdy lokal posiada własną księgę wieczystą (zapewne remont elewacji wspólny i cały teren będzie miał wspólnotę jak bloki), jednak działka, na której stoi dom jest współdzielona przez właścicieli obydwu lokali.

Dzięki za odpowiedź, czyli wychodzi na to, że warto mieć dobrego sąsiada, jeśli już decydować się na taki interes.

hub787
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2021, 16:35

Re: Aleksandrowice Park - osiedle domów pod Krakowem - bliźniaki / opinie na forum

Postautor: hub787 » 22 lip 2022, 8:17

Jeśli chodzi o techniczny aspekt, to nie są domy dwulokalowe, tylko bliźniaki, ponieważ każdy z nich posiada własne ściany nośne którymi łączą się ze sobą i oddziela ich dylatacja.
Domy budowane są z silikatów, które są rzadko wybierane przez deweloperów głownie z powodu ceny. Potrafią kosztować 2-3 razy tyle ile porotherm, z którego buduje 90% deweloperów. Ale silikaty mają lepszą charakterystykę, szczególnie jeśli chodzi o izolacje akustyczną. W przypadku domków w okolicy lotniska to ma szczególne znaczenie.

Jeśli już mowa o hałasie, to tutaj jest kwestia subiektywna. Mnie osobiście w ogóle on nie przeszkadza i po kilku miesiącach poszukiwania domu w okolicy lotniska, bo uwielbiam te tereny, przestaje się w ogóle zauważać że coś ląduje i startuje. No ale ja przeprowadzam się z centrum Krakowa i dla mnie ten hałas od samolotów, to jest pikuś i w ogóle zacisze. Jasne, że jak ktoś całe życie mieszka w miejscu z dala od dużego miasta, zgiełku, syren itd, to może dla takiej osoby być nie akceptowalny.
Tak nawiasem mówiąc lubię też tereny na południe od Krakowa. Swoszowice i okolice. Tam jest cichutko, ale z kolei na południu Krakowa i na zachód od Wieliczki znajduje się wysypisko śmieci i parę razy kiedy byłem w tamtych okolicach oglądać różne domki, smród był dla mnie nie do zaakceptowania. Każdy ma jakieś swoje preferencje i rzeczy na które zwraca uwagę albo które wykluczają dany dom w ogóle. Stąd najlepiej zawsze samemu pojechać i sprawdzić czy dane miejsce odpowiada czy nie, jak się tam czuję itd. I najlepiej wielokrotnie tam jeździć i sprawdzać w różnych warunkach.

Co do tego, że małe ogródki i sąsiad za ścianą... No to jest urok bliźniaków. Ja wychowałem się w domu wolnostojącym z działką 15 arową 40 km od Krakowa i dla mnie było udręką dbać o ogród, działkę itd. Wiele lat na studiach i trochę po mieszkałem w bloku i w tamtym czasie była to dla mnie ogromna wygoda i nie tęskniłem za dużą działką. Teraz kiedy mam rodzinę i mamy dziecko i szczególnie kiedy zaczęła się ta cała pandemia, to zatęskniłem do tego, żeby mieć jakiś tam skrawek swojej działki. Stąd w moim przypadku, taki bliźniak z niewielką działką, a jednocześnie ogródkiem w którym zrobię grilla, postawię huśtawkę i inne zabawki dla dziecka i jeszcze starczy na niewielki basen pompowany, to jest dokładnie spełnienie marzeń na chwilę obecną :)
My z żoną mamy skromne potrzeby jeśli chodzi o metraż domu i metraż ogródka. Dlatego na przykład dla nas, taki bliźniak jest idealny. Mimo, że stać nas było kupić większy dom z większą działka i do tego wolnostojący, to wybraliśmy takie rozwiązanie.
A do tego niewielka odległość od Krakowa, nie najgorsza komunikacja, bo do przystanku autobusowego jest 3 minuty pieszo... Choć i tak uważam, że jak mieszka się poza Krakowem, to bez posiadania samochodu byłaby to udręka.



No i tak kończąc jeszcze podsumowanie wg. mojej opinii:

WADY:
-hałas od lotniska, ale tak jak powyżej napisałem kwestia subiektywna. Trzeba samemu pojechać i sprawdzić czy i jak bardzo przeszkadza. Nie ma miejsc idealnych
-metraż mógłby być ciut większy, chociaż jest możliwość adaptacji poddasza gdzie jest 40+ m2 po podłodze, a około 15+ m2 użytecznej
-w planie wentylacja grawitacyjna, chociaż my w ramach negocjacji ceny będziemy mieć rekuperację zrobioną przez dewelopera

ZALETY:
-budowane z silikatów
-wysoki standard ogólnie budowy i wykończenia w mojej ocenie porównując z wieloma innymi inwestycjami, które oglądałem
-działka w pięknym otoczeniu lasu, pagórków, dolinek spacerowych i dwóch stawów. Same Aleksandrowice, to bardzo urocza wieś
-bardzo rozsądna cena, jak na OBECNE warunki rynkowe. Do tego możliwość rozsądnych negocjacji, co nie jest takie oczywiste u każdego dewelopera...
-niewielka odległość od Krakowa. Dom jest w gminie Zabierzów, która ze względu na lotnisko Balice, jest najbogatszą gminą w Małopolskim. Co za tym idzie różne obiekty publiczne jak szkoła, basen itd są bardzo doinwestowane.


POZDRAWIAM! :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], oli13 i 48 gości