Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: kama » 13 sie 2023, 13:34

pozdro pisze:Generalnie mozna miec pokoje klitki po 8m2? Tylko serio ktos chce w takiej patodeweloperce mieszkać?

Pitolisz jak często na tym forum, w pokoju 8,5-9 m2 spokojnie da się zmieścić łóżko pojedyncze, biurko i szafę, nie ma przy tym uścisku. No chyba że masz dzieciaki, co mają mieć fortepian w każdym pokoju?

Kilkanaście metrów kwadratowych na sypialnię dla dziecka, to często już zabytek i słabo ulokowane środki, jak przy zbyt dużym przedpokoju.


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: pozdro » 13 sie 2023, 14:15

To ja bym nie chciał takiego substandardu. Już lepiej jak nie stać na normaln 85-100m2 3 bedroom. To kupić 2 bedroom 70-80m2 poprostu. A nie udawać, że sie ma dużo komórek lokatorskich w mieszkaniu. Gdzie szerokość pokoju to 2.5m. Żart a nie pokój.

kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: kama » 13 sie 2023, 14:26

No i co będziesz robił w tych sypialniach na kilkanaście metrów poza podnoszeniem własnego ego? Jak ktoś mi kiedyś powiedział, lepiej żeby dzieciak miał własny pokój, nawet mniekszy, niż większy i dzielony z rodzeństwem.

Jako miejsce na laptopa, fotel i biurko do pracy z domu też spokojnie wystarczy, a wolę tak niż wstawiać takie rzeczy do sypialni.

Zresztą to kwestia ścianek działowych, jeśli mieszkanie ma sensowny układ, to zwykle z większej liczby pomieszczeń zrobisz ich mniej, ale większych. W drugą stronę to często niemożliwe, bo w tych apartamentach przestronnych i tak masz zwykle jedno okno.

Ale każdy bierze, co mu odpowiada :)


Martab
Posty: 202
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: Martab » 13 sie 2023, 15:16

kama pisze:No i co będziesz robił w tych sypialniach na kilkanaście metrów poza podnoszeniem własnego ego? Jak ktoś mi kiedyś powiedział, lepiej żeby dzieciak miał własny pokój, nawet mniekszy, niż większy i dzielony z rodzeństwem.

Jako miejsce na laptopa, fotel i biurko do pracy z domu też spokojnie wystarczy, a wolę tak niż wstawiać takie rzeczy do sypialni.

Zresztą to kwestia ścianek działowych, jeśli mieszkanie ma sensowny układ, to zwykle z większej liczby pomieszczeń zrobisz ich mniej, ale większych. W drugą stronę to często niemożliwe, bo w tych apartamentach przestronnych i tak masz zwykle jedno okno.

Ale każdy bierze, co mu odpowiada :)


Serio uważasz że robienie dzieci i ładowanie ich do klitek da im szczęście?
To nie czasy gdzie musisz robić dzieci żeby dostać duży dom od państwa :P

bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: bartekrk » 13 sie 2023, 15:30

Martab pisze:To nie czasy gdzie musisz robić dzieci żeby dostać duży dom od państwa :P

Jak to nie? A to coś się zmieniło, np. rząd?

teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: teqnix » 13 sie 2023, 15:50

Martab pisze:Serio uważasz że robienie dzieci i ładowanie ich do klitek da im szczęście?
To nie czasy gdzie musisz robić dzieci żeby dostać duży dom od państwa :P


Ale przecież ostatnie wpisy dotyczą mieszkania 4 pokojowego na stosunkowo małej powierzchni. Dla singla czy pary bezdzietnej to takie mieszkanie nie powinno być w sferze zainteresowań a jeżeli już ktoś chce mieszkać sam na 70 m i mieć olbrzymi jeden pokój to nikt nie zabrania działówek powyburzać. No i tak na marginesie chociaż sam od zawsze miałem mocno nowoczesne, liberalne poglądy to dla dobra nas wszystkich lepiej, żeby się te dzieci jednak rodziły bo na razie sytuacja w naszym kraju jak i większości krajów białej rasy wygląda tragicznie i tylko kwestią czasu jest aż to bezpośrednio dotknie większość piszących na tym forum, gdzie już pewnie niedługo bangladesze zaczną przez tłumacza pisać. Na początek ktoś powinien polikwidować te zakazy aborcji prosto z kraju wyznaniowego na poziomie Afganistanu bo przynoszą skutek chyba odwrotny od zamierzonego ale na to to by trzeba zmienić rządzących. A jeszcze co przechodzę ostatnio przez rynek to przy kościele Wojciecha transparenty sobie jakaś banda nawiedzonych porozstawiała, że chcą jeszcze zaostrzenia prawa aborcyjnego i puszczają jakaś agitację z głośników i za każdym razem obok tej bandy z cyrku stoi policyjny radiowóz pilnujący, żeby im ptak na puste głowy nie nasrał.

kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: kama » 13 sie 2023, 18:42

Martab pisze:Serio uważasz że robienie dzieci i ładowanie ich do klitek da im szczęście?
To nie czasy gdzie musisz robić dzieci żeby dostać duży dom od państwa :P

Serio uważasz, że kupno / postawienie domu na wypizdowie i wychowywanie dzieci w samochodzie da im szczęście? Gratuluję pojęcia o życiu i powodzenia życzę :)

A państwu, to ja raczej doddaję, niż od niego dostaję. Pewnie coś ci z tego sfinansują :)

Martab
Posty: 202
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: Martab » 13 sie 2023, 18:56

kama pisze:
Martab pisze:Serio uważasz że robienie dzieci i ładowanie ich do klitek da im szczęście?
To nie czasy gdzie musisz robić dzieci żeby dostać duży dom od państwa :P

Serio uważasz, że kupno / postawienie domu na wypizdowie i wychowywanie dzieci w samochodzie da im szczęście? Gratuluję pojęcia o życiu i powodzenia życzę :)

A państwu, to ja raczej doddaję, niż od niego dostaję. Pewnie coś ci z tego sfinansują :)


Nic takiego nie powiedziałem. Uważam że domy na wypizdowie i klitki w miesicie to dramat dla dziecka.

teqnix pisze:
Martab pisze:Serio uważasz że robienie dzieci i ładowanie ich do klitek da im szczęście?
To nie czasy gdzie musisz robić dzieci żeby dostać duży dom od państwa :P


Ale przecież ostatnie wpisy dotyczą mieszkania 4 pokojowego na stosunkowo małej powierzchni. Dla singla czy pary bezdzietnej to takie mieszkanie nie powinno być w sferze zainteresowań a jeżeli już ktoś chce mieszkać sam na 70 m i mieć olbrzymi jeden pokój to nikt nie zabrania działówek powyburzać.


A mógłbyś mi powiedzieć czemu dla pary bezdzietnie nie powinny się interesować takim mieszkaniem? Niestety dzisiaj mieszkania robią się typowo pod rodziny z dziećmi poprzez obtaczanie ich przedszkolami, bawialniami, boiskami itp a następnie wali się pokoi tyle ile okien bo każdy bombelek ma mieć własny pokój.
Ja uważam że ani 1 pokój ani 4 nie są dobre na 70m tak jak proponujesz


teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: teqnix » 13 sie 2023, 19:31

Martab pisze:A mógłbyś mi powiedzieć czemu dla pary bezdzietnie nie powinny się interesować takim mieszkaniem? Niestety dzisiaj mieszkania robią się typowo pod rodziny z dziećmi poprzez obtaczanie ich przedszkolami, bawialniami, boiskami itp a następnie wali się pokoi tyle ile okien bo każdy bombelek ma mieć własny pokój.
Ja uważam że ani 1 pokój ani 4 nie są dobre na 70m tak jak proponujesz

Tam były też mieszkania 64 m 3 pokojowe z przyzwoitym układem i takie raczej pod pary bezdzietne, które chcą mieć ekstra pokój pasują badurskiego.pl/wp-content/uploads/2021/03/M_45.pdf Deweloper sobie założył, że na 70 m zrobi 4 pokoje i to uważam za lepsze rozwiązanie niż gdyby tam miał planować trzy. Jak ktoś by chciał mieć jednak trzy to minimalną przeróbką cel osiągnie prosząc o nie stawianie ściany a gdyby miało być odwrotnie to by pewnie trzeba było jakiegoś zatrudnić projektanta, żeby pokój wyczarował i jeszcze sporo dopłacać za takie przeróbki. I to by była dla Ciebie dobra inwestycja, bo tam ci przedszkole ani szkoła w odległości nie samochodowej nie grozi ale jakiś mały plac zabaw planują :D

Martab
Posty: 202
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: Martab » 13 sie 2023, 19:40

teqnix pisze:
Martab pisze:A mógłbyś mi powiedzieć czemu dla pary bezdzietnie nie powinny się interesować takim mieszkaniem? Niestety dzisiaj mieszkania robią się typowo pod rodziny z dziećmi poprzez obtaczanie ich przedszkolami, bawialniami, boiskami itp a następnie wali się pokoi tyle ile okien bo każdy bombelek ma mieć własny pokój.
Ja uważam że ani 1 pokój ani 4 nie są dobre na 70m tak jak proponujesz

Tam były też mieszkania 64 m 3 pokojowe z przyzwoitym układem i takie raczej pod pary bezdzietne, które chcą mieć ekstra pokój pasują badurskiego.pl/wp-content/uploads/2021/03/M_45.pdf Deweloper sobie założył, że na 70 m zrobi 4 pokoje i to uważam za lepsze rozwiązanie niż gdyby tam miał planować trzy. Jak ktoś by chciał mieć jednak trzy to minimalną przeróbką cel osiągnie prosząc o nie stawianie ściany a gdyby miało być odwrotnie to by pewnie trzeba było jakiegoś zatrudnić projektanta, żeby pokój wyczarował i jeszcze sporo dopłacać za takie przeróbki. I to by była dla Ciebie dobra inwestycja, bo tam ci przedszkole ani szkoła w odległości nie samochodowej nie grozi ale jakiś mały plac zabaw planują :D

Kurcze ale popatrz szczerze, przecież ten 3 pokój to żart. Nie da sensownie podzielić 21 metrowego salonu z aneksem na pół jak proponuje to deweloper :P



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości