Inwestycja ul. Obrońców Poczty Gdańskiej Kraków / Dębniki - informacje i opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Inwestycja ul. Obrońców Poczty Gdańskiej Kraków / Dębniki - informacje i opinie na forum

Postautor: neo » 06 cze 2023, 9:55

Wygląda na to, że w miejscu nieczynnego przedszkola przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Krakowie (to chyba jeszcze stare Dębniki z przewagą zabudowy jednorodzinnej, deweloper planuje budowę osiedla mieszkaniowego składającego się z 2 bloków, obydwa niewysokie, ale jeden całkiem duży. W całej inwestycji miałoby się pojawić ok. 70 nowych mieszkań - sporo patrząc na to, że ta okolica kojarzy się raczej z zabudową jednorodzinną, ale tak to z miastem jest. Okolica całkiem przyjemna, więc pewnie ceny niskie tam nie będą, o ile im się uda z tym projektem, bo to chyba chcą procedować przez tzw. Lex Deweloper.


neo
Posty: 446
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Inwestycja ul. Obrońców Poczty Gdańskiej Kraków / Dębniki - informacje i opinie na forum

Postautor: neo » 06 cze 2023, 10:21

Ale są i niezłe kwiatki przy tej okazji, okazuje się, że planowana inwestycja jest niezgodna z MPZP, który dla tego terenu przewiduje usługi oświaty i kultury, czyli np. przedszkole. A dodatkowo deweloper planujący tam nową zabudowę, nie zadbał o spełnienie minimalnego, wymogu, jeśli chodzi liczbę miejsc postojowych do mieszkań, przynajmniej tak jest napisane w artykule:
biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/stare-debniki-deweloper-chce-postawic-bloki-w-miejsce-nieczynnego-przedszkola_51274.html
Choć to dziwne, bo jak na szybko policzyłem, to wychodzi współczynnik 1,2 miejsca na mieszkanie, ale może ktoś się pomylił, albo coś się tam zmieniło.

nowalia
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2021, 8:51

Re: Inwestycja ul. Obrońców Poczty Gdańskiej Kraków / Dębniki - informacje i opinie na forum

Postautor: nowalia » 06 cze 2023, 10:52

Myślicie że długo może potrwać wydanie takiej decyzji? Długo szukam czegoś w tej okolicy ale ciężko znaleźć, spieszy mi się z kupnem i nie wiem czy jest sens czekać. Obstawiacie że od ilu mogą zaczynać się ceny w tej dzielnicy?


nowalia
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2021, 8:51

Re: Inwestycja ul. Obrońców Poczty Gdańskiej Kraków / Dębniki - informacje i opinie na forum

Postautor: nowalia » 06 cze 2023, 11:05

Ta okolica rzeczywiście jest droga... Ja mieszkam teraz na tym osiedlu i szukam mieszkania dla rodziny bo do życia okolica jest rzeczywiście super. To przedszkole w 2014 zostało przeniesione w inne miejsce i chyba nic od tego czasu w starym budynku nie powstało. Nie mogę też znaleźć informacji jaki to deweloper. Chyba i tak się nie doczekam bo wstępnie już coś zarezerwowałam ale w innej dzielnicy chcąc uciec przed podwyżkami z okazji 2 procent...

adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Inwestycja ul. Obrońców Poczty Gdańskiej Kraków / Dębniki - informacje i opinie na forum

Postautor: adam123 » 06 cze 2023, 11:34

nowalia pisze:Myślicie że długo może potrwać wydanie takiej decyzji? Długo szukam czegoś w tej okolicy ale ciężko znaleźć, spieszy mi się z kupnem i nie wiem czy jest sens czekać. Obstawiacie że od ilu mogą zaczynać się ceny w tej dzielnicy?

wydanie decyzji to długi i bliżej nieokreślony czas. może być pół roku ale mogą być 2 lata, bez gwarancji sukcesu w postaci PnB.
Deweloper to Galinvest
ceny - tu też przewidywania i wróżenie z fusów - dzisiaj byłoby to prawdopodobnie nie mniej niż 20.000 PLN/m2.
Na Barskiej jest projekt nowy, budują i ceny od 35.000 PLN/m2 także ten...

ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Inwestycja ul. Obrońców Poczty Gdańskiej Kraków / Dębniki - informacje i opinie na forum

Postautor: ghd » 06 cze 2023, 11:42

Nie widzę szans na 20k przy tej inflacji i ciśnieniu. Dębniki to pożądana lokalizacja, a gdy będą windy i miejsca parkingowe, bo inaczej ciężko sobie wyobrazić to z pewnością sprzedawca pofrunie.
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D

MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Inwestycja ul. Obrońców Poczty Gdańskiej Kraków / Dębniki - informacje i opinie na forum

Postautor: MarcinJ » 27 lis 2023, 9:55

Tam chyba urzędnicy zablokowali te plany dewelopera, ale zdaje się, że temat znów wraca, choć w nieco zmienionej formie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Patodeveloper i 45 gości