Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Postautor: Nowy » 12 lip 2023, 17:20

Nie wiem czy wyjdzie ładnie, ale na powinno być oryginalnie.

Obrazek

Co ciekawe, zostały w tej inwestycji tylko 3 mieszkania do kupienia, więc wychodzi na to, że poszło prawie wszystko.

Obrazek

Widać, że większość okien już jest wstawionych, a na górze jeszcze trwa budowa konstrukcji.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Postautor: Nowy » 12 lip 2023, 17:23

Jakie tam były ceny za metr kwadratowy? Podzieli się ktoś informacją?

Obrazek

Choć ciekawe czy nie wyjdzie tak, że to będzie jeden wielki hotel, tuż przy dworcu i blisko centrum Krakowa, to idealna lokalizacja się wydaje, żeby turystom wynajmować.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Postautor: Nowy » 12 lip 2023, 17:25

Te loggie, to się całkiem płytkie wydają, ale pewnie mają odpowiednią funkcjonalność dla tego rodzaju inwestycji.

Obrazek

Ciekawa jest też technologia budowy, nie odlewają całości z betonu, nie ceramika ani silikat, ale bloczki betonowe - tak mi to przynajmniej wygląda na pierwszy rzut oka. Ciekawe dlaczego tak.

Jak się Wam podoba?


scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Postautor: scr4tchi » 13 lip 2023, 7:45

Przejeżdżałem tam ostatnio i sama konstrukcja bloku bardzo ładna i nietuzinkowa. Co tutaj dużo mówić, poprzednie etapy też bardzo ładnie wyszły, lokalizacja świetna. Nie wiem czy jest to dobre miejsce to mieszkania na stałe, bo obawiam się dużo mieszkań kupionych pod wynajem. Tak jak ktoś poprzednio pisał, że poprzednie dwa bloki kupił fundusz inwestycyjny. Ciekawe jak to będzie wyglądać gdy kupujący otrzymają pozwolenie na użytkowanie.

Tak z ciekawości, zna ktoś ceny? Bo poprzednie etapy granicach 12k były w miarę. Teraz to pewnie jest około 20k :)

neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Postautor: neo » 26 sie 2023, 16:08

Sporo już byłem w okolicy dworca, to nie mogłem sobie darować spojrzenia na tą budowę, bo niezły kolos jest tam wznoszony.

Obrazek

Zupełnie nowa panorama z dworca będzie widoczna ; )

neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Postautor: neo » 26 sie 2023, 16:59

Ostatnie okna chyba tam już wstawiają, kawał bloku, chyba największy ze wszystkich, które wybudował w tej okolicy Hines.

Obrazek

Choć mi też się wydaje, ze to będzie raczej jak budynek hotelowy, ciekawe czy będą tam jacykolwiek stali mieszkańcy we własnych mieszkaniach.

Obrazek

I ciekawi, jak to wyjdzie, kiedy już zostanie ukończone w całości, w każdym razie niezły kawałek miasta tu ten deweloper zmienił.

neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Postautor: neo » 26 sie 2023, 17:03

I jeszcze jedno zdjęcie z nieco większej odległości.

Obrazek

Widać po lewej stenie, że do tego dopięty jest jeszcze jeden, mały budynek z ceglaną elewacją. Czasem mnie trochę dziwi, że gdzieś w podkrakowskich miejscowościach są surowe wytyczne odnośnie elewacji, kształtów dachów i wielu innych rzeczy, jak sobie ktoś chce dom postawić, a w Krakowie, to ma się wrażenie, że niemal każdy pomysł można zrealizować.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Postautor: pozdro » 27 sie 2023, 7:29

Z kolosem to bym nie przesadzał. Bo ledwo wystaje nad estakadę. Tam powinno się te estakady ucywilizować. Więcej takich bloków dookoła, pomosty z bloków, dobudować chodniki i drogi rowerowe. Naziemne przejścia dla pieszych, jakąś zieleń. Można by też wejścia do lokali użytkowych porobić i tempo 30. Wtedy te estakady by tak nie straszyły w centrum Krakowa jak teraz.


tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Postautor: tomekl007 » 28 sie 2023, 17:15

W tych mieszkaniach będzie taki hałas od estakady że nie wyobrażam sobie tam mieszkać. Non stop ruch, hałas i spaliny.

neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Apartamenty Novum od Hines Rakowicka forum Kraków i opinie

Postautor: neo » 28 sie 2023, 22:18

Jeszcze jedno zdjęcie tego etapu Apartamentów Novum mi umknęło, od trochę innej strony.

Obrazek

Ciekawe czy pobliskie drogi i estakady nie będą zbyt uciążliwe dla mieszkańców.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 52 gości