Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
drzewo_z_betonu
Posty: 39
Rejestracja: 08 cze 2021, 23:13

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: drzewo_z_betonu » 06 paź 2021, 18:47

qbait pisze:[
Co tam jest niesamowitego? Siłownia? Basen?


Ten biały wieżowiec jest zupełnie z innej bajki niż reszta budynków które są w industrialnym klimacie, wiadomo, jakoś trzeba więcej mieszkań upchnąć :)
Czy studentów architektury wysyłają ostatnio na praktyki do Turcji żeby uczyli się projektowania na tanich hotelach :lol:


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: pozdro » 27 lis 2021, 13:25

Ja widze ze od 14900

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: anubis » 27 lis 2021, 14:24

Sakowich pisze:Jeśli zrealizują go według założeń, to będzie coś świeżego na rynku krakowskim. Znam szczegóły projektu, robi wrażenie. Noho mocno podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o propozycję zagospodarowania miejsca, w którym żyjesz.
Solaris to przeciętna architektura, słabe zagospodarowanie przestrzeni wspólnych (no okej, jakiś biedadziedziniec tam zrobią, ale to tyle).


To jest dobre zjawisko. Tak było po kryzysie w 2008 roku. Deweloperzy niechętnie schodzą z cen (chociaż i tak siłą rzeczy będą musieli), ale godzą się np. aby wywalić trochę lokali z oferty i zrobić siłownię lub przestrzeń wspólną. Widać to po inwestycjach 2010-2014. Soho na stronie ma jeszcze kilka zapowiedzianych inwestycji i stawiam, że tam będzie podobna taktyka. Generalnie fajnie, że niektórzy idą bardziej w jakość, wciąż symbolicznie, ale kierunek dobry.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022


iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: iti » 07 gru 2021, 1:08

Sakowich pisze:Jeśli zrealizują go według założeń, to będzie coś świeżego na rynku krakowskim. Znam szczegóły projektu, robi wrażenie. Noho mocno podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o propozycję zagospodarowania miejsca, w którym żyjesz.

Ale planują coś ekstra, dzięki czemu warto by więcej zapłacić za takie mieszkania? Będzie jakiś wyróżnik osiedla, że mieszkańcy będą mieli np. dostęp do czegoś, czego standardowo nie montuje robi się na osiedlach mieszkaniowych?

Obrazek

Ciekawi, jak po tych zamianie na mieszkaniówkę, będzie wyglądał główny budynek młyna przy ul. Mogilskie, na nim chyba siedzi konserwator zabytków, więc mam nadzieję, że zostanie to dobrze odświeżone, ale generalnie nie jakoś gruntownie przebudowane.

djasmo
Posty: 44
Rejestracja: 12 maja 2021, 16:19

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: djasmo » 07 gru 2021, 9:50

iti pisze:
Ciekawi, jak po tych zamianie na mieszkaniówkę, będzie wyglądał główny budynek młyna przy ul. Mogilskie, na nim chyba siedzi konserwator zabytków, więc mam nadzieję, że zostanie to dobrze odświeżone, ale generalnie nie jakoś gruntownie przebudowane.

Szczerze to wątpię - nie wiem jak mógłby pozwolić na taką okropną ingerencję na ścianie fasadowej budynku.

pablito
Posty: 5
Rejestracja: 17 gru 2021, 12:37

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: pablito » 22 gru 2021, 14:40

Sakowich pisze:Jeśli zrealizują go według założeń, to będzie coś świeżego na rynku krakowskim. Znam szczegóły projektu, robi wrażenie. Noho mocno podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o propozycję zagospodarowania miejsca, w którym żyjesz.
Solaris to przeciętna architektura, słabe zagospodarowanie przestrzeni wspólnych (no okej, jakiś biedadziedziniec tam zrobią, ale to tyle).


Tak mnie zaciekawiliście inwestycją, że udałem się do samego źródła. Zadzwoniłem do biura i umówiłem się na spotkanie. Pani opowiedziała mi o tym, że stawiają na potrzeby klienta i stworzą dużą przestrzeń wspólną. Jakaś siłownia, czytelnia, pokój do grania i jakiś dla złotych rączek, żeby było gdzie z kumplami-sąsiadami wypić piwko. Wygląda to fajnie jak patrzy się na standard wykończenia i wizualizacje to wygląda to MEGA! Jak chcecie coś wiedzieć to najlepiej zadzwonić. Panie odpowiedziały bardzo szybko i konkretnie.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: Mar G » 16 sty 2022, 10:42

można rezerwować.

i nie jest po 5 k jak się niektórym marzyło w roku 2021

krknews.pl/mieszkania-w-dawnych-polskich-zakladach-zbozowych-jest-pierwsza-decyzja

mop
Posty: 89
Rejestracja: 22 mar 2020, 9:35

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: mop » 16 sty 2022, 15:39

620 miejsc w w garażu na 171 mieszkań? Czy to dopiero 1. etap a garaże liczone na wszystkie?


iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: iti » 16 sty 2022, 19:15

mop pisze:620 miejsc w w garażu na 171 mieszkań? Czy to dopiero 1. etap a garaże liczone na wszystkie?

Raczej dla kolejnych etapów osiedla, bo na ten realizowany teraz, to już decyzje chyba musiały być wydane, skoro sprzedają mieszkania. Warto też dodać, że chyba obowiązujący aktualnie współczynnik miejsc postojowych w Krakowie, to teraz min. 1,2, więc można w przybliżeniu wyliczyć, ile mieszkań tam wybudują, o ile to już garaże dla całości i o ile nie będzie jeszcze dodatkowych miejsc postojowych naziemnych. No chyba, że zrobią znacznie powyżej tego współczynnika, ale w to wątpię.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Młyny Mogilska Kraków od Noho Investment (osiedle w miejscu Zakładów Zbożowych) - opinie na forum

Postautor: iti » 16 sty 2022, 19:17

Mar G pisze:i nie jest po 5 k jak się niektórym marzyło w roku 2021

Nie wiem kto i gdzie pisał tu o jakichś swoich marzeniach, że będą tu sprzedawane mieszkania za 5 k, możesz wrzucić jakiś cytat?

Natomiast ja nie wiem, za ile sprzedają (nie kupiłem i nie znam nikogo kto kupił i podał mi wiarygodne informacje) i za ile będą sprzedawali. Jak na razie wystartowali z dosyć wysoką ceną ofertową, a czy rynek ją zaakceptuje? Zobaczymy.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hoopk, snd0cff i 41 gości