Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
luc
Posty: 665
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: luc » 05 maja 2022, 17:30

Wygląda na to, że pierwszy projekt w Krakowie zaczyna rezlizować deweloper, którego do tej pory na naszym rynku nie było, tj. Dom Development - Osiedle Górka Narodowa (chyba na działkach przejętych wraz z deweloperem, tylko Sento czy Buma - a może to działki jednego i drugiego krakowskiego dewelopera. Ktoś wie więcej na ten temat? Mają już na stronie, że wkrótce sprzedaż.

To ma być realizowane przy ul. Andrzeja Zauchy w Krakowie.


Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: Master » 05 maja 2022, 19:54

Całkiem srogie osiedle mają tam zamiar wybudować, nawet nie wiedziałem, że tyle działek tam mają. Tak patrząc na tą wizualizację, to ciekawe, ile zajmie tam droga do pętli tramwajowej i później jazda do centrum Krakowa. Miasto planuje wybudować gdzieś tam może szkołę?

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Dom Development

Ciekawe, jakie mieszkania będą budowali, ktoś może ma jakieś informacje? To chyba nie od tego dewelopera ktoś mówił, ze Polacy lubią mieszkać w małych mieszkaniach i dlatego takie budują.

beaglemom
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2022, 21:20

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: beaglemom » 06 maja 2022, 16:54

Jeszcze w styczniu w biurze Bumy można było zobaczyć te wizualizacje jako kolejne etapy Przestrzeni Banacha (oprócz 6 budynków Sento) :) Wygląda na to że Dom Development po przejeciu Bumy i Sento będzie budował tam jedno wielkie osiedle. Nawet na swojej mapce oznaczyli Przestrzenie Banacha jako etap I, a SentoTu jako etap II (oba te etapy są już dość zaawansowane, mają być oddane końcem tego roku i sprzedają je jeszcze pod starym szyldem).

Kolejny etap to dwa bloki nad obecnym Sento. Byłam niedawno w tamtej okolicy, zaczynają ogarniać teren i według tablicy informacyjnej zakończenie robót to IV kwartał 2023. Po wizualizacji widać, że budynki będą bardzo podobne do istniejących już budynków z Sento i Przestrzeń Banacha.

Co do odległości do planowanej pętli tramwajowej to zobaczymy gdzie ona w końcu będzie, bo niezły rozpierdziel mają jeśli chodzi o działkę :roll: Przy samym osiedlu ma być też przystanek tramwajowy.


br0neem
Posty: 21
Rejestracja: 17 lis 2021, 21:00

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: br0neem » 12 maja 2022, 10:32

Właśnie puścili ofertę na nowej stronie - orientuje się ktoś jak teraz kształtują się ceny w nowych etapach?

Oczywiście na stronie wszystko ukryte ;)

pablozs48
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2022, 20:06

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: pablozs48 » 12 maja 2022, 12:09

Tak, wczoraj wysłałem zapytanie o 4-pok mieszkanie 72m2 i cena ofertowa 9.9k. Także ten, brać bo tanij nie bendzie ;) kredicyk na 30 lat i włala. A nie czekaj...

LQS
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2019, 22:31

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: LQS » 12 maja 2022, 12:18

Sadzilem ze nowe oferty sa dostosowane do rynku, ale jednak dziki pęd jest jeszcze w glowach deweloperów,
Nie wróże dobrych wyników tej lokalizacji w tej cenie, skoro duze mieszkanie jest prawie za 10 to mniejsze zatrzymują sie pewnie na 15k/m2 :lol:

pablozs48
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2022, 20:06

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: pablozs48 » 12 maja 2022, 12:55

Tak to niestety wygląda, mniejsze mieszkania pewnie i tak będą się sprzedawać pod kątem inwestycyjnym, ale większe to już nie bardzo. Szkoda bo układy większych mieszkań nie są najgorsze ale co z tego jak cena 720k za mieszkanie w tej lokalizacji, w zasadzie w przedsprzedaży (termin oddania to Q4 2023) to aktualnie wg mnie no-go zone. Pewnie pół roku temu ludzie by rezerwowali i byli szczęśliwi bo 10k w Krakowie to okazyja i z kredytem też żaden problem. Chore czasy.

Mixstep
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2021, 23:15

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: Mixstep » 12 maja 2022, 22:50

42m za 460tys dwupokojowe 3p. Dla mnie cena ok w porownaniu z innymi dzielnicami gdzie chca 14tys za m minimum. Odczucie dzielnicy na zdjeciach jest zupelnie inne niz w realu. Prosze sie przejechac na Gorke Narodowa i podzielic wrazeniami. Warto przejsc sie alejkami miedzy blokami i usiasc na lawkach lub w parku i poobserwowac jak sie dzielnica rozbudowuje. Na pewno sa wady jak wszedzie, np. fakt ze beda to jeszcze jakis czas budowac zanim skoncza cala dzielnice. Jest tez duzo zalet takich jak ponad 50 lokali uslugowych na osiedlu, tramwaj, autobus (max 2023). Rowerem dostaniemy sie wszedzie i jest w miare blisko. Nie mowiny tu o koniecznosci przejechania 10km zeby znalezc sie w scislym centrum. Bloki sa max 5 pieter i wiadomo juz jak bedzie zagospodarowana cala dzielnica wraz z Ozonem.


pablozs48
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2022, 20:06

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: pablozs48 » 13 maja 2022, 10:21

No właśnie w tym problem, że min.tani kredyt w ostatnich 1.5 roku doprowadził do tego że deweloperzy jechali na olbrzymich marżach i ceny 14k w innych dzielnicach a kupujacy uważają takie ceny teraz za tzw.standard. Natomiast 10-11k na - bądźmy szczerzy - obrzeżach miasta przy Bibicach to dobra oferta. Byłem tam, wiem że perspektywy komunikacyjne są rozwojowe, że niska zabudowa (ale to nie z miłości deweloerow do "kameralnego" osiedla, które w perspektywie będzie molochem ale przez samoloty) tylko cena pół miliona (licząc z miejscem postojowym) za mieszkanie 42m... Moim zdaniem to nie jest dobra cena, ani znak czasów tylko próba utrzymania zysków dewelopera na odpowiednim poziomie, pewnie już nie na 30% marzy przez wzrost cen materiałów ale i tak powyżej rynkowego stosunku podaży do popytu. No ale zobaczymy jak faktycznie będzie z tą sprzedażą, bo jak pisałem układy większych mieszkań są nienajgorsze. W Ozon 6 etap ludzie się chyba już nie klinują w drzwiach do biura sprzedaży.

Martab
Posty: 202
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: Martab » 13 maja 2022, 12:10

pablozs48 pisze:No właśnie w tym problem, że min.tani kredyt w ostatnich 1.5 roku doprowadził do tego że deweloperzy jechali na olbrzymich marżach i ceny 14k w innych dzielnicach a kupujacy uważają takie ceny teraz za tzw.standard. Natomiast 10-11k na - bądźmy szczerzy - obrzeżach miasta przy Bibicach to dobra oferta. Byłem tam, wiem że perspektywy komunikacyjne są rozwojowe, że niska zabudowa (ale to nie z miłości deweloerow do "kameralnego" osiedla, które w perspektywie będzie molochem ale przez samoloty) tylko cena pół miliona (licząc z miejscem postojowym) za mieszkanie 42m... Moim zdaniem to nie jest dobra cena, ani znak czasów tylko próba utrzymania zysków dewelopera na odpowiednim poziomie, pewnie już nie na 30% marzy przez wzrost cen materiałów ale i tak powyżej rynkowego stosunku podaży do popytu. No ale zobaczymy jak faktycznie będzie z tą sprzedażą, bo jak pisałem układy większych mieszkań są nienajgorsze. W Ozon 6 etap ludzie się chyba już nie klinują w drzwiach do biura sprzedaży.


Wcześniejsze etapy wcale nie były dużo tańsze i ludzie brali jak leci więc powinno się sprzedać w tej cenie :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 41 gości