Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 10 paź 2022, 23:41

Widziałem, że deweloper Dasta Invest ma zamiar ruszyć z nową inwestycją w Krakowie - Dominikanów / Dobrego Pasterza. Jak na razie nie widziałem jakiejś oferty na to, a jedynie informację na stronie. Ktoś może wie coś więcej na ten temat i podzieli się informacjami na forum? Ciekawe, jakie układy mieszkań i jakie ceny? Co myślicie o tej lokalizacji?


MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: MarcinJ » 16 paź 2022, 23:38

Budynek wygląda całkiem dobrze, duże okna, loggie, elewacja też w porządku.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Dasta Invest

Tylko ja się tak zastanawiam, gdzie oni to dokładnej wcisną tam, może zamiast jakieś starej chaty? No i sama ulica Dobrego Pasterza jest jednak dosyć ruchliwa i mało przyjemna, przynajmniej moim zdaniem. Plus za blisko

LQS
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2019, 22:31

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: LQS » 17 paź 2022, 14:51

Ciekawe czy zrobia tak samo jak na hynka - zadnej sprzedazy nie bylo i mieszkania rozeszly sie ‚na telefon’ dla kolegow


Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Master » 17 paź 2022, 16:43

Nie wiem czy dzisiaj rynek jest taki, że tylu chętnych by się znalazło. Inna sprawa, że wcale bym się nie zdziwił, że dla części osób, które kupiły ten ostatni etap Hynka okazał się problemem, jeśli ktoś za długo czekał z odsprzedażą.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: Nowy » 06 kwie 2023, 11:20

Czas mija, a inwestycja Dominikanów, Dobrego Pasterza w Krakowie ciągle jest w przygotowaniu. Sporo czasu im to zajmuje, ciekawe, kiedy ruszy tam sprzedaż. Ktoś może ma jakieś dokładniejsze informacje w tej sprawie?

LQS
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2019, 22:31

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: LQS » 06 kwie 2023, 13:06

Ja tam mysle ze spod lady poszlo juz kilka mieszkan - tak jak na d303 chociaz w sumie na czyzynach to wszystko poszlo spod lady ……

teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: teqnix » 15 cze 2023, 11:00

Inwestycja legendarnego dewelopera już w sprzedaży i sporo mieszkań sprzedanych ale też jeszcze więcej wolnych. Byłem w okolicy i pewnie będą to budować tam gdzie chaszcze między dwoma blokami rosną. Z jednej strony fajne miejsce bo park obok i bloczki o niskiej zabudowie oraz planowany tramwaj 900 m dalej ale z drugiej otoczony ten bloczek będzie sąsiednimi wg mojego gustu za bardzo. Cenę uważam tradycyjnie za za wysoką jak na miejscówkę. No ale jak jakiś janusz inwestycyjny przegapił sprzedaż to odświeżam wątek, żeby jeszcze zdążył ; )
Co myślicie o inwestycji?

MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: MarcinJ » 15 cze 2023, 15:38

Mieszkania max. 4-pokojowe, przy czym znalazły by się w tych największych takie, w których dałoby się wydzielić dodatkowy pokój. Są mieszkania z większymi tarasami / balkonami, tylko nie wiem, czy część z tych większych tarasów, to nie będzie wydzielona część dachu, ogrodzona barierką, a za nią będą rury z instalacjami od wentylacji itp.

Lokalizacja nie jest zła, o ile to faktycznie graniczy z Parkiem Zaczarowanej Dorożki , to jest plus, pewnie będą jakieś mieszkania z widokiem na teren zielony, więc to to na plus. Komunikacja niezła, ale też bez przesady, tam przy estakadzie, to przystanek Olsza II chyba, na Rondo Barei jednak nieco dalej. Chyba jeszcze na Dobrego Pasterza są tam jakieś przystanki. Może na plus coś tam zmieni budowa tramwaju do Mistrzejowic, ale tak naprawdę, to chyba jeszcze trudno powiedzieć, kiedy on powstanie i w jakim kształcie. Są też w okolicy usługi, zarówno sklepy, chyba też jakieś żłobki i przedszkola, szkoły, niedaleko park wzdłuż Prądnika. Blisko biurowce z miejscami pracy.

Na minus też to, że w okolicy przebiega jedna z bardziej ruchliwych dróg w mieście, tj. Lublańska / Opolska. Nie wiem czy słuchać ją wyraźnie w okolicach tego bloku, ale to jest mniej przyjemny element okolicy.

Ale jeżeli spojrzy się na ceny, to już warto się zastanowić, czy to jest tego warte, ceny kilku mieszkań, które sprawdziłem z ciekawości oscylują w okolicach 17 tys. zł za m2, więc sporo. Chyba mniej więcej tyle, ile liczy sobie Ekopark w inwestycji przy Parku Lotników, choć to miejsce też ma swoje wady.

Jakie macie tu opinie o inwestycji dewelopera Dasta Invest przy ul. Dominikanów i ul. Dobrego Pasterza? Warte to swojej ceny?


MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: MarcinJ » 15 cze 2023, 15:49

Plus za wizualizację, wygląda to na niej całkiem nieźle moim zdaniem. Trochę jak starek kosmiczny, z tymi balonami zrobionymi w bardziej niestandardowy sposób.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Dasta Invest

Nie pożałowali nawet na budowie daszków nad balkonami na ostatnich piętrach, na czym oszczędzają inni deweloperzy, np. Bryksy w Domosferze.

Ciekawi mnie, jak z miejscami postojowymi w garażu, czy będą platformy same, jak w ostatnim etapie osiedla Hynka. Macie tu informacje na ten temat?

teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Dominikanów / Dobrego Pasterza Kraków od Dasta Invest - opinie na forum

Postautor: teqnix » 16 cze 2023, 8:35

Tyle, że ta wizualizacja to w ogóle nie uwzględnia, że tam gdzie ten fioletowy krzaczek a z drugiej strony te zielone to już bloki stoją. Chyba, że lokalizacja z ich strony jest niepoprawna.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości