Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Postautor: Mar G » 03 sty 2024, 17:37

kuba_95 pisze:
mallu pisze:Czy ktoś się orientuje jak idzie budowa i jakie są postępy?


W ostatnim kontakcie z deweloperem dostaliśmy informację, że postępy są zgodne z harmonogramem. Od początku stycznia trwają prace związane z przyłączeniem mediów oraz zagospodarowaniem terenu. Przekazywanie kluczy do mieszkań ma odbywać się w okresie od 28.02 do 30.05 przy czym dostaliśmy informację, że należy raczej nastawiać się na maj.


procedowany jest dopiero ZRID na przebudowę ulicy Obozowej. bez zakończenia realizacji wjazdu na osiedle nie dostaną pozwolenia na użytkowanie.


budow21
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2022, 10:09

Re: Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Postautor: budow21 » 05 sty 2024, 9:30

Mar G pisze:
kuba_95 pisze:
mallu pisze:Czy ktoś się orientuje jak idzie budowa i jakie są postępy?


W ostatnim kontakcie z deweloperem dostaliśmy informację, że postępy są zgodne z harmonogramem. Od początku stycznia trwają prace związane z przyłączeniem mediów oraz zagospodarowaniem terenu. Przekazywanie kluczy do mieszkań ma odbywać się w okresie od 28.02 do 30.05 przy czym dostaliśmy informację, że należy raczej nastawiać się na maj.


procedowany jest dopiero ZRID na przebudowę ulicy Obozowej. bez zakończenia realizacji wjazdu na osiedle nie dostaną pozwolenia na użytkowanie.


Czy myślisz, że to może wydłużyć jakoś przekazywanie kluczy?

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Postautor: Mar G » 05 sty 2024, 10:57

budow21 pisze:
Mar G pisze:
kuba_95 pisze:
W ostatnim kontakcie z deweloperem dostaliśmy informację, że postępy są zgodne z harmonogramem. Od początku stycznia trwają prace związane z przyłączeniem mediów oraz zagospodarowaniem terenu. Przekazywanie kluczy do mieszkań ma odbywać się w okresie od 28.02 do 30.05 przy czym dostaliśmy informację, że należy raczej nastawiać się na maj.


procedowany jest dopiero ZRID na przebudowę ulicy Obozowej. bez zakończenia realizacji wjazdu na osiedle nie dostaną pozwolenia na użytkowanie.


Czy myślisz, że to może wydłużyć jakoś przekazywanie kluczy?


prace w terenie to 2-3 tygodnie max - to odcinek 150 metrów.
jeśli uporają się z zezwoleniem ZRID (śledź BIP UMK) -to do maja powinni skończyć spokojnie. cała okolica czeka na ucywilizowanie przejazdu i ruchu pieszych w tym miejscu od roku 2005.
teraz wieczorami to jest horror-zwłaszcza dla dzieci

edit. 13 grudnia dopiero rozpoczęto procedurę ZRID. sądziłem że mają to dawno za sobą - trochę zaspali chyba

https://www.bip.krakow.pl/?news_id=183384

odcinek 70-80 metrów. 2 tyg roboty


mallu
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2023, 20:54

Re: Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Postautor: mallu » 05 sty 2024, 15:55

A co myślicie na temat rozpoczęcia budowy drogi 8. Pułku Ułanów tuż przy budynku A? Rozpoczął się przetarg i mają na wiosnę ruszyć. Myślicie, że będzie bardzo przeszkadzać?

budow21
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2022, 10:09

Re: Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Postautor: budow21 » 05 sty 2024, 15:57

mallu pisze:A co myślicie na temat rozpoczęcia budowy drogi 8. Pułku Ułanów tuż przy budynku A? Rozpoczął się przetarg i mają na wiosnę ruszyć. Myślicie, że będzie bardzo przeszkadzać?


Ciekawe czy z Sitowia bedzie do niej bezpośredni dostęp?

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Postautor: Mar G » 05 sty 2024, 16:04

mallu pisze:A co myślicie na temat rozpoczęcia budowy drogi 8. Pułku Ułanów tuż przy budynku A? Rozpoczął się przetarg i mają na wiosnę ruszyć. Myślicie, że będzie bardzo przeszkadzać?

to jest niestety bezdyskusyjne że będzie uciążliwe. poziom jezdni będzie na wysokości ca 2 piętra - a ruch pojazdów będzie bardzo intensywny, równiez autobusów. ukształtowanie terenu jest takie, że w kierunku centrum będzie jezdnia opadać, ale w kierunku Klinów czyli od strony Sitowia będzie podjazd. więc hałas, drgania i zapachy staną się codziennością.
ekrany akustyczne mają powstać od strony Polany Żywieckiej - nie wiem czy wzdłuż bloków poniżej poziomu 8 P też.

na + wreszcie blisko komunikacja do miasta. przystanek MPK będzie poniżej ul. Szczerbińskiego i tam przejście dla pieszych.
jako, że osiedle nie będzie ogrodzone wg nowych przepisów - nawet jeżeli nie będzie oficjalnego chodnika z osiedla do chodnika wzdłuż 8 Pułku to ścieżynka powstanie-jak do wszystkich pozostałych osiedli łanowych tutaj.

załączam rysunek techniczny 8 P na tym odcinku

Obrazek

mallu
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2023, 20:54

Re: Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Postautor: mallu » 05 sty 2024, 16:56

Nie znalazłam takich informacji a widzę, że jesteś bardzo zorientowany w temacie więc zapytam - to ma być droga dwupasmowa czy jedno? Dosyć mało miejsca tam jest.. podobno jeszcze pod drogą ma być tramwaj więc wydaje się, że będzie bardzo głośno. My kupiliśmy mieszkanie w budynku A i nie sądziłam, że ta droga tak szybko powstanie.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Postautor: Mar G » 05 sty 2024, 17:45

mallu pisze:Nie znalazłam takich informacji a widzę, że jesteś bardzo zorientowany w temacie więc zapytam - to ma być droga dwupasmowa czy jedno? Dosyć mało miejsca tam jest.. podobno jeszcze pod drogą ma być tramwaj więc wydaje się, że będzie bardzo głośno. My kupiliśmy mieszkanie w budynku A i nie sądziłam, że ta droga tak szybko powstanie.


ten tramwaj to mrzonki - bajkopisarstwo. nikt nie znajdzie setek milionow na to. zrobią tramwaj z Czerw Maków na Kliny.
przetarg jest tylko na ulicę. oczywiście po 1 pasie w każdą stronę + chodniki obustronne i ścieżki rowerowe. za mało miejsca na 2 pasy.
oczywiście wszystkie dorodne, kilkudziesięciometrowe drzewa przy Sitowiu i kolejnych blokach idą pod topór - rosną na środku pasa drogowego.

budynek A będzie odsłonięty i bardzo blisko ulicy poniżej jej poziomu. obecnie mógł się wydawać najatrakcyjniejszym na osiedlu - dla każdego znającego plany i projekty- a były dostępne w kolejnych fazach uzgodnień choćby w Radzie Dzielnicy IX od ponad 2 lat - jest oczywiste że po oddaniu ulicy ucierpi najbardziej.
developer powinien klarownie to pokazywać na wizualizacjach i informować klientów - ale zapewne przemilczał fakty aby sprzedać towar, którego po zbudowaniu ulicy tak dobrze by mógł już nie sprzedać. krakowska norma.

powalczcie chociaż o ekrany akustyczne - bo na odcinek 2 ZRID jeszcze nie ma (pozostałe już mają zakończoną procedurę). a może developer chociaż w Waszym imieniu zadbał o dobro klientów, bo jako dysponent terenu tylko developer był stroną w sprawie. ale mógł też po prostu mieć Wasze dobro w ...

inwestycję prowadzi ZIM Kraków - z nimi się kontaktujcie czy jeszcze cokolwiek możecie zmienić (ekrany, dojście po chodniku a nie błocie itd itp)

Ps. te wszystkie piękne drzewa z wizualizacji wiosną będą tylko wspomnieniem .... żyliśmy obok nich od 20 lat . zamiast nich zagości beton, asfalt, spaliny i huk nocnych wyścigów motocykli bez tłumików

Obrazek


mallu
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2023, 20:54

Re: Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Postautor: mallu » 05 sty 2024, 18:00

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Ja niestety nie jestem stąd i nie wiedziałam o planowanej drodze :( przykre, że nawet przez chwilę nie nacieszymy się widokiem z okna tylko czekają nas roboty drogowe przez następne kilka miesięcy.

Dzięki za podpowiedź co możemy z tym jeszcze zrobić :) myśl wymiany tych pięknych drzew na ekrany akustyczne jest okropna, ale co zrobić..

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Sitowie Kraków ul. Obozowa Polana Żywiecka od URBA - opinie na forum

Postautor: Mar G » 05 sty 2024, 18:11

mallu pisze:Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Ja niestety nie jestem stąd i nie wiedziałam o planowanej drodze :( przykre, że nawet przez chwilę nie nacieszymy się widokiem z okna tylko czekają nas roboty drogowe przez następne kilka miesięcy.

Dzięki za podpowiedź co możemy z tym jeszcze zrobić :) myśl wymiany tych pięknych drzew na ekrany akustyczne jest okropna, ale co zrobić..

pozostaje jeszcze nadzieja, że oferty wykonawców ulicy będą tak drogie że miasto nie podpisze umów i chociaż 1 sezon zdążycie usłyszeć cudny śpiew ptaków o porankach, który rozbrzmiewa tu od dekad ...

nas tą ulicą już straszą odkąd najstarsza latorośl chodziła do przedszkola - a jest już teraz na studiach a ptaki nadal śpiewają. kto wie ile to jeszcze potrwa ...

tu masz wizualizacje ulicy. ekrany maja być od naszej strony tylko wygląda - bloki bez ochrony akustycznej

kosmider.krakow.pl/nowa-ulica-8-pulku-ulanow



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 41 gości