Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
segmentkrakow
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2022, 10:03

Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Postautor: segmentkrakow » 20 sty 2023, 23:45

Obrazek

Osiedle Ecolivia to 34 domy znajdujące się pomiędzy ul. Braci Jamków a ul. Sucharskiego w Krakowie, w dzielnicy Bieżanów-Prokocim.
Ecolivia to kameralne, zamknięte i oświetlone osiedle, które obejmuje 17 budynków jednorodzinnych dwulokalowych. Dostępne są trzy typy nowoczesnych domów o powierzchni użytkowej od ok. 76 m² z dodatkowym poddaszem (29 m²), do nawet 136 m² z poddaszem (45 m²), więc łatwo wybierzesz wariant, dostosowany do Twoich potrzeb.

Link do inwestycji: ecolivia.pl

Jakies opinie?


megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Postautor: megi » 22 sty 2023, 22:22

segmentkrakow pisze:Osiedle Ecolivia to 34 domy znajdujące się pomiędzy ul. Braci Jamków a ul. Sucharskiego w Krakowie, w dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

Jakies opinie?

Dobrze widzę, że są tam trzy typy domów, A, B i C i w żadnym nie ma 4 sypialni? Nie wiem czy to jest jakieś dziwne wymaganie, ale jednak to nie wydaje się jakieś wielkie wymaganie. Wiem, że jest jeszcze spore poddasze do zagospodarowania, ale czy tam da się zrobić normalne pokoje jeszcze do mieszkania, czy wymagałoby to jakichś wielkich przeróbek? Jeżeli to byłoby możliwe, to mogliby przygotować jeszcze wariant D domu, który coś takiego by oferował.

Dobrze widzę, że najbliższa komunikacja tu, to przystanek autobusowy Bieżanów Pomnik? Do centrum miasta to jednak stamtąd spory kawał drogi jest, no ale jednak to jest jeszcze Kraków.

elmana
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2023, 9:40

Re: Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Postautor: elmana » 06 maja 2023, 9:49

A czy wiecie może, czy działka na której buduje się Ecolivia jest zalewana podczas regularnych powodzi/ podtopień w tej okolicy? Wiem, że znajdująca się niewiele dalej Ochotnicza Straż Pożarna zalewana była...


ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Postautor: ghd » 07 maja 2023, 8:24

Ostatnie inwestycje , czyli umocnienie i podwyższenie brzegów cieku wodnego odpowiedzialnego za podtopienia mają ostatecznie rozwiązać problem, ale .... trzeba poczekać na kolejną porządną ulewę, bo wątpię, by ktokolwiek dał 100 procent gwarancji. Co do samej inwestycji. Wszystko zależy od ceny, ale samo wciśnięcie na wąską działkę tak popularnych obecnie "pseudodomomieszkań" nie wzbudza entuzjazmu. Nie ma drogi na skróty. Albo kupujesz ziemię i budujesz to co chcesz, albo trzeba iść na zestaw zazwyczaj mocno gnijących kompromisów. Oczywiście i tak jest to lepsze miejsce , niż okolice Zbożowej, Potrzasku, czy Wygody gdzie deweloperka bliźniakowo-szeregówkowa przeżywa apogeum rozkwitu i przejeżdżając tamtędy trzeba mocno trzymać kierownicę.
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Postautor: megi » 01 lis 2023, 21:25

Na jakim etapie jest budowa osiedla Ecolivia? Ktoś może podzielić się informacjami na forum, a jeszcze lepiej, wrzucić zdjęcia?

kujo
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2024, 15:43

Re: Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Postautor: kujo » 16 kwie 2024, 13:53

W pierwszych kilku budynkach od ulicy widać, że trwają już prace wykończeniowe.

Czy ktoś jest w stanie się podzielić jak wygląda sytuacja w tych okolicach z podtopieniami? Na hydroportalu wygląda to źle. Ktoś wcześniej pisał o umocnieniach brzegów, ale nie mogę nic znaleźć na ten temat w sieci. Podwórza w okolicy wyglądają jak mokradła.

Czy ten developer jest znany, czy już takie drewniane domy gdzieś stoją w Krakowie?

Na pewno na minus jest nap****alanie dzwonów kościelnych na pełnej k**wie przy każdej możliwej okazji przez ponad minutę jakby życie wiernych od tego zleżało, ale już słyszałem że petycja idzie do księdza, żeby trochę poluzował majty, więc może problem zniknie w niedalekiej przyszłości.

Okolica wydaje się spokojna i przyjemna, ale jak ma się okazać, że będzie mi trząść chałupą bo ksiądz próbuje ze mnie wypędzić demona, albo przyjdzie ulewa i będę z wiaderkiem biegiał to raczej średnia opcja.

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Postautor: megi » 16 kwie 2024, 14:19

kujo pisze:W pierwszych kilku budynkach od ulicy widać, że trwają już prace wykończeniowe.

Masz może jakieś zdjęcia, na których byłoby widać jak to teraz wygląda i wrzucisz na forum? Chętnie zobaczę, jak to w realu wychodzi.

Szanuję za świadomość, że ksiądz z dzwonami był wcześniej. Ale jeśli coś budziłoby moje obawy, to jednak bardziej ryzyko podtopień niż dzwony. No ale może to faktycznie uregulowali już?

DwaRazyTak
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2024, 14:25

Re: Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Postautor: DwaRazyTak » 23 kwie 2024, 14:32

megi pisze:
kujo pisze:W pierwszych kilku budynkach od ulicy widać, że trwają już prace wykończeniowe.

Masz może jakieś zdjęcia, na których byłoby widać jak to teraz wygląda i wrzucisz na forum? Chętnie zobaczę, jak to w realu wychodzi.

Szanuję za świadomość, że ksiądz z dzwonami był wcześniej. Ale jeśli coś budziłoby moje obawy, to jednak bardziej ryzyko podtopień niż dzwony. No ale może to faktycznie uregulowali już?



18 październik 2023:
Obrazek

Obrazek

Obrazek



30 grudzień 2023:
Obrazek


Marzec 2024:
Obrazek

Obrazek


DwaRazyTak
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2024, 14:25

Re: Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Postautor: DwaRazyTak » 24 kwie 2024, 12:36

Zielenieje osiedle:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Ecolivia Kraków (Braci Jamków) od Primehaus - opinie na forum

Postautor: megi » 24 kwie 2024, 13:30

DwaRazyTak pisze:Zielenieje osiedle:

Dzięki, nieźle to zaczyna wyglądać, nawet zagospodarowanie terenu wydaje się być sensownie.

Ale ja dobrze widzę, że oni to faktycznie budują z drewna? Jeśli tak, to ciekawi mnie, jak to się sprawdzi w naszym klimacie. Ale wilgoć w takiej ścianie, to jednak inna bajka niż w ścianie np. z cegły albo pustaka ceramicznego.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hoopk, Tuzinek i 46 gości