Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
grabus2
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2021, 7:37

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: grabus2 » 01 cze 2021, 7:40

Witam wszystkich foumowiczów :)
Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Bardzo poważnie zastanawiam się nad mieszkaniem 75 metrowym mieszkaniem w tej inwestycji. Jedyne co mnie bardzo poważnie zastanawia to cena, wie ktoś czym może być ona spowodowana, bo okoliczne inwestycje są nawet 1k PLN wyższe na metrze.

Dziękuję wszystkim za pomoc i opinie :)


projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: projekty1 » 01 cze 2021, 9:36

grabus2 pisze:Witam wszystkich foumowiczów :)
Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Bardzo poważnie zastanawiam się nad mieszkaniem 75 metrowym mieszkaniem w tej inwestycji. Jedyne co mnie bardzo poważnie zastanawia to cena, wie ktoś czym może być ona spowodowana, bo okoliczne inwestycje są nawet 1k PLN wyższe na metrze.

Dziękuję wszystkim za pomoc i opinie :)


Wydaje mi się, że na taki poziom cen w tamtym rejonie ma wpływ dzielnica. Z tego co mi się wydaje to jest to administracyjnie Kozłówek, a tam mieszkania zawsze były najtańsze. Lokalsi wiedzą, że nie jest to dzielnica o najlepszej sławie, choć od lat Kozłówek się zmienia i dawni lokatarzy powoli wymierają i robi się tam spokojniej, ale dla wielu w dalszym ciągu jest to dzielnica patologii. Dodatkowo poważnie bym się zastanowiła, czy umiejscowienie tej inwestycji praktycznie na rogu Malborskiej i jednej z bardziej ruchliwych ulic jaką jest ul. Wielicka, to dobry wybór, bo wydaje mi się, a raczej jestem tego pewna, że będzie tam strasznie głośno, o smogu i spalinach nie wspomnę. Raczej średnia przyjemność wychodzenia choćby na balkon, gdy po sąsiedzku mknie sznur samochodów. Dodatkowo z uwagi na aktualne przepisy budowlane osiedla nie mogą być grodzone, a to oznacza dla osób np. mających dzieci ciągły nadzór rodzicielski, żeby dziecko nie wybiegło na ulicę.

keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: keram » 01 cze 2021, 10:33

projekty1 pisze:
Wydaje mi się, że na taki poziom cen w tamtym rejonie ma wpływ dzielnica. Z tego co mi się wydaje to jest to administracyjnie Kozłówek, a tam mieszkania zawsze były najtańsze. Lokalsi wiedzą, że nie jest to dzielnica o najlepszej sławie, choć od lat Kozłówek się zmienia i dawni lokatarzy powoli wymierają i robi się tam spokojniej, ale dla wielu w dalszym ciągu jest to dzielnica patologii. Dodatkowo poważnie bym się zastanowiła, czy umiejscowienie tej inwestycji praktycznie na rogu Malborskiej i jednej z bardziej ruchliwych ulic jaką jest ul. Wielicka, to dobry wybór, bo wydaje mi się, a raczej jestem tego pewna, że będzie tam strasznie głośno, o smogu i spalinach nie wspomnę. Raczej średnia przyjemność wychodzenia choćby na balkon, gdy po sąsiedzku mknie sznur samochodów. Dodatkowo z uwagi na aktualne przepisy budowlane osiedla nie mogą być grodzone, a to oznacza dla osób np. mających dzieci ciągły nadzór rodzicielski, żeby dziecko nie wybiegło na ulicę.



Parę rzeczy do sprostowania.
Dzielnica to Wola duchacka. Parę lat mieszkania tu pozwoliło mi ją bardzo polubić, dlatego też w zasadzie ograniczyliśmy z żoną swoje poszukiwania mieszkania dla siebie do tej dzielnicy.
A mieszkaliśmy już w różnych częściach Krakowa (Krowodrza, Łagiewniki, Osiedie oficerskie przy Mogilskim, Podgórze, Czyżyny, Prądnik biały).
Byłbym bardzo ostrożny by kierować się stereotypami (często niekaktualnymi lub wprost mylącymi z zasady) odnośnie dzielnic. Rozmawiałem ostatnio często z osobami choćby z Kurdwanowa i każde z nich nie mogło się nachwalić swej dzielnicy, a nigdy sami nie kojarzyli jej z kibolami i maczetami.
Ulica prostopadle tu do Malborskiej to Kamieńskiego. Choć zgodzę się, że charakter podobny. I pewnie właśnie ta kwestia obniża tu ceny, które zresztą myślę że i tak wzrosną tu nieco. Mniejsze mieszkania już podrożały w tej inwestycji.
O ile blok nie może być ogrodzony to dziedziniec już bedzie wg dewelopera i będzie na nim mała pewnie piaskownica. Ponadto z drugiej strony bloku jest szkoła z boiskami i siłownią na otwartym powietrzu.
Akurat ten element daje gwarancję, że za chwilę jej nie zburzą by wybudować inny blok.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2021, 11:16 przez keram, łącznie zmieniany 1 raz.


grabus2
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2021, 7:37

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: grabus2 » 01 cze 2021, 10:49

keram pisze:
projekty1 pisze:Wydaje mi się, że na taki poziom cen w tamtym rejonie ma wpływ dzielnica. Z tego co mi się wydaje to jest to administracyjnie Kozłówek, a tam mieszkania zawsze były najtańsze. Lokalsi wiedzą, że nie jest to dzielnica o najlepszej sławie, choć od lat Kozłówek się zmienia i dawni lokatarzy powoli wymierają i robi się tam spokojniej, ale dla wielu w dalszym ciągu jest to dzielnica patologii. Dodatkowo poważnie bym się zastanowiła, czy umiejscowienie tej inwestycji praktycznie na rogu Malborskiej i jednej z bardziej ruchliwych ulic jaką jest ul. Wielicka, to dobry wybór, bo wydaje mi się, a raczej jestem tego pewna, że będzie tam strasznie głośno, o smogu i spalinach nie wspomnę. Raczej średnia przyjemność wychodzenia choćby na balkon, gdy po sąsiedzku mknie sznur samochodów. Dodatkowo z uwagi na aktualne przepisy budowlane osiedla nie mogą być grodzone, a to oznacza dla osób np. mających dzieci ciągły nadzór rodzicielski, żeby dziecko nie wybiegło na ulicę.

Parę rzeczy do sprostowania.
Dzielnica to Wola duchacka. Parę lat mieszkania tu bardzo pozwoliło mi ją bardzo polubić, dlatego też w zasadzie ograniczyliśmy z żoną swoje poszukiwania do tej dzielnicy.
A mieszkałem w różnych częściach Krakowa (Krowodrza, Łagiewniki, Osiedie oficerskie przy Mogilskim), podobnie żona (Podgórze, Czyżyny, Prądnik biały).
Byłbym bardzo ostrożny by kierować się stereotypami (często niekaktualnymi lub wprost mylącymi z zasady) odnośnie dzielnic. Rozmawiałem ostatnio często z osobami choćby z Kurdwanowa i każde z nich nie mogło się nachwalić swej dzielnicy, a nigdy sami nie kojarzyli ich z kibolami i maczetami.
Ulica prostopadle tu do Malborskiej to Kamieńskiego. Choć zgodzę się charakter podobny. I pewnie właśnie ta kwestia obniża tu cenę, które zresztą myślę że i tak wzrosną tu nieco. Mniejsze mieszkania już podrożały tu.
O ile blok nie może być ogrodzony to dziedziniec już tu bedzie wg dewelopera i będzie na nim mała pewnie piaskownica. Ponadto z drugiej strony bloku jest szkoła z boiskami i siłownią na otwartym powietrzu.
Akurat ten element daje gwarancję, że za chwilę jej nie zburzą by wybudować inny blok.

Mieszkania od Kamieńskiego mają loggie (pewnie po to by ograniczyć hałas). Ciekawe jaką stolarkę zaplanował deweloper, bo to może być bardzo ważne w takiej lokalizcji.

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: projekty1 » 01 cze 2021, 11:37

grabus2 pisze:
keram pisze:
projekty1 pisze:Wydaje mi się, że na taki poziom cen w tamtym rejonie ma wpływ dzielnica. Z tego co mi się wydaje to jest to administracyjnie Kozłówek, a tam mieszkania zawsze były najtańsze. Lokalsi wiedzą, że nie jest to dzielnica o najlepszej sławie, choć od lat Kozłówek się zmienia i dawni lokatarzy powoli wymierają i robi się tam spokojniej, ale dla wielu w dalszym ciągu jest to dzielnica patologii. Dodatkowo poważnie bym się zastanowiła, czy umiejscowienie tej inwestycji praktycznie na rogu Malborskiej i jednej z bardziej ruchliwych ulic jaką jest ul. Wielicka, to dobry wybór, bo wydaje mi się, a raczej jestem tego pewna, że będzie tam strasznie głośno, o smogu i spalinach nie wspomnę. Raczej średnia przyjemność wychodzenia choćby na balkon, gdy po sąsiedzku mknie sznur samochodów. Dodatkowo z uwagi na aktualne przepisy budowlane osiedla nie mogą być grodzone, a to oznacza dla osób np. mających dzieci ciągły nadzór rodzicielski, żeby dziecko nie wybiegło na ulicę.

Parę rzeczy do sprostowania.
Dzielnica to Wola duchacka. Parę lat mieszkania tu bardzo pozwoliło mi ją bardzo polubić, dlatego też w zasadzie ograniczyliśmy z żoną swoje poszukiwania do tej dzielnicy.
A mieszkałem w różnych częściach Krakowa (Krowodrza, Łagiewniki, Osiedie oficerskie przy Mogilskim), podobnie żona (Podgórze, Czyżyny, Prądnik biały).
Byłbym bardzo ostrożny by kierować się stereotypami (często niekaktualnymi lub wprost mylącymi z zasady) odnośnie dzielnic. Rozmawiałem ostatnio często z osobami choćby z Kurdwanowa i każde z nich nie mogło się nachwalić swej dzielnicy, a nigdy sami nie kojarzyli ich z kibolami i maczetami.
Ulica prostopadle tu do Malborskiej to Kamieńskiego. Choć zgodzę się charakter podobny. I pewnie właśnie ta kwestia obniża tu cenę, które zresztą myślę że i tak wzrosną tu nieco. Mniejsze mieszkania już podrożały tu.
O ile blok nie może być ogrodzony to dziedziniec już tu bedzie wg dewelopera i będzie na nim mała pewnie piaskownica. Ponadto z drugiej strony bloku jest szkoła z boiskami i siłownią na otwartym powietrzu.
Akurat ten element daje gwarancję, że za chwilę jej nie zburzą by wybudować inny blok.

Mieszkania od Kamieńskiego mają loggie (pewnie po to by ograniczyć hałas). Ciekawe jaką stolarkę zaplanował deweloper, bo to może być bardzo ważne w takiej lokalizcji.

Częściowo się zgodzę, ale co do dzielnic to owszem może i jest to Wola Duchacka, ale jednak bliżej Kozłówka. Mieszkam bardzo niedaleko kilka dobrych lat i swoje zdanie o tym terenie podtrzymuję i absolutnie nie miałam na celu obrażanie nikogo, bo to są policyjne statystyki. Jeśli chodzi o teren wokół, to bezpośrednie sąsiedztwo to rzeczywiście szkoła średnia Zespół Szkół Elektrycznych, ale jak popatrzeć dalej wydłuż Nowosądeckiej, to są tam ogródki działkowe z bliżej niesprecyzowanymi bywalcami, z poniszczonymi ogrodzeniami, które wręcz zachęcają do zamieszkania na dziko. W przyszłości te tereny pewnie będą blokami, aktualnie mnie napawają obawami. Największy jednak mankament tej inwestycji to sąsiedztwo głośnej ulicy (zgoda ul. Kamieńskiego nie Wielicka, choć nigdy nie wiem gdzie która się kończy i gdzie która w którą przechodzi). Ta ulica jest na prawdę bardzo ruchliwa (samochody, tramwaje, autobusy, główna trasa na Wieliczkę i na obwodnicę). Trzeba tez wspomnieć, że ul. Kamieńskiego jest mega zakorkowana do Matecznego i może być problem z dostaniem się do centrum i wyjazdem z osiedla. Podobny problem będzie dotyczył inwestycji Wielicka 179 realizowanej przez MTW Development mtwdevelopment.pl/wielicka-179 Niby ceny trochę niższe na tle innych inwestycji w Krakowie, ale jednak ulica centralnie za oknem... Myślę, że takie ceny i na Malborskiej i na Wielickiej są nie bez powodu, ale być może komuś to nie przeszkadza, a wręcz jest atutem że będzie mieszkał blisko wyjazdu na miasto. Jak to mówią - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeśli bym miała coś wybierać na Woli Duchackiej to chyba bym wybrała Lokum Vista od Lokum deweloper lokum-deweloper.pl/oferta/lokum-vista/?investment=1883&city=4&local_type=25,63&stages=1260,1285,1543&levels=0,1,2,3,4,5,6,7,8&status=27,62&labels=&params=&room_min=1&room_max=4&yardage_min=34.79&yardage_max=99.19&pricem2_min=9001.99&pricem2_max=11811.62&price_min=379000&price_max=999000&sort=price_asc&limit=10#cennik. Jest w lepszej okolicy, choć ceny wystrzelili teraz w kosmos, ale mieszkania trochę postoją i znowu będą organizować promocje po 30 tys bliżej oddania jak było w tym etapie oddanym w maju, bo im się nie będzie sprzedawać i przeszacowali inwestycję. Osobiście nie lubię tego dewelopera, bo podchodzi do klienta jak do masy i nie czułam się zaopiekowania prowadząc rozmowy, ale lokalizacja Lokum Vista zasługuje na uwagę. Może ktoś ma więcej cierpliwości do tego dewelopera...

Wiljer
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2021, 22:45

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: Wiljer » 01 cze 2021, 15:00

Jeśli pracujesz w Bonarce to faktycznie Lokum Vista może mieć lepszą lokalizację ale tak poza tym? Z Malborskiej jest 300m do przystanku tramwajowego Kabla, a to bije na głowe Walerego Sławka.
Poza tym co my porównujemy :) Budomat (Malborska) to 1 czteropiętrowy blok z 80 mieszkaniami, Lokum Vista natomiast wielki kompleks i kilkaset mieszkań. Nie stawiałbym ich obok siebie.
Co do odległości od ulicy Kamieńskiego to faktycznie jest ona blisko i może byc uciążliwa ale tylko dla mieszkań wystawionych bezpośrednio na nią. Mieszkania z niższych pięter od strony Kamieńskiego mogą nie mieć za ciekawie. Nie sądzę jednak, że developer warunkuje ceny jej bliskością. Przy Wielickiej jest mnóstwo nowych inwestycji ktore bezpośrednio sąsiadują z tą ulicą.
Np. inwestycja od SM Kabel albo Matejek czy cześć bloków od Cordia, a ceny? Dla Cordi to około 11-12k/m^2

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: projekty1 » 02 cze 2021, 9:20

Wiljer pisze:Jeśli pracujesz w Bonarce to faktycznie Lokum Vista może mieć lepszą lokalizację ale tak poza tym? Z Malborskiej jest 300m do przystanku tramwajowego Kabla, a to bije na głowe Walerego Sławka.
Poza tym co my porównujemy :) Budomat (Malborska) to 1 czteropiętrowy blok z 80 mieszkaniami, Lokum Vista natomiast wielki kompleks i kilkaset mieszkań. Nie stawiałbym ich obok siebie.
Co do odległości od ulicy Kamieńskiego to faktycznie jest ona blisko i może byc uciążliwa ale tylko dla mieszkań wystawionych bezpośrednio na nią. Mieszkania z niższych pięter od strony Kamieńskiego mogą nie mieć za ciekawie. Nie sądzę jednak, że developer warunkuje ceny jej bliskością. Przy Wielickiej jest mnóstwo nowych inwestycji ktore bezpośrednio sąsiadują z tą ulicą.
Np. inwestycja od SM Kabel albo Matejek czy cześć bloków od Cordia, a ceny? Dla Cordi to około 11-12k/m^2


To prawda, że ciężko porównywać inwestycję Lokum Vista, która oprócz samych budynków, których jest kilka ma jeszcze tzw. małą infrastrukturę, czyli ładnie zagospodarowany teren wokół, co z pewnością mocno wpływa na cenę. Inwestycja Budomatu jest znacznie mniejsza i ogranicza się do samego budynku.

Komunikację zdecydowanie lepszą ma inwestycja na Malborskiej, jednak na Walerego Sławka tez nie jest źle - pod nosem, w zasadzie po wyjściu z klatki są przystanki autobusowe i choć nie ma tam tramwaju to i tak bez problemu wszędzie się dojedzie, bo autobusów jeździ sporo i to w różnych kierunkach.

Jeśli chodzi o inwestycje w sąsiedztwie ruchliwej ulicy, to przytoczona przez Ciebie Cordia i Matetejek, to może dobre miejsce na zakup mieszkania inwestycyjnego, a nie do życia. Kupowanie mieszkania w tych miejscach, to tak duży hałas, nawet od drugiej strony że ciężko mi sobie wyobrazić otwarcie okna, o wyjściu na balkon nie wspomnę. Podobne odczucia mam w stosunku do Malborskiej.

Nie porównuj też Cordi i Matejka do Malborskiej. Na taki poziom cen w tych miejscach ma wpływ LOKALIZACJA. To są miejsca bliżej centrum, całkiem niedaleko kopiec Krakusa i kilka przystanków do Kazimierza, więc automatycznie cena też jest wyższa. Tak jak nie można powyrywać inwestycji na Walerego Sławka z Malborską, tak tutaj nie można postawić znaku równości pomiędzy Malborską i Wielicką, bo inwestycje są przy ruchliwej ulicy, bo trzeba zauważyć w którym miejscu tej ulicy te trzy inwestycje się znajdują w stosunku do centrum. Malborska jest mnie "prestiżową" lokalizacją z punktu widzenia inwestora i to logiczne, że im dalej od centrum tym ceny niższe, choć nie zawsze, bo zdarzają się inwestycje w lepszym standardzie i na peryferiach, ale to już dla koneserów wybranych dzielni.

Mnie przekonuje wytłumaczenie względnej niskości cen na Malborskiej - sąsiedztwo Kozłówka, dalej od centrum, brak zagospodarowanego otoczenia, zmienna infrastruktura wokół - czytaj brak spójności architektonicznej. Ne zagłębiałam się też w technologię wykonania i użyte materiały, grubości ścian, ustawność pomieszczeń i tego typu parametry, które też wpływają na cenę o metrażu nie wspomnę (mniejsze mieszkania często maja wyższą cenę za metr w tej samej inwestycji niż większe). Bez wzięcia pod uwagę wszystkich za i przeciw nie można 1;1 porównać inwestycji Cordia, Matejek i Malborskiej, jak również żadnej innej. A przytoczony przez Ciebie SM Kabel robi raczej budynki z zastosowaniem gorszych technologii, co jest typowe dla spółdzielni mieszkaniowych - cena adekwatna do jakości wykonania. Poza tym te czerwone balkony z wyjściem na samą Wielicką (huk tramwaju, samochody, spaliny, ciągły ruch koło Mc Donalds) niekoniecznie... oj bardzo niekoniecznie.... nie mój klimat, ale o gustach się nie dyskutuje.

Nie neguję zakupu mieszkania na Malborskiej, ale osobiście nie zdecyduję się na zakup w tym miejscu. Bliżej mi jednak do Walerego Sławka.

keram
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:42

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: keram » 08 cze 2021, 9:46

Czy ktoś kto już podpisał umowę deweloperską w tej inwestycji mógłby się podzielić jakimiś informacjami z prospektu informacyjnego?
Coś o materiałach, coś co go zaskoczyło itp.?


Wiljer
Posty: 84
Rejestracja: 29 sty 2021, 22:45

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: Wiljer » 09 cze 2021, 9:25

Ściany o grubości 18cm mnie zaskoczyły. Interesujące mnie mieszkanie jest jednak na rogu i ma tylko 1 sąsiadującą ścianę w sypialni więc pewnie zdecyduję się na jakieś dodatkowe wygłuszenie. A tak poza tym dosc zaskakujący jest zapis o waloryzacji.
Ceny jednak konkurencyjne choć pewnie kwestia czasu i jak tylko sprzedadzą trochę mieszkań co jest ważne przy takim finansowaniu inwestycji to podniosą znacząco.

pudel
Posty: 110
Rejestracja: 20 lut 2021, 3:05

Re: Malborska 29 Kraków - deweloper Budomat - opinie na forum

Postautor: pudel » 09 cze 2021, 15:14

Ceny jednak konkurencyjne choć pewnie kwestia czasu

Właśnie sprawdziłem i na obecną chwilę to ceny okazyjne! Spoko mieszkanie na 4 piętrze za 7900zł/m.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: NeVeS i 53 gości