Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Wiljer
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2021, 22:45

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: Wiljer » 05 lip 2021, 11:24

Co rozumiesz przez "Więc ewentualna dopłata i tak wyjdzie mniejsza."
Waloryzacja jest liczona od niezapłaconej części czyli wraz z upływem czasu i wpłacania kolejnych rat jest siła będzie coraz słabsza. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli wyliczona waloryzacja przekroczy 3% pierwotnej ceny to właśnie tyle zapłacimy dodatkowo.

Obrazek


keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: keram » 05 lip 2021, 11:35

Wiljer pisze:Co rozumiesz przez "Więc ewentualna dopłata i tak wyjdzie mniejsza."
Waloryzacja jest liczona od niezapłaconej części czyli wraz z upływem czasu i wpłacania kolejnych rat jest siła będzie coraz słabsza. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli wyliczona waloryzacja przekroczy 3% pierwotnej ceny to właśnie tyle zapłacimy dodatkowo.



A to przepraszam pewnie źle zrozumiałem.

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:24

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: mateusz » 05 lip 2021, 14:06

keram pisze:
Wiljer pisze:Co rozumiesz przez "Więc ewentualna dopłata i tak wyjdzie mniejsza."
Waloryzacja jest liczona od niezapłaconej części czyli wraz z upływem czasu i wpłacania kolejnych rat jest siła będzie coraz słabsza. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli wyliczona waloryzacja przekroczy 3% pierwotnej ceny to właśnie tyle zapłacimy dodatkowo.



A to przepraszam pewnie źle zrozumiałem.


Też jak dzwoniłem to Pani mi tłumaczyła, że waloryzacja dotyczy pozostałych "transz" a nie ceny całkowitej. W umowie faktycznie jest liczona od ceny początkowej.

Pesymistyczny przypadek na przykładzie okrągłej ceny 10k/za metr:
ps. 10 tyś za metr +5% za pierwszy rok, +5% za drugi rok => 10*1,05*1,05.= 11.025 tyś za metr :) czyli 10% więcej niezależnie od ceny za metr^2.


Wiljer
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2021, 22:45

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: Wiljer » 05 lip 2021, 14:40

Nie nie, źle rozumiesz :)
W umowie jest napisane, że waloryzacja jest liczona o części niezapłaconej i jeśli ta obliczona kwota przekroczy 3% początkowej ceny to wtedy trzeba zapłacić.
Wrzucam screen z mojego excela. Przyjąłem 500k cenę początkową. Wychodzi, że jeśli waloryzacja bedzie stała przez cały okres (liczona od lipca) i wyniesie 0.4% (15 tysiecy złotych po zsumowaniu) to stanowić bedzie 3.1% wartosci mieszkania - (>3%)
Zwroć uwagę, że niezapłacona część się zmniejsza i przez to "siła" waloryzacji spada z kolejnymi miesiącami.

Obrazek

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:24

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: mateusz » 05 lip 2021, 15:50

Wiljer pisze:Nie nie, źle rozumiesz :)
W umowie jest napisane, że waloryzacja jest liczona o części niezapłaconej i jeśli ta obliczona kwota przekroczy 3% początkowej ceny to wtedy trzeba zapłacić.
Wrzucam screen z mojego excela. Przyjąłem 500k cenę początkową. Wychodzi, że jeśli waloryzacja bedzie stała przez cały okres (liczona od lipca) i wyniesie 0.4% (15 tysiecy złotych po zsumowaniu) to stanowić bedzie 3.1% wartosci mieszkania - (>3%)
Zwroć uwagę, że niezapłacona część się zmniejsza i przez to "siła" waloryzacji spada z kolejnymi miesiącami.


Otworzyłem właśnie wzór umowy i też to teraz zauważyłem. Dobrze mówisz :)

mateusz
Posty: 57
Rejestracja: 13 lip 2016, 22:24

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: mateusz » 29 sie 2021, 11:35

I jak oceniacie progres z budową? bo mnie lekko niepokoi.
Do 30 października ma być stan "0" czyli wykonanie hali garażowej, a na ten moment widziałem stojącą koparkę i lekko podkopany teren. Podobno wykonywane są prace przekładki gaz/prąd jednak jest to daleko od prac jakie powinny być wykonane zgodnie z harmonogramem w prospekcie.
Lato też minęło, także nie wiem jak deweloper planuje przyśpieszyć pracę.
Wygląda na to, że terminy z prospektu nie będą dotrzymane a na ich podstawie deweloper również "pobiera" transze kredytowe.


Obrazek
harmonogram

keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: keram » 29 sie 2021, 22:00

W istocie "bunkrów nie ma" z postępami, ale ja się nie znam ile co zajmuje.
Trochę jednak wierzę, że samo kopanie i przygotowanie pod fundamenty może być bardziej czasochłonne od samego stawiania ścian.
Zarazem przyznaję : nie sądzę, by w dwa miesiące dało się halę garażową zamknąć.
Zaglądałem nawet dzisiaj na plac i wydaje mi się, że robią już jakieś formy pod wylewki, ale na pewno jeszcze mają sporo kopania.

Wiljer
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2021, 22:45

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: Wiljer » 14 wrz 2021, 11:22

Jak myślicie, czy gdyby zebrała się grupa osób zainteresowana tematem do deweloper byłby skłonny do zmian w projekcie?
Chodzi o poprowadzenie prądu do miejsc postojowych. Według prospektu gniazdka nie są przewidziane przy miejscach postojowych. Wiązałoby się to oczywiście z podpięciem ich do liczników przy mieszkaniach.
Fajnie byłoby mieć możliwość odkurzenia czy myśląc bardziej przyszłościowo ładowania auta.
Nie mam pojęcia czy taka zmiana jest możliwa ale wiem, że na wielu nowych osiedlach jest dostęp do prądu w garażu podziemnym i może jeszcze jest szansa na takie modyfikacje?


keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: keram » 14 wrz 2021, 11:49

Wiljer pisze:Jak myślicie, czy gdyby zebrała się grupa osób zainteresowana tematem do deweloper byłby skłonny do zmian w projekcie?
Chodzi o poprowadzenie prądu do miejsc postojowych. Według prospektu gniazdka nie są przewidziane przy miejscach postojowych. Wiązałoby się to oczywiście z podpięciem ich do liczników przy mieszkaniach.
Fajnie byłoby mieć możliwość odkurzenia czy myśląc bardziej przyszłościowo ładowania auta.
Nie mam pojęcia czy taka zmiana jest możliwa ale wiem, że na wielu nowych osiedlach jest dostęp do prądu w garażu podziemnym i może jeszcze jest szansa na takie modyfikacje?

W sumie się nad tym nie zastanawiałem ale ja w garażu - boxie gniazdko mam, więc też zapewne jakoś musi być rozliczane.
Szczerze wątpię by miało być podpięte pod skrzynkę w mieszkaniu (na samej górze).
Może więc będzie druga skrzynka na garaż?
Wtedy musieli by zrobić skrzynkę dodatkową do każdego miejsca.

oxygen
Posty: 96
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: oxygen » 14 wrz 2021, 12:35

A to nie jest tak, że garaż będzie osobną nieruchomością, więc i pewnie liczniki trzeba by mieć osobne?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości