Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Postautor: Mar G » 28 lis 2021, 17:01

tu lepiej widać położenie tej perełki
Załączniki
Safrano.jpg
Safrano.jpg (216.22 KiB) Przejrzano 5098 razy


span
Posty: 32
Rejestracja: 25 lis 2021, 17:37

Re: Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Postautor: span » 28 lis 2021, 18:45

No z góry nie wygląda to na najcichsze i najspokojniejsze miejsce do życia. A jeszcze co do cen to rabat 1% dawany jest z miejsca (taka możliwość ma ten przedstawiciel) większe rabaty można negocjować z zarządem.

neo
Posty: 435
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Postautor: neo » 28 lis 2021, 21:03

Mar G pisze:tu lepiej widać położenie tej perełki

Faktycznie całkiem ruchliwa droga po sąsiedzku tej inwestycji będzie, i to tuż za płotem, albo ekranem akustycznym.


span
Posty: 32
Rejestracja: 25 lis 2021, 17:37

Re: Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Postautor: span » 04 gru 2021, 16:34

Postęp prac z dzisiaj
Załączniki
EF0F4B2E-27C8-4421-A0F8-E1C79D73E1B1.jpeg
EF0F4B2E-27C8-4421-A0F8-E1C79D73E1B1.jpeg (212.03 KiB) Przejrzano 4792 razy

span
Posty: 32
Rejestracja: 25 lis 2021, 17:37

Re: Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Postautor: span » 29 gru 2021, 13:17

Jak coś to jeszcze dobrze widać położenie tych bloków na filmikach z postępów z prac TŁ
youtube.com/watch?v=XHAwwMyaev0&ab_channel=Zarz%C4%85dDr%C3%B3gMiastaKrakowaKrak%C3%B3w

Szymko
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2022, 14:35

Re: Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Postautor: Szymko » 09 kwie 2022, 18:46

Czy ktoś z forumowiczów kupił tu mieszkanie? Jak poszły negocjacje z deweloperem? Jak zapatrujecie się na bliskość trasy łagiewnickiej?

neo
Posty: 435
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Postautor: neo » 21 kwie 2022, 10:21

Szymko pisze:Jak zapatrujecie się na bliskość trasy łagiewnickiej?

Moim zdaniem w mieszkaniach, których okna będą wychodzić na Trasę Łagiewnicką, zwłaszcza tych powyżej ekranu akustycznego, będzie głośno i będzie słychać tam mocno ruch samochodowy. Pewnie przy zamkniętych oknach będzie dobrze, ale może się okazać, że przy otwartym oknie nie bardzo da się siedzieć.

No i jeszcze są motocykle, te potrafią się dać we znaki nocą, tu nawet zamknięte okna mogą nie pomóc.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Postautor: pozdro » 22 kwie 2022, 6:08

A to trasa Lagiewnicka nie maialabyc w tunelu? Takie ciężkie pieniadze za to płacimy a Migdał tak dewastuje Kraków? Lol chyba że dla nich tunel == wykop

Nie będzie dobrze wieżcie mi ja mam okna na spokojna wrocławską gdzie auta jeżdżą 30-40km/h częgo jest spowolnienie ruchu bo jakieś przejścia dla pieszych. Po jednym pasie, taka bardziej ruchliwa osiedlowa droga ale jednak sie tam ruch tranzytowy wdziera. Okna niby super szczelne, ale wentylacja przez nawiewniki jest słabym ogniwem one maja 40dB, a z ulicy pewnie z 50dB conajmniej. Tu jeszcze da się żyć bo ruch jest w miare spokojny, pozostaje kwestia tlenków azotu, spalin, to może strefa LEZ ogarnie. Ale tam? To będzie armagedon. Ja czasami sobie an spacerek do lasu chodzę to z autostrady tak 1km za ekranami akustycznymi słychać ciągły szum.
To oznacza ze wszystko bedzie trzeba głośniej sluchac Telewicji, muzyki na słuchawkach. Głuchota na starosc murowana

Nie dajcie sie w to wpakować!!!
Ja teraz kupuje drugie mieszkanie tylko z widokiem na park/ drzewa


Szymko
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2022, 14:35

Re: Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Postautor: Szymko » 22 kwie 2022, 9:29

pozdro pisze:A to trasa Lagiewnicka nie maialabyc w tunelu? Takie ciężkie pieniadze za to płacimy a Migdał tak dewastuje Kraków? Lol chyba że dla nich tunel == wykop

Nie będzie dobrze wieżcie mi ja mam okna na spokojna wrocławską gdzie auta jeżdżą 30-40km/h częgo jest spowolnienie ruchu bo jakieś przejścia dla pieszych. Po jednym pasie, taka bardziej ruchliwa osiedlowa droga ale jednak sie tam ruch tranzytowy wdziera. Okna niby super szczelne, ale wentylacja przez nawiewniki jest słabym ogniwem one maja 40dB, a z ulicy pewnie z 50dB conajmniej. Tu jeszcze da się żyć bo ruch jest w miare spokojny, pozostaje kwestia tlenków azotu, spalin, to może strefa LEZ ogarnie. Ale tam? To będzie armagedon. Ja czasami sobie an spacerek do lasu chodzę to z autostrady tak 1km za ekranami akustycznymi słychać ciągły szum.
To oznacza ze wszystko bedzie trzeba głośniej sluchac Telewicji, muzyki na słuchawkach. Głuchota na starosc murowana

Nie dajcie sie w to wpakować!!!
Ja teraz kupuje drugie mieszkanie tylko z widokiem na park/ drzewa


Świetnie, gratulujemy zakupu mieszkania z widokiem na park, ale do rzeczy. Ten, kto był na miejscu, wie że lokalizacja jest bardzo cicha i spokojna, wręcz jak w parku, całkiem sporo zieleni jak na ten rejon Krakowa. Słychać ptaki i ani grama szumu dobiegającego z Zakopiańskiej czy Grota Roweckiego z drugiej strony. Oczywiście to się zmieni wraz z odpaleniem Trasy Łagiewnickiej ale czy drastycznie? Po pierwsze jest tunel, auta nie będą miały się gdzie rozpędzić bo najpewniej w tunelu obowiązywać będzie 50 km/h. Ten fragment trasy przebiega w niecce, co oznacza że akustycznie nie będzie tak drastycznie jak opisane powyżej. Do tego są ekrany. Ponadto chyba większość mieszkań ma salony po przeciwnej od trasy stronie. Nie dramatyzowałbym. Coś za coś. Dobra komunikacja + nowe budownictwo w starym otoczeniu czyli choć namiastka zieleni w tym betonowym mieście vs trochę szumu od trasy. Gdzie będzie ciszej na przykład? W starych blokach na starych osiedlach w Hucie i na Prokocimiu? Czy może w apartamentach po 17 k za m2 nad Wisłą w stronę Tyńca? Bo cała reszta gdzie okiem sięgnąć budowana jest w epicentrach hałasu miejskiego. Na koniec należy przypomnieć, że Safrano i tak ma niezłą cichą okolicę jak na lokalizację W MIEŚCIE. Kto chce absolutnej ciszy powinien budować domek w górach :) Peace!

MarcinJ
Posty: 438
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Osiedle Safrano Kraków od Cordia deweloper / opinie na forum

Postautor: MarcinJ » 22 kwie 2022, 10:54

Nie ma się co oszukiwać, taka droga jak ta w pobliżu, nie jest uciążliwa (zresztą to też fragment III obwodnicy). Tu odległości jest dobrych kilkadziesiąt metrów. Jasne, że da się mieszkać, ale z siedzeniem przy otwartym oknie całymi dniami, to już tak sobie. Warto też pomyśleć o klimatyzacji, jeśli mieszkanie miałoby mieć słoneczną ekspozycję.

Obrazek

Jeśli chodzi o tunel, to nie kojarzę ograniczeń prędkości pod tunelami w Krakowie, ale może i takie będzie. Natomiast jest też takie zjawisko, że wjazd do tunelu może potęgować hałas przez dźwięk odbijający się od jego ścian. Nie wiem czy tak będzie, ale taki wariant też jest chyba możliwy i warto wziąć go pod uwagę.

Nie kreślę tu czarnych wizji, mieszkać się na pewno da w takim bloku, pewnie nawet całkiem komfortowo. Ale jednak takie sąsiedztwo jest uciążliwe, a i widok na taką trasę nie jest najbardziej atrakcyjny. No i są jeszcze indywidualne preferencje, pewnie jednym przeszkadza mniej, innym bardziej, a głuchym, to w ogóle.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], Kwiatuszek i 61 gości