Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: ghd » 07 cze 2023, 10:52

W teorii do 12m. W praktyce się okaże. To jest Kraków i Start.
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D


free66
Posty: 53
Rejestracja: 05 cze 2016, 22:30

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: free66 » 07 cze 2023, 13:13

ghd pisze:
free66 pisze:
ghd pisze:Tak myślisz? To może przedstaw proszę w kilku zgrabnych zdaniach sytuację osiedla Złocień w aspekcie ruchu drogowego. Rozumiem, że jak Ci plują w twarz to rozglądasz się za parasolem?


Nie nie, mój post nie dotyczy osiedla złocień. Opinia dotyczy Twoich komentarzy. Same negatywy.
Śledząc od wielu lat postępowanie siwego dziada i jego wiecznie uślinionego koleżki z dobrobytem wypisanym na twarzy ciężko nie skupić się na negatywach. Przy okazji, jesteś psychoterapeutą amatorem? To forum psychologiczne, czy budowlane? Ktoś Cię prosił o diagnozę? Skup się może na sytuacji komunikacyjnej mieszkańców osiedla Złocień...., a może jednak dotknęło Cię sformułowanie "koszary" w stosunku do tego co tam budują i nie mogąc sobie z tym poradzić musiałeś rozładować emocje , snując bzdurne przypuszczenia? 8-) Mniejsza o większość. Nie gniewam się. Wracając do tematu. Czy uważasz , że sytuacja komunikacyjna w tamtym rejonie jest dobra i idzie ku lepszemu, a ja przesadzam i zakłamuję rzeczywistość? Proste pytanie. Prosta odpowiedź.


Nie narzekam na komunikację autobusową i tramwajową w Krakowie. Jestem dużym chłopcem i daję radę poruszać się komunikacją miejską nawet na Złocień i ze Złocienia ;)))

ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: ghd » 07 cze 2023, 13:25

free66 pisze:
ghd pisze:
free66 pisze:Nie nie, mój post nie dotyczy osiedla złocień. Opinia dotyczy Twoich komentarzy. Same negatywy.
Śledząc od wielu lat postępowanie siwego dziada i jego wiecznie uślinionego koleżki z dobrobytem wypisanym na twarzy ciężko nie skupić się na negatywach. Przy okazji, jesteś psychoterapeutą amatorem? To forum psychologiczne, czy budowlane? Ktoś Cię prosił o diagnozę? Skup się może na sytuacji komunikacyjnej mieszkańców osiedla Złocień...., a może jednak dotknęło Cię sformułowanie "koszary" w stosunku do tego co tam budują i nie mogąc sobie z tym poradzić musiałeś rozładować emocje , snując bzdurne przypuszczenia? 8-) Mniejsza o większość. Nie gniewam się. Wracając do tematu. Czy uważasz , że sytuacja komunikacyjna w tamtym rejonie jest dobra i idzie ku lepszemu, a ja przesadzam i zakłamuję rzeczywistość? Proste pytanie. Prosta odpowiedź.

Nie narzekam na komunikację autobusową i tramwajową w Krakowie. Jestem dużym chłopcem i daję radę poruszać się komunikacją miejską nawet na Złocień i ze Złocienia ;)))

Zuch! Szczególnie tramwajową. Zresztą rób jak uważasz. Nie mój problem.
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D


Radziu
Posty: 8
Rejestracja: 08 sie 2020, 15:25

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: Radziu » 13 cze 2023, 10:23

ghd pisze:Mieszkańcy Złocienia powinni przede wszystkim wyegzekwować od dziada, wielkiego przyjaciela patodeweloperki cywilizowany wjazd i wyjazd ze swojego osiedla. Najlepiej przy pomocy wideł i taczek, bo to jest k... skandal, że wydawane są kolejne pozwolenia, budowane kolejne koszary, a z jednej strony jest wąski jednokierunkowy (przynajmnoej oficjalnie) "tunel", z drugiej trzy przejazdy kolejowe, a jak dobrze policzyć to cztery, a z trzeciej mostek z przystankami i wiecznie przytkanym placem warzywno- gówniano-owocowym. Lata sobie płyną, a tam nadal gnój. Z jednej strony futurystyczny bełkot o drapaczach chmur, a z drugiej kompletna niemoc w banalnej sprawie, trwająca całe dziesięciolecia.

Mieszkam niedaleko Złocienia i kilka razy w ciągu tygodnia muszę przejeżdżać nieszczęsną Półłanki. Nie da się dosadniej opisać sytuacji komunikacyjnej w tamtym rejonie.. Cudem można nazwać fakt, że w ogóle wyremontowali tą ulicę, ale brak wiaduktu nad trzema przejazdami kolejowymi to kpina. Nie raz już złapałem się, że stałem z 20 min zanim je pokonałem, a są w odległości może 200m od siebie.. I tak jak pisałeś, ominąć można je tylko w jednym kierunku...

scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 13 cze 2023, 12:02

Radziu pisze:Mieszkam niedaleko Złocienia i kilka razy w ciągu tygodnia muszę przejeżdżać nieszczęsną Półłanki. Nie da się dosadniej opisać sytuacji komunikacyjnej w tamtym rejonie.. Cudem można nazwać fakt, że w ogóle wyremontowali tą ulicę, ale brak wiaduktu nad trzema przejazdami kolejowymi to kpina. Nie raz już złapałem się, że stałem z 20 min zanim je pokonałem, a są w odległości może 200m od siebie.. I tak jak pisałeś, ominąć można je tylko w jednym kierunku...

Dziwi Cię to? Wybudowali na złocieniu pierdyliard bloków, a drogi wyjazdowe są dwie. Przecież z tego osiedla rano i po południu w godzinach szczytu nie da się wyjechać. Zerowa infrastruktura komunikacyjna.

ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: ghd » 13 cze 2023, 15:43

Gwoli ścisłości. To właściwie nie był remont, a odświeżenie mocno zbombardowanej nawierzchni. Nie wiem, czy wszyscy zdają sobie sprawę z tego co tam właściwie wykonano. Takie troche podcieranie tyłka szkłem. Zero odwodnień, zero chodników. Wystarczy zobaczyć co się dzieje po deszczu. Piesi nadal mają w tamtym rejonie prze.....e. Oczywiście lepsze to niż nic, ale pojawia się pytanie, kiedy wykonany zostanie prawdziwy remont ulicy Półłanki? Za dziesięć, a może za dwadzieścia lat? Czy do tej pory zostanie tam choć jedna niezabudowana działka? Wracając jednak do Drożdżowni, akurat przed godziną przejeżdżałem. "Kątem oka" zauważyłem, że stropy poddaszy już wybetonowane, wstawiane są okna, pojawił się grafitowy styropian na jednej z elewacji. Czyli prace trwają. 8-)
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D

realista
Posty: 216
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: realista » 13 cze 2023, 15:53

interesuje mnie ta lokalizacja, kluczowe pytania:
1) jak ta miejscówka stoi w indeksie pyszne.pl
2) jaka grubość pustaków na oko

marines27
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2023, 18:05

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: marines27 » 13 cze 2023, 20:48

scr4tchi pisze:
Radziu pisze:Mieszkam niedaleko Złocienia i kilka razy w ciągu tygodnia muszę przejeżdżać nieszczęsną Półłanki. Nie da się dosadniej opisać sytuacji komunikacyjnej w tamtym rejonie.. Cudem można nazwać fakt, że w ogóle wyremontowali tą ulicę, ale brak wiaduktu nad trzema przejazdami kolejowymi to kpina. Nie raz już złapałem się, że stałem z 20 min zanim je pokonałem, a są w odległości może 200m od siebie.. I tak jak pisałeś, ominąć można je tylko w jednym kierunku...

Dziwi Cię to? Wybudowali na złocieniu pierdyliard bloków, a drogi wyjazdowe są dwie. Przecież z tego osiedla rano i po południu w godzinach szczytu nie da się wyjechać. Zerowa infrastruktura komunikacyjna.

100% racji, to osiedle to kpina. Chyba, że pracujesz zdalnie.
Pomiędzy 12 a 13 na ostatnim przejeździe wychodzą panowie z lizakami i zatrzymują cały ruch bo oczywiście pociąg...
Dojeżdżam do pracy z Bieżanowa na Płaszów. Wolę jechać na około- przez Wielicką niżeli tym pseudo-osiedlem. Robię co mogę i aż się boję jeśli będę zmuszony (z powodu braku dostępności) wybrać tą lokalizację albo co gorsza Drożdżową. Absolutnie "Zerowe" zaplecze spożywcze czy komunikacyjne.
P.S. Dla mnie sklep "odido" to nie sklep, co kto lubi...


boromir13579
Posty: 51
Rejestracja: 05 sie 2023, 20:11

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: boromir13579 » 29 sie 2023, 22:30

Wiecie czy dzieje się tam coś na budowie? Jakieś zdjęcia?
Ktoś tam coś kupił?

Trochę daleko i chyba kiepsko działa tam komunikacja miejska.
Zna ktoś ceny?

jankomuzykanto
Posty: 151
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: jankomuzykanto » 29 sie 2023, 23:47

Pod koniec czerwca otrzymałem informację, że ze względu na niepewną sytuację na rynku etap II i III nie został rozpoczęty i jest wstrzymany do odwołania.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: marcopolo, raffi i 72 gości