Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: keram » 07 kwie 2022, 11:46

To rzeczywiście realny plan.
Warto dodać, że sporo mieszkań na niższych kondygnacjach ma już ściany działowe.
Wydaje mi się, że przez to, że część pracowników nimi się zajmuje zwolniły postępy ścian nośnych 3 piętra. (2 i do połowy 3 szły szybciej).

Ciekaw jestem dachu jak będzie wyglądał. Na jednej z wizualizacji (ale raczej wstępnej, bo ma w sobie ona inny układ okien w mieszkaniach niż ostateczny) jest nawet jakaś barierka.


luc
Posty: 633
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: luc » 24 kwie 2022, 13:24

Na kiedy planowane jest ukończenie budowy tego budynku i kiedy planowane jest przekazanie mieszkań nabywcom?

keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: keram » 24 kwie 2022, 19:46

luc pisze:Na kiedy planowane jest ukończenie budowy tego budynku i kiedy planowane jest przekazanie mieszkań nabywcom?

Planowane było zakończenie w lutym 2023.
Odbiory pewnie marzec.
Jeśli obecne opóźnienie (miesiąc , 1,5 po deszczach w sierpniu gdy im zalało dziurę) się utrzyma to pewnie przesunie się wszystko na kwiecień 2023.
Obecnie są w 1/3 lania ścian nośnych 4 piętra. Być może za jakieś dwa trzy tygodnie zakończą stan surowy otwarty.


Wiljer
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2021, 22:45

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: Wiljer » 13 maja 2022, 15:40

Cześć,
czy dostaliście wycenę zmian lokatorskich? (układ ścianek działowych itp.). Nie chodzi mi o montaż klimatyzacji.

keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: keram » 13 maja 2022, 17:28

Wiljer pisze:Cześć,
czy dostaliście wycenę zmian lokatorskich? (układ ścianek działowych itp.). Nie chodzi mi o montaż klimatyzacji.

Również nie dostałem.
Pytałem dwa tygodnie temu i informacja miała być na dniach, ale tak naprawdę ciągle czekali na architekta wycenę.

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:24

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: mateusz » 25 maja 2022, 22:50

Wiljer pisze:Cześć,
czy dostaliście wycenę zmian lokatorskich? (układ ścianek działowych itp.). Nie chodzi mi o montaż klimatyzacji.


Tak, 2 dni temu dostałem na maila.

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:24

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: mateusz » 25 maja 2022, 22:52

Czy też dostajecie z "opóźnieniem" faktury za kolejne transze z rachunku powierniczego? Zastanawiam się jak się to ma do rozliczenia "waloryzacji", ponieważ transzę kredytu uruchomiłem 2 miesiące temu, a faktury nadal brak - tzn. tak jakby nie pobrali pieniędzy z rachunku powierniczego.

keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: keram » 26 maja 2022, 9:09

mateusz pisze:Czy też dostajecie z "opóźnieniem" faktury za kolejne transze z rachunku powierniczego? Zastanawiam się jak się to ma do rozliczenia "waloryzacji", ponieważ transzę kredytu uruchomiłem 2 miesiące temu, a faktury nadal brak - tzn. tak jakby nie pobrali pieniędzy z rachunku powierniczego.


Myślę że trzeba by pytać pani Pauliny, ale może być tak, że bank powierniczy jeszcze im nie wypłacił transzy za stan surowy otwarty (jeszcze kończą zachodnią część dachu), który chyba skończą w tym tygodniu i z tego względu może jeszcze faktury nie być.
To bank powierniczy może weryfikować postępy i na ich podstawie wypłacać transze.

Wczoraj zaniosłem podpisaną wycenę zmian elektryki i pani Paulina wspomniała, że dostała też wycenę zmian łazienki, więc myślę że dziś ją prześle.


Wiljer
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2021, 22:45

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: Wiljer » 26 maja 2022, 9:10

Tak z dużym opóźnienie są wystawiane. Ja za 2 ostatnie transze (marzec i maj) jeszcze nie otrzymałem.
W umowie nic na temat nie ma więc raczej bym się tym nie przejmował. Przypuszczam, że nas interesuje data wysłania transzy. Czyli konkretniej mówiąc harmonogram z umowy. W przeciwnym razie deweloper mógłby nie wypłacać pieniądzy albo zwlekać z kończeniem etapów (od ktorych uzależnione jest wypłacenie mu pieniędzy, a dopiero wtedy ma obowiązek wystawienia faktury). To byłoby na jego korzyść, bo waloryzacja by się naliczała.
Swoją drogą, mieli nosa z tą waloryzacją :/ Ciekawe czy komuś udało się ją wykreślić z umowy. Chociaż chyba lepiej nie wiedzieć :)

keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: keram » 13 cze 2022, 20:00

Trochę off topic ale :
Jakaś gruba akcja służb na budowie.
Policja, straż, pogotowie gazowe ,zamknięty wylot malborskiej.
Karetki nie widziałem, więc mam nadzieję że nic nikomu nie jest.
Rozszczelnienie gazu.
Byłem na bp też wyraźnie było czuć.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 34 gości