Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
LUCA79
Posty: 26
Rejestracja: 12 wrz 2020, 12:39

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: LUCA79 » 08 lis 2023, 21:31

Pracowałem tam 15 lat w firmie , która sprzedała te działki Proinsowi, został tylko budynek New MEN , ciekawe czy sprzeda też jakiemuś developerowi , bo trochę straszą te blaszaki .


plaszak
Posty: 377
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: plaszak » 27 lis 2023, 10:03

To jeszcze kilka aktualniejszych zdjęć tej inwestycji dewelopera Proins przy ul. Przewóz.

Obrazek

Widać, że w przypadku tego budynku, to już za 3 piętro się zabierają.

Obrazek

Budynek obok jest nieco mniej zaawansowany.

plaszak
Posty: 377
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: plaszak » 27 lis 2023, 10:07

Ciekawe, kiedy to skończą, ale trochę jeszcze potrwa zanim zobaczymy efekty, skoro to Proins.

Obrazek

Jeśli chodzi o lokalizację, to ja mam wrażenie że blisko dosyć ruchliwych ulic, ciekawe czy będą uciążliwe dla mieszkańców.

Obrazek

I ta lokalizacja nie jest taka zła, choć mam wrażenie, że jest tam sporo bałaganu, ciekawe, w którą stronę to pójdzie.


Flymolo2
Posty: 7
Rejestracja: 12 mar 2024, 14:35

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: Flymolo2 » 12 mar 2024, 14:59

Zarezerwowałem tam 73m2 po 13k/m2 więc cena jak na dzisiejsze standardy rynkowa. Mieszkanie wydaje się ok, okna wychodzą na 3 strony i 4 pokoje spokojnie można zrobić. Boli jak widzę że jeszcze rok temu było to po 2k/m2 mniej. Mają bardzo duże ceny za miejsca parkingowe: 4.5k/m2. Oglądałem tą inwestycje i przewóz 42 od Atalu 1km dalej i tutaj wygrywa. Blok i zabudowa wokół jest niższa, przy ATALu czuć że jest się w takiej niecce otoczony 5/6 piętrowymi budynkami wszędzie wokół. Mało tego tam mają wszystko grodzone, każde osiedle (poza ATALem ale to bez znaczenia w tym wypadku). Tutaj też ponoć już nie śmierdzi. Co do okolicy to słyszałem że spokojna. Byłem tam kilka razy, nic specjalnego. Wydaje się być nawet jak w mini miasteczku przez te budynki jednorodzinne wokół.

Nie wiem co chcecie od tej lokalizacji? Niecałe 10 minut pieszo jest Lipska z 6 tramwajami na północ i zachód Krakowa co kilka minut. 72 dojedziecie na rynek / Kazimierz w jakieś 15 minut. 50tką do dworca w 10 minut. Obok bloku są dwie żabki, lewiatan (po przeciwnej stronie ulicy), 2 piekarnie. Do tego szkoła, przedszkola, kościół, plac zabaw, park wszystko do 10 minut pieszo. ~3km w linii prostej jest Kazimierz, 3.5km Wawel. Mają tam puszczać nitkę tramwajową zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego (trasa ciepłownicza). Na pewno bardziej mi się podoba niż te nowe osiedla z blokami po 6 pięter - niższa zabudowa jest mniej przytłaczająca. 500m na południe jest Saska Blue, przy Lipskiej gdzie mieszkania macie po 16k. Ocean Apparments na Zabłociu 800m (w linii prostej, normalnie jest jakoś z 1km więc 15-20 minut spacerem) są po 18.5k/m2.

Ah, ten lokal z garniturami to trochę słabo tam, fakt. Liczę że sprzedadzą to pod coś nowego za jakiś czas ale kto wie.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2024, 16:09 przez Flymolo2, łącznie zmieniany 1 raz.

muzyd
Posty: 32
Rejestracja: 08 mar 2024, 11:37

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: muzyd » 12 mar 2024, 15:40

W tej lokalizacji nie ma problemu ze "smrodem płaszowskim"?

fjrc
Posty: 177
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: fjrc » 12 mar 2024, 15:52

muzyd pisze:W tej lokalizacji nie ma problemu ze "smrodem płaszowskim"?


Nie, najgorszej jest przy ul. Półłanki, Dąbka i wraz z odległością odór jest coraz słabszy.
To nie jest też tak że tam śmierdzi cały czas, tylko jak wystąpią specyficzne warunki atmosferyczne, to wtedy zapach jest bardziej wyczuwalny lub utrzymuje się dłużej.

Flymolo2
Posty: 7
Rejestracja: 12 mar 2024, 14:35

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: Flymolo2 » 12 mar 2024, 16:04

muzyd pisze:W tej lokalizacji nie ma problemu ze "smrodem płaszowskim"?


Z tego co czytałem na forach i pytałem ludzi (w tym starszą Panią z Żabki która tam mieszka w domu jednorodzinnym od 25 lat) mówiła że tutaj tych zapachów nie ma.

Pytałem ludzi z inwestycji od EkoParku i mówili zgodnie że śmierdzi. Jednym to przeszkadza, innym mniej / nie przeszkadza. Z tego co wiem tylko latem i tylko przy specyficznym wietrze i raczej krótki czas. Mają coś z tym robić przez hermetyzacje oczyszczalni ale zdaniem 2/7 osób z którymi rozmawiałem oczyszczalnia to tylko część problemu bo są jakieś składowiska bio odpadów i garbarnia a to ponoć dalsza część problemu. W tamtym obszarze były i są miejsca przemysłowe i tak to niestety wygląda.

plaszak
Posty: 377
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: plaszak » 12 mar 2024, 16:56

Flymolo2 pisze:Zarezerwowałem tam 73m2 po 13k/m2 więc cena jak na dzisiejsze standardy rynkowa. Mieszkanie wydaje się ok, okna wychodzą na 3 strony i 4 pokoje spokojnie można zrobić.

A jeśli wolno spytać, to ile sobie teraz Proins woła za m2 takiego mieszkania na Płaszowie?
Flymolo2 pisze:Ah, ten lokal z garniturami to trochę słabo tam, fakt. Liczę że sprzedadzą to pod coś nowego za jakiś czas ale kto wie.

A o co chodzi z lokalem z garniturami? Nie generuje jakiegoś dużego ruchu chyba, nie jest uciążliwy, ja bym trzymał kciuki, żeby był tam jak najdłużej.


plaszak
Posty: 377
Rejestracja: 01 gru 2019, 1:49

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: plaszak » 12 mar 2024, 16:57

Flymolo2 pisze:Z tego co czytałem na forach i pytałem ludzi (w tym starszą Panią z Żabki która tam mieszka w domu jednorodzinnym od 25 lat) mówiła że tutaj tych zapachów nie ma.

Przez 25 lat, to można się do wszystkiego tak przyzwyczaić, że staje się pomijalne ;)

fjrc
Posty: 177
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Przewóz A B C Kraków / deweloper Proins - opinie na forum

Postautor: fjrc » 12 mar 2024, 17:07

Proins ma tylko duże metraże, więc wychodzą rozsądnie cenowo.
Raczej poziom 13.500

Obrazek

Obrazek



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości