Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Postautor: bartekrk » 06 lip 2023, 14:14

Sylwia0101 pisze:Witam, jedno z najmniejszych mieszkań nie będzie na wynajem, ponieważ kupiłam je sama dla siebie i psa :) również mam nadzieję na stałych, miłych sąsiadów. Czy ktoś z Państwa kupił już mieszkanie w inwestycji Emaus Garden? Ja byłam tam ostatnio, na plus: dużo zieleni, spora przestrzeń między budynkami, porządne wykonanie (rozmawiałam z kolegą, który wykonuje odbiory techniczne i mówi, że u Grupy Matejek rzadko są jakieś poważne usterki, wysoki poziom wykonania). Ponadto są drzwi antywłamaniowe, rolety na parterze, wyprowadzona do mieszkania klimatyzacja, podgrzewanie podłogowe w łazience i system SmartDom. Dodatkowo zaciszna okolica, na końcu bocznej uliczki, nie przy głównej drodze.

rozważałem tam zakup mieszkania pod wynajem, ale kiedy pojawiłem się na miejscu miałem wrażenie, że ta lokalizacja i dojazd do niej i wokół niej to jakiś ponury żart
na podlaskiej wsi lepiej to wygląda jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu, dojazdu i chodników czy oświetlenia, przepraszam dojazd to jakaś podziurawiona klepanka, gdzie dwa samochody mają problem z minięciem, a chodnika i latarni chyba nie ma i nie będzie z tego co mi wiadomo
oczywiście można to nazwać 'urokliwą zaciszną uliczką', ale to zadupie jakich mało w czymś co nazywa się miasto
przestrzenie są duże? no chyba od wszelakiej komunikacji i usług

a co do jakości matejka, czy to nie nawet w tym temacie wypowiadali się mieszkańcy ich inwestycji, gdzie są problemy właśnie z jakością w wielu poprzednich budowach?


omnibus22
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2023, 12:28

Re: Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Postautor: omnibus22 » 06 lip 2023, 17:12

bartekrk pisze:
Sylwia0101 pisze:Witam, jedno z najmniejszych mieszkań nie będzie na wynajem, ponieważ kupiłam je sama dla siebie i psa :) również mam nadzieję na stałych, miłych sąsiadów. Czy ktoś z Państwa kupił już mieszkanie w inwestycji Emaus Garden? Ja byłam tam ostatnio, na plus: dużo zieleni, spora przestrzeń między budynkami, porządne wykonanie (rozmawiałam z kolegą, który wykonuje odbiory techniczne i mówi, że u Grupy Matejek rzadko są jakieś poważne usterki, wysoki poziom wykonania). Ponadto są drzwi antywłamaniowe, rolety na parterze, wyprowadzona do mieszkania klimatyzacja, podgrzewanie podłogowe w łazience i system SmartDom. Dodatkowo zaciszna okolica, na końcu bocznej uliczki, nie przy głównej drodze.

rozważałem tam zakup mieszkania pod wynajem, ale kiedy pojawiłem się na miejscu miałem wrażenie, że ta lokalizacja i dojazd do niej i wokół niej to jakiś ponury żart
na podlaskiej wsi lepiej to wygląda jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu, dojazdu i chodników czy oświetlenia, przepraszam dojazd to jakaś podziurawiona klepanka, gdzie dwa samochody mają problem z minięciem, a chodnika i latarni chyba nie ma i nie będzie z tego co mi wiadomo
oczywiście można to nazwać 'urokliwą zaciszną uliczką', ale to zadupie jakich mało w czymś co nazywa się miasto
przestrzenie są duże? no chyba od wszelakiej komunikacji i usług

a co do jakości matejka, czy to nie nawet w tym temacie wypowiadali się mieszkańcy ich inwestycji, gdzie są problemy właśnie z jakością w wielu poprzednich budowach?


akurat teraz zaczęli remontować tam drogę dojazdową (borowego) + robią chodniki więc kiepski research poszedł z Twojej strony

Sylwia0101
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2023, 11:47

Re: Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Postautor: Sylwia0101 » 06 lip 2023, 17:33

Kurcze, miałam nadzieję, że w tej okolicy będzie mniej narzekaczy i ludzi, którzy zawsze znajdą „dziurę w całym”. Liczę na miłych i pozytywnych sąsiadów, więc na pewno nie mam zamiaru przekonywać do tej inwestycji Tych, którzy już na wstępie są na nie :) wiadomo, to miejsce, które ma swoich zwolenników i przeciwników. Liczę więc na to, że mieszkania znajdą właścicieli z tej drugiej kategorii :D aktualnie mieszkam na Grzegórzkach i bardzo docenię sielskie klimaty Woli. A deweloper, ja nie narzekam na poziom i jakość kontaktu i obsługi. Wierzę, że poziom trzymają też w budownictwie. Pozdrawiam potencjalnych Sąsiadów! ;)


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Postautor: pozdro » 07 lip 2023, 12:42

Patologia to tylko komentuje, że autostrady nie ma pod budynek. :lol:
Napewno tam nie kupi. Generalnie to elitarna lokalizacja. Cisza spokój. Rudawa blisko. Bardzo dobre miejsca.
Tylko cena pewnie też konkretna. Nie mniej coś za coś

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Postautor: asander » 07 lip 2023, 12:54

Obserwuję tą inwestycję od początku. Zostały same perełki powyżej 1 mln za kwadrat, sporo wolnych, nie nadają się raczej na pisokredyt, no ciekawe ciekawe, życzę powodzenia w sprzedaży :lol:

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 07 lip 2023, 13:07

asander pisze:Obserwuję tą inwestycję od początku. Zostały same perełki powyżej 1 mln za kwadrat, sporo wolnych, nie nadają się raczej na pisokredyt, no ciekawe ciekawe, życzę powodzenia w sprzedaży :lol:


A były tam tańsze mieszkania np. 55m2? Bo płacenie ponad milion złotych za mieszkanie w bloku to jakaś abstrakcja.

Sylwia0101
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2023, 11:47

Re: Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Postautor: Sylwia0101 » 07 lip 2023, 13:12

Było sporo, widzę na stronie, że dalej są mieszkania poniżej miliona. Natomiast wiadomo, cena zwala z nóg… nie tylko w Emaus Garden, ale i w całym Krakowie… mieszkam na Grzegórzkach - 18 tys za metr. W Kredycie 2% można kupić mieszkanie do maks 800 tys, jak się dobrze orientuję (para) i maks 700 tys (singiel).

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 07 lip 2023, 13:27

Sylwia0101 pisze:Było sporo, widzę na stronie, że dalej są mieszkania poniżej miliona. Natomiast wiadomo, cena zwala z nóg… nie tylko w Emaus Garden, ale i w całym Krakowie… mieszkam na Grzegórzkach - 18 tys za metr. W Kredycie 2% można kupić mieszkanie do maks 800 tys, jak się dobrze orientuję (para) i maks 700 tys (singiel).


Cena zwala z nóg i tak naprawdę pośród niczego. Chyba, że kogoś podnieca fakt, że może przejść do rynku na piechotę, bo przecież będzie to robił każdego dnia odkąd tam zamieszka.
Chyba tutaj się Pani pomyliła, bo kredyt maksymalnie można zaciągnąć na 500k w przypadku singla i 600k w przypadku pary. Reszta to musiałaby być wpłata własna.


Sylwia0101
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2023, 11:47

Re: Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Postautor: Sylwia0101 » 07 lip 2023, 13:36

Nie rozumiem, dlaczego Pan/Pani wylewa tutaj swoją frustrację. Na forum spodziewałam się raczej cennych informacji na temat inwestycji oraz poznania potencjalnych sąsiadów, a nie subiektywnej opinii. Każdy preferuje inną lokalizację oraz ma różne priorytety. Dla mnie ważna jest np. bliskość Błoń i terenów spacerowych, ponieważ posiadam psa. Jeśli kogoś nie interesuje inwestycja z uwagi na różne aspekty to nie rozumiem, dlaczego udziela się na tym forum ;) jest mnóstwo mieszkań w Krakowie - jeśli Zwierzyniec jest taki zły to proponuję poszukać mieszkań w innej lokalizacji.

Jeśli chodzi o kredyt 2% to pisałam o maksymalnej cenie mieszkania, które można zakupić, już z wkładem własnym, który może wynieść maks 200 tys. Tak więc dla singla 500 +200 a dla pary 600+200 ;)

Pozdrawiam

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Emaus Garden Kraków (ul. Borowego) od Grupa Matejek - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 07 lip 2023, 13:57

Sylwia0101 pisze:Nie rozumiem, dlaczego Pan/Pani wylewa tutaj swoją frustrację. Na forum spodziewałam się raczej cennych informacji na temat inwestycji oraz poznania potencjalnych sąsiadów, a nie subiektywnej opinii. Każdy preferuje inną lokalizację oraz ma różne priorytety. Dla mnie ważna jest np. bliskość Błoń i terenów spacerowych, ponieważ posiadam psa. Jeśli kogoś nie interesuje inwestycja z uwagi na różne aspekty to nie rozumiem, dlaczego udziela się na tym forum ;) jest mnóstwo mieszkań w Krakowie - jeśli Zwierzyniec jest taki zły to proponuję poszukać mieszkań w innej lokalizacji.
Jeśli chodzi o kredyt 2% to pisałam o maksymalnej cenie mieszkania, które można zakupić, już z wkładem własnym, który może wynieść maks 200 tys. Tak więc dla singla 500 +200 a dla pary 600+200 ;)
Pozdrawiam


Nie jestem sfrustrowany tylko odpowiadałem Pani na post. Nie wiem gdzie Pani w moim poście widzi frustrację. Forum właśnie do tego służy by komentować, wyrażać własną opinię oraz integrować się z innymi użytkownikami. To prawda każde miejsce pasuje komuś innemu. Nigdzie nie napisałem, że Zwierzyniec jest zły to akurat bardzo ładne zielone tereny.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości