Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ljelly
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2024, 12:32

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: ljelly » 14 lut 2024, 12:33

Nowy pisze:I na stronie widzę 38 wolnych mieszkań, nie wiem czy to dużo, czy mało. Choć jeśli te dane są realne, to trzeba przyznać, że szybko się to sprzedaje.

Mam takie śmieszne wrażenie, że sprzedażą nieruchomości w Krakowie w dużej mierze rządzi moda. Są inwestycje i deweloperzy, do których ustawiają się kolejki, i są inwestycje, niekoniecznie gorzej położone, nawet tańsze, ale sprzedające się znacznie wolniej. Czy przypadkiem tym rynkiem nie rządzą w dużej mierze emocje?


Wg opisu ma być 130 mieszkań, po prostu na razie wprowadzili tylko 45 mieszkań na listę

Coś mi się wydaje że ceny są wpisane z czapy bo 4 pokojowe kosztuje 19tys za m2 tak samo jak kawalerka


tomekl007
Posty: 184
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: tomekl007 » 14 lut 2024, 13:33

MIeszkania których nie ma na stornie zostały zarezerwowane w przed-sprzedaży

realista
Posty: 218
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: realista » 14 lut 2024, 15:00

tomekl007 pisze:MIeszkania których nie ma na stornie zostały zarezerwowane w przed-sprzedaży

Aha :lol:

czyli jak ktoś zarezerwował w przedsprzedaży to w ogóle nie było w ofercie widocznego mieszkania, bo to takie rezerwacje gwarantowane, nikt się przecież nie wycofa z nich (w końcu to pewnie sam deweloper je sobie rezerwował :lol: ), a jak ktoś zarezerwował w oficjalnej sprzedaży to po prostu oznaczyli mieszkanie jako zarezerwowane i jest sobie widoczne

genialne wytłumaczenie, zastanawiam się tylko nad jednym, czy taką durnotę przedstawiają w biurze sprzedaży swoim potencjalnym jelenio-klientom, czy jednak to jelenie, które tam coś nabyły w ten sposób sobie tłumaczą sygnały mówiące, że na każdym kroku są robieni w UJA :lol:


humbak
Posty: 90
Rejestracja: 15 gru 2022, 13:43

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: humbak » 14 lut 2024, 17:16

jak w tym przypadku naprawde to ja nie wiem, ale faktem jest, ze sa takie sytuacje, ze zanim np dostawca zrobi wizualizacje na strone to juz developer rozpoczyna sprzedaz, i wtedy faktycznie tak jest, ze ludzie ktorzy na tym etapie rozmawiaja z developerem moga juz dokonac fizycznej rezerwacji

pewnie moga to tez robic sami developerzy by pokazac zainteresowanie lub zaprzyjaznione agencje sprzedazy/fliperzy, ale wcale tak byc nie musi

tomekl007
Posty: 184
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: tomekl007 » 14 lut 2024, 17:33

Tak, ceny przedsprzedazy były rownież znacznie niższe

Tuzinek
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: Tuzinek » 15 lut 2024, 0:13

realista pisze:
tomekl007 pisze:MIeszkania których nie ma na stornie zostały zarezerwowane w przed-sprzedaży

Aha :lol:

czyli jak ktoś zarezerwował w przedsprzedaży to w ogóle nie było w ofercie widocznego mieszkania, bo to takie rezerwacje gwarantowane, nikt się przecież nie wycofa z nich (w końcu to pewnie sam deweloper je sobie rezerwował :lol: ), a jak ktoś zarezerwował w oficjalnej sprzedaży to po prostu oznaczyli mieszkanie jako zarezerwowane i jest sobie widoczne

genialne wytłumaczenie, zastanawiam się tylko nad jednym, czy taką durnotę przedstawiają w biurze sprzedaży swoim potencjalnym jelenio-klientom, czy jednak to jelenie, które tam coś nabyły w ten sposób sobie tłumaczą sygnały mówiące, że na każdym kroku są robieni w UJA :lol:


Ale Ty jesteś chłopie odklejony :D Odjechał ci pociąg mieszkaniowy i próbujesz się wyżyć na internetowym forum na zwykłych ludziach :D tomekl007 oczywiście ma rację.

Mam znajomych którzy mają zarezerwowane w tej inwestycji mieszkanie z ceną z pierwszych dni - 16k/m2 bo znają się z właścicielami dasty. Cena cudowna jak na obecne poziomy w Krakowie i tą lokalizację ale ty i tak stwierdzisz że powinni dawać za 12k/m2 a drożej kupują jelenie. Tymczasem deweloper dwukrotnie zmieniał cenę najpierw na 18, potem na 20k za metr a pewnie za pół roku połowy obecnej oferty i tak nie będzie. Mieszkanie z ich numerem od początku nie było widoczne na stronie ponieważ <szok> mają je zarezerwowane! :shock: Z tego co mowili na początku stycznia dasta jeszcze wtedy nie spisywała umów, nie wiem jak wygląda to teraz.

Andrzej123
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2024, 11:13

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: Andrzej123 » 21 lut 2024, 11:21

Emocje, emocjami - ludzie może wybierają danego Dewelopera bo mają do niego zaufanie. Jak inwestują duże pieniądze to chcą mieć pewność, że wszystko powinno iść dobrym torem.
Z pewnych informacji wynika, że te 38 mieszkań w oficjalnej sprzedaży to jest wszystko co jest dostępne w tym budynku. Pozostałe zostały już zarezerwowane przed uruchomieniem strony internetowej i to w większości z podpisanymi umowami rezerwacyjnymi i wpłatami zadatku. :)

bobo
Posty: 130
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: bobo » 21 lut 2024, 14:40

No i nie ma się tu czym ekscytować, bo deweloper ma prawo sprzedawać budowane przez siebie mieszkania w taki sposób, w jakie najbardziej mu się to podoba i jakie najbardziej mu się to opłaca. Jeżeli więc uznał ktoś w daście że lepiej sprzedać stałym klientom przedsprzedaży, to tak zrobił i trudno mieć o to do niego pretensje. Mało tego można by uznać że nawet sprzedał z estradą, bo gdyby zaczekał dłużej to przecież mógłby sprzedać jeszcze drożej, bo ceny poszły w górę. Być może można się czepiać tego że nie jest to do końca przejrzysty system, ale przecież cała ta branża tak wygląda łącznie z tym że wielu deweloperów nie publikuje cen mieszkań na stronach z ofertą i podaje je tylko jeżeli już ktoś się skontaktuje.


bobo
Posty: 130
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: bobo » 21 lut 2024, 14:43

Natomiast Nie przesadzałbym z ekscytowaniem się tym miejscem, owszem nie jest złe ale można też znaleźć porównywalnie dobre i to być może za lepsze pieniądze.

No i dziwi mnie, że jeszcze kogoś dziwi to system sprzedaży dewelopera Dasta Invest. Przecież wybudowany przez niego ostatni blok przy ulicy Hynka i pasie startowym w Czyżynach w ogóle nie wszedł do publicznej sprzedaży, tylko wszystko rozeszło się wśród stałych klientów. Wychodzi na to, że nie ma co czekać na oficjalną ofertę, tylko dobrze jest pytać dewelopera wcześniej o to, jakie inwestycje planuje.

tomekl007
Posty: 184
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: tomekl007 » 21 lut 2024, 15:06

bobo pisze:Natomiast Nie przesadzałbym z ekscytowaniem się tym miejscem, owszem nie jest złe ale można też znaleźć porównywalnie dobre i to być może za lepsze pieniądze.


Proszę o jakieś przykłady, też tak sądziłem ale cięzko mi obecnie coś porównywalnego znaleść



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fisman, Google [Bot], hellhax, oAxfT, Patodeveloper i 36 gości