5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Cichociemny
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2023, 1:22

5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: Cichociemny » 26 lip 2023, 1:48

Cześć 8-)

Dodaję ten post ponieważ zastanawiam się nad zakupem mieszkania w inwestycji 5 bliźniaczych budynków z 84 mieszkaniami i miejscami parkingowymi w podziemnej hali garażowej.

5cubes.pl

Metraż dość mały od 25 do 55 metrów, niska zabudowa - parter +3 piętra, ciekawy wygląd zewnętrzny budynków, niektóre mieszkania z dwoma balkonami. Lokalizacja jak dla mnie interesująca - spokojna okolica Bronowic Wielkich, jednak ze stale przelatującym samolotami nad głową. W maju ruszyła budowa, według stron internetowych mieszkania do oddania będą w I kw. 2025. Powinna więc do tego czasu skończyć się zaraz rozpoczynająca się całkowita przebudowa ul. Piaskowej i Stelmachów (obecnie tragedia tamtędy przejechać...). Ma też powstać mała pętla autobusowa na 2 stanowiska i może w dalekiej dalekiej przyszłości pętla tramwajowa. Bliziutko fajna niezatłoczona Galeria Bronowice, Ikea Obi i wylotówka na Olkusz.
Z minusów kilka metrów od planowanych budynków istnieje już osiedle, po drugiej stronie ok. 20 metrów podstawówka i kościół. Podobno nic ma się nie budować w tym 20 metrowym pasie ale działki tamże znajdujące się są w MPZP pod mieszkaniówkę więc prędzej czy później pewnie coś tam wcisną.

Czy ktoś może zakupił już mieszkanie w tej inwestycji? Co sądzicie o deweloperze? Zbudował już Bronovię, nową inwestycję na Bardosa i inne pod innymi nazwami spółek. Często współpracują z firmą budowlaną RUKO (przy 5Cubes także). Czy ich proponowane umowy są OK? Warto zaufać? Każda opinia na wagę złota :!: :!: :!:

Dziękuję.


luc
Posty: 677
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: luc » 26 lip 2023, 10:11

Cichociemny pisze:Dodaję ten post ponieważ zastanawiam się nad zakupem mieszkania w inwestycji 5 bliźniaczych budynków z 84 mieszkaniami i miejscami parkingowymi w podziemnej hali garażowej.

Ale co to znaczy, budynki bliźniacze, w których jest prawie 17 razy więcej mieszkań, niż samych budynków? : D W tym sensie, to np. te bloki na Krowodrzy zwane Domem wschodzącego słońca, to chyba też są budynki bliźniacze... To są po prostu małe bloki i nie ma sensu tego jakoś inaczej nazywać. Pytanie, czy jest w nich winda, czy trzeba biegać po schodach - jeśli to drugie, to faktycznie jest to pewne nawiązanie do domu jednorodzinnego / bliźniaka ; )

Faktycznie słyszałem, że remont ulicy Piaskowej i Stelmachów wreszcie rusza, ale powiedzmy sobie szczerze, że to po prostu wprowadzenie tam normalności, a nie żadne cuda.

Jakie tam ogrzewanie ma być? Jakie ceny miejsc postojowych i komórek lokatorskich? Jak spojrzałem wyrywkowo na ceny mieszkań, to widziałem takie za 13 300 zł/m2, też za 12 600 zł/m2 - moim zdaniem to drogo, jak na tą okolicę i w lepszych miejscach (lepiej skomunikowanych, z lepszą dostępnością usług) można znaleźć coś sensownego za podobne pieniądze. Chyba, że tak mi ceny odjechały. Co myślicie?

bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: bartekrk » 26 lip 2023, 10:19

luc pisze:
Cichociemny pisze:Dodaję ten post ponieważ zastanawiam się nad zakupem mieszkania w inwestycji 5 bliźniaczych budynków z 84 mieszkaniami i miejscami parkingowymi w podziemnej hali garażowej.

Ale co to znaczy, budynki bliźniacze, w których jest prawie 17 razy więcej mieszkań, niż samych budynków? : D W tym sensie, to np. te bloki na Krowodrzy zwane Domem wschodzącego słońca, to chyba też są budynki bliźniacze... To są po prostu małe bloki i nie ma sensu tego jakoś inaczej nazywać. Pytanie, czy jest w nich winda, czy trzeba biegać po schodach - jeśli to drugie, to faktycznie jest to pewne nawiązanie do domu jednorodzinnego / bliźniaka ; )

Faktycznie słyszałem, że remont ulicy Piaskowej i Stelmachów wreszcie rusza, ale powiedzmy sobie szczerze, że to po prostu wprowadzenie tam normalności, a nie żadne cuda.

Jakie tam ogrzewanie ma być? Jakie ceny miejsc postojowych i komórek lokatorskich? Jak spojrzałem wyrywkowo na ceny mieszkań, to widziałem takie za 13 300 zł/m2, też za 12 600 zł/m2 - moim zdaniem to drogo, jak na tą okolicę i w lepszych miejscach (lepiej skomunikowanych, z lepszą dostępnością usług) można znaleźć coś sensownego za podobne pieniądze. Chyba, że tak mi ceny odjechały. Co myślicie?

nic dodać nic ująć, okolica brzydka, infrastruktura wiejsko-łanowa, jeśli bronowice to tylko małe
jedyny plus to wyglad elewacji, gdzie widać klinkier, ale może to wizualizacja 'poglądowa' i nikogo nie zobowiazuje do niczego, nawet nie wnikam bo atrakcyjnosc inwestycji żadna


teqnix
Posty: 196
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: teqnix » 26 lip 2023, 12:18

Nie wypowiadam się za bardzo o okolicy bo dla mnie mniej więcej na Ikei się kończył Kraków (co oczywiście nie oznacza, że tam się nie mieszka w dechę bo ja mieszkam na drugim końcu teraz i w zasadzie chwalę ale głównie dla rodzin, po prostu może raz tam w życiu byłem) ale rozbawił mnie trochę ten opis o planowanym przystanku szybkiego tramwaju jak z planów trasy wynika, że to będzie mniej więcej 30 minut na nogach od tej inwestycji :D Chyba, że w necie te plany nie aktualne są.

qqqq
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:00

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: qqqq » 26 lip 2023, 17:37

Ja kupiłam mieszkanie. Tramwaj jeśli kiedyś będzie to nie 30 minut drogi a 10-15. Obecnie mieszkam na Radzikowskiego po drugiej stronie galerii i sobie chwalę, dlatego zdecydowałam się na tą okolice. Jedyne co mi się nie podoba to fakt, że wszędzie są zamykane osiedla dookoła, co trochę utrudnia chodzenie na pieszo. W planach też jest chodnik wzdłuż kościoła aż do końca ulicy, ale to pewnie jeszcze długie lata.

luc
Posty: 677
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: luc » 26 lip 2023, 23:30

Faktycznie, jakiś plus, to te elewacje, ogólnie forma całkiem ładna, ale ciekawe, jakie budynki stoją / staną po sąsiedzku tej inwestycji. Ciekawe czy te rolety przy balkonach, to będą przesuwne.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Krak Estate

No i faktycznie tam te zamknięte osiedla wszędzie, to jakaś masakra, każdy ma swój płot i przejścia nie ma. Dobrze, że ta patologia grodzenia została wreszcie w Krakowie ukrócona. Też zdarzyło mi się kiedyś mieszkać na Radzikowskiego, choć jeszcze od strony miasta - to nie była zła okolica, ale to jednak.

Z ciekawości, jak tam kwestie ogrzewania i ciepłej wody mają zamiar rozwiązać?

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: pozdro » 27 lip 2023, 6:54

Główny problem Toni i Zielonek to nie wygląd budynków, a patourbanistyka. Czyli łanówka. W okolicy są długie wąskie działki. Widać po ułożeniu budynków. Deweloperzy kupują po jednej działeczce i upychają tak bloki.

qqqq
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:00

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: qqqq » 27 lip 2023, 8:30

Ogrzewanie ma być MPEC więc myślę że z wodą też nie będzie problemu.


humbak
Posty: 91
Rejestracja: 15 gru 2022, 13:43

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: humbak » 27 lip 2023, 14:06

a windy tam sa?

qqqq
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2023, 23:00

Re: 5Cubes ul. Piaskowa Kraków deweloper Krak Estate - opinie na forum

Postautor: qqqq » 27 lip 2023, 15:49

Tak, windy też będą



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kasperski95 i 40 gości