Strefa Cegielnia Kraków od Atal (Zesławice ul. Gustawa Morcinka) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
realista
Posty: 218
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Strefa Cegielnia Kraków od Atal (Zesławice ul. Gustawa Morcinka) - opinie na forum

Postautor: realista » 13 lip 2023, 17:49

Radek Obiadek pisze:
LQS pisze:Bylem dzisiaj w okolicy. Trzeba nazywac rzeczy po imieniu - to jest tragedia i porażka.
Dojazd porazka, komunikacji sensownej zero. Chodników zero. W okolicy pelno pijaczkow i dzialkowiczow. Zrozumialbym ceny moze 5 moze 6 tys za metr. Ale nie 8 czy 9. Bez jaj. Przeciez juz lepiej kupic ar ziemi nawet za te 30 tys zl i postawic domek 2-3 km dalej.
Mimo wszystko atal w planach ma budowe kolejnych bloczkow. I mimo wszystko ktos to kupuje. Niestety nie wiem kto. Desperacja lvl max.
nie widze tam zadnej perspektywy nawet w promieniu 10 lat.


Dla zmotoryzowanych dojazd do centrum Krakowa jest lepszy niż np. ze Złocienia. Za półtora roku wjazd na ekspres będzie w zasięgu 5-7 minut jazdy autem. Pijaczki jakieś się tam krzątają (raczej niegroźni), ale przeważają normalne osoby. Nie rozumiem co jest nie tak z działkowiczami? Rozmawiałem z mamuśkami na placu zabaw, wg nich spokojna okolica. Chodników brak, ale też mają nieco przebudować pętlę autobusową i przynajmniej tam powstaną. Generalnie nadal uważam że jest to przyzwoita opcja dla poruszających się głównie samochodem i pracujących pod Krakowem, np. w Niepołomicach, gdzie jest masa zakładów produkcyjnych.


czyli jak to mawiają, każda potwora znajdzie swego amatora :D


Radek Obiadek
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2023, 0:11

Re: Strefa Cegielnia Kraków od Atal (Zesławice ul. Gustawa Morcinka) - opinie na forum

Postautor: Radek Obiadek » 13 lip 2023, 17:54

Znajdzie znajdzie, zwłaszcza że na tę chwilę jest 70 dostępnych mieszkań (co prawda wiele rezerwacji wstępnych, które mogą się wykruszyć), vs 100 mieszkań dwa miesiące temu. Co ciekawe, nie zauważyłem podobnej tendencji dla Skweru Harmonia, tzn. coś się tam również ruszyło, ale zdecydowanie wolniej niż dla SC.

P.S. Maszt ma zniknąć do końca następnego roku.

Nowymieszkaniec
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2023, 16:20

Re: Strefa Cegielnia Kraków od Atal (Zesławice ul. Gustawa Morcinka) - opinie na forum

Postautor: Nowymieszkaniec » 18 lip 2023, 16:23

Radek Obiadek pisze:Znajdzie znajdzie, zwłaszcza że na tę chwilę jest 70 dostępnych mieszkań (co prawda wiele rezerwacji wstępnych, które mogą się wykruszyć), vs 100 mieszkań dwa miesiące temu. Co ciekawe, nie zauważyłem podobnej tendencji dla Skweru Harmonia, tzn. coś się tam również ruszyło, ale zdecydowanie wolniej niż dla SC.

P.S. Maszt ma zniknąć do końca następnego roku.


Dzięki za info o tym, że maszt ma zniknąć. a możesz powiedzieć skąd masz taką informację? Pytam, bo jestem zainteresowany mieszkaniem tam, a ta wieża nie wygląda zbyt ładnie na zdjęciach z osiedla :D


Radek Obiadek
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2023, 0:11

Re: Strefa Cegielnia Kraków od Atal (Zesławice ul. Gustawa Morcinka) - opinie na forum

Postautor: Radek Obiadek » 18 lip 2023, 18:58

Jasne, info mam bezpośrednie od Atala:

"Ponownie, uprzejmie wyjaśniam, że zgodnie z moją najlepszą wiedzą oraz na podstawie umowy objętej aktem notarialnym Rep. A Nr 23619/2021 z dnia 23 grudnia 2021 roku, o której mowa powyżej demontaż szkieletowego wzmocnienia komina przemysłowego planowany jest przed terminem, w którym nastąpi zawarcie Umowy Przenoszącej Własność."

Ten opis mi nie do końca pasował, więc trzy razy się dopytywałem, panie z Atala zarzekają się, że maszt ma zostać zdemontowany. Na tę chwilę stoi on mniej więcej w miejscu, gdzie ma powstać jeden z przyszłych budynków (wg wizualizacji). Polecam kontakt z deweloperem, powinni potwierdzić.

P.S. Do kolegi który był zbulwersowany jeśli chodzi o lokalizację. Dzisiaj znowu spacerowałem po okolicy, większość to mamuśki z dziećmi / starsze osoby które ledwo co chodzą, widziałem jedną małą piwkującą ekipę (tzn. ze dwa piwa na cztery osoby), która siedziała spokojnie pod jednym ze starszych bloków - szczerze wątpię, żeby mieli w przyszłości wystawać pod nowymi budynkami w SC. Generalnie, jeżeli ktoś nie wychował się w willi na Żoliborzu czy tym podobnej prestiżowej okolicy, nie powinien mieć problemu z odnalezieniem się w Zesławicach.

c00kie
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2021, 22:35

Re: Strefa Cegielnia Kraków od Atal (Zesławice ul. Gustawa Morcinka) - opinie na forum

Postautor: c00kie » 19 lip 2023, 11:10

Ta inwestycja zamiast Strefa Cegielnia powinna się nazywać Strefa Szybkiego Ruchu. Czy Atal w standardzie montuje szyby dźwiękoszczelne i filtry spalinowe na nawiewach? ;)

Radek Obiadek
Posty: 23
Rejestracja: 13 maja 2023, 0:11

Re: Strefa Cegielnia Kraków od Atal (Zesławice ul. Gustawa Morcinka) - opinie na forum

Postautor: Radek Obiadek » 19 lip 2023, 15:29

c00kie pisze:Ta inwestycja zamiast Strefa Cegielnia powinna się nazywać Strefa Szybkiego Ruchu. Czy Atal w standardzie montuje szyby dźwiękoszczelne i filtry spalinowe na nawiewach? ;)


Zwróć uwagę, że ta droga przebiega (przynajmniej optycznie) trochę wyżej niż poziom budynków. Możliwe że nie będzie źle z odgłosem. Dla obecnego etapu dobry news jest taki, że jeżeli kiedyś powstaną bloki naprzeciwko (jak Atal planuje), powinny mocno wygłuszyć drogę ekspresową. Pytanie kiedy to się stanie, w pierwszej kolejności mają powstać bloki obok, od strony północnej. Liczyłbym dobrych kilka lat. Niestety na tym odcinku nie są na chwilę obecną planowane ekrany, będą się zaczynać ciut dalej na wysokości zalewu. Może i kiedyś powstaną na wysokości SC, ale na tę chwilę nie ma na to żadnej gwarancji.

Przy czym dla mieszkań z oknami wychodzącymi na wschód (z których widać plac zabaw, starsze bloki i dość brzydkie garaże), ekspresówka w zasadzie od samego początku, bez względu na ewolucję kolejnych etapów, nie powinna być szczególnie uciążliwa.

AdamLi
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2023, 11:34

Re: Strefa Cegielnia Kraków od Atal (Zesławice ul. Gustawa Morcinka) - opinie na forum

Postautor: AdamLi » 20 sie 2023, 22:26

Może jeszcze ktoś nie widział. Jest film z maja 2023 pokazujący budowane osiedle (11 minuta).

https://youtu.be/kbRhPagMrHE



LQS
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2019, 22:31

Re: Strefa Cegielnia Kraków od Atal (Zesławice ul. Gustawa Morcinka) - opinie na forum

Postautor: LQS » 06 lut 2024, 15:40

Nisko upadł rynek kupujących. Wiekszosc 1 etapu sprzedane. Jaki sens ma mieszkanie w polach przy s7? Juz wole domek. Tez w polach i tez przy s7. Polowe taniej i 2x wiekszy niz mieszkanko w tej lok.

Mercy
Posty: 46
Rejestracja: 16 paź 2023, 13:25

Re: Strefa Cegielnia Kraków od Atal (Zesławice ul. Gustawa Morcinka) - opinie na forum

Postautor: Mercy » 06 lut 2024, 18:48

LQS pisze:Nisko upadł rynek kupujących. Wiekszosc 1 etapu sprzedane. Jaki sens ma mieszkanie w polach przy s7? Juz wole domek. Tez w polach i tez przy s7. Polowe taniej i 2x wiekszy niz mieszkanko w tej lok.

'
Stary pokaż :) działka w takiej lokalizacji to koszt mieszkania, gdzie budowa !



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości