Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iti
Posty: 1170
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Postautor: iti » 03 kwie 2017, 12:46

Jest ktoś, kto chce kupić nowe mieszkanie w Bieńczycach i interesuje go inwestycja Okulickiego-Fatimska Kraków - HSD Inwestycje, to może podzieli się na forum swoimi spostrzeżeniami i opiniami o tym projekcie deweloperskim powstającym w naszym mieście :) A wyglda on na dosyć ciekawy, jeśli ktoś celuje w te okolice Krakowa i chciałby zamieszkać raczej bliżej Nowej Huty, niż innych dzielnic, która ma swoje oczywiste zalety, choć pewnie kilka wad również by się znalazło.

Obrazek

W ramach projektu powstaną dwa nowe budynki A i B, w których powstanie 138 nowych mieszkań w Krakowie, o zróżnicowanych rozkładach i metrażach, jest z czego wybierać. W inwestycji Okulickiego-Fatmiska dostępne są miedzy innymi takie mieszkania, jak wymienione poniżej.

  • Najmniejsze kawalerki w Krakowie powstające w ramach tego projektu będą miały 24-25 metrów kwadratowych. Rozkłady mają niezłe, a na pewno ich wielką zaletą jest to, że dołączone są do nich obszerne loggie mające ponad 6 m2. Są jednak i takie lokale, które mają prawie 31 m2 i te także są nieźle przemyślane.
  • Małe mieszkania dwupokojowe w Bieńczycach budowane tam przez HSD Inwestycje, to minimum 33 m2 powierzchni, czyli raczej nie ma co tam liczyć na osobną kuchnię ;) A większa mogłaby być także sypialnia, ponieważ takie pomieszczenia mające mniej niż 8 m2, to odrobinę niedługo. Niestety w większych lokalach tego rodzaju (46 m2) nie znalazło się miejsce na wygospodarowanie osobnej, jasnej kuchni.
  • Mieszkania trzypokojowe, to już 47 metrów kwadratowych, czyli także niewiele, jak na tą liczbę pomieszczeń i do tego jest całkiem nieźle, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę to, że można znaleźć i takie, które mają wystawę na dwie strony świata. W większych, mających prawie 61 m2 być może dałoby się już wydzielić osobną i do tego jasną kuchnię.
  • Nowe mieszkania czteropokojowe zaczynają się już od 66 metrów kwadratowych, czyli także są dosyć kompaktowe, jednak powinny być wystarczające nawet dla sporej rodziny. Tu wygospodarowana została także osobna łazienka, co w lokalach z tą liczbą pokoi jest dzisiaj już raczej standardem.
  • A jeśli ktoś potrzebuje naprawdę dużo miejsca, to są także duże mieszkania pięciopokojowe w Krakowie, które rozlokowano na ponad 100 metrach kwadratowych, choć takie zostały zaplanowane jedynie dwa, ale wiadomo, że popyt na nie jest mniejszy.
Jeżeli chodzi o ceny nowych mieszkań w Krakowie Bieńczycach od tego dewelopera, to zaczynają się one od 4 500 - 4 700 zł/m2, jednak dotyczy to lokali największych, później jest jednak znacznie drożej. Za mniejsze mieszkania i najlepiej położone, trzeba już dać nawet 6 000 - 6 300 (głownie kawalerki), czyli jednak sporo drożej. Jakie macie opinie, czy te ceny są konkurencyjne :?:

Obrazek

A co myślicie o formie budynku, bo mnie ciekawi jakimi materiałami zostanie wykończona elewacja, widziałoby się na niej jakieś szlachetniejsze materiały, ale w tym przedziale cenowym, chyba nie ma się ich co spodziewać :/ Nieźle wyglądają okna, chyba wyższe od standardowych, co na pewno na plus. Wątpliwości mam co do szklanych balustrad na balkonów, które nie zapewnią raczej mieszkańcom prywatności na balkonach, chyba, że czymś je zasłonią, więc można się spodziewać, że po jakimś czasie blok stanie się nieco pstrokaty :) Co ciekawe, będzie tam znacznie więcej miejsc postojowych, niż mieszkań, czyli współczynnik miejsc postojowych wyniesie więcej niż jeden. W budynku chyba nie będzie lokali usługowych - szkoda, bo to jest zwykle dobre dla mieszkańców, jeśli mogą np. drobne zakupy zrobić na miejscu. No i jeszcze zdaje się, że ma to być osiedle grodzone, dla jednych to zaleta, dla innych to wada, ale według mnie, coś takiego jednak trochę psuje miasto, szatkując je na mniejsze fragmenty. Trzeba przyznać, że jednak budynek wygląda całkiem nowocześnie, ciekawe jak obroni się taka architektura i czy za kilkanaście lat nie będzie wyglądała komicznie (jak dzisiaj jest czasem z blokami z lat 90). No a w okolicy jest też trochę wyboru, jeśli chodzi o mieszkania, choćby osiedle Złota Jesień Kraków od GL Development czy nieco dalej położona od tego miejsca na przykład osiedle Piasta Park, myślę że do tego dochodzi jeszcze projekt Piasta Towers od Inter-Bud Kraków, a na pewno na tym się nie kończy :)

Obrazek

Jest tu może ktoś, kto jest zainteresowany zakupem nowego mieszkania w Krakowie w inwestycji Okulickiego-Fatimska i może się podzielić na forum jakimiś spostrzeżeniami dotyczącymi tego projektu deweloperskiego :?: Co myślicie o formie budynku, jego lokalizacji, łatwości dojazdu w inne punkty miasta, czy nie obawiacie się hałasu okolicznych, dosyć ruchliwych ulic :?: Wreszcie interesuje mnie (i pewnie nie tylko mnie) to, jakie ma deweloper HSD Inwestycje opinie - ktoś może miał do czynienia z budowanymi przez nich mieszkaniami i może podzielić się swoimi wrażeniami w odpowiednim dziale forum - byłbym wdzięczny za takie informacje. No i jeśli ktoś posiada jakieś zdjęcia miejsca, gdzie buduje się projekt Okulickiego-Fatimska, to także mile widziane na :)


x-nuk
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2017, 23:09

Re: Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Postautor: x-nuk » 14 maja 2017, 23:59

Byłem mocno zainteresowany tą inwestycją. Fajne bloki, dobry układ mieszkań, okolica, w której teraz mieszkam i bardzo mi się podoba.
Po sprawdzeniu dokładnie działek w sąsiedztwie mój zapał jednak ostygł.
Otóż dla zainteresowanych w bardzo bliskim sąsiedztwie powstaje właśnie stacja benzynowa wraz z lokalem handlowo-usługowo-gastronomicznym. W załączeniu dodaję aktualną mapę (na żółto zaznaczony obszar inwestycji) a na działkach 16,17 i 18 (zaznaczone na czarno) już zaczęły się pracę budowlane nad stacją benzynową. Byłem też na miejscu zanim nie zaczęły się pracę budowlane i mogę stwierdzić, że hałas z pobliskiej ul. Okulickiego byłby nie do zniesienia. Potwierdzają to mapy hałasu dostępne w internecie. Ogródek lub taras/balkon z widokiem na stację benzynową i hałas z ul. Okulickiego nas z żoną skutecznie zniechęcił.
Co więcej dewelopera nie ma jeszcze ostatecznego pozwolenia na budowę więc to kolejny minus. No i data odbioru mieszkania dopiero w 2020r.
Na minus również jest to, że działki z sąsiedztwa w planie zagospodarowania przestrzennego są zaplanowane pod zabudowę wielorodzinną także, na działkach 5/19 i 5/26 też mają być bloki. Będzie tam wyjątkowo ciasno.

Obrazek
fatimska-okulickiego

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Postautor: slawek » 15 maja 2017, 11:08

Cześć @x-nuk, widzę, że odrobiłeś dokładnie lekcję z przeglądu tego, co powstanie wokół inwestycji Okulickiego-Fatimska w Krakowie :) Dzięki za relację i opinie, bo teraz faktycznie inaczej to wszystko wygląda :) Chyba, że da się tam wybrać jakieś mieszkanie, z taką wystawą, która nie będzie wychodziła na ruchliwą ulicę z jednej strony, a z drugiej, pozwoli nie mieć widoku na najbliższe bloki. A skoro nie kupujesz tam nowego mieszkania, to w takim razie jakie jeszcze lokalizacje rozważasz :?:


NE2017
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:56

Re: Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Postautor: NE2017 » 15 maja 2017, 13:03

Z tego co wiem to owszem buduje się tam teraz lokal usługowo gastronomiczny ale bez stacji ... Do minusów należy również dodać bliskie sąsiedztwo bloków socjalnych a towarzystwo mieszkające tam jest nieciekawe. Na złotej jesieni w blokach które zostały wyremontowane z hoteli na mieszkania były swego czasu uszkodzone okna tak jakby od strzałów z wiatrówki ( pająki na szybach) . Nie mówiąc o dzieciakach które wpadają na różne pomysły "bawiąc" się pod blokami na Okulickiego

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Postautor: slawek » 16 maja 2017, 12:00

Stacja benzynowa ma powstać przy ulicy Okulickiego 59 (w stronę Fatimskiej) około 6 metrów od pobliskich bloków. Mieszańcy są zbulwersowani, bo z planami budowy stacji pod ich oknami walczyli od lat. Co więcej, ten rejon Bieńczyc chroni plan miejscowy, który zakłada, że na terenie jego obowiązywania nie można budować stacji paliw. Zanim jednak plan wszedł w życie, urzędnicy wydali pozwolenie na budowę. Mieszkańcy co prawda odwołali się od tej decyzji, ale w mocy utrzymał ją wojewoda. Choć decyzję wojewody mieszkańcy również zaskarżyli do sądu, to inwestor już wszedł na plac budowy, ogrodził go i rozpoczął pierwszy etap prac. Na razie powstaje tylko lokal usługowo-handlowy, ale nawet bez wyroku sądu inwestor będzie mógł ruszyć z budową stacji.

krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakow-stacja-benzynowa-wyrosnie-tuz-pod-oknami-blokow,4117844,art,t,id,tm.html

Zdaje się, że chodzi właśnie o to miejsce, patrząc na ten artykuł, wydaje się jednak, że powstanie tam stacji benzynowej jest dosyć realne. Jeśli faktycznie miałaby się znaleźć blisko budynków, to rzeczywiście może być uciążliwym sąsiedztwem, bo jednak zwykle w takich miejscach ruch jest przez całą dobę. Samochody chyba też są najgłośniejsze właśnie wtedy, kiedy startują. Budzi to wszystko spore wątpliwości w przypadku tej inwestycji.

HSD_Arrow
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2017, 15:26

Re: Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Postautor: HSD_Arrow » 18 maja 2017, 15:23

Witam, nasza firma działa zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, które ściśle określają dopuszczalną odległość zabudowy mieszkaniowej od innych budynków. Nasze inwestycje realizujemy według planu miejscowego dla tego obszaru, również z uwzględnieniem wskaźnika intensywności zabudowy, który wynosi 1,0-1,6. Losy sąsiedniej działki wciąż nie są do końca znane. To prawda, że inwestor otrzymał pozwolenie na budowę stacji benzynowej, jednak istnieje jeszcze pozwolenie na zabudowę handlową oraz fakt, że według planu miejscowego ta przestrzeń przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową. Nie wiemy, jaką decyzję podejmie inwestor i jaki obiekt powstanie. Hałas, o którym Państwo mówią, niestety wpisany jest w specyfikę zabudowy miejskiej. Im bardziej atrakcyjna okolica, tym więcej chętnych na osiedlenie, a co za tym idzie – głośniej i tłoczniej. Staramy się wprowadzić jak najwięcej udogodnień, które sprawią, że czynniki, na które Państwo wskazują nie będą uciążliwe. Teren osiedla będzie ogrodzony, a dzięki licznym miejscom parkingowym w hali podziemnej zyskamy więcej przestrzeni pod zieleń. W planach jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci oraz wyposażenie mieszkań zlokalizowanych na parterze w przestronny ogród.

x-nuk
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2017, 23:09

Re: Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Postautor: x-nuk » 19 lis 2017, 0:57

Czy jest na forum ktoś kto zarezerwował już mieszkanie w tej inwestycji? Czy nie przeszkadza Wam stacja benzynowa po sąsiedzku i slumsy tzn. lokale socjalne tuż za rogiem? Pytam bo cały czas się waham czy warto w tej lokalizacji uwijać swoje gniazdko?

iti
Posty: 1170
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Postautor: iti » 19 lis 2017, 19:16

x-nuk pisze:lokale socjalne tuż za rogiem?

A gdzie tam są lokale socjalne, bo jakoś nigdy wcześniej nie kojarzyłem, że jest tam coś takiego, a okolica wygląda jednak zupełnie przyzwoicie. Swoją drogą, jeśli chodzi o takie sąsiedztwo, to jedna z droższych lokalizacji w Krakowie - Dębniki i okolice ul. Bajecznej (np. Park Avenue Kraków), są jednak jednymi z droższych w Krakowie. A przecież tam po sąsiedzku znajduje się dom pomocy społecznej :)


Vigry3
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2017, 22:27

Re: Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Postautor: Vigry3 » 20 lis 2017, 22:29

x-nuk pisze:Czy jest na forum ktoś kto zarezerwował już mieszkanie w tej inwestycji? Czy nie przeszkadza Wam stacja benzynowa po sąsiedzku i slumsy tzn. lokale socjalne tuż za rogiem? Pytam bo cały czas się waham czy warto w tej lokalizacji uwijać swoje gniazdko?

Ja właśnie zarezerwowałem mieszkanie na tamtym osiedlu, wydaje mi się, że stacja benzynowa może tam nie powstać ponieważ tamtejsi mieszkańcy protestują co do powstania tam stacji.

x-nuk
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2017, 23:09

Re: Mieszkania Okulickiego-Fatimska Kraków od HSD Inwestycje opinie i forum

Postautor: x-nuk » 21 lis 2017, 0:13

Po sąsiedzku (na Złotej Jesieni) są bloki socjalne, niedaleko komisariatu Policji. Towarzystwo nieciekawe, po prostu patologia - pijaństwo, palące kobiety w ciąży, dzieci pozostawione bez kontroli rodzicielskiej. Wszystko to widziałem na własne oczy. Mieszkam na osiedlu obok, na szczęście na tyle daleko, że ich nie spotykam. Raz chciałem skrócić sobie drogę to się naoglądałem :) Żeby nie było, że wyolbrzymiam to wystarczy poczytać forum co się dzieje w pobliskich nowych blokach na ul. Okulickiego, jak zabawiają się tam tzw. "dzieci ulicy" (rzucają kamieniami, niszczą bramy garażowe czy zabawiają się w parkingu podziemnym). Być może pomoże ogrodzenie osiedla, jak zapewnia deweloper. Choć trzeba brać też pod uwagę to, że miasto ma pomysł na to, aby zakazać grodzenia osiedli. Wtedy będzie już pełna integracja...
Jeśli chodzi o stację benzynową to inwestor nie zważa na protesty pobliskich mieszkańców (ma pozwolenie na budowę więc ma to w nosie). Byłem tam w niedzielę i budynek stacji już widać. (dołączam zdjęcie). Na tablicy informacyjnej jest termin zakończenia prac wpisany na IV kwartał 2017 r. Także już niebawem będzie coś wiadomo więcej. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby w budowanym budynku był tylko sklep.
Czy nie zastanawiało Was to dlaczego mieszkania w tej inwestycji są relatywnie tanie (nawet 4850 zł za m2) w stosunku do cen na krakowskim rynku? Może to przez to, że deweloper wziął na siebie to ryzyko związane z budową stacji benzynowej?
Co o tym sądzicie?

Obrazek



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości