Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Tuzinek
Posty: 103
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: Tuzinek » 24 lut 2024, 13:00

@bobo Jak najbardziej rozumiem Twoje argumenty. Ja jednak mówiłem o lokalizacji samej w sobie i tutaj prawdą jest że lokalizacyjnie Bohomolca bardzo odstaje od dąbskiej a to że do sklepu czy szkoły jest dalej… To tak jakby powiedzieć że mieszkania na Piastów są lepsze niż dąbska bo do biedronki i lidla jest 5 minut piechotą. Obiektywnie lokalizacji obu inwestycji nie ma co porównywać bo oczywistym zwycięzcą jest Dąbska. Mieszkanie na Grzegórzkach kupuje się po to aby mieć blisko do centrum oraz jak ktoś już to ujął okolica jest prestiżowa.


michok
Posty: 128
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: michok » 24 lut 2024, 22:13

Jeszcze gdyby te bryksy rzeczywiście wyroznialy się czymś szczegolnym. A tu lokalizacyjnie jest co najwyżej w miarę, to jeszcze same bloczki są nijakie. Jeszcze to zdjecie inwestycji wawel service, które niby ukazuje ciasnotę na dąbskiej. No cóż, akurat wawel service to raczej najgorsza inwestycja w tej okolicy. Tak poza tym jest tu naprawdę w porządku. Lepiej wrzuccie zdjęcie wspaniałej ulicy Bohomolca. Ciasnej, zatloczonej i zabudowanej wieloma blokami o wątpliwej architekturze. A w okolicy przereklamowany park reduta. No rzeczywiście wspaniała alternatywa dla dąbskiej…
A reduta to juz w ogole kwintesencja absurdu. Tam jeszcze ponoc ma kolejny blok powstac. Cuda na kiju :)
Rzeczywiscie w takich okolicznosciach tramwaj w tej okolicy to bedzie wartosc dodana. Bo za kilka lat ulica bohomolca będzie koszmarnie zakorkowana.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

bobo
Posty: 130
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: bobo » 25 lut 2024, 16:36

michok pisze:Cena jest naturalnie wyzsza, bo okolica tez jest bardziej prestizowa i obecnie modna. No i jakby nie bylo ta lokalizacja jest lepsza niz bochomolca. Chociaż rozumiem tutaj puntkowanie tej lokalizacji za brak punktow uslugowych, szkol, sklepow. Ja osobiscie tez tego nie lubie.

Tuzinek pisze:Mieszkanie na Grzegórzkach kupuje się po to aby mieć blisko do centrum oraz jak ktoś już to ujął okolica jest prestiżowa.

Ale zobaczcie, głównym argumentem jest tu "prestiż" i bliskość centrum. Tylko, że tak, to może jest na Grzegórzeckiej, już widzę, jak wracacie nocą z miasta pieszo na Dąbską. I tak trzeba wsiąść w tramwaj albo taksę brać. A licząc dojście do przystanku, to zdaje się, że budowanym tramwajem szybciej albo w podobnym czasie da się do Ronda Mogilskiego dojechać. Chyba się Wam Panowie Grzegórzki pomyliły.

No i czy w centrum bywacie tak często, że musicie mieć tam "blisko" z Dąbskiej? Rozumiem, że czasem warto się tam wybrać, są teatry, knajpa doba się znajdzie, z przyjaciółmi można się spotkać itp., albo zwyczajnie pospacerować. Ale czy faktycznie robicie to każdego dnia, przez co bliskość centrum jest dla Was najważniejszym kryterium przy zakupie mieszkania?

michok pisze:Jeszcze gdyby te bryksy rzeczywiście wyroznialy się czymś szczegolnym. A tu lokalizacyjnie jest co najwyżej w miarę, to jeszcze same bloczki są nijakie.

Owszem, blok nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale nie wmawiajmy sobie, że produkt Dasty, z przegródkami z poliwęglanu na balkonach, to jakiś produkt premium. Dali na części elewacji jakieś okładziny ceramiczne, to ok., ale tylko na części, zobacz choćby jak wygląda Vido od Ekoparku, albo jaką robią elewację na pierwszym budynku Młynów Mogilska. A północna strona tego bloku przy Dąbskiej, to już w ogóle jest jakaś:

Obrazek
Wizualizacja: Dasta Invest

Mieszkańcy bloków wzdłuż działki Dasty pewnie nie będą mogli wyjść z podziwu... Z tej perspektywy, to nie wiem, czy Bryksy jednak nie wygrywa, jak przyjrzałem się jednemu i drugiemu projektowi. Nie powiedziałbym, że gorzej wygląda Domosfera, ale to wiadomo, rzecz gustu.

michok pisze:Jeszcze to zdjecie inwestycji wawel service, które niby ukazuje ciasnotę na dąbskiej. No cóż, akurat wawel service to raczej najgorsza inwestycja w tej okolicy. Tak poza tym jest tu naprawdę w porządku.

Oczywiście osiedla Dasty wraz z tym blokiem od Caby po sąsiedzku, to przestronne są i pełne zieleni, a odległości pomiędzy blokami są dużo większe. Te bloki Wawel Service to jakby nie było istotny element tej zabudowy. W całej tej okolicy, to osiedle zbudowane przez mLocum sporo lat temu robiło i do dzisiaj robi świetne wrażenie, ale niestety kolejni deweloperzy tam budujący nie poszli w te ślady. Zresztą to taki bardziej ogólny trend, że jakość tego, co się buduje z latami raczej spada.

michok pisze:Lepiej wrzuccie zdjęcie wspaniałej ulicy Bohomolca. Ciasnej, zatloczonej i zabudowanej wieloma blokami o wątpliwej architekturze. A w okolicy przereklamowany park reduta. No rzeczywiście wspaniała alternatywa dla dąbskiej…

Pokaż mi, gdzie pisałem o "wspaniałej ulicy Bohomolca", bo nie mogę znaleźć. Natomiast o jakości architektury przy Dąbskiej sam się przed chwilą wypowiedziałeś przy okazji komentowania bloków Wawel Servisu. Nie powiedziałbym, że to tak bardzo odbiegające od siebie okolice, jeśli chodzi o jakoś zabudowy. Z tym, że na Bohomolca przechodzisz przez ulicę i wchodzisz w stare osiedla, na których pozostawiono sporo miejsca... ale wiem, Dąbska lepsza :)

michok pisze:A w okolicy przereklamowany park reduta. No rzeczywiście wspaniała alternatywa dla dąbskiej…

Jeśli się nie podoba, zawsze można podejść do Parku Tysiąclecia (chyba bliżej), albo zejść na pas startowy, gdzie zaczyna się miejski teren zielony przechodzący w Park Lotników przy Muzeum Lotnictwa. Jest też nieduży skwer na działce sąsiadującej bezpośrednio z blokiem. Ale może o tym wszystkim nie wiedziałeś, bo pewnie świadomie tego nie pominąłeś ; )

michok pisze:A reduta to juz w ogole kwintesencja absurdu. Tam jeszcze ponoc ma kolejny blok powstac. Cuda na kiju :)

Hallo, to Ziemia, nie rozmawiamy tu o ul. Reduta, która jest absurdem na mapie miasta, choć nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Dąbskiej też nie jest do niej aż tak daleko :)

I nie wiem w jakim momencie życia jesteście, ale "prestiż i obecna moda" nie zastąpią szkoły / przedszkola po sąsiedzku czy sklepu, jak trzeba coś na szybko kupić. Wg mnie to dosyć emocjonalne przesłanki przy wydawaniu poważnych pieniędzy na nieruchomość, ale wiadomo, każdy robi z własnymi co chce i skoro za to, że okolica "bardziej prestizowa i obecnie modna" (szczególnie podoba mi się to "obecnie") chce dopłacić nawet kilka stów do mieszkania, to jego święte prawo. Choć to podważa nieco moją wiarę w to, że to co dzieje się ostatnio na krakowskim rynku nieruchomości ma jakiekolwiek solidne i racjonalne podstawy.

I co najważniejsze, Dąbska to nawet kilkaset tys. zł więcej na mieszkaniu, gdyby ceny były zbliżone, to pewnie nie sprowokowałoby mnie to do tej dyskusji.

Dla czytających, wybaczcie mały off top w tym wątku, ale próbowałem tu coś zrozumieć. Postaram się nie kontynuować, chyba, że ktoś usilnie będzie wywoływał. Tylko jeśli już, to proszę na argumenty, darujmy sobie "odklejki" i takie tam.

I Bryksy mi nie płaci (choć pewnie powinno :D ), i generalnie uważam tą firmę też za sprzedającą produkty raczej średniej jakości opakowywane w sreberko, ale to inna historia. Zresztą jak patrzyłem na stronie, to zostały im pojedyncze mieszkania do sprzedania w tej inwestycji, więc trudno tu mówić o promowaniu czegokolwiek.

Dobrego popołudnia!


hellhax
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2023, 21:09

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: hellhax » 25 lut 2024, 18:10

Co do powyższego postu to pełna zgoda.

Z argumentami o "prestiżu" i "modnej okolicy" w zasadzie ciężko jakoś rzeczowo dyskutować. Oczywiście jeśli ktoś chce za to płacić to jego święte prawo.

A co do bliskości do centrum, to warto zwrócić uwagę, że jeśli ktoś planuje dojazdy do rynku tramwajami przez aleję pokoju (np 14) to tramwaje tą ulicą jeżdżą wolno i dużo gorzej niż np mogilską. Szczególnie bolesny jest przejazd przez rondo grzegórzeckie. Z pod Tauron areny 14 jedzie do rynku 15 min. W tym czasie np 4 dojeżdża do rynku z...ronda czyżyńskiego.

blue
Posty: 34
Rejestracja: 02 cze 2023, 15:50

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: blue » 25 lut 2024, 20:20

przeciez oba tramwaje maja 9 przystankow do pokonania, wiec chyba ok? juz takie rozkminy leca, ze masakra :D

michok
Posty: 128
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: michok » 25 lut 2024, 20:44

Ja nie mam zamiaru wchodzenia w polemike z osobami, które uważają że bryksy bohomolca lepsze od dąbskiej. A jeśli okolica dąbskiej nie jest dla Was z tych bardziej prestiżowych i modnych, to nie mam więcej pytań. Pozdrawiam.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

hellhax
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2023, 21:09

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: hellhax » 26 lut 2024, 1:18

blue pisze:przeciez oba tramwaje maja 9 przystankow do pokonania, wiec chyba ok? juz takie rozkminy leca, ze masakra :D


Nie. Zresztą tu bardziej chodzi o to że czas przejazdu z "prestiżowej, modnej, położonej blisko centrum" lokacji jest taki jak z serca czyzyn.

IMHO twierdzenie że lokacja tej inwestycji jest czymś wyjątkowym, jest zupełnie nieuzasadnione.

bobo
Posty: 130
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: bobo » 26 lut 2024, 10:23

Ul. Dąbska przy inwestycji Dasty Dąbska Pools. Nie wiecie czy zamierzają to jakoś przebudować?

Obrazek

Po drugiej stronie hałdy zmienionego gruzu po Plazie. W tle linia wysokiego (średniego?) napięcia.

Z problemów okolicy, to pamiętam, że kiedyś ludzie w okolicy skarżyli się na szczekające psy policyjne mieszkające za komendą wojewódzką. Nie wiem czy to nadal aktualne, nie wiem czy dotyczy dokładnie tej okolicy, ale to też coś, co warto sprawdzić.


michok
Posty: 128
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: michok » 26 lut 2024, 10:37

Tu nie będzie słychać tych psów. Chodzi o inwestycje bliżej komendy.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

spaudos
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2024, 15:21

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: spaudos » 26 lut 2024, 15:33

Obserwuję ten wątek od pewnego czasu i zdumiewa mnie, jak wiele skrajnych emocji on wywołuje.

Dotyczy to zarówno osób wyraźnie sfrustrowanych, jak i tych, które są zachwycone daną nieruchomością.

@realista i parę innych osób wyraźnie załamanych i tracących nadzieje na dogonienie pociągu, wyładowuje swoje frustracje na zwykłych ludziach, zamiast na deweloperach. Wydaje się, że kieruje nimi szczera nadzieja lub nawet misja obniżenia cen w Krakowie - powodzenia! :lol:

Chciałbym podkreślić kilka pozytywnych aspektów, które często umykają uwadze:
a) Wielu osobom, nie tylko bliskim prezesowi, udało się zarezerwować mieszkanie już w pierwszej fazie przedsprzedaży, co trwało pare godzin, ponieważ ceny (16,5-17,5 tys. za metr na niższych piętrach) były już astronomiczne.. lecz jednak przystępne dla wielu.
b) Dąbska oferuje różne metraże, również te większe (nieco tańsze)
c) Lokalizacja w Grzegórzach jest prestiżowa, a obecni mieszkańcy (mam tam znajomych) są bardzo zadowoleni.
d) Atrakcyjność widoku z okna zależy od klatki i piętra. Osoby rezerwujące mieszkania rozumieją, w jakim stopniu nowa zabudowa zasłoni im widok na staw (a z tego co słyszałem nie zasłoni wszystkim ;))
e) Nie rozumiem, dlaczego wielu powtarza argument o braku sklepu. Już kilkukrotnie wspominano, że zamiast Decathlonu powstanie Biedronka, zaledwie 50 metrów od bloku, a także inne usługi w sąsiedztwie.
f) Nie mam doświadczenia z Dastą, ale patrząc na dyskusje tutaj czy o innych nieruchomościach, trudno znaleźć developerów cieszących się dobrą opinią, co pokazuje też zainteresowanie przedsprzedażą.
g) Kilka mieszkań zostało zakupionych przez pracowników Dasty, co jest dobrym znakiem (pewnie w sporo mniejszych cenach).
h) ...no i nie zapominajcie o budkach lęgowych dla ptaków! :mrgreen:

Preferencje dotyczące zakupu mieszkania są bardzo subiektywne i trudno je jednoznacznie ocenić. Osobiście podoba mi się ta nieruchomość, ale nigdy nie wydałbym na nią tak absurdalnej sumy pieniędzy. Zdecydowanie rozważyłbym opcje na rynku wtórnym, gdybym chciał mieszkać w tej okolicy. Uważam również, że deweloper powinien zaoferować więcej przestrzeni wspólnych dla mieszkańców lub wyższy standard mieszkań.. ludzie tutaj płacą znaczne sumy. Szczególnie, że deweloper kupił działkę dawno temu, bardzo tanio - powinien ze swojej marży (pewnie z 80-100%) coś dać ekstra.

Jeśli chodzi o Domosferę, to obecne ceny 14-15 tys. zł za metr (od Bryksy) są o około 15% niższe niż ceny na Dąbskiej z przedsprzedaży. Jeśli ktoś sądzi, że Dąbska jest gorsza lub tylko nieznacznie lepsza, prawdopodobnie próbuje się pocieszyć. Tak czy siak Domosfera wygląda OK.

Ułanów 58 było całkiem niezłe, ale nie można porównywać cen sprzed roku do aktualnych cen na Dąbskiej - po 30% wzroście cen w Krakowie.. Z resztą lokalizacyjnie Ułanów było mniej atrakcyjne (lecz wciąż świetne).

Podsumowując, wydaje mi się, że o atrakcyjności tej nieruchomości zależy głównie to kiedy komuś udało się zarezerwować oraz które mieszkanie kupił - może stąd tyle różnych opini :) Ogólnie drogo... współczuję wszystkim kupującym teraz mieszkania gdziekolwiek w Krakowie.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2024, 17:37 przez spaudos, łącznie zmieniany 2 razy.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości