Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: bartekrk » 26 lut 2024, 15:44

Od siebie nadmienię tylko, że powyższy post ewidentnie wskazuje, że sytuacja sprzedażowa nie idzie po myśli legendarnego krakowskiego deweŁopera.

Bez podstawowego przeszkolenia wysyłać kolejnych autorów widmo?

Jednocześnie wyrażam sprzeciw, by - do jeszcze niedawna - kraniec Krakowa, którędy przejeżdżający tramwajem nowohucianie mówili "wjeżdżamy do krakowa" nazywać prestiżowym.
Jako powód wskazuję, brak możliwego stopniowania w języku polskim bardziej prestiżowych rejonów Krakowa, w sytuacji kiedy Dąbie nie znajduje się nawet w pierwszej dziesiątce prestiżowych obszarów Krakowa, a Dąbska w trzysetce prestiżowych ulic.

Pozdrawiam ze średnio prestiżowego bloku przy Czarodziejskiej, nawet tramwaju tu nie ma ani intymnych loggi, o stawie z łabędziami nie wspominając.

Pewnie, każdy z wywodu poprzedniego postu będzie miał swoją wisienkę na torcie, moją jest
Kilka mieszkań zostało zakupionych przez pracowników Dasty, co jest dobrym znakiem (pewnie w sporo mniejszych cenach).

:lol: :lol: :lol:
Przez pierwszych kilka lat, jak kupowałem mieszkania to w biurze sprzedaży praktycznie każdego dewelopera słyszałem od najmniej wykwalifikowanych pracowników, że inwestycja jest taka super, że sam/a kupiłem/am tam mieszkanie. Potem kupując u tego samego dewelopera kolejne już im te żenujące slogany przez gardło nie przechodziły, ale nie sądziłem, że ktoś inaczej niż w ramach żartu może przywołać taki tekst jako poważny argument, dawno się tak nie uśmiałem, co najmniej od dwóch stron tego wątku.
Dobrze, że nie walnął tekstem, że cały zarząd się tam obkupił mieszkaniami :lol: (co jest w krakowie popularne, jednak świadczy tylko o tym, że trzeba było wykazać sprzedaż by uzyskać kredytowanie od banku).

A od siebie dla potencjalnie zainteresowanych nowym mieszkaniem mam radę: kupujcie w miarę możliwości u ogólnopolskich deweloperów, tam takich kwiatków, kumoterstwa, śmiesznych konotacji i żenujących sytuacji nie ma jak u lokalnych spanoszonych ostatnimi laty nowobogackich :D ewentualnie rynek wtórny w paro/kilkuletnim budownictwie - polecam 8-)

Na pocieszenie tym, którzy się sfrajerzyli zakupem, wspomnę, że większe odklejenie ma miejsce w przypadku bloków przy ul. Portowej budowanych przez Matexi, może pozostali dwaj budujący tam pójdą w jego ślady, ale póki co to jest liderem, a ich klienci... wiadomo ;)

edit: żeby nie tworzyć nowych postów, odniesienie postu Pana poniżej: nawiązanie do inwestycji Matexi było pod kątem odrealniania cen w stosunku do faktycznej ich wartości, czym przebili nawet inwestycję z niniejszego wątku w tym względzie.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2024, 19:31 przez bartekrk, łącznie zmieniany 1 raz.


bobo
Posty: 130
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: bobo » 26 lut 2024, 17:53

bartekrk pisze:A od siebie dla potencjalnie zainteresowanych nowym mieszkaniem mam radę: kupujcie w miarę możliwości u ogólnopolskich deweloperów, tam takich kwiatków, kumoterstwa, śmiesznych konotacji i żenujących sytuacji nie ma jak u lokalnych spanoszonych ostatnimi laty nowobogackich :D ewentualnie rynek wtórny w paro/kilkuletnim budownictwie - polecam 8-)

Na pocieszenie tym, którzy się sfrajerzyli zakupem, wspomnę, że większe odklejenie ma miejsce w przypadku bloków przy ul. Portowej budowanych przez Matexi, może pozostali dwaj budujący tam pójdą w jego ślady, ale póki co to jest liderem, a ich klienci... wiadomo ;)

Matexi to chyba ogólnopolski deweloper ;)

bobo
Posty: 130
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: bobo » 26 lut 2024, 17:59

Ale wracając do głównego tematu, to:

- Info. odnośnie Biedronki do pewna sprawa, jest jakieś oficjalne info gdzieś? Tu mała anegdota, zdarzyło mi się kiedyś słyszeć przy okazji jakieś innej inwestycji, że to nie jest dostatecznie ekskluzywny sklep i obciach mieć to blisko / przyznawać się, że się chodzi, ale rozumiem, że tu raczej mieszkańcy się cieszą. I słusznie, bo pod tym względem tam biednie jest. Ale tam poziom oderwania od rzeczywistości był całkiem wysoki.

- Czy ul. Dąbska na tym fragmencie przy inwestycji Dasty ma być jakoś przebudowywana czy nadal zostanie tylko bezpiecznik od strony bloku?

- Wiadomo coś więcej o tym, co tam Strabag planuje na działkach po Plazie, są chociaż jakieś wstępne koncepcje zagospodarowania tego terenu i wiadomo, co się na nim znajdzie?


bobo
Posty: 130
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: bobo » 29 lut 2024, 11:12

I jeszcze co do samej okolicy, to nie wiecie, czy są jakieś plany skablowania tej linii i pozbycia się z okolicy tego słupa?

Obrazek

Czy jak na razie zostaje to w takiej formie?

nick707
Posty: 59
Rejestracja: 29 sie 2021, 13:54

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: nick707 » 29 lut 2024, 11:28

bobo pisze:- Wiadomo coś więcej o tym, co tam Strabag planuje na działkach po Plazie


Poza tym, że hotel i usługi (gastronomia) po drugiej stronie to nie. Biurowca nie będzie, wiec w sumie to plus.

bobo pisze:I jeszcze co do samej okolicy, to nie wiecie, czy są jakieś plany skablowania tej linii i pozbycia się z okolicy tego słupa?
Czy jak na razie zostaje to w takiej formie?


A jest jakiś program/akcja z EU odnośnie skablowania takich słupów? Kiedyś coś czytałem, ale nie wiem na czym stanęło. Dobrze by było bo lekko szpeci okolice

czang
Posty: 213
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: czang » 25 mar 2024, 15:26

I jak, brał ktoś mieszkanie w tej inwestycji? Widzę na stronie, że sprzedaż mieszkań chyba idzie jako tako. Wyszukiwarka pokazuje:
- 36 mieszkań wolnych;
- 5 mieszkań w rezerwacji.

Info na stronie mówiło o tym, że w inwestycji Dąbska Pools miało znaleźć się docelowo 130 nowych mieszkań, więc wychodzi na to, że ok. 90 już sprzedano (mniej więcej 70%). Dobry wynik?

czang
Posty: 213
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: czang » 25 mar 2024, 15:26

A jak sama budowa bloku, był ktos ostatnio zobaczyć na jakim są etapie?

fjrc
Posty: 127
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:38

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: fjrc » 25 mar 2024, 18:29

czang pisze:I jak, brał ktoś mieszkanie w tej inwestycji? Widzę na stronie, że sprzedaż mieszkań chyba idzie jako tako. Wyszukiwarka pokazuje:
- 36 mieszkań wolnych;
- 5 mieszkań w rezerwacji.

Info na stronie mówiło o tym, że w inwestycji Dąbska Pools miało znaleźć się docelowo 130 nowych mieszkań, więc wychodzi na to, że ok. 90 już sprzedano (mniej więcej 70%). Dobry wynik?


Biorąc pod uwagę, że sprzedaż wystartowała w listopadzie, więc jak na pół roku sprzedaży 70% to dobry, a nawet bardzo dobry wynik.


nick707
Posty: 59
Rejestracja: 29 sie 2021, 13:54

Re: Dąbska Pools Kraków / deweloper Dasta Invest - opinie i informacje na forum

Postautor: nick707 » 04 kwie 2024, 21:57

Podpisywał ktoś już umowy deweloperskie? Termin był w lutym chyba :D



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości