Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
anathemed
Posty: 2
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:12

Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Postautor: anathemed » 30 wrz 2021, 14:48

W Skotnikach powstaje nowe osiedle bliźniaków Osiedle Skotniki (unruga.pl).
Co myślicie o tej lokalizacji (może ktoś mieszka w Skotnikach i ma jakieś doświadczenia?), może macie też jakieś informacje/opinie odnośnie samego dewelopera?


luc
Posty: 633
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Postautor: luc » 04 paź 2021, 23:52

Wygląda nieźle, ale faktycznie przy tych domach mają być jakieś baseny? A może to fontanna? Nie udało mi się doczytać na stronie.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Confisio

W ogóle, to nie wiem czy mi ta strona jakoś kiepsko działa, czy ich tam nie ma, ale chętnie zobaczyłbym rzuty pomieszczeń w tych domach.

Do centrum, to jest kawałek stamtąd? Są tam jakieś szkoły w okolicy, żeby można było dziecko posłać względnie blisko?

MSC
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2021, 16:22

Re: Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Postautor: MSC » 16 paź 2021, 14:47

To mój pierwszy post, do tej pory tylko czytałam, teraz postanowiłam dodać coś od siebie. Interesowaliśmy się tą inwestycją, ostatecznie zrezygnowaliśmy z uwagi na niesatysfakcjonujący nas standard i stromą działkę. Zebraliśmy trochę informacji, może komuś się przydadzą:

1. Wykonanie i zagospodarowanie terenu:
- nie będzie basenów, oczek wodnych, będą za to widoczne na wizualizacji drewniane pergole i betonowe donice,
- deweloper nie zdecydował jeszcze jaki będzie kolor elewacji - decyduje pomiędzy beżowym a białym z odcieniem szarego,
- kolor okien to złoty dąb,
- piec gazowy w domach typu Morela i Mirabel ma znajdować się w dolnej łazience,
- działka jest bardzo pochyła, różnice w wysokości pomiędzy poszczególnymi domami sięgają 2m,
- deweloper zapewnia, że nie są to tereny podmokłe, jednak przy fundamentach jednego z domów stała woda,
- droga dojazdowa oraz drogi wewnętrzne mają być wykonane z geokratki,
- podjazdy i miejsca postojowe zewnętrzne mają być wykonane z kostki,
- pomiędzy domami będzie albo niski plotek z metalu do 1,2m wysokości, albo tuje,
- inwestycja ma być otoczona ogrodzeniem metalowym, nie będzie bramy lecz szlaban.

2. Kwestie prawne
- do osiedla ma prowadzić droga dojazdowa wybudowana na działkach stanowiących własność dewelopera, w której udział będzie sprzedawany wraz z nieruchomością gruntową zabudowaną budynkiem,
- prawnie przedmiotem sprzedaży będzie nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem (po polsku: dom z działką) wraz z udziałem w drodze dojazdowej i drogach wewnętrznych,
- zarówno droga dojazdowa jak i jedna z działek, na której deweloper buduje domy są obciążone służebnością przejazdu i przechodu na rzecz właścicieli działek sąsiednich,
- przy drodze dojazdowej mają powstać bliźniaki innego inwestora, ich mieszkańcy będą mieli służebność przejazdu i przechodu.

3. Otoczenie:
- w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego sąsiednie działki są zakwalifikowane jako działki rolne, dalej są tereny zieleni nieurządzonej - jeżeli ktoś nie uzyskał ostatecznego pozwolenia na budowę przed 2 marca 2019 r. (wejście w życie planu), a plan się nie zmieni, to w okolicy za bardzo nic nie powstanie,
- ulica Unruga w tym miejscu jest dość wąska,
- do ścisłego centrum ok. 9 rano jechaliśmy 25 minut,
- blisko znajduje się szkoła podstawowa,
- w odległości ok. 1 km znajduje się przepompownia ścieków, w okolicy byliśmy dwukrotnie i żadnych zapachów nie było czuć, sąsiedzi zapewniają, że nie jest to problem,
- przy pierwszej wizycie słyszeliśmy delikatny szum autostrady (trzeba się było zastanowić czy to to), przy drugiej wizycie nie było nic słychać.

4. Ceny, jakie nam podano to 990 tys. za dom typu Morela, 950-960 tys. za dom typu Mirabel.


ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Postautor: ania888 » 17 paź 2021, 18:34

Wygląda świetnie, ale za bliźniak wydaje mi sie, ze cena jest mało atrakcyjna (biorąc pod uwagę wielkość działki). Nie mogę znaleźć ceny domów Melon, one wyglądają obiecująco.

MSC
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2021, 16:22

Re: Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Postautor: MSC » 17 paź 2021, 19:56

ania888 pisze:Wygląda świetnie, ale za bliźniak wydaje mi sie, ze cena jest mało atrakcyjna (biorąc pod uwagę wielkość działki). Nie mogę znaleźć ceny domów Melon, one wyglądają obiecująco.


Mango 1,1 mln, Melon 1,7 mln. Biorąc pod uwagę standard, cena jest wysoka. Inna sprawa, że sprzedaż idzie bardzo sprawnie.

krakusek
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2021, 0:33

Re: Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Postautor: krakusek » 31 paź 2021, 14:17

MSC pisze:To mój pierwszy post, do tej pory tylko czytałam, teraz postanowiłam dodać coś od siebie. Interesowaliśmy się tą inwestycją, ostatecznie zrezygnowaliśmy z uwagi na niesatysfakcjonujący nas standard i stromą działkę. Zebraliśmy trochę informacji, może komuś się przydadzą:

1. Wykonanie i zagospodarowanie terenu:
- nie będzie basenów, oczek wodnych, będą za to widoczne na wizualizacji drewniane pergole i betonowe donice,
- deweloper nie zdecydował jeszcze jaki będzie kolor elewacji - decyduje pomiędzy beżowym a białym z odcieniem szarego,
- kolor okien to złoty dąb,
- piec gazowy w domach typu Morela i Mirabel ma znajdować się w dolnej łazience,
- działka jest bardzo pochyła, różnice w wysokości pomiędzy poszczególnymi domami sięgają 2m,
- deweloper zapewnia, że nie są to tereny podmokłe, jednak przy fundamentach jednego z domów stała woda,
- droga dojazdowa oraz drogi wewnętrzne mają być wykonane z geokratki,
- podjazdy i miejsca postojowe zewnętrzne mają być wykonane z kostki,
- pomiędzy domami będzie albo niski plotek z metalu do 1,2m wysokości, albo tuje,
- inwestycja ma być otoczona ogrodzeniem metalowym, nie będzie bramy lecz szlaban.

2. Kwestie prawne
- do osiedla ma prowadzić droga dojazdowa wybudowana na działkach stanowiących własność dewelopera, w której udział będzie sprzedawany wraz z nieruchomością gruntową zabudowaną budynkiem,
- prawnie przedmiotem sprzedaży będzie nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem (po polsku: dom z działką) wraz z udziałem w drodze dojazdowej i drogach wewnętrznych,
- zarówno droga dojazdowa jak i jedna z działek, na której deweloper buduje domy są obciążone służebnością przejazdu i przechodu na rzecz właścicieli działek sąsiednich,
- przy drodze dojazdowej mają powstać bliźniaki innego inwestora, ich mieszkańcy będą mieli służebność przejazdu i przechodu.

3. Otoczenie:
- w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego sąsiednie działki są zakwalifikowane jako działki rolne, dalej są tereny zieleni nieurządzonej - jeżeli ktoś nie uzyskał ostatecznego pozwolenia na budowę przed 2 marca 2019 r. (wejście w życie planu), a plan się nie zmieni, to w okolicy za bardzo nic nie powstanie,
- ulica Unruga w tym miejscu jest dość wąska,
- do ścisłego centrum ok. 9 rano jechaliśmy 25 minut,
- blisko znajduje się szkoła podstawowa,
- w odległości ok. 1 km znajduje się przepompownia ścieków, w okolicy byliśmy dwukrotnie i żadnych zapachów nie było czuć, sąsiedzi zapewniają, że nie jest to problem,
- przy pierwszej wizycie słyszeliśmy delikatny szum autostrady (trzeba się było zastanowić czy to to), przy drugiej wizycie nie było nic słychać.

4. Ceny, jakie nam podano to 990 tys. za dom typu Morela, 950-960 tys. za dom typu Mirabel.


Dzien dobry. A co konkretnie w standardzie wykonania Wam przeszkadzalo? Na co zwrociliscie uwage? Bo ta geokratka to faktycznie cos dziwnego

MSC
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2021, 16:22

Re: Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Postautor: MSC » 05 lis 2021, 10:25

W samym standardzie właśnie ta geokratka, brak bramy i zamiast tego szlaban, brak wideofonu, brak określenia koloru elewacji i pozostawienie tego do swobodnego uznania dewelopera. Poza tym nie podobało nam się to, że deweloper nie umiał wyjaśnić w jaki sposób wyrówna drogi wewnętrzne - działka jest stroma, najprawdopodobniej będą betonowe zabezpieczenia przed drogami, będzie to wyglądało mało estetycznie.

nowybudowlany
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2023, 13:58

Re: Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Postautor: nowybudowlany » 24 mar 2023, 18:06

ktoś się orientuje jak obecnie wyglądają ceny?


Qwe123
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2023, 10:52

Re: Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Postautor: Qwe123 » 27 mar 2023, 10:54

Czy ktoś się orientuje jaki deweloper bedzie budował bliźniaki na drodze dojazdowej do tej inwestycji? I jak bedzie nazywala się ta nowa inwestycja?

vosi
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2023, 16:02

Re: Osiedle Skotniki (Kraków, ul. Unruga) od Confisio - opinie na forum

Postautor: vosi » 30 mar 2023, 16:06

z tego co się orientuje to deweloper, który buduje również osiedle domywskotnikach.pl - chcieli tam zbudować blizniaki (https://domywskotnikach.pl/domy-przy-ulicy-unruga/), natomiast chyba idzie im średnio więc ciężko powiedzieć czy nadal ta działka jest ich :D



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości