Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: u1thar » 04 cze 2018, 8:44

Piszesz do Dewelopera o rzut mieszkania które Cie interesuje i na nim masz zaznaczone WSZYSTKIE instalacje.
Jeżeli masz problemy z interpretacją to zamieść rzut to pomożemy.


magda1799
Posty: 13
Rejestracja: 06 maja 2017, 20:04

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: magda1799 » 18 cze 2018, 23:21

My kupowaliśmy mieszkanie ponad rok temu i faktycznie cena była super 5600 m2. Korzystaliśmy też z opcji rozmieszczenia kontaktów, internetu itd według własnych potrzeb i to była bardzo tania usługa wtedy. Co do terminu odbioru to ja też wątpie żeby było szyciej niż pod koniec grudnia niestety.. Pewnie wewnątrz budynku jest jeszcze wiele do zrobienia. Szkoda tylko, że balkony będą szklane :( Jak to później myć...ehhh

pat
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2018, 15:17

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: pat » 12 sie 2018, 15:21

Mnie odpowiada taka forma, jak tutaj, tym bardziej, że nie posiadam kont w serwisach spłecznościowych. Za to przeszkadza mi trochę to, że ten wątek bardzo się już rozrósł i lepiej byłoby założyć tu osobne forum mieszkańców, w których moglibyśmy dyskutować o konkretnych tematach w osobnych wątkach :) W każdym razie cenię sobie, że mogłem na bieżąco śledzić informacje o budowie i jej postępach :) Chętnie bym przy tym został i omawiał w taki sposób sprawy osiedla. Napisałem do admina, czy nie da się tu założyć dla nas forum.

Jak dla mnie taki plus, że jest też taki, że mamy tu mnóstwo osób, które odbiór mieszkania od dewelopera, prace wykończeniowe, urządzanie mieszkania, mają niedawno za sobą i pewnie będą w stanie podzielić się doświadczeniami w tym temacie :)


grazynka
Posty: 101
Rejestracja: 13 gru 2017, 15:36

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: grazynka » 22 sie 2018, 15:14

pyziu pisze:ja chętnie dołączę do tej grupy , proszę o kontakt na pyziu(małpka)o2.pl

Wpisz po prostu nazwę osiedla, grupa sama wyskoczy.

---
A tak w ogóle wiecie, że jest osobne forum mieszkańców tutaj? Nie wiem czemu nikt tam nie pisze:
viewforum.php?f=58

pat
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2018, 15:17

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: pat » 03 wrz 2018, 0:16

Tak, jest już osobne forum inwestycji Enklawa Rodzinna i admin chyba trochę spraw tam uporządkował, zdecydowanie teraz jest o wiele bardziej przejrzyście :)

kordian
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:36

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: kordian » 10 paź 2018, 12:54

Drodzy Państwo, jesli myślicie, ze bedziecie wyjeżdżać z Kordiana na Łużycką i Witosa koło Orlenu, to wyprowadzam Was z błedu. Po oddaniu połaczonej Kordiana z Bojki wyjazd ten zostanie zamknięty, ma byc tam wyłacznie zatoczka do nawracania. Wyjazd przez Carrefour tez dyskusyjny, gdyz do tej pory nikt nie rozmawiał z włascicielami sklepu o możłiwości wykorzystywania ich drogi przez cała dobę jako tranzytowej do Witosa. Swego czasu brama boczna była w ogóle zamknieta (funkcjonowała jedynie furtka dla pieszych idących od Piasków) i może się okazać, że taki stan zostanie przywrócony jesli urzędnicy w sposób konkretny i odpowiadajacy oczekiwaniom właściciela Carrefoura nie będa z nim na temat tego wyjazdu rozmawiać. Połaczenie z ulica Tuchowską oprotestowali mieszkańcy tej ulicy i mimo, że łacznik jest w planach, to jego budowa została wstrzymana, gdyż mieszkańcy maja swego silnego przedstawiciela w Radzie Miasta w osobie radnego PiS pana Jałochy. Może się więc okazac, że jeśli rozmowy z Carrefour (jeśli w ogóle ktoś je podejmie) spalą na panewce, to Kordiana będzie jedynie ulicą z wjazdem i wyjazdem na ul. Bojki... A to już niedługo, wykonawca miał skończyć ulicę na koniec października, obecnie prace są opóźnione i pewnie będzie to koniec listopada. Tym bardziej, że nieuregulowane sa sprawy własnościowe działek (dopiero mają być rozprawy sądowe) któych część pod ulice ma byc wywłaszczona. Zostanie więc ona wybudowana póki co z przewężeniem widocznym już teraz przy murze z cegły, łaczącym się z ogrodzeniem Oberży. Co do wyjazdu na osiedle SM ,,Dom dla Młodych'' to takowego dla Enklawy nie będzie. Tam ma być jedynie awaryjny wjazd na Enklawę dla służb ratowniczych... Tranzytu więc przez ,,stare'' osiedle mieć nie będziecie, bo zarząd SM DdM nie przewiduje właczenia Enklawy w infrastrukturę swojego osiedla... Współczuję ludziom którzy zakupili w tej inwestycji mieszkania. Biorac w dodatku pod uwagę, że Merite, które wybudowało już mały blok Stella Flora obok Enklawy (blizej Kordiana) wybuduje tam jeszcze jeden, bliżej bloku SM DdM (gdzie teraz Start robi drogę dojazdową do siebie - droga zostanie przełożona blizej istniejącego bloku Stella Flora) Z kolei START wybuduje kolejny blok nie jak sądzicie po przeciwnej stronie Carrefour tylko naprzeciwko Oberży, gdzie obecnie dzierżawi ona parking.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2018, 20:58 przez kordian, łącznie zmieniany 2 razy.

u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: u1thar » 10 paź 2018, 14:42

kordian pisze: Tranzytu więc przez ,,stare'' osiedle mieć nie będziecie, bo zarząd SM DdM nie przewiduje właczenia Enklawy w infrastrukturę swojego osiedla... Współczuję ludziom którzy zakupili w tej inwestycji mieszkania.

Będziemy, ponieważ budowane aktualnie połaczenie Kordiana z Bojki/Wysłouchów jest tym samym - nawet krótszą opcją. Miejsce właczenia jest na granicy ul Bojki z Wysłouchów. Otworzenie wspomnianej przez Ciebie drogi spowodowałoby, że prywatna droga na leżąca do Enklawy Rodzinnej stałaby się drogą przelotową dla połowy osiedla Kurdwanów. To jest akurat ogromny plus, że Deweloper tego nie zrobi :)

kordian pisze: Biorac w dodatku pod uwagę, że Merite, które wybudowało już mały blok Stella Flora obok Enklawy (blizej Kordiana) wybuduje tam jeszcze jeden, bliżej bloku SM DdM (gdzie teraz Start robi drogę dojazdową do siebie - droga zostanie przełożona blizej istniejącego bloku Stella Flora) Z kolei START wybuduje kolejny blok nie jak sądzicie po przeciwnej stronie Carrefour tylko naprzeciwko Oberży, gdzie obecnie dzierżawi ona parking.

To akurat jest nieco smutne ... rozumiem, że drzewa które tam zostały wyciętę i parking należą już do jakiegoś dewelopera (wspominasz, o Starcie), ale na działkę (dz. nr 216) pomiędzy drogę wjazdową na osiedle Enklawy a nowy budynek Stella Florra zmieści się w ogóle jakaś inwestycja? Jak tam coś jeszcze upchną to już będzie tragedia dla wszystkich mieszkańców - tych aktualnych, Stelli i Enklawy -_-

kordian
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:36

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: kordian » 10 paź 2018, 20:44

Chyba nie w pełni zostałem zrozumiany. Pisząc że START nie będzie włączony w infrastrukturę starego osiedla, chodziło mi o osiedle SM ,,DdM' a nie wyjazd z Kordiana na Bojki i Wyslouchów. Mieszkańcy ,,DdM'' od 1995 roku wyjeżdżają z osiedla ulicą koło Delikatesów Centrum do Wysłouchów, więc nikt z drogi STARTU nie zamierza korzystać. Bez obaw. Niezależnie czy byłoby to możliwe, czy nie. Bo i po co? Przecież SM ,,DdM'' ma drogę wyjazdową do Wysłouchów i na pewno bedzie bardziej drożna niż to wąskie gardło teraz wykonywanej ulicy, którym bedą się chcieli rano wydostać mieszkańcy wszystkich nowych inwestycji, Merite, Start i Matejek....+ istniejących już dwóch starszych bloków przy Kordiana 15 i 17 + zaplanowanych w kierunku przystanków MPK kolejnych bloków, o mieszkańcach domków jednorodzinnych nie wspominając.


u1thar
Posty: 62
Rejestracja: 03 sty 2018, 18:13

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: u1thar » 11 paź 2018, 19:19

Obydwie te drogi rano będą zakorkowane ... Spółdzielnia Ddm ma równie dużo mieszkańców. Ja Ciebie zrozumiałem dobrze, cieszy mnie fakt, iż Enklawa nie będzie przejezdna w kierunku Wysłouchów poprzez teren ww. spółdzielni. Droga Enklawy wykorzystywana byłaby chociażby jako szybki wyjazd na Witosa w godzinach otwarcia Carrefura.
Nie odniosłeś się do drugiej części, skąd masz takie informacje odnośnie nowych budynków ? Rozumiem, że jesteś mieszkańcem DdM?

kordian
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:36

Re: Enklawa Rodzinna Kraków od Start deweloper - opinie i forum mieszkańców

Postautor: kordian » 26 sie 2019, 23:11

Czy dzisiejszy dzień dał już odpowiedż na pytanie, czy pomiędzy blokiem Stella Flora - Kordiana 48, a blokiem Kordiana 52, należącym do DdM jeszcze się cos zmieści? Właśnie ruszyła budowa...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości