Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pawcio16m
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2018, 17:11

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: pawcio16m » 03 lut 2018, 17:14

A ja mam pytanie czy ktoś kontaktował się ostatnio z deweloperem w sprawie przeróbek instalacji wodnej lub elektrycznej. Mi powiedziano, że są wstrzymane przeróbki do kwietnia i już za dodatkową opłatą będą realizowane, gdyż podobno instalacje są gotowe.


Pedro
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2017, 22:30

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Pedro » 03 lut 2018, 21:50

A w którym budynku kupiłeś mieszkanie? Ja kupiłem w budynku B i jeszcze miesiąc temu przeróbki można było robić.

pawcio16m
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2018, 17:11

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: pawcio16m » 04 lut 2018, 10:45

Też w budynku B, jakoś w połowie stycznia o to pytałem.


norbert50B
Posty: 10
Rejestracja: 05 sty 2018, 18:34

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: norbert50B » 05 lut 2018, 18:14

Ja mialem tel z biura architektonicznego pare dni temu na temat instalacji elektrycznej, ze mam 2 gniazdka do przezuniecia bo znajduja sie na belce betonowej wiec musialem wyrazic zgode na zmianę i czekam na formalne potwierdzenie w formie aneksu.
Wiec mysle ze zmiany jeszcze mozna przeprowadzic.
Jak cos to mozna pisac maila bezposredbio do architektow.

Tomek13
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2017, 11:37

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Tomek13 » 06 lut 2018, 12:21

Kontaktowałem się z biurem dewelopera i jestem zawiedziony. W grudniu mówili, że oczywiście można przeróbki zgłaszać do architekta za małą opłatą wykonają to co się da, itp. 1 lutego podpisałem umowę notarialną, 5 lutego zgłosiłem swoje poprawki, słownie dwie, duperele i dostałem informację że nie wprowadzają zmian. I jak chce to będę mógł po oddaniu mieszkania napisać do nich pismo o wyrażenie zgody na przeróbkę we własnym zakresie. Czuje się trochę oszukany, tym bardziej, że zgłoszone zmiany to: Przeniesienie pkt internetowego z jednego pomieszczenia do drugiego sąsiadującego z pierwszym, a druga to przemieszczenie grzejnika w łazience o jakieś 30 cm w lewo. Niby duperele ale nie i koniec.
Nie wiem jak to interpretować wszystko się da przed podpisaniem umowy, a teraz nagle nic się nie da... nie tędy droga START:/ A już miałem ich tylko chwalić... pożyjemy zobaczymy. Mam nadzieje, że wykończenie klatek, części wspólnych będzie na wysokim poziomie i ze smakiem, jak zapewniali, bo to też wielka niewiadoma.

Swoją drogą trochę dziwne że do tej pory nie mają pomysłu na wykończenie tych części wspólnych... nie mają jeszcze też zdefiniowanych wykończeń balkonów... mam nadzieje że wycofają się z szyb na rzecz zwykłych metalowych barierek, chociaż to kwestia gustu to po prostu są praktyczniejsze.

Coś ktoś wie może?

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: u1thar » 06 lut 2018, 15:47

@Pol
Masz na myśli elewacje Enklawy czy Zacisza Kordiana bo nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź?

@Tomek13
Co do balkonów to my wolimy szkło/ czy imitacje, jak widać nie dogodzi się wszystkim :)) Widziałem nową inwestycje dewelopera Wawel na kurdwanowie przy ul. Herberta i wygląda słabo. Inwestycje Startu w moim odczuciu wykonane są o wiele estetyczniej. Byle tylko postawili na klasykę w kolorystyce i zrezygnowali z nadmiernej ilości tych malowanek na ścianach.
W kwestii przeróbek to my mieliśmy ich sporo, ale zgodnie z inf. uzyskaną od pracowników Startu zrobiliśmy to przed podpisaniem umowy deweloperskiej...
Z tą małą opłatą to źle zrozumiałeś... bo w styczniu już wszystkie piętra stały. Opłata była pobierana za pracę architektów = 100zł. Jeżeli mieszkanie jeszcze nie powstało to zmiana lokalizacji elementów istniejących na rzucie(podstawowych) była za free, dodawanie elementów ponad stan podstawowy oraz przeróbka istniejących gdy mieszkanie już powstało zgodnie z cennikiem.
Z kim rozmawiałeś? Nam kiedyś Pani architekt powiedziała, że czegoś tam nie można co okazało się nieprawdą. Polecam kontakt z Panią Renatą Sendor - z nią się ustala najważniejsze rzeczy. Bywa zdenerwowana więc się tym nie przejmuj bo ma pewnie najwięcej obowiązków. Na pewno jest możliwość wprowadzenia zmian poprzez aneks do umowy deweloperskiej. Tylko za to będziesz musiał dodatkowo zapłacić z tego co pamiętam.

Tomek13
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2017, 11:37

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Tomek13 » 06 lut 2018, 15:56

No własnie z Panią Renatą rozmawiałem i wcześniej i teraz:/
Co do zmian to z tego co pamiętam to Pani Renata mówiła że zmiany będą możliwe po podpisaniu umowy wstępnej.

No nic. to nie są duże sprawy mogę sobie sam wykonać ale bardziej wkurzają mnie niedomówienia i to że wcześniej tak tak wszystko się da oczywiście, a teraz odpowiedź, typu NIE.

Co do balkonów to kwestia gustów tu się zgodzę. Nie mam nic przeciwko szklanym bo wyglądają spoko, jak są czyste, niestety mega szybko się brudzą i wyglądają wtedy bardzo nie estetycznie - wiadomo można często je myć ale mam ciekawsze zajęcia:) Pewnie będą szklane bo tak jest na wizualizacji ale jak dopytywałem to powiedzieli że to nie jest pewne czy będą szklane bo to luźna wizualizacja czytaj wizja artysty.

Tak Start zazwyczaj dość staranie wykańcza klatki(np na Włoskiej), mam nadzieje że będzie tak tym razem. Zobaczymy, z gdybania nic nie wyjdzie:)
Mam nadzieje że będzie się nam wszystkim dobrze mieszkać:)

Wiecie może jakiego operatora internetowego/kablowego preferuje Start?

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: u1thar » 06 lut 2018, 16:29

jest to zapisane w umowie deweloperskiej, na pewno będzie UPC co mnie bardzo zadowala : )


magda1799
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2017, 20:04

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: magda1799 » 19 lut 2018, 14:07

My też byśmy woleli balkony z barierkami :) mycie tego szkła to będzie masakra... przeróbki robiliśmy po podpisaniu notarialnym ale z dodatkowym aneksem znów u notariusza. ale to już było daaawno - w wakacje

Bondzio
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2017, 1:04

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: Bondzio » 01 mar 2018, 16:17

Ja tam wole szkło. A może to będzie plexi :) albo coś zupełnie innego. Na tym etapie nie ma co gdybać.
Ma ktoś możliwość zrobienia aktualnych zdjęć? Orientuje się ktoś na jakim etapie jest ocieplanie budynku?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 45 gości