Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 26 lip 2023, 13:33

Widziałem na stronie, informacja od dewelopera:
"Nowa inwestycja zlokalizowana u zbiegu ulic Przewóz i Myśliwskiej. Obejmuje budowę budynku wielorodzinnego, który się składa z trzech segmentów 4- i 5-kondygnacyjnych. Pod budynkiem znajduję się garaż wielostanowiskowy."

Sprawdziłem i za mieszkanie 77 metrów trzeba zapłacić 12 500 zł/m2.
Co myślicie o tej lokalizacji?

proins.pl/inwestycje/ul_przewoz_a_b_c_42.html


bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: ul. Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: bartekrk » 26 lip 2023, 13:41

może ktoś uzna to za nieporzebną informację bo jaki jest koń każdy widzi, ale proins buduje tak brzydkie budynki, że już na starcie w podświadomości klienta (a przynajmniej moim) powstaje przeświadczenie że jest to brutalistyczna tandeta niewarta ceny (jakakolwiek by była w obecnych czasach)
tą inwestycją deweloper kontynuuje dotychczasowy trend, brzydota niezmienna od lat, a przecież ładna architektura niekoniecznie kosztuje więcej o tej chałtury

LQS
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2019, 22:31

Re: ul. Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: LQS » 26 lip 2023, 14:28

Zgadzam sie w 100%
Jedne z najbrzydszych budynkow w krakowie to albo od proins albo dom-bud
Sa na podobnym zalosnym poziomie.
A jeden i drugi chca miec placone jak za apartamenty


Tuzinek
Posty: 107
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: ul. Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 26 lip 2023, 14:38

bartekrk pisze:może ktoś uzna to za nieporzebną informację bo jaki jest koń każdy widzi, ale proins buduje tak brzydkie budynki, że już na starcie w podświadomości klienta (a przynajmniej moim) powstaje przeświadczenie że jest to brutalistyczna tandeta niewarta ceny (jakakolwiek by była w obecnych czasach)
tą inwestycją deweloper kontynuuje dotychczasowy trend, brzydota niezmienna od lat, a przecież ładna architektura niekoniecznie kosztuje więcej o tej chałtury


Nie powiedziałbym że budują brzydko, raczej klasycznie. W tym pułapie cenowym rzadko kto buduje ładne elewacje. Centralna od Proins jest na pewno dużo ładniejsza od centralnej z develii - większe balkony (loggie) duże okna od podłogi, przeszklone klatki. Develia nie ma nic z tych rzeczy a ceny mają jeszcze wyższe.

Spójrz na podobne cenowo inwestycje jak np Dom bud Meiera, Piasta towers inter bud, os Piastów dom bud (piastow oczywiście trochę tańszy bo gorsza lokalizacja) czy wspomniana centralna Develii.

Inna sprawa że ten nowy przewóz za +12.5k/m2 zrównał się już cenowo z konkurencją w tym obszarze która ma trochę ładniejsze budynki.

bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: ul. Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: bartekrk » 26 lip 2023, 14:47

Tuzinek pisze:
bartekrk pisze:może ktoś uzna to za nieporzebną informację bo jaki jest koń każdy widzi, ale proins buduje tak brzydkie budynki, że już na starcie w podświadomości klienta (a przynajmniej moim) powstaje przeświadczenie że jest to brutalistyczna tandeta niewarta ceny (jakakolwiek by była w obecnych czasach)
tą inwestycją deweloper kontynuuje dotychczasowy trend, brzydota niezmienna od lat, a przecież ładna architektura niekoniecznie kosztuje więcej o tej chałtury


Nie powiedziałbym że budują brzydko, raczej klasycznie. W tym pułapie cenowym rzadko kto buduje ładne elewacje. Centralna od Proins jest na pewno dużo ładniejsza od centralnej z develii - większe balkony (loggie) duże okna od podłogi, przeszklone klatki. Develia nie ma nic z tych rzeczy a ceny mają jeszcze wyższe.

Spójrz na podobne cenowo inwestycje jak np Dom bud Meiera, Piasta towers inter bud, os Piastów dom bud (piastow oczywiście trochę tańszy bo gorsza lokalizacja) czy wspomniana centralna Develii.

Inna sprawa że ten nowy przewóz za +12.5k/m2 zrównał się już cenowo z konkurencją w tym obszarze która ma trochę ładniejsze budynki.

No klasycznie (standardowo) brzydko. Pierwszy lepszy z brzegu (dosłownie) przykład, budynek Victoria dom przy Powstańców 84 gdzie ceny w zeszłym roku, gdy sprzedawano mieszkania nie wiem jakie tam były 8-9 tys. i blok jakoś wygląda. Więc teza nietrafiona. Ja nie oczekuję od takich rzeźników że będą stosowali marmur na elewacji, ale elementarną przyzwoitość w estetyce wypadałoby w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku zachować, w sytuacji, gdzie projektowanie odbywa się nie na kartce papieru a programie graficznym i można mieć odniesienie do czegokolwiek innego niż wybudowane bloki w PRL'u.
Ale w przypadku m.in. Proins, postęp w tej dziedzinie się nie przyjął. Dom-bud który podałeś jako przykład na poparcie swojej tezy stoi razem z Proins na podium w tym niesławnym zestawieniu, którego to dewelopera wyżej kto inny trafnie przywołał, także konsensus ostatecznie w wątku zapanował.

Tuzinek
Posty: 107
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: ul. Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 26 lip 2023, 15:01

Tak przypuszczałem że mi wypomnisz Piastów od Victoria Dom ale bez sensu podawanie cen które były bo rok temu to i proins sprzedawał w innej cenie. jeszcze w marcu tego roku było o równy 1000 zł na metrze taniej (centralna 10416 vs teraz 11416 2 pokojowe)

Prawda taka ze Piastów victoria dom to miły wyjątek i ta elewacja jest naprawdę ładna. Prawie kupiłem tam 63m2 w II etapie ale ktoś miał przede mną rezerwację i się niestety zdecydował.

Nie żeby coś - nie mam nic przeciwko temu żeby budowali ładniej ale moim zdaniem w Krakowie są gorsi od Proins pod tym kątem, ponadto często mają gorsze ceny. A No i Proins przynajmniej nie buduje wielkich molochów tylko w miarę kameralne te ich inwestycje z niską zabudową

bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: ul. Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: bartekrk » 26 lip 2023, 15:13

Tuzinek pisze:Tak przypuszczałem że mi wypomnisz Piastów od Victoria Dom ale bez sensu podawanie cen które były bo rok temu to i proins sprzedawał w innej cenie. jeszcze w marcu tego roku było o równy 1000 zł na metrze taniej (centralna 10416 vs teraz 11416 2 pokojowe)

Prawda taka ze Piastów victoria dom to miły wyjątek i ta elewacja jest naprawdę ładna. Prawie kupiłem tam 63m2 w II etapie ale ktoś miał przede mną rezerwację i się niestety zdecydował.

Nie żeby coś - nie mam nic przeciwko temu żeby budowali ładniej ale moim zdaniem w Krakowie są gorsi od Proins pod tym kątem, ponadto często mają gorsze ceny. A No i Proins przynajmniej nie buduje wielkich molochów tylko w miarę kameralne te ich inwestycje z niską zabudową

Szefie, ale victoria dom tam nie skończyła budować i ceny nie są wyższe od proins i to nie o ceny tutaj chodzi, a o 'budżetowe' inwestycje na tym poziomie. I co z tego że "aż" rok temu mieli po 8-9 jak teraz nie mają po 12-13 jak proins? A co więcej rok temu i dwa proins budował tak samo szkaradnie i nie taniej, więc co to za kontrargumenty.
Podaj tych pozostałych rzeźników co po Krakowie takie paździerze budują to chętnie ich tutaj napiętnuje, a osobiście nie znam deweloperów, którzy od lat niezmienne takie potwory stawiają po Krakowie jak ci wymienieni w wątku.
Bo ja podać "wyjątki" podobne do Victoria dom potrafię i nawet nie muszę siegać po peryferie jak chociażby to wszystko co się na banacha pobudowało przez DD/Megapolis/Bumę.
p.s. proins buduje wszędzie tak wysokie bloki jak im plan miejscowy lub WZ pozwala, spokojnie - nic z poczucia estetyki tutaj nie wynika ; )

Tuzinek
Posty: 107
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: ul. Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 26 lip 2023, 15:28

bartekrk pisze:
Tuzinek pisze:Tak przypuszczałem że mi wypomnisz Piastów od Victoria Dom ale bez sensu podawanie cen które były bo rok temu to i proins sprzedawał w innej cenie. jeszcze w marcu tego roku było o równy 1000 zł na metrze taniej (centralna 10416 vs teraz 11416 2 pokojowe)

Prawda taka ze Piastów victoria dom to miły wyjątek i ta elewacja jest naprawdę ładna. Prawie kupiłem tam 63m2 w II etapie ale ktoś miał przede mną rezerwację i się niestety zdecydował.

Nie żeby coś - nie mam nic przeciwko temu żeby budowali ładniej ale moim zdaniem w Krakowie są gorsi od Proins pod tym kątem, ponadto często mają gorsze ceny. A No i Proins przynajmniej nie buduje wielkich molochów tylko w miarę kameralne te ich inwestycje z niską zabudową

Szefie, ale victoria dom tam nie skończyła budować i ceny nie są wyższe od proins i to nie o ceny tutaj chodzi, a o 'budżetowe' inwestycje na tym poziomie. I co z tego że "aż" rok temu mieli po 8-9 jak teraz nie mają po 12-13 jak proins?
Podaj tych pozostałych rzeźników co po Krakowie takie paździerze budują to chętnie ich tutaj napiętnuje, a osobiście nie znam deweloperów, którzy od lat niezmienne takie potwory stawiają po Krakowie jak ci wymienieni w wątku.
Bo ja podać "wyjątki" podobne do Victoria dom potrafię i nawet nie muszę siegać po peryferie jak chociażby to wszystko co się na banacha pobudowało przez DD/Megapolis/Bumę.
p.s. proins buduje wszędzie tak wysokie bloki jak im plan miejscowy lub WZ pozwala, spokojnie - nic z poczucia estetyki tutaj nie wynika ; )

Przecież to oczywiste że ceny Victorii Dom na wypizdowie zwanym Piastów musza być takie same/niższe : D

Przykłady podałem kilka postów wyżej, żeby nie było że nie masz racji oni wszyscy mogliby budować ładniej ale budują „dla ludu” więc tak to potem wygląda.

Gusta są różne ja uważam że inwestycje Przewóz 6, centralna od Proins są średnie ale nie tragiczne tak jak uważasz ty.


scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: ul. Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: scr4tchi » 27 lip 2023, 8:12

Budynki budynkami, ich wygląd to każdy może ocenić sobie indywidualnie. Szczerze trzeba przyznać, że lokalizacja jest ciekawa, autobus pod nosem i blisko do przystanku tramwajowego. Na pewno lepiej niż mieszkania, które powstają w głąb ul. Myśliwskiej.

iti
Posty: 1203
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: ul. Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: iti » 27 lip 2023, 11:35

Gdyby miasto ogłosiło program budowy mieszkań socjalnych i pokazało takie wizualizacje, to nie miałbym poczucia, że publiczne (też moje) pieniądze są wydawane na zbytki, jeśli oczywiście uznajemy, że budowa mieszkań socjalnych sama w sobie nie jest zbytkiem. Te dosyć niskie, pewnie są jakieś ograniczenia tam co do wysokości, ale zakładam, że windy w tych budynkach się znajdą. A Proins... to już chyba ten blok przy pasie startowym w Czyżynach, który ma sporo lat, to lepiej się prezentuje niż to, co obecnie budują. Ale podobno mieszkania są solidne, więc to zawsze coś.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Proins

Jest skromnie, ale też nie przesadzajmy, o ile estetyka budynku jest ważna, to przede wszystkim liczy się lokalizacja, układ mieszkania, jakość jego wykonania, a to, jakie wykończenie zastosowano na elewacji z punktu widzenia mieszkańca jest wtórne. A układy mieszkań, z tego, co patrzyłem, są różne, lepsze i gorsze, ale da się coś ciekawego znaleźć.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 53 gości