Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kupiec321
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2024, 21:52

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: kupiec321 » 27 sty 2024, 13:16

Faktycznie teraz lecą z tematem. Zobaczymy ile to potrwa. Ciekawi mnie na ile w innych inwestycjach jest to kwestia problemów z wykonawcami, a na ile wina dewelopera i opóźnienia w płaceniu.

Na grupie facebookowej wypowiadał się nawet jeden wykonawca o tym, że mu nie zapłacili i z tego względu musiał ogłosić upadłość. Jednak to tylko słowa jednej strony, ciężko spojrzeć na to obiektywnie.


luc
Posty: 659
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: luc » 28 sty 2024, 21:38

CyfrowyNomad pisze:Dołączam najnowsze foty:

Dzięki za zdjęcia, faktycznie zaczęło się dziać. Z tego, co widzę na innych budowach, to poziom podziemny jest chyba najbardziej czasochłonny, jak już wyjdą ponad poziom gruntu, to powinno iść już dosyć sprawnie.

A jak ten blok ma wyglądać, jakoś chyba nie widziałem wizualizacji tego budynku. Bedzie jakoś pasował do reszty tego, co jest w okolicy?

CyfrowyNomad
Posty: 17
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:59

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: CyfrowyNomad » 02 lut 2024, 21:48

Z naciskiem na "powinno" ;) Jeżeli chodzi o inne inwestycje to wydaje mi się, że problem leży w ich modelu finansowania, cenach materiałów na przełomie lat 2021/2022 i wieku samej organizacji, która ma raptem 5 lat, a w 2021 miała dopiero 3.

1. W mojej ocenie oni finansują się poprzez pozyczki/wcześniej udziały w spółkach/ i każda inwestycja zbiera kase do kupy i startuje już na posiadanym gruncie i z pozwoleniem, no ale po 2 latach kapitał oddaja do inwestorów prywatnych i wtedy zaczynaja sie kłopoty - jezeli inwestycja szła dobrze to jest ok ale jeżeli miała problemy takie jak brak firm, skoki cen materiałów to czas im sie kurczył i musieli pożyczoną kase oddawać i nie było środków na dokończenie budynku.

2. Z mojej wiedzy wynika, że czasem deweloper sam kupuje część lub całość materiałów, jeżeli te były ekstremalnie drogie to mogło opłacać się przeczekać najgorszy okres - przykład stali po upadku huty Azowstal,

3. Oni jako firma mają 5 lat, większość załogi była związana z Murapolem, a np. nowy kierownik kontraktowania jest od 9 mscy w firmie, mam nadzieję, że czas będzie działać na ich korzyść i się wyrobią.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2024, 23:21 przez CyfrowyNomad, łącznie zmieniany 2 razy.


luc
Posty: 659
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: luc » 06 lut 2024, 22:52

A tak z ciekawości, to jaki tam jest rachunek powierniczy na to, otwarty czy zamknięty?

Na budowie nadal ruch?

Kethael
Posty: 48
Rejestracja: 17 mar 2022, 18:08

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: Kethael » 10 lut 2024, 13:24

luc pisze:A tak z ciekawości, to jaki tam jest rachunek powierniczy na to, otwarty czy zamknięty?

Na budowie nadal ruch?


Niestety otwarty, sam byłem mocno zainteresowany z rok temu kupnem u nich mieszkania, ale po researchu dewelopera dałem sobie spokój, za dużo red flags.

RP mieszkania
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2024, 12:16

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: RP mieszkania » 14 lut 2024, 12:20

to ten sam developer co z programu Interwencja:

interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2024-02-07/niedokonczone-bloki-mieli-wprowadzic-sie-dwa-lata-temu

i kolejna podobna inwestycja tego samego :

interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2023-02-22/zaplacili-za-mieszkania-dwa-lata-czekaja-na-klucze :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

kupiec321
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2024, 21:52

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: kupiec321 » 20 lut 2024, 19:40

Hej. Był ktoś ostatnio na Pachońskiego w tygodniu i sprawdzał czy nadal pracują „w pocie czoła”?

CyfrowyNomad
Posty: 17
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:59

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: CyfrowyNomad » 23 lut 2024, 22:05

Cześć, comiesięczny update z inwestycji:

Byłem na budowie na początku tygodnia, naliczyłem 10 osób i wyraźne postępy w budowie - stan zero maja osiągnąć w marcu więc czekamy. Dołączam zdjęcia.

Co do samej inwestycji - mam nadzieje, że jednak będzie się budować ponieważ 83 na 90 mieszkań w pierwszym budynku jest sprzedane - i to sprzedane po normalnych cenach w tamtym roku, więc będą mieli kaskę na rozruch inwestycji po kolejnych wypłatach transz z rachunku powierniczego - nie tak jak było w czasie pandemii i wybuchu wojny. No i mają również sprzedane 66 na 97 mieszkan w drugim budynku więc powinni tym bardziej mieć to spięte jeżeli chodzi o to osiedle.

Prośba taka do Was aby dzielić się informacjami - będzie nam łatwiej ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 lut 2024, 8:36 przez CyfrowyNomad, łącznie zmieniany 1 raz.


kupiec321
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2024, 21:52

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: kupiec321 » 24 lut 2024, 9:40

CyfrowyNomad pisze:Cześć, comiesięczny update z inwestycji:

Byłem na budowie na początku tygodnia, naliczyłem 10 osób i wyraźne postępy w budowie - stan zero maja osiągnąć w marcu więc czekamy. Dołączam zdjęcia - naliczyłem 10 pracowników łącznie.

Co do samej inwestycji - mam nadzieje, że jednak będzie się budować ponieważ 83 na 90 mieszkań w pierwszym budynku jest sprzedane - i to sprzedane po normalnych cenach w tamtym roku, więc będą mieli kaskę na rozruch inwestycji po kolejnych wypłatach transz z rachunku powierniczego - nie tak jak było w czasie pandemii i wybuchu wojny. No i mają również sprzedane 66 na 97 mieszkan w drugim budynku więc powinni tym bardziej mieć to spięte jeżeli chodzi o to osiedle.

Prośba taka do Was aby dzielić się informacjami - będzie nam łatwiej ;)


Dzięki. Też postaram się coś wrzucić, aczkolwiek ciężko wyciągnąć od nich jakiekolwiek informacje.

Skąd wiesz o ilości wykupionych mieszkań? Z tego co kojarzę w drugim budynku jest przedsprzedaż, więc podpisywanie umowy nie jest obligatoryjne - jedynie rezerwacja.

CyfrowyNomad
Posty: 17
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:59

Re: Pachońskiego Sky Kraków od South Star Development - opinie na forum

Postautor: CyfrowyNomad » 25 lut 2024, 8:37

Na stronie inwestycji mają zaktualizowane dane o sprzedanych mieszkaniach w podziale na budynki.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], oli13 i 33 gości