Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: Nowy » 30 wrz 2022, 11:10

Wygląda na to, że rusza nowa inwestycja mieszkaniowa w Bieżanowie, dokładniej przy ulicy Drożdżowej, w miejscu w którym kiedyś funkcjonowała Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu. Nowe osiedle ma zamiar wybudować tam deweloper Tętnowski Development, a projekt będzie się nazywał Nowa Drożdżowa. W ramach inwestycji ma powstać 58 domów w zabudowie bliźniaczej (bliźniaków) i do tego 5 budynków wielorodzinnych (w kilku etapach, w których ma znaleźć się ponad 90 mieszkań. Metraże różne, bo najmniejsze mieszkania mają mieć 39 metrów kwadratowych, a największe domy 137, więc pewnie różne osoby znajdą coś dla siebie.

Ale jak oceniacie tą lokalizację, ta część Bieżanowa jest spokojna, ulica Drożdżowa i ulice w okolicy się nie korkują? Jak tam jest z dojazdem do centrum Krakowa, można liczyć na jakąś sensowną komunikację publiczną? Jak ze sklepami i usługami takimi, jak przedszkola czy szkoły, są gdzieś w okolicy? Może ktoś, kto mieszka podzieli się swoją opinią o tym na forum?


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: mac_kow » 30 wrz 2022, 11:26

Okolica sama w sobie interesująca, tak jak piszesz- to już spokój, niemalże wiejski, a technicznie to wciąż Kraków. Okolica wygląda i sprawia wrażenie mniej "bogatej" i "prestiżowej" niż np. stare Kliny czy Wola Justowska, ale to jednak praktycznie w całości okolica jednorodzinna, niska.

Komunikacyjnie jest ogólnie lepiej niż by się wydawało, do tego bliskość komunikacji kolejowej / SKA. Są też wady: smrody wszelakie i jednak kilometrowo to już "koniec świata".
Mam wrażenie, że dewelper stawia tutaj na bliskość właśnie komunikacji kolejowej.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: Nowy » 30 wrz 2022, 12:29

mac_kow pisze:Komunikacyjnie jest ogólnie lepiej niż by się wydawało, do tego bliskość komunikacji kolejowej / SKA. Są też wady: smrody wszelakie i jednak kilometrowo to już "koniec świata".

Tam też śmierdzi? Wydawało mi się, że tam jest jednak wyżej i nie powinno zawiewać. Skąd smrody tam docierają?

I wiem, że ta w okolicy jest linia kolejowa, ale jest też jakiś przystanek kolejowy, na którym w miarę często zatrzymują się pociągi jadące w stronę centrum Krakowa? Bo to, że jest linia, to jeszcze nie znaczy, że coś to daje mieszkańcom, poza hałasem.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: Nowy » 30 wrz 2022, 13:30

Dobra, teraz widzę, że faktycznie jest tam przystanek kolejowy, Bieżanów? I to linia kolejowa do Wieliczki, więc pociągi tam chyba dosyć często jeżdżą. Chociaż przez te wszystkie roboty, które się toczą teraz w Krakowie przy liniach kolejowych, to one często spore opóźnienia mają. Ale te roboty chyba powoli dobiegają końca.

Zdarzyło mi się kiedyś jechać do Kokotowa z Dworca Głównego tą linią, to chyba w okolicach 20 min się wszystko zmieściło, a to przecież jeszcze kawałek dalej jest (i nie całkiem tą linią). Faktycznie najsprawniejszy sposób dojazdu. Niestety powrót trwał godzinę, przez postoje przy robotach.

MariaP
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2022, 19:56

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: MariaP » 23 lis 2022, 20:02

Dzień dobry,

Jestem mieszkanką Bieżanowa, potwierdzam, że okolica jest spokojna, bezpieczna, nic nie śmierdzi. Doskonale skomunikowana, kolejka miejsca dojeżdża do centrum w kilkanaście minut co jest doskonałym rozwiązaniem w zakorkowanym Krakowie. Tuż obok jest węzeł A4 Wieliczka, co też jest dużym atutem. Krok dalej jest Szkoła Podstawowa. Trochę tu brakuje infrastruktury gastronomicznej, ale to zapewne też się będzie zmieniało. Sama mam swój lokal użytkowy przy ulicy Drożdżowej dokładnie naprzeciwko inwestycji. Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane zakupem mieszkań/domów w Nowej Drożdżowni - zajmuję się kompleksowym projektowaniem wnętrz. Rzut beretem do mojego biura, wystarczy przejść przez ulicę. Maria Proste Wnętrze.

ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: ghd » 11 maja 2023, 21:23

W Drożdżowni brakuje " infrastruktury gastronomicznej"? Co się zatem stało ze słynną, w pewnych kręgach, restauracją Magillo? Wracając jednak do tych baraków zwanych szumnie, nie wiedzieć czemu, domami. Przykładowe 100 metrów na trzech kondygnacjach :shock: i do tego 150 metrów terenu przyległego. Cokolwiek to oznacza. Na temat cen wstydliwa cisza. Strzelam, że banieczkę za zestaw do wykończenia należy przygotować. Nie wiem. Śmiać się, czy płakać? To jest jeszcze gorsze, niż te wszystkie nowoczesne patoblokowiska. Tam przynajmniej są windy. Tutaj plus minus 25 procent powierzchni zajmują schody. Przy okazji jeden z droższych elementów do wykończenia w chałupie. No kur... po prostu genialne rozwiązanie. Standardowy przykład czworaków udających domy. Na mikrodziałkach bez grama prywatności. Wszystko na wcisk. Przedmieścia są upstrzone tym dziadostwem. Jeden siedzi drugiemu na głowie. Ostatnio sporo jeżdżę i nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Skala procederu jest porażająca. Każdy centymetr gruntu wykorzystany. Absolutnie nic nie ma prawa się zmarnować. Zero przestrzeni. Żadnego oddechu. Wszystko skrupulatnie wyliczone przez księgowego-pedanta. Wiem. Za dużo wymagam.
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D

nowynagrupie
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2021, 21:04

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: nowynagrupie » 06 cze 2023, 16:37

Byłem się przejechać tam jakiś czas temu, to są już spore peryferia, nie czuć miasta, tak jakby się było w jakiejś spokojnej wiosce. Dla niektórych to będzie plus, dla niektórych minus. Wg mnie taka inwestycja tam totalnie nie pasuje, no ale cóż to jest Kraków, był wolny teren to można wsadzić inwestycję. Co do lokalizacji, na MPK wg mnie nie ma co liczyć, tam chyba jest tylko 153 który dojeżdża na pętle tramwajową Bieżanów, stamtąd do centrum ~30-35min. Zejdzie łącznie 1h na dojazd. Na duży plus to przystanek SKA jakieś max 10min od inwestycji (Bieżanów Drożdżownia). Na upartego jest też SKA Złocień jakieś 15min wg maps. Nie wiem jak tam z porannymi korkami, zakładam że obecnie nie ma, ale jak dojdzie >100 aut, to pewnie pojawią się korki rano jak będą zamykać szlaban na SKA na kilka minut. Byłem wcześniej jeszcze na ul Lipowskiego w restauracji Magillo to ciężko było zaparkować i przejechać, bo tam są zwężki i mijanki na ulicy. O usługi typu sklepy, siłownia itp to najbliżej chyba na ul Aleksandry, ale to będzie spacerem 20min, jest też Biedronka pod wiaduktem wielickim. Ceny na stronie domy od 850k, mieszkania od 9,5k za metr - pewnie za większe typu 70m2. Wydaje się dość dużo, ale teraz wszędzie jest drogo. Sam szukam mieszkania, jakby było za jakieś 8,5k-max 9k za ~60k to bym się mocno zastanowił. Sam prokocim i granica prokocim-bieżanów są fajne do mieszkania, wszystko jest na miejscu, plus masa zieleni, dużych parków. Ale z tej drożdżowni to już będzie kawałek.

teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: teqnix » 06 cze 2023, 16:54

nowynagrupie pisze:Sam szukam mieszkania, jakby było za jakieś 8,5k-max 9k za ~60k to bym się mocno zastanowił. Sam prokocim i granica prokocim-bieżanów są fajne do mieszkania, wszystko jest na miejscu, plus masa zieleni, dużych parków. Ale z tej drożdżowni to już będzie kawałek.


Ponegocjuj z Excon Illumina czy jak się to tam zwie. Tam mało jest małych mieszkań a chyba te większe się tak sobie sprzedają, niedawno mieli niby promocje na 10900 za m2. Ja znam tą firmę z inwestycji Lubostroń i mogę powiedzieć, że blok zbudowali bardzo solidny co oczywiście nie oznacza, że ten też taki będzie (bo niby na tym Lubostroń nie oszczędzali jako na "flagowej" wtedy inwestycji). Jest też Badurskiego położone w bardzo zielonym miejscu ale z nimi się dość ciężko rozmawia. 9,5k za metr jest z tego co widzę na stronie za apartamenty Kosocicka no ale to już blisko Wielickiej i daleko od tramwaju. Ale sam budynek dość kameralny, przynajmniej z ulicy tak się prezentuje.


nowynagrupie
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2021, 21:04

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: nowynagrupie » 06 cze 2023, 20:08

teqnix pisze:
nowynagrupie pisze:Sam szukam mieszkania, jakby było za jakieś 8,5k-max 9k za ~60k to bym się mocno zastanowił. Sam prokocim i granica prokocim-bieżanów są fajne do mieszkania, wszystko jest na miejscu, plus masa zieleni, dużych parków. Ale z tej drożdżowni to już będzie kawałek.


Ponegocjuj z Excon Illumina czy jak się to tam zwie. Tam mało jest małych mieszkań a chyba te większe się tak sobie sprzedają, niedawno mieli niby promocje na 10900 za m2. Ja znam tą firmę z inwestycji Lubostroń i mogę powiedzieć, że blok zbudowali bardzo solidny co oczywiście nie oznacza, że ten też taki będzie (bo niby na tym Lubostroń nie oszczędzali jako na "flagowej" wtedy inwestycji). Jest też Badurskiego położone w bardzo zielonym miejscu ale z nimi się dość ciężko rozmawia. 9,5k za metr jest z tego co widzę na stronie za apartamenty Kosocicka no ale to już blisko Wielickiej i daleko od tramwaju. Ale sam budynek dość kameralny, przynajmniej z ulicy tak się prezentuje.


Znam te wszystkie inwestycje. Na badurskiego niestety zostało kilka mieszkań 4pokojowych ~800k. Kosocicka wybitnie nie podoba mi się wygląd tych bloków, plus ta lokalizacja między A4, wiaduktem wielickiem, ul kosocicką a łącznikiem do wielickiej - balkony są co prawda na drugą stronę w stronę Rżąki, ale od drugiej strony hałas się niesie. Illumina wg mnie lokalizacyjnie super przy parku, ale 10900 przekracza mój budżet. Chyba tylko złocień pozostanie..

ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Nowa Drożdżownia Kraków / Tętnowski Development (Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu) - opinie na forum

Postautor: ghd » 06 cze 2023, 20:11

Apartamenty Kosocicka....Tani przydrożny hotel, dom uciech, budynek socjalny, dom pielgrzymkowo-rekolekcyjny, czy dps? Owszem, ale do diabła nie miejsce, by mieszkać i to w dodatku z rodziną. Te wasze dzieci to gdzie tam same wyjdą? Na autostradę? Czy stosowna warstwa kosmicznego styropianu zapewni ciszę w tym niewątpliwie ekskluzywnym miejscu? Czy ktoś zatrzyma tę beczkę śmiechu? :roll:
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości