Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: pozdro » 25 wrz 2023, 22:42

Ceny oficjalne tyle budują firmy za kompleksowa budowę domu 100% od zera tam z 4000-5000zl/m2. Podważasz wyliczenia renomowanych portali budowlanych, dane NBP, itd. Jakimiś swoimi anegdotycznymi kwotami, ja wydałem 1mln. Pewnie można wydać ale co to ma dowodzić. Przeciętnie kosztuje to 400-500k Jakby tak było jak piszesz to by znaczyło ze wielu deweloperów dopłaca do interesu zamiast zarabiać, bo znajdziesz sporo budynków w cenie 699k nie tak daleko od Krakowa gdzie jeszcze jest jakaś tania działka w cenie i marża.


jankomuzykanto
Posty: 150
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: jankomuzykanto » 25 wrz 2023, 22:57

MRoberto pisze:
pozdro pisze:Raczej wiarygodne źródło, a nie jakieś rzucone z kosmosu ceny

Ale Ty piszesz głupoty na forum. Jestem na etapie budowy domu z projektu Archonu, Orliczki G2. Buduję systemem gospodarczym. SSO mnie kosztowało 400 tysięcy złotych (bez działki), a każdy grosz liczyłem, na każdą rzecz brałem wyceny od 10 wykonawców. A ty mi mówisz o cenach z sekocenbud...


Archon dla tego projektu podaje MINIMALNE koszty SSZ na poziomie 341 tyś. NETTO, a średnie koszty prawie 410 tyś NETTO BEZ INSTALACJI! Czyli jednak te wyceny są jakimś w miarę sensownym punktem odniesienia skoro SSO wyniosło Cię 400 tyś BRUTTO. Zapewne z SSZ zmieścisz się w podawanych średnich kosztach, albo różnica nie będzie bardzo ogromna?

SirCinek
Posty: 128
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:57

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: SirCinek » 26 wrz 2023, 11:20

pozdro pisze:Tylko że piastów to juz taka trochę Wieliczka, Złocień Kliny itp :D
Na Piastów przecież Victoria buduje tam jeszcze pełno bloków. ale lokalizacja nie porywa 10k ok jak na obecną chwilę


No jak to, przecież ukochane SKA będzie kilkaset metrów od tych inwestycji i pociąg co 15-20min na dworcu głównym w circa 8minut ? To chyba trochę lepiej komunikacyjnie niż Kliny lub Wieliczka. Dodatkowo jest tramwaj + zaczęła się budowa linii przez Meissnera w stronę Mistrzejowic, wiec transport tramwajowy też trochę w stronę centrum przyspieszy (nie trzeba będzie robić pełnego koła przez hutę).

zielonyprezydent pisze:Końcówki zostały i takie średnie bym powiedział w tych inwestycjach, a nowych nie widać na horyzoncie. Jakby był wybór, to rzeczywiście, ale obecnie zbyt dużego wyboru nie ma.

Poza tym, pisałeś w innym wątku o wycofaniu się miasta z inwestycji w P+R i przesunięcie pętli, więc nie wiem czy coś się zmieniło. Ogólnie okolica fajna, szczególnie rowerowo, trochę te tory blisko są dyskusyjne. :?


P+R i przesunięcia pętli na razie nie będzie, ale stacja SKA tak, bo to inwestycja finansowana przez PKP a nie miasto. Do tramwaju nie jest daleko, aczkolwiek jedzie on na razie bardzo długo (bo robi wielkie koło po Hucie :)).
Co do inwestycji, to Victoria Dom rzuciła teraz kolejny blok do sprzedaży, ceny niestety z etapu na etap coraz wyższe. Nie wiem jak stan w Dom-Bud'zie i Wawel-Service. InterBud będzie startował z kolejnymi etapami (wcisną tam jeszcze z 3-4 bloczki 8 piętrowe) mocno dogęszczając okolice. Pewnie będzie trochę taniej niż u konkurencji, ale drożej niż w poprzednich etapach. Na plus, że materiałowo i wykończenie jest w miarę solidnie. Na minus, banalna architektura, ot takie klocki. Nie wiem też jak się sprawuje kostka w garażu podziemnym :roll:
Ogólnie mając rezerwacje po ~9k / m2 i patrząć obecnie na rynek chyba się zdecydujemy, bo na przestrzeni kolejnych 2-3 lat może być ciężko coś kupić w tej cenie.
Możesz rozwinąć czemu miejscówka fajna rowerowo ? Kompletnie nie znam tam okolicznych ścieżek ani kierunków wycieczkowych.. Trochę się offtop zrobił, jakby mod mógł to przenieść do innego wątku żeby nie zaśmiecać dyskusji. :twisted:


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: pozdro » 26 wrz 2023, 12:34

Tam w sumie dobre miejsce do butowy tanich barrios. Ciekawe jak z polami po drugiej stronie torów to już pewnie nie jest Kraków? Tylko jakieś zielonki, ciekawe czy jest dopuszczona zabudowa 30m 8 pięter czy jakieś domki bo to byłoby marnowanie ternu zakładając że 15min SKA do centrum.

Na Złocieniu i Klinach też są pociagi. Nie 8 min bo jak dobują przystanki do będzie z 12-15min. Spora odległość już po prostu. Loalizacja porównywalna z Złocieniem/ Bieżanowem i Klinami. W sumie chyba bym Kliny wolał w tej samej cenie te Esse czy coś

SirCinek
Posty: 128
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:57

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: SirCinek » 26 wrz 2023, 21:43

pozdro pisze:Tam w sumie dobre miejsce do butowy tanich barrios. Ciekawe jak z polami po drugiej stronie torów to już pewnie nie jest Kraków? Tylko jakieś zielonki, ciekawe czy jest dopuszczona zabudowa 30m 8 pięter czy jakieś domki bo to byłoby marnowanie ternu zakładając że 15min SKA do centrum.

Na Złocieniu i Klinach też są pociagi. Nie 8 min bo jak dobują przystanki do będzie z 12-15min. Spora odległość już po prostu. Loalizacja porównywalna z Złocieniem/ Bieżanowem i Klinami. W sumie chyba bym Kliny wolał w tej samej cenie te Esse czy coś


Obrazek
Wierząc koleo obecnie ze stacji ~1km bliżej jedzie się 5min, całe 6km. To nie wiem ile tych stacji by tam musieli wybudować, ale to chyba nie tramwaj tylko SKA ma być

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: pozdro » 27 wrz 2023, 15:11

Prądnik Czerwony, Prądnik Biały i Żabiniec. To dodaj 6min. + 2min + 6min masz 14min. Zobacz sobie na średnią prędkośc np. SKA do Wieliczki gdzie jest więcej przystanków już aktualnie zbidowanych to niewiele szybciej niż 50 tramwaj. a i jeszcze te pociagi to jak nie wsiadasz na pierwsej stracji to niemiłosiernie zapchane aktualnie. Choć to pewnie się zmieni jak te składy dokupi województwo. bo teraz to gorzej niż tramwaj czasami.

zielonyprezydent
Posty: 8
Rejestracja: 19 wrz 2023, 20:57

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: zielonyprezydent » 03 paź 2023, 11:08

SirCinek pisze:Co do inwestycji, to Victoria Dom rzuciła teraz kolejny blok do sprzedaży, ceny niestety z etapu na etap coraz wyższe. Ogólnie mając rezerwacje po ~9k / m2 i patrząć obecnie na rynek chyba się zdecydujemy, bo na przestrzeni kolejnych 2-3 lat może być ciężko coś kupić w tej cenie.

Victoria w tym momencie 12.5 za mniejsze, 11.75 za większe. Nie ma prawie ~45mkw, albo 28 albo 58 :')

SirCinek pisze:Możesz rozwinąć czemu miejscówka fajna rowerowo ? Kompletnie nie znam tam okolicznych ścieżek ani kierunków wycieczkowych.. Trochę się offtop zrobił, jakby mod mógł to przenieść do innego wątku żeby nie zaśmiecać dyskusji. :twisted:


Polecam tego użytkownika, często kradnę od niego trasy w kierunku Miechowa :) strava.com/athletes/2394302 Ogólnie pod szosę bardzo fajnie jest w stronę północną, sporo ścieżek też jest w okolicy.

michalbud8
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2024, 9:43

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: michalbud8 » 05 mar 2024, 8:45

Czy inwestycja jest w realizacji? Ma ktoś jakieś aktualne zdjęcia?


Mari91
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2024, 12:19

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: Mari91 » 15 mar 2024, 12:19

kto jest tam generalnym?

Ophidian42
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2024, 16:12

Re: Weduta Krakowa od Architecture Vento - opinie na forum (małe mieszkanka aprthotelowe do 54m2)

Postautor: Ophidian42 » 14 kwie 2024, 16:14

Byłem ostatnio w miejscu gdzie mają być bloki i póki co, to tam się nic nie dzieje. Ten deweloper jest wiarygodny, można u niego kupować mieszkanie jeżeli jest ono na etapie dziury w ziemi?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości