Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Hextor
Posty: 96
Rejestracja: 18 cze 2021, 18:55

Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Postautor: Hextor » 22 wrz 2022, 17:29

Kojarzy ktoś gdzie można takie znaleźć?

Szukałem i znalazłem w Lokum na Zablociu i Echo Bonarka. Jest coś więcej?


Pav3l
Posty: 32
Rejestracja: 01 lip 2020, 16:40

Re: Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Postautor: Pav3l » 23 wrz 2022, 0:14

Też takich szukam, jest ich dosłownie kilka. Był jeszcze budrem na kapelance.

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Postautor: projekty1 » 23 wrz 2022, 8:55

Hextor pisze:Kojarzy ktoś gdzie można takie znaleźć?

Szukałem i znalazłem w Lokum na Zablociu i Echo Bonarka. Jest coś więcej?

A są... :P Zobacz na takie inwestycje:

1. SITOWIE Borek Fałęcki sitowie.com.pl/mieszkania/rooms_count=5 Moim zdaniem całkiem fajne układy i położenie, nie wiem jak z cenami. Przykładowy rzut w załączeniu.

2. ILLUMINA Prokocim. Tu sa nawet 7 pokojowe, wystarczy wyburzyć niektóre ścianki działowe i mamy pięknych 5 pokoi excon-deweloper.pl/oferta/illumina-jerzmanowskiego-37

3. TUCHOWSKA APARTAMENTY administracyjnie, to chyba Podgórze Duchackie, dla mnie bardziej przełom Kurdwanowa i Piasków Nowych tu są takie układy że z kuchni można zrobić 5 pokój tuchowska-apartamenty.pl

Oczywiście mój faworyt to SITOWIE :)
Załączniki
Illumina.JPG
Illumina.JPG (143.4 KiB) Przejrzano 3130 razy
Sitowie.jpg
Sitowie.jpg (127.88 KiB) Przejrzano 3130 razy


projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Postautor: projekty1 » 23 wrz 2022, 9:14

Zapomniałam jeszcze o jednej opcji SAFRANO Borek Fałęcki cordiapolska.pl/krakow/?area-from=28&area-to=96&floor-from=0&floor-to=5&rooms-from=1&rooms-to=5&amenities=all&onSale=false
Tu co prawda nie ma 5 gotowych pokoi, ale trafiają się układy gdzie można je wydzielić (np. jak ten w załączeniu gdzie z salonu można zrobić dodatkowy pokój, tam gdzie jest aktualnie postawiony stół, bo jest okno). Jeśli jesteś zdeterminowany/a na zakup w południowej części, to proponuje bardziej elastycznie podejść do poszukiwań i popatrzeć też na 4 pokojowe i więcej i spróbować je dostosować pod siebie. Niestety takie czasy, że ciężko kupić od ręki coś ustawnego i trzeba w 99% przerabiać, ale może warto.

W przypadku podziałów dobrze sprawdzają się mieszkania narożne oraz mieszkania z większą liczbą okien (pokoje gdzie są przynajmniej 2 okna), bo żeby zrobić większa liczbę pokoi trzeba mieć światło. Zgodnie z przepisami pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi muszą mieć okna :) Proponuję rozszerzyć poszukiwania o takie mieszkania.
Załączniki
B-11.jpg
B-11.jpg (227.71 KiB) Przejrzano 3123 razy

sendlicz
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2021, 15:24

Re: Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Postautor: sendlicz » 23 wrz 2022, 10:36

macie jeszcze śliczna36

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Postautor: projekty1 » 23 wrz 2022, 10:48

sendlicz pisze:macie jeszcze śliczna36

"sendlicz" ale Śliczna to nie południe Krakowa, tylko północ raczej. Na południu jeszcze z opcja podziału na 5 jest takie mieszkanie na ul. Rydlówka (okolice Matecznego) nokturndeweloper.pl/mieszkanie/rydlowka-40-B,4-pokojowe-89,27m2-numer-27,6766.html
Załączniki
bm27_5b17ae.jpg
bm27_5b17ae.jpg (155.56 KiB) Przejrzano 3078 razy

JanuszBiznesu
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Postautor: JanuszBiznesu » 23 wrz 2022, 11:03

projekty1 pisze:Zapomniałam jeszcze o jednej opcji SAFRANO Borek Fałęcki cordiapolska.pl/krakow/?area-from=28&area-to=96&floor-from=0&floor-to=5&rooms-from=1&rooms-to=5&amenities=all&onSale=false
Tu co prawda nie ma 5 gotowych pokoi, ale trafiają się układy gdzie można je wydzielić (np. jak ten w załączeniu gdzie z salonu można zrobić dodatkowy pokój, tam gdzie jest aktualnie postawiony stół, bo jest okno). Jeśli jesteś zdeterminowany/a na zakup w południowej części, to proponuje bardziej elastycznie podejść do poszukiwań i popatrzeć też na 4 pokojowe i więcej i spróbować je dostosować pod siebie. Niestety takie czasy, że ciężko kupić od ręki coś ustawnego i trzeba w 99% przerabiać, ale może warto.

W przypadku podziałów dobrze sprawdzają się mieszkania narożne oraz mieszkania z większą liczbą okien (pokoje gdzie są przynajmniej 2 okna), bo żeby zrobić większa liczbę pokoi trzeba mieć światło. Zgodnie z przepisami pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi muszą mieć okna :) Proponuję rozszerzyć poszukiwania o takie mieszkania.

Nie wiem czy ktoś będzie zadowolony większości okien na północ

projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Postautor: projekty1 » 23 wrz 2022, 11:08

Na ul. Jerozolimskiej (okolice Kabla i Wielickiej) jest jeszcze jedno mieszkanie z opcją przeróbki na 5 pokoi cordiapolska.pl/mieszkanie-jerozolimska/?number=B-33&investment=jerozolimska Przykładowy jej przebieg załączyłam roboczo w paincie :) Jak się dobrze poszuka, to jeszcze by coś znalazł :)
Załączniki
B-33 wariant 3.jpg
B-33 wariant 3.jpg (171.62 KiB) Przejrzano 3064 razy
B-33 wariant 2.jpg
B-33 wariant 2.jpg (172.33 KiB) Przejrzano 3064 razy
B-33 wariant 1.jpg
B-33 wariant 1.jpg (170.59 KiB) Przejrzano 3064 razy


projekty1
Posty: 154
Rejestracja: 12 maja 2021, 8:34

Re: Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Postautor: projekty1 » 23 wrz 2022, 11:13

JanuszBiznesu pisze:
projekty1 pisze:Zapomniałam jeszcze o jednej opcji SAFRANO Borek Fałęcki cordiapolska.pl/krakow/?area-from=28&area-to=96&floor-from=0&floor-to=5&rooms-from=1&rooms-to=5&amenities=all&onSale=false
Tu co prawda nie ma 5 gotowych pokoi, ale trafiają się układy gdzie można je wydzielić (np. jak ten w załączeniu gdzie z salonu można zrobić dodatkowy pokój, tam gdzie jest aktualnie postawiony stół, bo jest okno). Jeśli jesteś zdeterminowany/a na zakup w południowej części, to proponuje bardziej elastycznie podejść do poszukiwań i popatrzeć też na 4 pokojowe i więcej i spróbować je dostosować pod siebie. Niestety takie czasy, że ciężko kupić od ręki coś ustawnego i trzeba w 99% przerabiać, ale może warto.

W przypadku podziałów dobrze sprawdzają się mieszkania narożne oraz mieszkania z większą liczbą okien (pokoje gdzie są przynajmniej 2 okna), bo żeby zrobić większa liczbę pokoi trzeba mieć światło. Zgodnie z przepisami pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi muszą mieć okna :) Proponuję rozszerzyć poszukiwania o takie mieszkania.

Nie wiem czy ktoś będzie zadowolony większości okien na północ

"JanuszBiznesu" wiadomo, że mieszkania północne mają gorsza ekspozycję. Przyznam szczerze że nie skupiałam na niej, bo w moim odczuciu ważniejszy od ekspozycji jest układ, choć ta ostatnia tez wpływa na komfort, ale bliższa ciału koszula czyli przestrzeń, bo to w niej się na co dzień funkcjonuje. Bardziej mi chodziło o pokazanie, że są mieszkania z opcją przystosowania na 5 pokoi i że jak się tego poszuka to całkiem sporo tego jest. Nie analizowałam szczegółowo potencjału poszczególnych mieszkań. Nie to było przedmiotem dyskusji, no chyba że się mylę.

terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Re: Nowe mieszkania 5 pokojowe na południu Krakowa / jakie inwestycje

Postautor: terens » 24 wrz 2022, 20:32

Niestety w Krakowie takich mieszkań buduje się w ilości zupełnie symbolicznej, pewnie dlatego Zielonki tak się rozrastają, i inne ościenne gminy. Niestety nasze władze na poziomie miejskim, jak i wyżej, nie widzą zasadnym wspierania budowy większych mieszkań, dla rodzin, a później się dziwią, że ludzie mało dzieci mają, że ludzie wyprowadzają się pod miasto, które się "rozlewa", zresztą rozlewanie się miasta Krakowa - dobrze zostało w tym wątku zilustrowane.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości