Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Gacek89
Posty: 57
Rejestracja: 22 lip 2019, 19:48

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: Gacek89 » 17 sie 2023, 14:13

Daisy38 pisze:Wiesz coś kiedy ma ruszyć sprzedaz ekoparku? I kiedy oni będą kończyć.

Pisałem do dewelopera ale cisza


pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: pozdro » 17 sie 2023, 16:17

Tylko zdajesz sobie sprawę, że Eko Park to deweloper premium i tam ceny 15-16k/m2 :?:

slawo789
Posty: 15
Rejestracja: 27 cze 2023, 13:14

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: slawo789 » 18 sie 2023, 23:38

Ekopark na Turniejowej zaczynał z cenami o ok. 1k więcej niż inne bloki w okolicy, na Podedworze tak jak inni piszą ceny będą na pewno od 13k w górę. Taniej nie da się,


JanuszBiznesu
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: JanuszBiznesu » 19 sie 2023, 9:45

slawo789 pisze:Ekopark na Turniejowej zaczynał z cenami o ok. 1k więcej niż inne bloki w okolicy, na Podedworze tak jak inni piszą ceny będą na pewno od 13k w górę. Taniej nie da się,


Dopowiedz że zaczynał z cenami 1k drożej a kończy z najtańszymi :)

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: asander » 19 sie 2023, 13:28

Tamta inwestycja ma swój wątek, proszę nie mieszać Podedworze Ekopark z Bochenka Vita.
https://budujesie.pl/viewtopic.php?t=12546&start=60#p89344

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: pozdro » 20 sie 2023, 9:47

To nie były inwestycje ekoparku, a tanie bloki krakoin przejęte po tamtym deweloperze. Ekopark ma zawsze najwyższe ceny z możliwych w okolicy. Nie znam inwestycji która nie byłaby conajmniej 20% droższa od średniej w okolicy. Z drogiej strony Develia ka jedne z najniższych cen w mieście nawet 20% poniżej średniej w okolicy. Czyli jak develia sprzedaje po 11-12k/m2 średnia to z 13-14k/m2. To ekopark będzie spokojnie po 15k/m2 i więcej na Podedworzu.

kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: kama » 12 sty 2024, 0:50

Michał_B pisze:Czy ktoś z Was miał zastrzeżenia do umowy deweloperskiej?

A jest coś, co budzi tam wątpliwości? To nie jest standardowa umowa Develii?

monikakol82
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2023, 1:30

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: monikakol82 » 02 lut 2024, 21:45

Cześć sąsiedzi!
Zgłaszał ktoś z Was może zmiany lokatorskie i dostał już wycenę?

Zastanawiam się czy operacje typu "przesunięcie gniazdka 230V o 20 cm na tej samej płaszczyźnie ściany" jest również płatne wg cennika czyli 80PLN? W cenniku faktycznie figuruje taka pozycja jak "przesunięcie gniazdka 230V", natomiast sądzę, że tu chodzi o "zmianę istotną" czyli przesunięcia na przykład na inną ścianę, do innego pokoju itd.
W tych rzutach, które dostałam to nawet nie ma zaznaczonych żadnych wymiarów, więc nie wiadomo gdzie to dokładnie miałoby być według wykonawcy. Develia nie jest mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie i mówi, że "to już zależy od wykonawcy generalnego".

A jak u Was było? Liczyli Wam za każdą taką drobnostkę?


kaamien
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2023, 12:27

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: kaamien » 03 lut 2024, 18:34

monikakol82 pisze:Develia nie jest mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie i mówi, że "to już zależy od wykonawcy generalnego".

Jeśli nie biuro sprzedaży w Develii, to kto ma wiedzieć i wycenić zmiany lokatorskie dla klienta? Moim zdaniem otrzymana odpowiedź jest co najmniej dziwna i jest przejawem braku profesjonalizmu ze strony dewelopera.
Zmiany lokatorskie zwykle kosztują, nawet jeśli nie są kosztem dla samego wykonawcy (nie przybywa ścian, kabli, rur, gniazdek itd.), to trzeba zmienić projekt więc wyceniany jest update projektu. Nie tak dawno zgłaszałem zmiany lokatorskie u innego dewelopera, moim kontaktem było biuro sprzedaży, otrzymałem wycenę, akceptację, wszystko przebiegło bezproblemowo.

Rafineria
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2023, 20:51

Re: Bochenka Vita Kraków / deweloper Develia - opinie i informacje na forum

Postautor: Rafineria » 03 lut 2024, 20:38

Ja mogę wypowiedzieć się o innej inwestycji prowadzonej przez Develię(Grzegórzecka 77)-pewnie tu praktyka jest podobna. Oprócz opłacenia projektów poszczególnych branż(co dla mnie jest sprawą oczywistą) to kasowali nas za każde, nawet minimalne przesunięcie. Już pominę,że przy zakupie mieszkania, przedstawiciel dewelopera zapewniał nas,że zapłacimy tylko za realne koszty wprowadzenia zmian. Jaki jest realny koszt przełożenia gniazdka o 30cm? Pewnie 2zł, a zawsze kasowali po 70zł.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 58 gości