Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
izakkk
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2017, 11:04

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: izakkk » 04 gru 2017, 11:08

Witam,
rowniez interesuje sie ta inwestycja glownie ze wzglegu na lokalizacje - posiada ktos moze zdjecia tametego rejonu obecnie?
Z plusow ktore jeszcze widze to: market w poblizu, dobre polaczenie komunikacji publicznaej z centrum miasta (rowniez linia nocna), cena przystepna dla 2-pokojowego mieszkania. Jezeli chodzi o wady to na pewno kwestia parkingu, ktory jest piekelnie drogi :(


Tomek13
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2017, 11:37

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Tomek13 » 13 gru 2017, 12:06

Postaram się wrzucić jakieś fotki przed Świetami jeszcze:)

magda1799
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2017, 20:04

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: magda1799 » 14 gru 2017, 13:28

A myślicie że jest szansa że oddadzą trochę przed terminem mieszkania?? Bo termin jest na 15 styczeń 2019... Może się uda trochę szybciej....


Tomek13
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2017, 11:37

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Tomek13 » 14 gru 2017, 13:55

Hej, z tego co z nimi rozmawiałem to termin jest na 15 grudnia 2018.
Chwalą się wszędzie tym że zawsze oddają w terminie lub szybciej inwestycje i faktycznie tak było.
Na ten moment budynek A stoi cały, a budnyek B ma kończoną ostatnią kondygnację.
Moim zdaniem jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to powinni się wyrobić, ale wcześniej niż przed 15 grudnia to bym nie liczył.

magda1799
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2017, 20:04

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: magda1799 » 14 gru 2017, 20:13

Właśnie widzę że już jest ocieplany budynek A :) Mieszkam obok i widzę na bieżąco co się dzieje i robota faktycznie idzie :) Ps. a w akcie notarialnym jest, że do 15.12 mają ustalić datę odbioru i skończyć pozwolenia dostać na oddanie, a oddawać że do 15 stycznia jest termin. Tak mi tłumaczono ?? Już sama nie wiem jak rozumieć te daty :)

Pedro
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2017, 22:30

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Pedro » 17 gru 2017, 21:37

Byłem dzisiaj na budowie i zrobiłem kilka fotek. Wygląda na to że budowa idzie zgodnie z planem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jafo
Posty: 5
Rejestracja: 16 paź 2017, 9:27

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: jafo » 17 gru 2017, 23:48

Pedro pisze:Byłem dzisiaj na budowie i zrobiłem kilka fotek. Wygląda na to że budowa idzie zgodnie z planem...


Co nie dziwi, bo z Twoich postów można wywnioskować, że jesteś tam zatrudniony ;)

Pedro
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2017, 22:30

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Pedro » 18 gru 2017, 10:24

Tak, rozgryzłeś mnie. A ty Jafo kupiłeś mieszkanie w tej inwestycji? Czy tylko mieszkasz niedaleko?


pyziu
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2017, 13:07

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: pyziu » 02 sty 2018, 7:45

Ja kupiłem w 50B, chętnie podzielę się opiniami, a jeszcze chętniej telefonicznie.

Jeden: na co warto zwrócić uwagę, koszty notarialne powinien ponosić kupujący i developer 50/50, Start o tym próbował zapomnieć...
Dwa: Oficjalnie, miejsca parkingowe są obecnie sprzedawane tylko przy jednoczesnym zakupie mieszkań powyżej 50m2. Ale ta oficjalna informacja nie jest nigdzie zapisana, to też nie może być podstawą żadnych roszczeń, co wydaje się być nadużyciem (może należałoby nagrywać rozmowy z developerem? - co Wam polecam!).

Patrzę na ilość sprzedanych garaży i nie ma wątpliwości, że ceny które dali są zaporowe (cena mieszkań też już jest przegięta). W budynku 50A sprzedały się tylko dwa. Jestem przekonany, że niebawem ceny zaczną lecieć w dół lub umożliwią negocjacje tych cen (oficjalnie nie ma negocjacji).

Podaję maila gdyby ktoś chciał pogadać lub się spotkać - pyziu(małpka)o2.pl.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2018, 11:15 przez pyziu, łącznie zmieniany 2 razy.

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: u1thar » 03 sty 2018, 18:59

Wraz z narzeczoną również zakupiliśmy mieszkanie w budynku 50B. Chociaż wstępnie zakładaliśmy budynek A.

Ogólnie dostrzegliśmy kilka wad tej inwestycji, ale przekonała nas jednak renoma Dewelopera i cena. Dwa mieszkania od Startu zamieszkują nasi znajomi. Są bardzo zadowoleni - jedno na R. Korczakowskiej, drugie na Malwowej.
Lubimy to osiedle, mieszkaliśmy na nim i znamy je bardzo dobrze.

Plusy:
- sprawdzony Deweloper, oby tylko na jakość i terminowość Inwestycji na Kurdwanowie nie wpłynęła średnia sprzedaż inwestycji przy ul. Radzikowskiego.
- standard wykończenia oferowany w cenie mieszkania. Przynajmniej w dotychczasowych inwestycjach.
- Deweloper zgodził się na wszystkie zaproponowane przez z nas zmiany w rzucie, w dodatku wysłane na dwa dni przed podpisaniem umowy, chyba byliśmy problematyczni : )
- lokalizacja - my lubimy z dala od centrum, często jeździmy w góry czy do rodziny, południe nam odpowiada. Mimo to Kurdwanów nie jest już odcięty "od świata" jak kilkanaście lat temu, blisko do trajki i autobusów.
- Wynegocjowaliśmy niższą cenę, więc nie mogę się zgodzić, że nic się nie da ugrać. Być może to kwestia wielkości mieszkania/ kupna garażu, argumentów? Właściciel firmy wydawał nam się bardzo spoko :) Zbiliśmy cenę z komórki lokatorskiej.
-Cena za metr, Nasze piętro odpowiada poziomowi 0 lub 1 w inwestycji Zacisze Kordiana czy np. tej nowej przy Turniejowej. Oczywiście kupiliśmy mieszkanie przed podwyżką cen, która przyznam szczerze nas zszokowała. Ceny sporo skoczyły w górę co obecnie jest sporym minusem.
- W bliskiej odległosci Lidl, Biedra, Carrefur, kilka marketów. Całkiem blisko castorama i bonarka, niedaleko również do solway i zakopianki.
- Pomiędzy Kurdwanowem a starym Kurdwanowem jest mini centrum handlowe Dekada - rosman, empik, pkt diagnostyki itd.
- Na osiedlu jest kilka szkół podstawowych, w tym jedna bardzo duża przy ul. Bujaka - spacerkiem przez park dosyć blisko, przy Witosa jest duże przedszkole.
- Blisko jest również przychodnia zdrowia oraz apteka całodobowa.
-PARK KURDWANOWA - liczne miejsca zabaw dla dzieci, jest też gdzie wyprowadzić zwierzaka.
OGÓLNIE OSIEDLE JEST DOŚĆ SAMOWYSTARCZALNE

Minusy:
-Ceny miejsc postojowych ... oraz to, że do mieszkania można kupić wyłącznie jedno miejsce. Pomijam już fakt, że do mieszkania poniżej 50m^2 trzeba ustawić się w kolejce i traci się możliwość wyboru. To jakiś kompletny absurd. Rozumiem założenie, że to gest w kierunku kupujących większe mieszkania,... ale przy aktualnych dzikich praktykach deweloperów (sprzedawanie nawet po 10 miejsc jednemu człowiekowi) zachowanie to dziwi. My zakupiliśmy za 31tys. i przyznam szczerze, ze gdyby ktoś wykupił nam miejsce w tej cenie to zrezygnowalibyśmy z tej inwestycji. Ta cena jest już zdecydowanie za wysoka a co dopiero 33 czy 34 tys... życzę pozostałym kupującym, żeby Deweloper przemyślał jednak temat i obniżył ceny pozostałych miejsc postojowych do 30-31 tys.. Nie kupić miejsca postojowego = dramat. Niecałe 30 ogólnodostępnych miejsc na 180 mieszkań będzie skutkować barbarzyńskimi zachowaniami na parkingu. Proponuje przejechać się np na Kliny, ludzie tam parkują na trawnikach, obijają inne auta itd itp...
- Nam również średnio spodobał się wygląd, no ale co zrobić. Czekamy na efekt końcowy. :)
- Również nie otrzymaliśmy informacji dotyczących wyglądu miejsc wspólnych (żeby się później nie okazało, ze klatki będą zielone lub różowe..) czy chociażby ścisłej informacji czy teren będzie ogrodzony. Malwowa, Radzikowskiego czy Korczakowskiej są więc mamy nadzieje, ze tu również coś się pojawi. W kilku miejscach od strony istniejącego budynku auta mogłyby przejeżdżać przez krawężnik na teren Enklawy. No i aspekt komfortu. :)
- Ścisk, okolice Kordiana to obecnie najbardziej zatłoczona część Kurdwanowa... paradoksalnie okna w kierunku Carrefura to plus.
- Kościół :D a dokładnie dzwony, może to być uciążliwe. Robiliśmy rozeznanie wśród mieszkańców i podobno nie ma dramatu.
- Stan ul. Kordiana, brak chodnika itd. Wyjazd faktycznie najlepszy przez sklep Carrefur.
- Wizja rozbudowy Witosa. Obecnie ulica ta nie jest uciążliwa... ciężko powiedzieć co będzie jeżeli w przyszłosci przebudują.
- Mała ilość ogólnodostępnych miejsc postojowych - chociaż za to należy się bura wszystkim deweloperom ...

Nam pozostało już tylko trzymać kciuki aby wszystko poszło bez komplikacji i aby ten rok minął szybko ;p Aaa i dostaliśmy kartkę na święta ... wiemy, wiemy, że to nic, ale jednak to miły gest ;)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości