Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: megi » 26 lis 2023, 21:50

mroowa pisze:
vosi pisze:
Nowy pisze:Napiszesz dwa słowa o tym, co przeważyło przy podejmowaniu decyzji o zakupie w tej inwestycji?

Mozemy przejsc na priv? : )

A co do zakupu, zalezy czego oczekujesz.
Ja szukalam czegoś między mieszkaniem, a domem, w Krakowie (mimo, ze na obrzeżach) i wpasowujących się architekturą w moją estetykę.
Bliska dostępność do stacji PKP była dużym plusem.

U nas podobnie : )

vosi, jasne możemy przejśc na priv, daj znać który wybrałaś domek ; )

Ale ja też chętnie się dowiem, jakie tu widzicie argumenty za zakupem tam i przeciwko. Dobrze rozumiem, że tu w sprzedaży są takie bliźniaki?

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Tętnowski Development

Czy to jednak są jakieś domy szeregowe. Na planach widzę, że to aż na dwóch piętrach rozłożone jest, więc sporo schodów, zwłaszcza żeby się dostać na górę. Ale i tak z dobrych wiadomości, to brak skosów. Jak widzicie z tej okolicy komunikację publiczną oraz usługi, takie niezbędne do codziennego życia?


megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: megi » 26 lis 2023, 21:54

No i ile kosztuje bliźniak / szeregowiec w Krakowie na tym osiedlu? Tak mniej więcej, jakiego rzędu kwoty tu padają.
Spory plus jednak za to, że to ciągle jest Kraków.

Stefan1005
Posty: 23
Rejestracja: 10 lip 2023, 12:13

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: Stefan1005 » 26 lis 2023, 23:39

megi pisze:No i ile kosztuje bliźniak / szeregowiec w Krakowie na tym osiedlu? Tak mniej więcej, jakiego rzędu kwoty tu padają.
Spory plus jednak za to, że to ciągle jest Kraków.


O ile dobrze pamiętam, to przy pojawieniu się inwestycji i rozpoczęciu sprzedaży ceny tych mniejszych szeregów rozpoczynały się od 950 lub 990tys. Wtedy wszystkie ceny były normalnie opublikowane na stronie.. potem rozpączał się trend "priv".
Sam chętnie się dowiem jak ceny wyglądają obecnie.


vosi
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2023, 16:02

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: vosi » 30 lis 2023, 12:20

Hej,

@mroowa, odezwe sie, jak bede mogla wyslac tutaj jakos wiadomosc ;)

tak, zabudowa jest szeregowa, największe domki są po bokach z garażem.
Środkowe podobno mają mieć wiaty.

Dla mnie subiekywnie:

Na plus:

- to wciąż Kraków
- zabudowa jest estetyczna, bryła budynków mi się podoba w porównaniu do innych bliżniaków/szeregówek, które oglądałam na terenie Krk i okolic
- bardzo blisko do stacji SKM, 15 minut i można śmiało być na rynku, mimo to pociągów nie słychać z samej drożdżowej
- teren zielony w okół, trasy rowerowe
- osiedle ma być spore z kolejnymi etapami mieszkań, więc infrastruktura żabkowo, sklepowa powinna się rozwijać ;)
- Kaufland, Carrefour, Fitness Platinium 5 min samochodem w idealnych warunkach
- Żłobki, przedszkola również blisko
- schody, podział domu na piętra, brak skosów
- zapowiadany monitoring, brama, stacja do ładowania samochodów
- niska zabudowa
- znany i duży deweloper

Na minus:
- Bieżanowianka blisko, może być czasem głośniej
- infrastruktura gastro taka sobie, blisko do rest Magillo
- Małe ogródki
- domków jest troche, jak ktoś ceni sobie dużo przestrzeni to polecam celować w domy wolnostojące jednak :P


Reasumując, w zależności od potrzeb danej osoby/pary/rodziny.
Brałam pod uwagę jeszcze unrugę, libertów (domy przyszłości), tyniec i kilka inwestycji / bliźniaków na terenie bronowic.

hoopk
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2023, 23:31

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: hoopk » 04 gru 2023, 23:39

Witam, też zastanawiam się na zakupem lokalu w tej inwestycji, ale dowiedziałem się, że dostawcą prądu jest Polenergia. Czy ktoś z obecnych na forum ma jakieś doświadczenia z tym dostawcą? Czy można spodziewać się jakichś kruczków prawnych albo innych niespodzianek ze strony Polenergii? Z tego co widzę, to cenowo prąd wychodzi drożej niż w Tauronie.

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 05 gru 2023, 7:22

hoopk pisze:Witam, też zastanawiam się na zakupem lokalu w tej inwestycji, ale dowiedziałem się, że dostawcą prądu jest Polenergia. Czy ktoś z obecnych na forum ma jakieś doświadczenia z tym dostawcą? Czy można spodziewać się jakichś kruczków prawnych albo innych niespodzianek ze strony Polenergii? Z tego co widzę, to cenowo prąd wychodzi drożej niż w Tauronie.


Mieszkam w mieszkaniu od Develii i mam prąd od Polenergii. Nie ma żadnych kruczków prawnych i prąd wychodzi nieznacznie taniej niż w Tauronie. Z resztą jeśli dostawca Ci nie pasuje to możeszgo zmienić po 6 miesiącach od odebrania mieszkania. Nie ma z tym żadnego problemu.

vosi
Posty: 6
Rejestracja: 30 mar 2023, 16:02

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: vosi » 05 gru 2023, 12:16

mroowa pisze:
vosi pisze:
Nowy pisze:Napiszesz dwa słowa o tym, co przeważyło przy podejmowaniu decyzji o zakupie w tej inwestycji?


Mozemy przejsc na priv? :)

A co do zakupu, zalezy czego oczekujesz.
Ja szukalam czegoś między mieszkaniem, a domem, w Krakowie (mimo, ze na obrzeżach) i wpasowujących się architekturą w moją estetykę.
Bliska dostępność do stacji PKP była dużym plusem.


U nas podobnie :)

vosi, jasne możemy przejśc na priv, daj znać który wybrałaś domek ;)


hej, mozesz do mnie napisac na viscos123@protonmail.com bo nie mam tutaj mozliwosci wyslania wiadomosci priv :)

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: megi » 05 gru 2023, 15:18

Jeśli możecie, to podzielcie się przemyśleniami odnośnie inwestycji tu. Też mnie ona ciekawi, zresztą pewnie nie tylko mnie, więc chętnie poznam zdanie innych na temat nowej drożdżowni.


Anilorak
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2023, 20:25

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: Anilorak » 12 gru 2023, 20:29

Hej, a co z 2 etapem? Wiadomo jakie ceny przewidują? Widzę, że 2 mieszkania już poszły. Ale nic się dowiedzieć więcej nie da :roll:
Na stronie niby napisane ze oddanie koniec 2024 a tam widać tylko dziurę w ziemi na razie…

Insider
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2023, 19:13

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: Insider » 29 gru 2023, 19:16

2 etap zaczął się rok później niż pierwotnie zakładano. Oddanie zatem prawdopodobnie koniec 2025

Po nowym roku powinna znowu ruszyć sprzedaż skoro budują



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: raffi i 38 gości