Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 23 sty 2024, 17:15

A jak z miejscami postojowymi? Dasta Invest przy Dominikanów robi też platformy postojowe, Bryksy przynajmniej wszystkie miejsca postojowe na jednym poziomie robi przy Bohomolca.

No i każdy wybiera to, co mu pasuje, ale taka moja opinia.

Wymienione inwestycje faktycznie moim zdaniem ciekawsze, Vido przy Parku Lotników chyba w podobnych cenach było, a może i taniej, Develia przy Mogilskiej to moloch zacieniony, krakowski chaos tam panuje, ale lokalizacyjnie nieźle, tam Śliczna 36 też chyba taniej chodziła.


Aga19
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2023, 12:07

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Aga19 » 23 sty 2024, 18:29

Nowy pisze:A jak z miejscami postojowymi? Dasta Invest przy Dominikanów robi też platformy postojowe, Bryksy przynajmniej wszystkie miejsca postojowe na jednym poziomie robi przy Bohomolca.

No i każdy wybiera to, co mu pasuje, ale taka moja opinia.

Wymienione inwestycje faktycznie moim zdaniem ciekawsze, Vido przy Parku Lotników chyba w podobnych cenach było, a może i taniej, Develia przy Mogilskiej to moloch zacieniony, krakowski chaos tam panuje, ale lokalizacyjnie nieźle, tam Śliczna 36 też chyba taniej chodziła.


Miejsca postojowe były różne. Były platformy ale i miejsca naziemne. Choć powiem szczerze, że mieliśmy kiedys miejsce na platformie i nie narzekaliśmy.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 23 sty 2024, 21:37

A widzisz, to nie widziałem, że tam też były platformy, wydawało mi się, że nie, ale widać coś przeoczyłem.

Co do lokalizacji przy Bohomolca, to też plus za to, że na górze ten blok powstaje, mi to się podoba, choć rzecz gustu oczywiście.

Dominikańska plus ma taki, że jest raczej spokojną ulicą.


papajka
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2023, 13:30

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: papajka » 26 sty 2024, 22:59

mop pisze:Podaj jakiś przykład co można było kupić w podobnym okresie i pieniądzach w dużo atrakcyjniejszym miejscu


Mogę podać, tylko nie widzę większego sensu - to jest temat o konkretnej inwestycji i jej uwarunkowaniach, więc robi się offtop. Gusta jak wiadomo są różne, więc dla każdego co innego będzie atrakcyjne. Dla mnie nieatrakcyjna jest cała ta część Krakowa z uwagi na niedostatki zieleni, więc choćby cena była o wiele niższa niż tam, gdzie mi się bardziej podoba, to nie miałoby to znaczenia - nie kupiłabym. Miejsca atrakcyjne dla mnie nie muszą być atrakcyjne dla innych, np. tak często wymieniana obecność przedszkoli i szkół jest przeze mnie niemile widziana ;)

michok
Posty: 128
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: michok » 01 lut 2024, 11:12

Aga19 pisze:
Miejsca postojowe były różne. Były platformy ale i miejsca naziemne. Choć powiem szczerze, że mieliśmy kiedys miejsce na platformie i nie narzekaliśmy.


Ja mam platforme i na dole stoi autko, a na górze trzymam graty. Dla mnie platformy swietne rozwiazanie, bo im wiecej samochodow schowanych, tym mniej ich widac na osiedlu.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

hellhax
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2023, 21:09

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: hellhax » 01 lut 2024, 11:44

michok pisze:Dla mnie platformy swietne rozwiazanie, bo im wiecej samochodow schowanych, tym mniej ich widac na osiedlu.


Zgadza się, dolne poziomy świetnie się sprawdzają do mycia auta w pełnym zanurzeniu w przypadku lekkiego, poburzowego podtopienia.

Aga19
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2023, 12:07

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Aga19 » 01 lut 2024, 14:06

michok pisze:
Aga19 pisze:
Miejsca postojowe były różne. Były platformy ale i miejsca naziemne. Choć powiem szczerze, że mieliśmy kiedys miejsce na platformie i nie narzekaliśmy.


Ja mam platforme i na dole stoi autko, a na górze trzymam graty. Dla mnie platformy swietne rozwiazanie, bo im wiecej samochodow schowanych, tym mniej ich widac na osiedlu.


Kiedyś mieliśmy właśnie taką góra-dół zależną. Mieliśmy również dwa miejsca obok siebie na platformie niezależnej.
Tutaj są troszkę inne platformy. Nie jeżdżą góra-dół tylko przesuwają się w prawo lub w lewo "uwalniając" w ten sposób samochód, który stoi za nimi :)

Aga19
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2023, 12:07

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Aga19 » 01 lut 2024, 14:21

hellhax pisze:
michok pisze:Dla mnie platformy swietne rozwiazanie, bo im wiecej samochodow schowanych, tym mniej ich widac na osiedlu.


Zgadza się, dolne poziomy świetnie się sprawdzają do mycia auta w pełnym zanurzeniu w przypadku lekkiego, poburzowego podtopienia.


Myślę, że większe prawdopodobieństwo jest gdy ktoś ma miejsce na platformach niezależnych, czyli takich, których dolny poziom jest wkopany głębiej w ziemię. Tutaj nie ma problemu z wyjazdem bo każde miejsce jest niezależne i nie trzeba przestawiać samochodów żeby wyjechać. Natomiast fakt, są wkopane głębiej.
W przypadku platform zależnych jeden samochód stoi na ziemi, natomiast drugi jest nad nim. Tylko żeby wyjechać tym z góry najpierw trzeba wyjechać tym z dołu. Teraz w wynajmowanym mieszkaniu mamy taką sytuację. Mamy dwa samochody i trzeba wieczorem planować kto czym jedzie :lol:


michok
Posty: 128
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: michok » 02 lut 2024, 15:22

Aga19 pisze:
michok pisze:
Aga19 pisze:
Miejsca postojowe były różne. Były platformy ale i miejsca naziemne. Choć powiem szczerze, że mieliśmy kiedys miejsce na platformie i nie narzekaliśmy.


Ja mam platforme i na dole stoi autko, a na górze trzymam graty. Dla mnie platformy swietne rozwiazanie, bo im wiecej samochodow schowanych, tym mniej ich widac na osiedlu.


Kiedyś mieliśmy właśnie taką góra-dół zależną. Mieliśmy również dwa miejsca obok siebie na platformie niezależnej.
Tutaj są troszkę inne platformy. Nie jeżdżą góra-dół tylko przesuwają się w prawo lub w lewo "uwalniając" w ten sposób samochód, który stoi za nimi :)


Dwa obok siebie to rarytas bez wzgledu czy to garaz, parking zewnetrzy, czy platforma ;)

hellhax pisze:
michok pisze:Dla mnie platformy swietne rozwiazanie, bo im wiecej samochodow schowanych, tym mniej ich widac na osiedlu.


Zgadza się, dolne poziomy świetnie się sprawdzają do mycia auta w pełnym zanurzeniu w przypadku lekkiego, poburzowego podtopienia.


Idąc tym tokiem rozumowania mogę być szczęściarzem, ze mam platforme. W razie powozi zaparkuje auto na wyższe pietro :D
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

Aga19
Posty: 31
Rejestracja: 22 lip 2023, 12:07

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Aga19 » 04 lut 2024, 17:57

michok pisze:
Aga19 pisze:
michok pisze:
Ja mam platforme i na dole stoi autko, a na górze trzymam graty. Dla mnie platformy swietne rozwiazanie, bo im wiecej samochodow schowanych, tym mniej ich widac na osiedlu.


Kiedyś mieliśmy właśnie taką góra-dół zależną. Mieliśmy również dwa miejsca obok siebie na platformie niezależnej.
Tutaj są troszkę inne platformy. Nie jeżdżą góra-dół tylko przesuwają się w prawo lub w lewo "uwalniając" w ten sposób samochód, który stoi za nimi :)


Dwa obok siebie to rarytas bez wzgledu czy to garaz, parking zewnetrzy, czy platforma ;)

hellhax pisze:
michok pisze:Dla mnie platformy swietne rozwiazanie, bo im wiecej samochodow schowanych, tym mniej ich widac na osiedlu.


Zgadza się, dolne poziomy świetnie się sprawdzają do mycia auta w pełnym zanurzeniu w przypadku lekkiego, poburzowego podtopienia.


Idąc tym tokiem rozumowania mogę być szczęściarzem, ze mam platforme. W razie powozi zaparkuje auto na wyższe pietro :D


Dokładnie o tym samym pomyślałam ;) Należy tylko bacznie śledzić prognozy pogody i w razie niebezpieczeństwa szybko przeparkować samochód :D



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości