Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: bartekrk » 27 mar 2024, 13:33

W tej okolicy patodeweloperka ma się w najlepsze, straszny śmietnik urbanizacyjny (stare bloki, nowe bloki, domki jednorodzinne z PRLu i jakieś kanciapy bliżej niezidentyfikowane, generalnie ciasnota objawiająca się nie tylko w gęstej zabudowie, ale i wąskich dróżkach i chodnikach. Im bliżej oświecenia tym ładniej, a im dalej tym gorzej. Poza tym, że sklepy wielkopowierzchniowe są stosunkowo blisko i kilka innych fajnych usług jak aqua park, to reszta nieporozumienie. Osobiście wolałbym na bohomolca, przynajmniej jest to na jakiejś górce.

Aga19 pisze:Stawianie płotów i ogrodzeń w Krakowie jest niezmiennie bardzo popularne.

Nie, nie jest.


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 27 mar 2024, 16:09

bartekrk pisze:
Aga19 pisze:Stawianie płotów i ogrodzeń w Krakowie jest niezmiennie bardzo popularne.

Nie, nie jest.

Stawiane nowych płotów jest wręcz zakazane przez krakowską Uchwałę Krajobrazową, więc gorzej niż teraz jest być nie powinno, choć te płoty, które już stoją, to raczej jeszcze długo nie zostaną zdemontowane, bo stoją legalnie (postawione przed wejściem w życie nowych przepisów).

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 27 mar 2024, 16:11

bartekrk pisze:Osobiście wolałbym na bohomolca, przynajmniej jest to na jakiejś górce.

Ciekawostka, jeżeli ten sam blok mamy na myśli, to całkiem dobrze widać go, a przynajmniej zachodnią ścianę z Ronda Barei, jest na całkiem sporej górce.


hellhax
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2023, 21:09

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: hellhax » 27 mar 2024, 19:42

Na Bohomolca spory ruch i tramwaj pod blokiem...

A prawda jest taka że jak chce się kupić coś fajnego to trzeba chyba szukać na wtórnym i zapłacić powyżej średniej. Bo to co się teraz buduje na pierwotnym to wszędzie w zasadzie masakra.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 27 mar 2024, 21:20

hellhax pisze:Na Bohomolca spory ruch i tramwaj pod blokiem...

Zgadza się, ruch zdecydowanie większy tam, ale mniej gęsto i można mieć sporo przestrzeni za oknem. Tramwaj tak samo, jak minusem, będzie też plusem. Na Bohomolca jeszcze wjazd jest jakiś skopany. Ale każdy ma swoje priorytety.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 27 mar 2024, 21:23

hellhax pisze:A prawda jest taka że jak chce się kupić coś fajnego to trzeba chyba szukać na wtórnym i zapłacić powyżej średniej. Bo to co się teraz buduje na pierwotnym to wszędzie w zasadzie masakra.

Z tym dzisiejszym budowaniem to niestety dużo prawdy. Ale też na rynku wtórnym wcale nie wypływa dużo fajnych, większych mieszkań. Czasem jak coś się pojawi, to w odjechanej cenie.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 18 kwie 2024, 10:39

A tu zdjęcie, które chyba najlepiej oddaje to, jak wygląda zwykle przejście pomiędzy Dobrego Pasterza i Dominikanów w Krakowie.

Obrazek

Czyli chodnik kończący się furtką. O ile da się jeszcze często wejść bez problemu od Dobrego, to do Dominikanów już dojścia nie ma. To w tej okolicy jest bardzo kiepskie. Poza tym, że te działki, to widać taka stara podkrakowska łanówka, nikt tego nie skomasował i nie podzielił na foremne działeczki, tylko teraz buduje się takie podłużne bloki, to tak szły pola od drogi.

hellhax
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2023, 21:09

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: hellhax » 18 kwie 2024, 22:19

Warto też wiedzieć, że ten blok po lewej stronie był 2 lata temu zalany przez powódź na sudole tak mniej więcej do połowy wysokości parteru.


Aga19
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2023, 12:07

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Aga19 » 19 kwie 2024, 8:32

Zieleninka pisze:
Aga19 pisze:Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Doceniam poświęcony czas i długie posty :)
Ja raczej jestem z tych ludzi, którzy rozumieją, że każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy i czasami trzeba pójść na kompromis. I każdy widzi dużo pozytywów w okolicy, w której mieszka.
My mieliśmy bardzo sprecyzowane wymagania: 4 pokoje (3 oddzielne+salon z kuchnią), dwa miejsca postojowe, komórka. Metraż do 75m2. No i w miarę rozsądna cena. Zależało nam na bliskości szkół, przedszkoli ale też miejsc do spędzania czasu na powietrzu. Jeśli chodzi o rejony Krakowa to Czyżyny (2PL, Dywizjonu 303, okolice Lema), Prądnik Czerwony (okolice Dobrego Pasterza). Tak mniej więcej między Serenadą a Carrefour na Czyżynach ;) No i ewentualnie Bronowice. Oglądaliśmy nawet mieszkania na Piastów ale to nie było to. Byliśmy też w okolicach Centralnej/Galicyjskiej/Sołtysowskiej. Tam były 4 pokojowe ale ogromne, ponad 80m2. I często było tak, że mieli jedno miejsce postojowe i nie było komórek. Zresztą podobnie było na Piastów.
Niestety w Czyżynach, 2PL i Dywizjonu nic nowego się nie buduje. Mieszkania 4 pokojowe pojawiają się ale w starym budownictwie, które braliśmy pod uwagę jako ostateczność. Lema ma zaporowe ceny. Przykładowa oferta: gratka.pl/nieruchomosci/nowe-mieszkanie-krakow-grzegorzki-ul-lema/ob/24027511
Na Bronowicach też drogo. I wtedy trafiliśmy właśnie na tą inwestycję. Pewnie trzeba będzie pójść na niejeden kompromis ale wydawała się najsensowniejsza. No i wtedy zaczęłam czytać o okolicy i właśnie trafiłam na tą rzeczkę i trochę mnie to zniechęciło. Dlatego postanowiłam zasięgnąć opinii kogoś, kto mieszka niedaleko albo zna sytuacje lepiej niż ja z internetu.
P.S. Jeśli chodzi o umiejscowienie bloku to nie jest to działka, która była wcześniej pokazana na zdjęciu. Działka, na której buduje Dasta, jest po drugiej stronie ulicy Dominikanów. Stały tam trzy domy, które zostały wyburzone. Z jednej strony bezpośrednio sąsiaduje z blokiem HSD a z drugiej z tego co pamiętam to chyba jakieś domki jednorodzinne.


którym mieszkaniem się interesujecie?

Też mamy podobne założenia i też rozważamy tę inwestycję. Mieszkam w okolicy i zalań się raczej nie ma co tutaj obawiać. Zresztą ta działka jest lekko podniesiona względem sąsiednich, więc ryzyko jest tylko wody w garażu. A tutaj to już zwykle problem z odprowadzaniem deszczówki. Chyba z dwa lata temu zalało budynek w którym znajduje się żłobek Kacperkowo 2, ale to nie ze względu na rzeczkę tylko właśnie burzę. Kanalizacja burzowa nie wyrobiła lub coś strzeliło.

Z mojego punktu widzenia głównym minusem inwestycji na Dominikanów jest odległość od bloków obok, bo jest to około 13m ściana do ściany w niektórych punktach.
Jeśli chodzi o miejsce do spędzania czasu na zewnątrz to park zaczarowanej dorożki jest bardzo fajny, chodź w godzinach szczytu plac zabaw faktycznie jest zatłoczony (teren zielony już znośnie), więc to zależy czy macie dzieci i w jakim wieku. Dodatkowo właśnie wzdłuż wspomnianej rzeczki jest fajna alejka spacerowa i nowo otwarty kieszonkowy park nad sudołem.
Jeśli chodzi o komunikację miejską to do tramwaju będzie 10 min na nogach, autobusy w zasięgu 5 minut. Podobnie Netto 5 min, biedronka z 10min.

Biorąc pod uwagę budynek HSD w odległości tych 13m, cena rzędu 16k/m2 wydaje się przesadzona. Ciężko powiedzieć ile takie mieszkania będą warte za kilka lat, czy nastąpi w końcu korekta czy nie. Na pewno dużo inwestycji już tutaj nie wcisną, została może jeszcze jedna czy dwie wąskie działki do zabudowy
Podobno w przedsprzedaży można było kupić taniej, ale nie wiem jakie to były różnice i ile dałoby się finalnie zbić z ceny ofertowej.


Dzień dobry,
mam pytanie do użytkownika forum o nicku: "Zieleninka" :) Kiedyś pisała Pani do mnie w sprawie mieszkania. Załączyłam cytat:)
Chciałam się zapytać czy kupiliście gdzieś w okolicy mieszkanie?
P.S. Chciałam wysłać prywatną wiadomość niestety nie potrafię :? dlatego piszę na forum.
Pozdrawiam serdecznie



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości