Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Pedro
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2017, 22:30

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Pedro » 14 sty 2018, 22:45

Z tego co widziałem do tej pory (Słoneczne wzgórze, Malwowa, Start City) to wszystkie klatki schodowe są zrobione bardzo podobnie, więc byłbym zdziwiony gdyby u nas było inaczej.
BTW byłem dzisiaj na budowie i porobiłem trochę zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam też pytanie, czy ktoś uzgadniał z deweloperem jakieś przeróbki mieszkania po podpisaniu umowy deweloperskiej - typu ogrzewanie podłogowe lub przesunięcie instalacji wod/kan?


u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: u1thar » 15 sty 2018, 10:21

My uwzględnialiśmy przeróbki (elektryka, instalacje wod-kan itd) wyłącznie przed podpisaniem umowy. Po podpisaniu trzeba chyba robić aneks. Mogę podesłać na priv cennik który uzyskaliśmy od Dewelopera.
Nie mogę się zgodzić z tym, że w każdej poprzedniej inwestycji są tak samo wykończone miejsca wspólne... W start city "malowania" są wyłącznie na parterze, przynajmniej tak jest w klatce moich znajomych. Nie ma też tych dziwnych podświetleń numerów mieszkań :d Ogólnie nie mam nic do jakości wykończenia (w porównaniu np z firmą Wawel jest o poziom wyżej) i kolorystyki, chodzi wyłącznie o te dodatkowe zbędne bajery jak dodatkowe malowania i lampki.
Moja rodzina już się nabija, że w Enklawie będą malowanki rowerków, hulajnóg i dzieci :shock: :shock: :shock: :lol:

norbert50B
Posty: 10
Rejestracja: 05 sty 2018, 18:34

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: norbert50B » 15 sty 2018, 21:10

Hm, ogrzewanie podłogowe w bloku? Nie wiem czy developer ma taka opcje nawet za doplata ale mozna spytac u nas architekt zgodzil sie na wsystkie proponowane zmiany, podłączenia wod-kan, przesuniecie scianek wew i punkty elek itp. Ale jak bedzie finalnie to pewnie sie dowiem przy odbiorze, no chyba ze bedzie mozna wejsc na mieszkanie jeszcze w trakcie budowy.
Orietuje aie ktos jakie beda barierki na balkonach?


u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: u1thar » 16 sty 2018, 13:03

Z barierkami jest tam samo jak z częściami wspólnymi ... nie byli w stanie dać informacji na tym etapie budowy czy będą same stalowe czy może będzie to szkło (na wizualizacji nie widać wyraźnie). Pytaliśmy o wszystkie tego typu informacje przed kupnem i to jest właśnie minus dewelopera Start o którym wspominałem. Raczej wykończą to estetycznie, ale fajnie byłoby wiedzieć co się kupuje.

lukas
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2018, 19:38

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: lukas » 17 sty 2018, 20:12

Witam,

dla mnie dużą zaletą inwestycji jest przystanek tramwajowy w pobliżu, łatwy wyjazd na Witosa/Nowosądecką (na Zaciszu Kordiana trzeba jechać na około), bliskość parku, infrastruktura, no i trasa łagiewnicka w przyszłości.

Ale mam też parę wątpliwości ze względu na sąsiedztwo hipermarketu. Czy ktoś wie jak wygląda obecnie sytuacja klimatyzatora Carrefoura? Są jakieś plany redukcji hałasu albo zmiany jego położenia?

Nie wiem jak jest teraz ale byłem w tych rejonach w lecie i hałas był nie do zaakceptowania, szczególnie odczuwalny dla bloku 50A na wprost klimatyzatora dla mieszkań z sypialniami od strony północnej. Ponadto tiry w godzinach porannych (5-7 rano) kursują (i co jakiś czas parkują - akurat pytałem się o to kierowcy z tira zaparkowanego przy budowanych blokach).

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: u1thar » 18 sty 2018, 14:48

Bądźmy poważni. Już widzę jak właściciel carrefura ponosi koszty i przenosi całą instalacje na inną cześć dachu. Już prędzej go zlikwidują i zmienią plan zagospodarowania na budownictwo wielorodzinne. Lepszy sklep 24/h niż kolejne bloki.

norbert50B
Posty: 10
Rejestracja: 05 sty 2018, 18:34

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: norbert50B » 18 sty 2018, 19:08

Co do klimatyzacji faktycznie jest glosna, szczególnie latem. Z tego wzgledu zdecydowalismy o zakupie mieszkania w 50B. Chalas był nie do zaakceptowania zwłaszcza noca gdy jest bardziej odczuwalny. Jesli ktos zakupil mieszanie w 50A od str sklepu to tylko chyba pod inwestycje (wynajem) bo ja osobiscie nie wyobrażam sobie miszkac w takim szumie.

Tomek13
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2017, 11:37

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Tomek13 » 22 sty 2018, 12:23

Odczuwanie hałasu to dość specyficzna sprawa.
Ze swojego doświadczenia wiem, że po miesiącu człowiek się przyzwyczaja i nic nie słyszy.
Mieszkałem na Bronowicach na oś. Złotej podkowy z jednej strony pociągi, a nad głową samoloty i to bardzo nisko z wysuniętym podwoziem.... na początku wszystko słyszałem... po 3 tygodniach nic, mówię o mieszkaniu. Wiadomo gorzej na balkonie ale nie ma idealnych lokalizacji, tzn są... ale mnie nie stać:)

TUTAJ, liczę na samowystarczalne osiedle, dobrą komunikację, fajny park gdzie można wypuścić dzieciaka, ten park zresztą jest ogromny plusem.
Teraz mieszkam przy pętli tramwajowej od dłuższego czasu i wiadomo jest tutaj ścisk ale jakoś tak się przyjemnie żyje. Nie tracę czasu na dojazdy do sklepów itp bo wszystko na miejscu, patrząc na lokalizację sklepy w okolicy + rzut beretem do Centrum Zakopianka i Bonarki powoduje że jak nie muszę to w ogóle do centrum czy w inną dzielnicę się nie wybieram:) To jest cholerna oszczędność czasu, zresztą pisałem o tym.

Dla mnie ważne pytanie jest czy będzie jakaś wózkowania/rowerownia w blokach? Pytałem developera ale troszeczkę wymijająco odpowiadali, że o ile uda się wygospodarować odpowiednią przestrzeń. Osobiście uważam że to powinno być, wiadomo że większość młodych ludzi z dziećmi kupuje mieszkania. A jak już robimy nazwę Enklawa Rodzinna to wręcz to przymus:)

Wykończenie balkonów, osobiście wolałbym żeby to nie było szkło, z doświadczenia wiem że cholernie ciężko utrzymać to w czystości, a brudne nie wyglądają zbyt estetycznie:/

Ktoś pytał o ogrodzenie, z rozmów z deweloperem wywnioskowałem że osiedle nie będzie ogrodzone. Będą tylko szlabany wjazdowe i jakiś parkan wzdłuż carefoura? ale może źle zrozumiałem. Osobiście uważam, że tak nawet będzie lepiej, wszystkie osiedla w okolicy też nie są grodzone.


u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: u1thar » 23 sty 2018, 14:13

Zacisze Kordiana jest ogrodzone i ten budynek obok garaży również. W kilku miejscach na planie sytuacyjnym nie ma skarpy pomiędzy Enklawą (budynek 50B) a istniejącym budynkiem (chyba 54). Jak nie będzie wysokich krawężników lub murku to będzie można tamtędy przeskakiwać autami na naszą stronę... tak mi się przynajmniej wydaje.
Wg rozkładu pomieszczeń na poziomie 0 wywnioskować można, że wózkownia i rowerownia będzie w budynku 50A oraz w klatce nr 3/4 budynku 50B.
Nie zauważyłem tego wcześniej... słabo , że klatka nr 1 i 2 nie posiada wózkowni.

Tomek13
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2017, 11:37

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Tomek13 » 02 lut 2018, 11:49

Jeśli nie byłoby wózkowni w klatkach numer 1 i 2 budynku 50B to było by bardzo słabo.
Zwłaszcza, że zdecydowałem się na mieszkanie w klatce numer 1...
Z drugiej strony pamiętam że w trakcie rozmów Sprzedawca informowała że może uda się gdzieś jakieś pomieszczenie na wózkoweni/rowerownie wygospodarować, więc liczę że może się jakoś jeszcze uda:)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], humbak i 26 gości