Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
martyna
Posty: 39
Rejestracja: 04 kwie 2017, 21:49

Re: Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Postautor: martyna » 22 kwie 2021, 0:01

takanator pisze:Dodatkowo, nie wiem co jest tam wybudowane na Wiśle, ale śmierdzi okrutnie (to chyba jest jakaś elektrownia wodna?). Czasami jest tak źle, że jak idzie się na spacer, to te 100 metrów trzeba przejść na bezdechu. Ciekawe czy ludzie którzy mają te mieszkania w pierwszym etapie, z ekspozycją na Wisłę to czują te zapachy jak im dobrze zawieje.

To prawda, że od Stopnia Wodnego Dąbie czasem nieźle śmierdzi, natomiast nie wiem czy to dociera do osiedla Bajeczna, które wybudował Atal, ale może ktoś z mieszkańców się wypowie.

Natomiast jeżeli chodzi o bulwary w tej okolicy, to akurat są dobrze zadbane i urządzone.


takanator
Posty: 62
Rejestracja: 22 sty 2021, 22:46

Re: Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Postautor: takanator » 22 kwie 2021, 9:24

Mateuszkrk93 pisze:
pudel pisze:
wypusiany pisze:Jak myslicie jak będzie cenowo ? : mrgreen:

12-14?


¿Que? : lol:
Za 10.5-11k średnio nie sprzedaje się Salsa, a za 10-10.5 nie sprzedaje się Casa Feliz.
3 etap Atal Zablocie za 11500 też nie schodzi.
Poniżej 12 były Wislane Tarasy niedawno po promocjach.
Nowy etap Lokum Vista za 9.5-10 nie sprzedaje się wogole. Sprzedaż na obrzeżach za 6-7k wyraźnie spowolniła.
Pojawiają się spoko oferty z wtórnego, tylko jeszcze ceny testowe w ofertach.
Wynajem (szczególnie małych mieszkań) leży i kwiczy - prędko się nie podniesie, zdalna praca, zdalna edukacja na uczelniach wyższych do pewnego stopnia, odpływ części nieco bogatszych pod miasto. Turystyka jak wróci to max 50% tych tłumów co były w ostatnich latach.

Koniec hossy na rynku tych aktywów ; )
Popyt = podaż, koszty budowy nadal poniżej 5k z metra. Działki obecnie zabudowywane należą do deweloperów od lat.

Polecam podejść do tego mniej emocjonalnie, uspokoić się i przeanalizować informację, ponieważ trochę tu już zmanipulowałeś. Nie wiem czy celowo.

10-10.5 nie sprzedaje się Casa Feliz
- CF nawet po tyle nie jest i chyba nawet w przedsprzedaży po tyle nie była? Pamiętam że małe mieszkania były coś poniżej 11.500, teraz są po około 13k+. W przedsprzedaży większość poniżej 40 metrów było zarezerwowane, co prawda przez fliperów bo sporo tego na olx. Wiem bo sam przymierzałem się do kupna. Więc pisanie że się nie sprzedaje chyba trochę nad wyrost?

3 etap Atal Zablocie za 11500 też nie schodzi.
- oczywiście podałeś cenę za podłużne, mieszkanie 3 pokojowe, powyżej 62 metrów kwadratowych, żeby pasowało w narrację. : lol: 100 metrowe sprzedane wszystkie, mniejsze mieszkania, sprzedane wszystkie już dawno, po 13k za metr. Z tych mieszkanie które podałeś jako przykład, to prawda, jeszcze trochę zostało, około 30%. Ze 180 mieszkań.

Poniżej 12 były Wislane Tarasy niedawno po promocjach.
- nie porównuj WT2.0 do nowych inwestycji, gdzie będzie z czego wybierać. W WT2.0 zostały tragiczne mieszkania-korytarze, lub pseudo dwupokojowe. A Grzegórzecka77 obok WT, sprzedana w przedsprzedaży po 13-15k ; )

koszty budowy nadal poniżej 5k z metra
- czy nie było ostatnio informacji o tym, że stal w tym roku zdrożała o 30%?

Obstawiam, że możemy spodziewać się can takich jak na Fabryczna City, która w tych cenach się nie sprzedaje. Ta inwestycje będzie znacznie lepsza. Ma tak samo dobry dostęp do komunikacji, usług i do przyszłych biurowców, a wygrywa dostępem do rekreacji i przy spokojniejszej ulicy.

pudel
Posty: 110
Rejestracja: 20 lut 2021, 3:05

Re: Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Postautor: pudel » 22 kwie 2021, 19:29

Wątek gorący, może i nie do końca na temat ale coś w tym jest. Bajeczna jest wg mnie świetną lokalizacją jeśli kogoś interesuje akurat ta strona Krakowa. Bliskość bulwarów, komunikacji miejskiej, sklepów i usług, do tego ścisłe centrum również nie jest daleko. Park Lotników także.
Na prawdę nie chce mi się wierzyć że ciekawe mieszkania będą tam po 10 tyś zł za metr, raczej Atal wie że ma niezłą miejscówkę.


Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Postautor: Master » 30 kwie 2021, 0:24

Prace chyba powoli ruszają, faktycznie trzeba przyznać, że jest tam spory kawałek placu.

Obrazek

Choć ciekawe, jak to będzie wyglądało, jak zmieszczą tam kolejne budynki albo budynek.

Obrazek

Ruszyło chyba palowanie albo budowa ścianki pod wykop.

Obrazek

I jakby ktoś był ciekawy, to jeszcze tablica informacyjna inwestycji.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Postautor: pozdro » 30 kwie 2021, 7:40

Slabe miejsce daleko do woli justowskiej juz bym Pychowice czy Ruczaj wolał

Daniel11
Posty: 58
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:06

Re: Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Postautor: Daniel11 » 02 maja 2021, 13:28

Będzie jeden blok (budynek). Blok oczywiście nie będzie trzymał linii zabudowy blokami od ulicy Ofiar Dąbia. Będzie cofnięty w głąb działki. Bok będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz (prawdopodobnie) dwie podziemne. Garaż będzie podziemny, inaczej niż w przypadku pierwszego etapu gdzie garaż jest na parterze. Mieszkania na parterze będą miały ogródki wychodzące na dziedziniec obecnego osiedla.
Wejścia do bloku będą od strony bloku Bajeczna 4A.
Prawdopodobnie będzie odtworzony wyjazd dla samochodów od Ofiar Dąbia oraz zachowany wyjazd na ul. Bajeczną.
A ceny? Nie wiadomo, ale słyszałem że mają być do 14 k PLN za metr. Nie wiem czy to jest prawda. Informację tę usłyszałem od osób kontaktujących się z deweloperem. Pewnie większość będzie oferowana w przedziale 10-12 k PLN.
Co do smrodu to jako mieszkaniec I etapu mogę powiedzieć, że nie jest to problem. W sensie nie czuję smrodu z przepompowni ścieków. Bardzo sporadycznie, gdy są mgły może coś czuć. Ale takich dni było kilka przez 3 lata jak mieszkam w tym miejscu.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Postautor: Mar G » 08 cze 2021, 15:12

zakatekdabie.pl/inwestycja

ceny 10 - 13.3 T

dopiero 22 rezerwacje od rana, jeszcze 99 na stronie wolne.

JanuszBiznesu
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Postautor: JanuszBiznesu » 08 cze 2021, 17:41

Mar G pisze:zakatekdabie.pl/inwestycja

ceny 10 - 13.3 T

dopiero 22 rezerwacje od rana, jeszcze 99 na stronie wolne.

Ceny i liczba rezerwacji poniżej oczekiwań. Ciekawe....


PatrykTrav
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2021, 13:06

Re: Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Postautor: PatrykTrav » 08 cze 2021, 18:00

Z tego co widzę, to 10k kosztują tylko te większe mieszkania na parterze, a reszta 12-13k.

korczak
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2017, 22:47

Re: Zakątek Dąbie Kraków od dewelopera Atal - opinie na forum

Postautor: korczak » 08 cze 2021, 21:55

@Daniel11 co do smrodu to generalnie chyba masz słaby węch lub ktoś Cię opłaca:) dziś piękna pogoda i przywaliło dość konkretnie i zdarza się to dość często - kwestia przyzwyczajenia.

Jeśli natomiast chodzi o samą inwestycję to działka na którą wciskają ten blok jest wbrew pozorom malutka. Pod samiutkimi oknami będzie jedna z dwóch dróg dojazdowych do niemalże łącznie 300 mieszkań, druga na ul. Bajeczną jest mało wygodna. Mieszkania na paterze nie bez powodu są tańsze... tak jak nie bez powodu mieszkania w I etapie budynek C były tańsze. Za niższą ceną idą niedogodności - auta pod oknami na wyciągnięcie ręki.

Przedstawione na wizualizacji odległości od budynków są także nieźle przesadzone, od wspomnianej drogi dojazdowej (wjazd od ul. Ofiar Dąbia) pod samymi oknami całkiem blisko jest sąsiedni budynek, ale czego się nie robi dla lepszego wrażenia.

Obserwując krakowskie inwestycje i decyzje kupujących generalnie można stwierdzić że lotnisko, tory kolejowe, pętla tramwajowe, słupy elektryczne nie wpływają na decyzję. Polak kupi wszystko : )



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bartekrk, marcopolo, mroku i 52 gości