Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
yorgKing
Posty: 26
Rejestracja: 31 mar 2021, 18:47

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: yorgKing » 19 wrz 2023, 17:14

Wysoka_palma pisze:Czy macie może problem z dudniącą podłogą u sąsiadów nad wami? Nad nami wprowadziła się rodzina i od tego momentu czuję (dosłownie) ich każdy krok. Nie słyszę rozmów, pralek, odkurzaczy, ale ich podłoga od chodzenia tak dudni i rezonuje po ścianach, że mi się w mieszkaniu rzeczy trzęsą. Głowa mnie boli od ich biegania i chodzenia, co jest absurdalne bo nie powinno to być w ogoóle odczuwalne. Myślę, że coś jest nie tak z podłogą która ułożyli - nie wiem czy brak dylatacji, czy kijowa panele, podkład, ale ten huk jest nie do wytrzymania. Czy macie też ten problem, może to jednak wina dewelopera i źle zrobionego stropu? Nie są to uroki mieszkania w bloku, ponieważ mieszkałam już w nowym budownictwie i nic takiego się nie działo.



Ja rownież słyszę dudniace głośno kroki sąsiadów z dołu i z boków. Mieszkałem w kilku różnych blokach od wielkiej płyty z lat 70 do budowli z 2010 i takiego efektu nie było. Jest to o tyle slyszalne, ze poza tymi dźwiękami w zasadzie jest cisza. Moze czasami i niewiele też się niesie przez wentylację.
Gdyby nie te dźwięki to nie byłoby się czego czepiać.
Fajnie jakby deweloper zalecał grubszy podklad korkowy pod podłogę, jeśli miał świadomość że taki efekt może powstać, a pewnie jest to skutek technologii użytych do budowy.
Mieszkanie jest też wyższe o kilka cm niż miało być.


LQS
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2019, 22:31

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: LQS » 19 wrz 2023, 21:38

pablozs48 pisze:No właśnie w tym problem, że min.tani kredyt w ostatnich 1.5 roku doprowadził do tego że deweloperzy jechali na olbrzymich marżach i ceny 14k w innych dzielnicach a kupujacy uważają takie ceny teraz za tzw.standard. Natomiast 10-11k na - bądźmy szczerzy - obrzeżach miasta przy Bibicach to dobra oferta. Byłem tam, wiem że perspektywy komunikacyjne są rozwojowe, że niska zabudowa (ale to nie z miłości deweloerow do "kameralnego" osiedla, które w perspektywie będzie molochem ale przez samoloty) tylko cena pół miliona (licząc z miejscem postojowym) za mieszkanie 42m... Moim zdaniem to nie jest dobra cena, ani znak czasów tylko próba utrzymania zysków dewelopera na odpowiednim poziomie, pewnie już nie na 30% marzy przez wzrost cen materiałów ale i tak powyżej rynkowego stosunku podaży do popytu. No ale zobaczymy jak faktycznie będzie z tą sprzedażą, bo jak pisałem układy większych mieszkań są nienajgorsze. W Ozon 6 etap ludzie się chyba już nie klinują w drzwiach do biura sprzedaży.



brawo wreszcie jakis sensowny komentarz i sensowne myślenie. Ale i tak sie nie przejmuj jak połowa ekspertów cie tutaj zjedzie :P

piotreque
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2023, 16:47

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: piotreque » 19 wrz 2023, 21:46

LQS pisze:
pablozs48 pisze:No właśnie w tym problem, że min.tani kredyt w ostatnich 1.5 roku doprowadził do tego że deweloperzy jechali na olbrzymich marżach i ceny 14k w innych dzielnicach a kupujacy uważają takie ceny teraz za tzw.standard. Natomiast 10-11k na - bądźmy szczerzy - obrzeżach miasta przy Bibicach to dobra oferta. Byłem tam, wiem że perspektywy komunikacyjne są rozwojowe, że niska zabudowa (ale to nie z miłości deweloerow do "kameralnego" osiedla, które w perspektywie będzie molochem ale przez samoloty) tylko cena pół miliona (licząc z miejscem postojowym) za mieszkanie 42m... Moim zdaniem to nie jest dobra cena, ani znak czasów tylko próba utrzymania zysków dewelopera na odpowiednim poziomie, pewnie już nie na 30% marzy przez wzrost cen materiałów ale i tak powyżej rynkowego stosunku podaży do popytu. No ale zobaczymy jak faktycznie będzie z tą sprzedażą, bo jak pisałem układy większych mieszkań są nienajgorsze. W Ozon 6 etap ludzie się chyba już nie klinują w drzwiach do biura sprzedaży.



brawo wreszcie jakis sensowny komentarz i sensowne myślenie. Ale i tak sie nie przejmuj jak połowa ekspertów cie tutaj zjedzie :P


teraz mieszkanie 42m z miejscem postojowym na Górce Narodowej to już prawie 700k, a może i ponad bo ceny podnoszą co chwilę


LQS
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2019, 22:31

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: LQS » 19 wrz 2023, 21:49

piotreque pisze:
LQS pisze:
pablozs48 pisze:No właśnie w tym problem, że min.tani kredyt w ostatnich 1.5 roku doprowadził do tego że deweloperzy jechali na olbrzymich marżach i ceny 14k w innych dzielnicach a kupujacy uważają takie ceny teraz za tzw.standard. Natomiast 10-11k na - bądźmy szczerzy - obrzeżach miasta przy Bibicach to dobra oferta. Byłem tam, wiem że perspektywy komunikacyjne są rozwojowe, że niska zabudowa (ale to nie z miłości deweloerow do "kameralnego" osiedla, które w perspektywie będzie molochem ale przez samoloty) tylko cena pół miliona (licząc z miejscem postojowym) za mieszkanie 42m... Moim zdaniem to nie jest dobra cena, ani znak czasów tylko próba utrzymania zysków dewelopera na odpowiednim poziomie, pewnie już nie na 30% marzy przez wzrost cen materiałów ale i tak powyżej rynkowego stosunku podaży do popytu. No ale zobaczymy jak faktycznie będzie z tą sprzedażą, bo jak pisałem układy większych mieszkań są nienajgorsze. W Ozon 6 etap ludzie się chyba już nie klinują w drzwiach do biura sprzedaży.



brawo wreszcie jakis sensowny komentarz i sensowne myślenie. Ale i tak sie nie przejmuj jak połowa ekspertów cie tutaj zjedzie :P


teraz mieszkanie 42m z miejscem postojowym na Górce Narodowej to już prawie 700k, a może i ponad bo ceny podnoszą co chwilę



to że ktoś wystawil takie g%%% w takiej cenie i że znajdzie sie jakiś jeleń który to kupi to nie znaczy że taka jest wartość.
chwilowe zachłyśnięcie sie BK2%.
standardowy cykl na rynku nieruchomości. na końcu pojawiają się rządy, a już takie pisowskie to wiadomo, a później lament, no jako to możliwe przecie miało być w góre a jest du&& blada :)
pozdr dla kumatych, chociaż takich na tym forum na palcach liczyć.

jankomuzykanto
Posty: 150
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: jankomuzykanto » 20 wrz 2023, 8:47

LQS pisze:to że ktoś wystawil takie g%%% w takiej cenie i że znajdzie sie jakiś jeleń który to kupi to nie znaczy że taka jest wartość.
chwilowe zachłyśnięcie sie BK2%.
standardowy cykl na rynku nieruchomości. na końcu pojawiają się rządy, a już takie pisowskie to wiadomo, a później lament, no jako to możliwe przecie miało być w góre a jest du&& blada :)
pozdr dla kumatych, chociaż takich na tym forum na palcach liczyć.


Tak samo pójdzie w dół jak ta mityczna bańka, która od tylu lat nie może pęknąć :)

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: pozdro » 20 wrz 2023, 14:31

kiedyś pęknie pytanie kiedy. Kwestia polityki monetarnej, jakby trochę śróbę przykręcili to by za 1-2 lata pękła tylko no BK2% wprowadzili i iracjonalnie stopy obniżają

oxygen
Posty: 100
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: oxygen » 15 lis 2023, 11:55

A jak oceniacie jakoś bloków wybudowanych przez Dom Development na tym osiedlu? Dobrze się w nich mieszka? Dobrze wyciszone mieszkania?

JanuszBiznesu
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: JanuszBiznesu » 15 lis 2023, 12:37

oxygen pisze:A jak oceniacie jakoś bloków wybudowanych przez Dom Development na tym osiedlu? Dobrze się w nich mieszka? Dobrze wyciszone mieszkania?


Chlopie czytales ten watek bo caly jest o tym ze jakos to dramat w wygluszenie jest tak tragiczne ze sam deweloper zacheca do montowania najgrubszych podkladow na sciany i podlogi...


jozef
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2023, 22:36

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: jozef » 26 gru 2023, 22:40

Co sądzicie o 4 etapie Górka Narodowa od Dom Development? Mają powstać 3 bloki między istniejącymi na ul. Słomczyńskiego, a blokami od tego samego dewelopera czyli ul. Papierni Prądnickich. Zapowiadają się ciekawe mieszkania, trochę blisko już istniejących bloków, ale z ładnym widokiem na kraków.

humbak
Posty: 90
Rejestracja: 15 gru 2022, 13:43

Re: Osiedle Górka Narodowa Kraków od Dom Development - opinie na forum

Postautor: humbak » 27 gru 2023, 9:54

jozef pisze:.. ale z ładnym widokiem na kraków.

mówisz jak sprzedawca DOMD albo ktoś, kto z nim rozmawiał i dal sie omamic tej marketingowej wizji, ktora ma uzasadniac wysokie ceny. Coś tam może będzie widać między sąsiednimi blokami choć nie sądzę by było to az tak spektakularne jak to chce przekazac deweloper, ale przede wszystkim bedzie tam widok na sasiednie bloki z brzydka elewacja z zaciekami :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: tomekl007 i 57 gości