Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Postautor: slawek » 08 kwie 2017, 23:23

Jest tu ktoś, kto rozważa zakup nowego mieszkania w Krakowie w okolicach ul. Rakowickiej i inwestycja Steam Park - Bryksy jest tym projektem, który bierze pod uwagę :?: Jeśli tak, to w takim razie może ktoś napisze na forum, jakie ma opinie o tym osiedlu, cenach na nim, okolicy oraz innych sprawa, które powinno się wziąć pod uwagę, kupują lokal dla siebie lub w celach inwestycyjnych. Jeśli o mnie chodzi, to podoba mi się miejsce, w którym ma to powstać, bo jest nieco ciszej, a jednocześnie blisko do centrum, niedaleko Dworca Głównego, sąsiadujących z nim biurowców itp. Z drugiej strony, przeraża mnie odrobinę to, że tuż za płotem jest cmentarz, ja wiem, że spokojne sąsiedztwo - chyba widać go na drugiej grafice, ale czasem to chyba może być uciążliwe, zwłaszcza w okolicach Wszystkich Świętych :) Jak myślicie, to uciążliwe sąsiedztwo, czy raczej nie trzeba się przejmować... Choć np. trochę tak dziwnie wyjść ze znajomymi na piwo na balkon, pod którym znajduje się cmentarza - no dobra, odległość to chyba mniej więcej 50 metrów, może jeśli tam jakąś zieleń izolacyjną posadzą, albo coś takiego...

Obrazek

Ciekawi mnie też nazwa Steam Park, czym kierowali się ludzie z Bryksy, że coś takiego wymyślili, no ale nie mnie wnikać w marketingowe niuanse, chyba, że ktoś może to objaśnić :?: Dobrze, że jeśli nazwy są przekombinowane, to wreszcie i tak zostaje adres w formie ulica i numer :) Jeżeli chodzi o mieszkania, to z racji, że to zupełnie nowa inwestycja, wybór lokali jest w niej stosunkowo duży, na klientów czekają między innymi lokale takie, jak wymienione poniżej.

  • Kawalerki blisko centrum Krakowa zaczynają się tam już poniżej 30 metrów kwadratowych, niby są nieźle rozplanowane, z kuchnią, dla której przewidziano specjalną wnękę, ale też mają tylko jedno okno / drzwi balkonowe. Płacą prawie 10 000 złotych za metr kwadratowy, chciałoby się jednak mieć nieco więcej ;)
  • Małe mieszania 2-pokojowe przy Rakowickiej w inwestycji Steam Park zaczynają się od około 33 m2 i tu rozkłady są chyba lepsze, może sypialnia na niecałych 9 m2 nie jest przesadnie duża, ale przy tym jest dosyć ustawna. Jeśli ktoś chce więcej, to może mieć i dwa pokoje na 44 metrach kwadratowych, tam pomieszczenia są większe, choć nie znalazło się miejsce, na osobną, jasną kuchnię. Możliwość jej wydzielenia istnieje za to w lokalach o takiej licznie pokoi, które mają 48 metrów kwadratowych.
  • Buduje się tam także mieszkania 3-pokojowe blisko Uniwersytetu Ekonomicznego i trzeba przyznać, że układy mają także niezłe - dwie sypialnie mające ponad 11 metrów kwadratowych, do tego salon z aneksem kuchennym, który przy odrobinie dobrych chęci dałoby się zmienić na osobną, choć ślepą kuchnię. Trzy pokoje można znaleźć także na 62, czyli jest nieco przestronniej.
  • Mieszkania 4-pokojowe od Bryksy w tej nowej krakowskiej inwestycji zaczynają się od ok. 78 m2 i są to raczej pojedyncze sztuki, chyba nic w tym dziwnego, skoro trzeba za nie zapłacić ponad 3/4 miliona złotych. Ale tu wszystkie sypialnie mają powyżej 10 m2, są dwie łazienki (jedna z wanną, druga z prysznicem, da się wydzielić osobną, jasną kuchnię, a do tego mieszanie posiada aż trzy balkony (największy dostępny z salonu i dodatkowo dwa w sypialniach.
Jest w czym wybierać, podobnie, jak w całej tej okolicy, w której powstaje więcej podobnych bloków (w kształcie podkowy) - choćby Rakowicka Podkowa od Budomatu - to chyba ten szary budynek na załączonym planie, poniżej inwestycji Bryksy. Jeśli ktoś szuka, to także niedaleko powstają również równie ciekawe (i całkiem podobne) Apartamenty GO Kraków, więc jest tego sporo. Wszystkie te projekty mają jeszcze jeden wspólny mianownik, ceny metra kwadratowego mieszkania w Krakowie, blisko centrum miasta, w tej okolicy nie należą do najtańszych. Bryksy liczy sobie w Steam Parku ok. 9 500 zł/m2, więc niemało, ale jak na to miejsce na mapie Krakowa, to chyba nie jest nic szczególnie oryginalnego. Trzeba się nastawić na to, że jeśli chce się nabyć przeciętne mieszkanie o powierzchni ok. 50 m2, to trzeba liczyć się z koniecznością wydania na nie nawet 0,5 mln złotych.

Obrazek

Widać, że zaplanowali tu jakiś niewielki park, a dodatkowo mają zostawiony kawałek działki, zapewne będzie tam powstawał drugi etap osiedla Steam Park w Krakowie, ale o tym jak na razie niewiele wiadomo :) W sąsiedztwie nowych budynków znajdzie się jeszcze jedna ciekawa i dosyć prestiżowa inwestycja, ale tym razem publiczna - nowy gmach Archiwum Narodowego w Krakowie - powinno to finalnie wyjść całkiem nieźle. Dodatkowo, obok, w zabytkowych budynkach powojskowych ma zostać założone Muzeum Fotografii - także ciekawa sprawa. Jest tu już ktoś, kto kupił tam mieszkanie albo mocno się nad tym zastanawia - jeśli tak, to może podzieli się swoimi spostrzeżeniami na forum. Podobnie mile widziane jakieś informacje o tym, jakie ma opinie deweloper Bryksy, bo ta firma chyba już sporo w naszym mieście wybudowała i widać, że nie jest to jeszcze koniec, więc może np. ktoś, kto kupił od nich lokal na przykład w Graffit House Kraków może coś o tym napisać :?: Mile widziane również zdjęcia budowy oraz informacje o niej i okolicy - może przyszli mieszkańcy podrzucą coś na forum.


adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Postautor: adi » 30 kwie 2017, 1:37

Właśnie jeśli chodzi o inwestycję Steam Park Kraków, to ciekawi mnie, co znajdzie się pomiędzy cmentarzem Rakowickim i blokiem, bo wygląda to na działkę dewelopera Bryksy (cho choć pewności nie mam), a jakoś nie chwalą się planami co do jej zagospodarowania :) W każdym razie, jeśli jest ktoś, kto mieszka w tej okolicy, to może napisze, czy ceremonie pogrzebowe odbywają się na tym cmentarzu często i są słyszalne też poza murami.

Inna sprawa, to słyszałem też, że ma być robiona jakaś nowa droga do alei 29 Listopada właśnie wzdłuż cmentarza, do ul. Rakowickiej lub w tamte okolice. Jednak jeśli deweloper Bryksy zaplanował parking na części tego terenu oraz mini park, to chyba nie na miejscu, w którym ma powstać kiedyś nowe połączenie drogowe :) Ktoś wie coś więcej i podzieli się informacjami na forum?

Monika M
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2017, 0:05

Re: Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Postautor: Monika M » 23 sie 2017, 21:07

Plan zagospodarowania terenu przedstawia załącznik. Za Nieruchomością A ( etap 1) znajdował sie będzie budynek niemieszkalny/usługowy oznaczony, jako Nieruchomość C. Obok budynku A (etap 1) Spółka Bryksy wybuduje Nieruchomość D budynek uslugowo-mieszkalny (etap 2). Za Nieruchomością D znajdował sie będzie teren zielony/rekreacyjny - oznaczony, jako E. Właścicielem terenu zielonego jak i drogi pomiędzy budynkami A i D pozostanie Spółka Bryksy. Właściciele Nieruchomości A i D będę ponosili koszty utrzymania zarówno terenu zielonego jak i drogi pomiędzy budynkami A i D. Ponadto Spółka Bryksy posiada 50/100 części udziału w drodze wspólnej, z której będą korzystali właściciele okolicznych inwestycji. Nieruchomości A (etap 1) przypisano 28 cześć udziału. Udziały w drodze wspólnej wiążą sie z kosztami jej utrzymania (odśnieżanie, ochrona, naprawa).

Udziały w drodze wspólnej:

1. Gmina Miejska Kraków udziały 19/100

2. Apartamenty Go udziały 16/100

3. Podkowa Rakowicka udziały 15/100

4. BRYKSY M2 SPÓŁKA udziały 50/100

Obrazek


bono19
Posty: 134
Rejestracja: 17 cze 2019, 11:59

Re: Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Postautor: bono19 » 24 wrz 2019, 12:51

Hej, widzę, że mieszkańcy powoli zajmują swoje mieszkania. Czy mogę zapytać o opinie o deweloperze / wykonawcy?
Jak z terminowością i zgodnością z prospektami, dokumentacjami po odbiorze? - dużo zgłoszeń, błędów, rzeczy do poprawy?

Z góry dziękuję za informacje.:)

Tercc
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2019, 12:00

Re: Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Postautor: Tercc » 21 gru 2019, 12:04

Również interesuje mnie jakość wykonania tej inwestycji z uwagi na potencjalne kupno jednej z ich nowych inwestycji. Najważniejsza dla mnie jakoś wykonania (w tym ilość usterek i chęci ich naprawy) oraz terminowość oddania. Czy ktoś z obecnych mieszkańców mógłby się wypowiedzieć, będzie nam bardzo miło :)

poczatkujacyinwestor
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2020, 20:02

Re: Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Postautor: poczatkujacyinwestor » 22 sty 2020, 20:06

Przepraszam jeśli w złym wątku itd., ale to mój pierwszy wpis :)

Otóż chciałem spytać czy uważacie że płacenie 14 tyś zł za m2 w tej inwestycji i zakup mieszkania np. 32-33 m2 to dobra inwestycja? Mieszkanie typowo pod wynajem długo lub krótko terminowy.

poczatkujacyinwestor
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2020, 20:02

Re: Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Postautor: poczatkujacyinwestor » 11 lut 2020, 17:34

Przepraszam, że podbijam ale czy mógłbym prosić o jakieś komentarze Państwa jako ekspertów?

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Postautor: Mar G » 11 lut 2020, 19:41

Trudno stwierdzić czy tak absurdalna cena za rok pozostanie absurdalną, czy już normą rynkową/ okazją.

Skoro na Przybyszewskiego w nowym etapie na dziś nie ma ani jednego wolnego lokalu poniżej 50m pomimo ceny 11,5 t , włacznie z kawalerką po ...13 tys. - nic już nie jest niemożliwe. Nawet takie absurdy.


pnwjtk
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2019, 18:28

Re: Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Postautor: pnwjtk » 11 lut 2020, 20:07

w tej chwili w wielu inwestycjach(blisko do centrum +3,4km) ceny zaczynają od 12 tys., ;Ludzie, którzy płacą min12 tys. za mieszkanie, za kilka lat będą chcieli 14-15 tys. za swoje mieszkania, więc myślę, że cena będzie normalna. albo będzie kryzys :)

poczatkujacyinwestor
Posty: 12
Rejestracja: 22 sty 2020, 20:02

Re: Steam Park Kraków od Bryksy - opinie i forum mieszkańców (Rakowicka)

Postautor: poczatkujacyinwestor » 11 lut 2020, 21:03

Dzięki, czyli śmiało kupować i inwestować? :) Zaznaczam, że to inwestycja długofalowa. Ewentualnie czy lepiej szukać czegoś np. na kazimierzy czy dietla w kamienicy?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 35 gości